Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, Simosch είπε

Τα εμφανίζει ξεχωριστά αλλά μόλις πατήσεις εφαρμογή και κάνεις επαναφόρτωση της σελίδας δεν εμφανίζεται.

Ο σκοπός είναι όταν τα εμφανίσει να κανεις τις αλλαγές που θες ακόμα και στα κανάλια, να κάνεις save ώστε να μείνουν οι ρυθμίσεις.

Το οτι άμα κάνεις reload της σελίδας εξαφανιζονται οι επιλογές ξανά δεν σημαίνει ότι δεν έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα . και μενα μου κανει αυτο που προειπατε  εκανα ολες αυτες τις επιλογες που ειπατε σε chrome browser  router κατηγορια  wifi  δεξι κλικ  στον αριθμο συσκευων wifi ελεγχος  και  αλλαξα  <div class="split_ssid_on" style="display:none;"> εβαλα στο none  τον αριθμο 1   και πατησα οκ    στην αρχη εδειξε οτι εγινε διαχωρισμος τους 2,4g  και 5g  αλλαξα και καποιες ρυθμισεις οπως κωδικους και τετοια και πατησα αποθηκευση

παρ ολα αυτα συνεχιζει να τα δειχνει ενωμενα  οσος φορες και να μπηκα στο ρουτερ εχετε κατι αλλο να προτεινετε  σας εχει συμβει  ???

2023-06-27 04_28_42-Γενικά.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 27/6/2023 στις 4:29 ΠΜ, rotorfan είπε

παρ ολα αυτα συνεχιζει να τα δειχνει ενωμενα  οσος φορες και να μπηκα στο ρουτερ εχετε κατι αλλο να προτεινετε  σας εχει συμβει  ???

δοκίμασες να μην έχουν το ίδιο όνομα τα δίκτυα στις μπάντες 2.4 & 5 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θέμα της προηγούμενης σελίδας με την ενοποίηση 2,4 και 5 δεν βρήκαμε τελικά λύση, έτσι;

Πήρα έναν ανεμιστήρα της Xiaomi και επειδή συνδέεται μόνο σε 2.4, θεωρεί το Wifi μου 5 και δεν το βλέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, arkoudos είπε

Για το θέμα της προηγούμενης σελίδας με την ενοποίηση 2,4 και 5 δεν βρήκαμε τελικά λύση, έτσι;

Πήρα έναν ανεμιστήρα της Xiaomi και επειδή συνδέεται μόνο σε 2.4, θεωρεί το Wifi μου 5 και δεν το βλέπει.

Με hard reset είχε γίνει διαχωρισμός, έκανα τη δουλειά μου θυμάμαι και δεν ασχολήθηκα ξανά. Η δουλειά ήταν εγκατάσταση smart plugs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, arkoudos είπε

Για το θέμα της προηγούμενης σελίδας με την ενοποίηση 2,4 και 5 δεν βρήκαμε τελικά λύση, έτσι;

Πήρα έναν ανεμιστήρα της Xiaomi και επειδή συνδέεται μόνο σε 2.4, θεωρεί το Wifi μου 5 και δεν το βλέπει.

από την εξυπηρέτηση δε σου τα διαφοροποιούν.

 Επίσης μετά το reset τα διαχωρίζεις. Μετά δε νομίζω να ενώνονται μόνα τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Έχω 50ρα με Vodafone h300s.

Οι δύο μοναδικές συσκευές που υπάρχουν πάνω είναι μια τηλεόραση και ένα κινητό, χωρίς να κατεβάζω / ανεβάζω τίποτα.

Το θέμα είναι ότι συχνά πυκνά, δεν τραβάει το ίντερνετ στο κινητό με τίποτα με αποτέλεσμα να το γυρίζω σε δεδομένα ή στο δίκτυο ενός γείτονα στο ακριβώς δίπλα σπίτι το οποίο με την ευκαιρία δεν μου δημιουργεί πρόβλημα ποτέ.

Τα στατιστικά είναι τα παρακάτω  που ανεβάζω και παίζει το ασύρματο στο κανάλι 13. Έχω δοκιμάσει κι άλλα κατά καιρούς, με το ίδιο αποτέλεσμα πάντα.

Screenshot_2023-07-18-13-43-40-570-edit_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2023 στις 11:24 ΜΜ, IBAGASA είπε

Kάποιος να με βοηθήσει?

Καλησπέρα,

Συγγνώμη για την απάντηση μετά από τόσο καιρό, αλλά σε περίπτωση που δεν έχεις βγάλει άκρη, απενεργοποίησε το band steering. Είναι η επιλογή που ανέφερες που συνδυάζει και τις δύο μπάντες σε ένα ενιαίο δίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, johnyb21 είπε

Για το θέμα με την ενοποίηση δεν ξέρω αν έχει γραφτεί, αλλά με το app vodafone wifi γίνεται πανευκολα η ενοποίηση αλλά και η κατάργηση του.

 

Την κατέβασα αλλά μου εμφανίζει πως το ρούτερ δεν υποστηρίζεται. Έχω το Η300s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 30/7/2023 στις 4:25 ΜΜ, johnyb21 είπε

Για το θέμα με την ενοποίηση δεν ξέρω αν έχει γραφτεί, αλλά με το app vodafone wifi γίνεται πανευκολα η ενοποίηση αλλά και η κατάργηση του.

 

δε νομιζω να λειτουργει για τα δικάμας router 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας, παρέλαβα κι εγώ το H300 αφού είμαι σε μετάβαση προς VDSL50. Τώρα όσο το χρησιμοποιώ με ADSL, παρατηρώ προβλήματα, επανεκκινήσεις, μειωμένες ταχύτητες, τα οποία ούτε καν τα είχα πριν με δικό μου ρουτερ tp-link. Φαίνεται ότι είναι θέμα του ρουτερ. Αν συνεχιστεί έτσι και αφού έρθει το VDSL, σκέφτομαι να αγοράσω δικό μου vdsl router, αλλά δεν ξέρω αν θα είναι συμβατό με τη γραμμή.

Έχετε δοκιμάσει να το αντικαταστήσετε με διαφορετικό router, όπως το tp-link 100v αν λειτουργεί και αν είναι καλύτερα; Λέω να δοκιμάσω το συγκεκριμένο, μεταχειρισμένο από συνδρομητή vodafone, μήπως και έτσι δεν έχει πρόβλημα με το voip.

Επεξ/σία από t_georg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ξαναμπήκα στο θέμα, όσον αφορά την ενοποίηση  μέω του app, εγώ έτσι το είχα κάνει μέσω app, αλλά είχα συνέχεια θέματα, συγνώμη αν σας έβαλα σε τράμπες να το ψάχνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Στα πλαίσια του γονικού ελέγχου 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει browsing history ή κάποιο log αυτού μέσα από το router ? 

 

Έχω πάρει τα μέτρα μου για μελλοντικό internet surfing (Secure Net της Vodafone) , όμως θα ήθελα να δω και αν υπάρχει κάτι στο παρελθόν.

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ομοιοπαθής με H300S, σε αναμονή του να γίνει η γραμμή 50άρα. Το βάζω, ρυθμίζω LAN, wifi, ωραία μπακατέλα στέλνουν στον κόσμο....

Το έριξα στο διάβασμα, πήρα ένα fritz 7530, αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί το προγραμματάκι του  @DanielRGr, ούτε και το superuser/4tfbckam

Υπάρχει καμιά άλλη λύση για να πάρω τις sip ρυθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...