Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα μια ερωτηση και αν μπορειτε να δωσετε τα φωτα σας εχω και εγω αυτο το H300s και μια πριζα τηλεφωνου στο σπιτι.ειχα πριν το speedport2i μπορω να το ξανα βαλω πανω και να δουλεψει και το τηλεφωνο?υπαρχει τροπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μίλησα με την vodafone κ ειπαν θα μου στείλουν σε εμαιλ τους κωδικούς του τηλεφώνου θα μπορέσω να τους βαλω στο το παλιό ρούτερ speedport2i κ να δουλεψει το τηλέφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να παίξει γιατί και το SpeedPort είναι κλειδωμένο και αν θυμάμαι καλά δεν σε αφήνει να αλλάξεις ουτε SIP Servers, κτλ. Χρειάζεσαι ξεκλείδωτο εξοπλισμό εμπορίου, π.χ. FritzBox...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... έχω το H300S σε 100mbit γραμμή. Παίζει απροβλημάτιστα, συγχρονίζει στα 100mbit, και το 5GHz wifi λειτουργεί καλά (αν και το range θα μπορούσε να είναι καλύτερο).

Σύντομα θα προστεθούν και άλλες συσκευές στο σπίτι, οπότε με ενδιαφέρει πολύ η απόδοση και σταθερότητα του WiFi (π.χ. θα χρειαστεί να γίνονται μεταφορές μεγάλου όγκου δεδομένων μεταξύ συσκευών στο local network).

Σκέφτομαι 2 επιλογές για αναβάθμιση:

1) Προσθήκη WiFi 6 router πάνω στο H300S, με "δυνατό" wifi (τύπου gaming router, με εξωτερικές κεραίες κλπ).

2) Αντικατάσταση του H300S με wifi 6 modem/router. Διαβάζω για το Fritzbox, αλλά παρά την υψηλή του τιμή, διαβάζω ότι διαθέτει παλαιότερο chipset και δεν έχει εξωτερικές κεραίες... δεν ξέρω αν αξίζει τα χρήματα για το σκοπό που το θέλω.

Απόψεις;

Ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τους δίνει η εταιρία !! Καλείς στο 13830 κανείς verification τα στοιχεία σου και στα στέλνουν με email. Η για να μην χρεώνεσαι μπαίνεις στην τεχνική υποστήριξη μέσω chat και τους ζητάς από εκεί. 

Επεξ/σία από aler45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τώρα πλέον που δίνουν κωδικούς τηλεφωνίας υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος που δε μας δίνουν και τα superuser credentials για το χρεπι; υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσουμε και να περάσουμε κάποιο συμβατό generic firmware για αυτό το μηχανακι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε v1.2.02.03 υπάρχει τρόπος να ορίσω DNS server μέσα απο το ρούτερ; Έχω admin και superuser προσβαση αλλα κ παλι πολλες ρυθμίσεις ειναι κρυμμένες.

Επεξ/σία από geopapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/12/2023 στις 11:15 ΜΜ, x69pr είπε

υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος που δε μας δίνουν και τα superuser credentials για το χρεπι;

...επειδη εχω μεινει λιγο πισω,αυτα δεν δουλευουν πια?

superuser
4tfbckam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...