Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τελευταίο διάστημα έχει αρχίσει τα κουλά του. Ενώ δείχνει ότι λειτουργεί (πράσινα τα led) ούτε wifi υπάρχει ούτε τηλέφωνο ούτε internet. Επανέρχεται μετά από restart και στις 2-3 μέρες πάλι τα ίδια. Είπα σήμερα να ενοχλήσω το τεχνικό τμήμα. Ο τεχνικός με ρώτησε για το wifi πόσες συσκευές μπαίνουν και που 2,4-5. Όταν είπα γύρω στις 5 μου είπε ότι είναι πολλές...Επίσης μου πρότεινε στα 5Ghz να συνδέω συσκευές που είναι στον ίδιο χώρο κοντά στο ρούτερ μου τόνισε (αν είναι κοντά στο ρούτερ γιατί όχι κατευθειάν με καλώδιο λέω εγώ). Οι υπόλοιπες συσκευές που είναι σε άλλα δωμάτια να συνδέονται στα 2.4Ghz. Την γραμμή και το ρούτερ (ενώ του είπα το πρόβλημα) τα έβλεπε μια χαρά και δεν μπορούσε να δώσει εντολή για αλλαγή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

[...] (αν είναι κοντά στο ρούτερ γιατί όχι κατευθειάν με καλώδιο λέω εγώ). [...]

 

Προφανώς όσες μπορείς τις συνδέεις με καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

Το τελευταίο διάστημα έχει αρχίσει τα κουλά του. Ενώ δείχνει ότι λειτουργεί (πράσινα τα led) ούτε wifi υπάρχει ούτε τηλέφωνο ούτε internet. Επανέρχεται μετά από restart και στις 2-3 μέρες πάλι τα ίδια. Είπα σήμερα να ενοχλήσω το τεχνικό τμήμα. Ο τεχνικός με ρώτησε για το wifi πόσες συσκευές μπαίνουν και που 2,4-5. Όταν είπα γύρω στις 5 μου είπε ότι είναι πολλές...Επίσης μου πρότεινε στα 5Ghz να συνδέω συσκευές που είναι στον ίδιο χώρο κοντά στο ρούτερ μου τόνισε (αν είναι κοντά στο ρούτερ γιατί όχι κατευθειάν με καλώδιο λέω εγώ). Οι υπόλοιπες συσκευές που είναι σε άλλα δωμάτια να συνδέονται στα 2.4Ghz. Την γραμμή και το ρούτερ (ενώ του είπα το πρόβλημα) τα έβλεπε μια χαρά και δεν μπορούσε να δώσει εντολή για αλλαγή.

 

αυτο το θεμα με τα led που λες που ολα φαίνονται να λειτουργούν σωστα αλλα τελικα να μην δουλευει τιποτα το ειχα και εγω με το  zte-h267a ,και επειδη ειχα και πολλα crc errors το τελευταιο διάστημα το εχω αντικαταστήσει εδω και μερικες μερες  με ενα fritzbox 7530 και προς το παρων δεν εχω καποιο θεμα , ακριβο λιγο αλλα ειναι να μην εχω αυτα τα θεματα καθε λιγο θα το ειχα παρει καιρο πριν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

Το τελευταίο διάστημα έχει αρχίσει τα κουλά του. Ενώ δείχνει ότι λειτουργεί (πράσινα τα led) ούτε wifi υπάρχει ούτε τηλέφωνο ούτε internet. Επανέρχεται μετά από restart και στις 2-3 μέρες πάλι τα ίδια. Είπα σήμερα να ενοχλήσω το τεχνικό τμήμα. Ο τεχνικός με ρώτησε για το wifi πόσες συσκευές μπαίνουν και που 2,4-5. Όταν είπα γύρω στις 5 μου είπε ότι είναι πολλές...Επίσης μου πρότεινε στα 5Ghz να συνδέω συσκευές που είναι στον ίδιο χώρο κοντά στο ρούτερ μου τόνισε (αν είναι κοντά στο ρούτερ γιατί όχι κατευθειάν με καλώδιο λέω εγώ). Οι υπόλοιπες συσκευές που είναι σε άλλα δωμάτια να συνδέονται στα 2.4Ghz. Την γραμμή και το ρούτερ (ενώ του είπα το πρόβλημα) τα έβλεπε μια χαρά και δεν μπορούσε να δώσει εντολή για αλλαγή.

 

Είπαμε. κολλά στο κανάλι 5... και νομίζει ότι εκπέμπει το 300s

Τα ίδια κι εγω και πήρα άλλο ρουτερ

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα και εγώ με Vodafone για αλλαγή σε power station για να βελτιωθεί το wi-fi αλλά μου είπαν το δίνουν μόνο σε νέες συνδέσεις..

Τους ρώτησα αν μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο after-market modem router με voip θύρες αντί του H-300s και μου λένε όχι γιατί δεν θα λειτουργεί το τηλέφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Omnio3 είπε

Επικοινώνησα και εγώ με Vodafone για αλλαγή σε power station για να βελτιωθεί το wi-fi αλλά μου είπαν το δίνουν μόνο σε νέες συνδέσεις..

Τους ρώτησα αν μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο after-market modem router με voip θύρες αντί του H-300s και μου λένε όχι γιατί δεν θα λειτουργεί το τηλέφωνο...

αν μπορεις να παρεις τον κωδικο voip απο το H-300s μια χαρα παιζει το τηλέφωνο , το εχω κανει προσφατα απο  zte-h267a σε fritzbox 7530 .

καταλαβαίνω οτι δεν θελουν δώσουν καλα ρουτερ τσαμπα , αλλα θα έπρεπε να υποστηρίζουν καποια αν θες να τα αγορασεις  , δεν την καταλαβαινω αυτη την λογικη , τα μισα τους προβλήματα θα ειχαν λυθεί ετσι   !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Votritis said:

καταλαβαίνω οτι δεν θελουν δώσουν καλα ρουτερ τσαμπα , αλλα θα έπρεπε να υποστηρίζουν καποια αν θες να τα αγορασεις  , δεν την καταλαβαινω αυτη την λογικη , τα μισα τους προβλήματα θα ειχαν λυθεί ετσι   !

Ναι, τους ρώτησα αν υπάρχει τρόπος να το αγοράσω και πάλι μου είπαν δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

Kάποιος να με βοηθήσει?

Αυτό το κάνει μόνο στο κινητό του πατέρα σου; Οι άλλες συσκευές έχουν κανονικά ίντερνετ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι η μαλακία! Πώς την ώρα που το έκανε στου πατέρα μου, εμένα αλλά και στην μάνα μου έμπαινε κανονικά!
Τι να κάνω άλλο? Έκανα HARD RESET στο κινητό του πατέρα μου! Στο Wifi της επιχείρησης που έχει άλλο Router (H288A), παίζει μια χαρά! Θα τρελαθώ!

Έχω το TP-LINK Archer AX20  διαθέσιμο για δοκιμή.
Να το συνδέσω με το Shercomm και να συνδεθει ο πατέρας μου με το WiFi του TP-LINK Archer AX20?
Ώστε να δούμε αν θα παίξει σωστά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To H300S πάει προς κατάργηση ευτυχώς. Πλεον ολοι οι νεοι συνδρομητές σε 100άρα και πάνω θα παιρνουν ειτε το ZTE268Q είτε το PowerStation 6

Από τον Οκτώβριο με τον νέο κανονισμό της ΕΕΤΤ θα αλλάξει η κατάσταση. Μενει να δούμε αν θα ειναι καλύτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2023 στις 11:24 ΜΜ, IBAGASA είπε

Kάποιος να με βοηθήσει?

μια λυση ειναι να απενεργοποιησεις το wifi απο το h300s να συνδεσεις μεσω ethernet σε ενα αλλο router να του απενεργοποιησεις το dhcp και να περνει απο εκει wifi χωρις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...