Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, boltsis είπε

η εφαρμογή είναι η eye4

Επειδή με είχε πουλήσει κι εμένα μια τέτοια εφαρμογή κι εγώ είχα φύγει και νόμιζα πως λειτουργούσε, δοκίμασε αυτή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yoosee&hl=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτό έκανα το μεσημέρι και δούλεψε κανονικά αλλά όταν την πήγα στη θέση της μακριά απο το ρούτερ δε ξανασυνδέθηκε (την αποσύνδεσα απο το LAN)!!Δε θα πρεπε να κρατήσει τις ρυθμίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, dimitris_p είπε

Μήπως η απόσταση ειναι μεγαλη μεταξύ router και κάμερας? Έχεις τσεκάρει αν εκεί που βιάζεις την κάμερα υπαρχει ικανοποιητικό σήμα? 

Όχι είναι πολύ κοντά στα 4 μέτρα και έχουν οπτική επαφή μεταξύ τους! Θα την πάρω αύριο να τη δοκιμάσω στο μαγαζί μου με το TP LINK 100V μήπως και έπαθε τίποτα το WiFi της κάμερας. Το θέμα είναι ότι δε ξέρω τι να πειράξω η να αλλάξω κάτι από τις ρυθμίσεις από το H300s.. 

Επεξ/σία από boltsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2020 στις 1:41 ΜΜ, toketog είπε

ΓΙα να βάλω τα πράγματα σε μια σειρά...Δεν έχω τον κωδικό του root αλλά κατάφερα ως ένα σημείο να το ξεγελάσω ότι είμαι root με αποτέλεσμα να ξεκλειδώσω αρκετές λειτουργίες, οι οποίες προστατεύονται από την Javascript του router μια αστεία if που την ξεγελάς για πλάκα. Σε αυτό το σημείο όμως να πω ότι ανάμεσα στις λειτουργίες που κατάφερα να "ξεκλειδώσω" ΔΕΝ είναι δυστυχώς το bridge mode. Ωστόσο έχω καταφέρει να βρω τον κωδικό για το VoIP.

Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει PM να του πω την διαδικασία που ακολούθησα. Το σημαντικό είναι να ασχοληθεί κάποιος που έχει γνώσεις pen testing για να βρεθεί ο κωδικός του root

 

καλησπέρα. σύμφωνα με την ευρωπαϊκή νομοθεσία , που δυστυχώς για λόγους που όλοι καταλαβαίνομε, δεν έχει ενσωματωθεί στην ελληνική νομοθεσία οι πάροχοι έχουν την υποχρέωση να δίνουν όλα τα σχετικά στοιχεία με τον συνδρομητή ο οποίος έχει το δικαίωμα να χρησιμοποίηση το router αρεσκείας του .

Η εν λόγω πολυεθνική εταιρεία σε άλλες χώρες συμμορφώνεται εδώ όμως βρίσκει χαλαρό έδαφος  λόγω ανυπαρξίας πρακτικά εποπτικού ελέγχου και δεν δίνει τίποτα σχετικά με τον συνδρομητή με αποτέλεσμα όχι να μας υποτιμά αλλά και να μας κάνει την ζωή δύσκολη και να μας οδηγεί σε αδιέξοδα για την κάλυψη των αναγκών μας .

Έχω ζητήσει τα στοιχεία για το VOIP και για το port forwarding  για την παρακολούθηση και τον χειρισμό του συναγερμού αλλά αρνούνται να μου τα χορηγήσουν και βεβαίως έχω προβεί σε σχετική καταγγελία και θα το τραβήξω στα όρια.

Θα ήμουν υποχρεωμένος αν θα μπορούσες να μου πεις την διαδικασία να βγάλω τουλάχιστον το VOIP?

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, YiannisBL είπε

Έχω ζητήσει τα στοιχεία για το VOIP και για το port forwarding  για την παρακολούθηση και τον χειρισμό του συναγερμού αλλά αρνούνται να μου τα χορηγήσουν και βεβαίως έχω προβεί σε σχετική καταγγελία και θα το τραβήξω στα όρια.

Καταγγελία στην ΕΕΤΤ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει αντικαταστησει καποιος το h300s με καποιο αλλο του εμποριου και να εχει περασει και το voip σε λειτουργια?

αν ναι με ποιο router?

 

εγω προσωπικα εχω βαλει ενα router edge x  να κανει το routing και το qos και ενα tplink eap για wifi .

το h300s δουλευει με μια lan επανω του ( το edge router x) και κλειστα wifi κτλ. 

δεν εχω κανενα θεμα  Ουτε απο αποσυνδεσεις αλλα και το qos του router edge x

ειναι εξαιρετικο me τηλεοραση me netflix 2 κινητα και torrent και ταυτοχρονα gaming και ολα πανε smooth.

 

iισως  να εβλεπα κατι καλυτερο αν ηταν σε bridge mode?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tyf είπε

εχει αντικαταστησει καποιος το h300s με καποιο αλλο του εμποριου και να εχει περασει και το voip σε λειτουργια?

αν ναι με ποιο router?

εγω προσωπικα εχω βαλει ενα router edge x  να κανει το routing και το qos και ενα tplink eap για wifi .

το h300s δουλευει με μια lan επανω του ( το edge router x) και κλειστα wifi κτλ. 

δεν εχω κανενα θεμα  Ουτε απο αποσυνδεσεις αλλα και το qos του router edge x

ειναι εξαιρετικο me τηλεοραση me netflix 2 κινητα και torrent και ταυτοχρονα gaming και ολα πανε smooth.

iισως  να εβλεπα κατι καλυτερο αν ηταν σε bridge mode?

Προσωπικά πήρα ένα fritzbox 7590 και ηρεμησα. Δουλεύουν τα πάντα όπως τα θέλω. Και καλύτερα από ότι ήθελα βασικά. Για κάποιο λόγο μου κάνει λίγο νερά το 5ghz wifi αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο. 

Το να έχω 2-3 συσκευές για να κάνω την δουλειά μου δεν ήταν λύση για εμένα οπότε πήγα εκεί που ήξερα ότι θα λειτουργούν όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...