Προς το περιεχόμενο

Η&Μ - Zara


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Για πείτε και οι κορασίδες που επιλέγετε κομμάτια απ'τα Zara....τα βρίσκετε κολακευτικά πάνω στο σώμα σας; Έχω απογοητευτεί απ'τα Zara 😕 πέρα από κάτι πολύ basic/plain μπλουζάκια, όλα τ'άλλα τα βρίσκω πολύ τετραγωνισμένα ή πέφτουν στο σώμα σαν σακιά, πχ κάτι εντελώς ατσούμπαλα φορέματα, σακάκια σε περίεργη γραμμή κλπ.

Εγώ Zara δεν αγοράζω. Δε μου αρέσουν ουτε τα σχέδια αλλα ουτε και η εφαρμογή όπως λες.

H&M έχω βρει καποια ρουχαλάκια απλά για πολυ basic καταστάσεις. Κακά τα ψέμματα h&m και ποιότητα δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση. Για κανα καθημερινό t shirtακι που τ αλλάζω συνεχώς ειναι οκ, απο εκει και πέρα δεν το έχουν.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και τα 2 καταστήματα έχουν ρούχα για καθημερινές βασικές ανάγκες.  Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. 

Τώρα πχ από τα ζαρα τα πιο ακριβά είναι και πιο καλά. Στο hnm απλά δεν έχει ακριβά αλλά και όσα έχει έχουν την ποιότητα του φθηνού. 

Εν κατακλείδι για εμένα μόνο για ζακετιτσες και μπλουζάκια αυτά τα μαγαζιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγοραζω τωρα τελευταια τζιν , παντελονια πιο καλα, πουκαμισα μπλουζες απο το springfield στο χαλανδρι. ειμαι πολυ ευχαριστημενος! και σε εφαρμογη και σε ποιοτητα ρουχων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Εγω αγοραζω τωρα τελευταια τζιν , παντελονια πιο καλα, πουκαμισα μπλουζες απο το springfield στο χαλανδρι. ειμαι πολυ ευχαριστημενος! και σε εφαρμογη και σε ποιοτητα ρουχων.

 

Οι τιμές είναι εφάμιλλες των zara κοκ;

Επεξ/σία από mynam3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποια ρούχα όπως σχεδόν όλοι μας, αλλά σε γενικές γραμμές απλά "συμπληρώνω" κάποιο outfit παρά αγοράζω ολόκληρη γκαρνταρόμπα. 

Το θέμα με τα μεγέθη είναι πρόβλημα, αλλά το έχω συναντήσει παντού οπότε απλά σπάνια αγοράζω ρούχα online. Στο ρούχο το Α & το Ω είναι η εφαρμογή. Αν δε σου κάθεται καλά, όσο ωραίο και να είναι, θα είσαι σα κλόουν. Επίσης Zara και H&M βρίσκεις και ρούχα για 35+ ηλικία. Σε Bershka και Pull&Bear που αναφέρθηκε, για λίγο street style και για μόδες που αλλάζουν κάθε 1-2 χρόνια κκαλά είναι. Ελάχιστα πράγματα θα βρει κάποιος 30+ θεωρώ σε αυτά τα 2 μαγαζιά καθώς απευθύνονται σε πιο νεαρό κόσμο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακή ποιότητα τα Μπερσκα, Πουλ και Μπεαρ, h&m αλλά λογικό στις τιμές που παίζουν, ψωνίζω καλοκαίρι συνήθως κάνα τισερτ καμιά βερμούδα

αλλά εχω στο νου μου πως είναι ρούχα "για μια σεζόν" όπως τα λέω.

Ισως τα τζιν τους να είναι κάπως πιο "τίμια", αλλά και πάλι καμία σχέση με diesel πχ, ή τα πόλο τους με fred perry/tommy hilfiger κλπ.

Καμία σχέση και στην τιμή αλλά μιλάμε για ρούχα που μένουν για πάντα.

Ζαρα εχω χρονια να πάρω, πιο συμπαθητικά αν θυμάμαι τα πόλο τους κλπ, και Glou τιμούσα παλιά.

h&m μου αρέσουν οι κάλτσες που βγάζει 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mynam3 είπε

Οι τιμές είναι εφάμιλλες των zara κοκ;

Τα Springfield είναι λίγο πιο ακριβά αλλά είναι πολύ πιο ποιοτικά. Είναι μια καλη οικονομική μάρκα, έχω κάποια ρούχα Spriengfield,ποτέ δεν με απογοήτευσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mindreader είπε

Εγω εχω καποια ρουχα zara στην γκαρναρομπα μου, δεκα χρονια μετα την αγορα τους, και ακομη ειναι μια χαρα...

Λογικό άμα δε τα φοράς καθόλου, και μετά από 20 το ίδιο θα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα από την inditex είναι οπότε δεν μπορώ να πω ότι έχουν τεράστια διαφορά στην ποιότητα. Μόνο στη τιμή.

Στα ζάρα τα νούμερα είναι απαράδεκτα. Είχα χρόνια να μπω, πριν μερικά μπήκα και βρήκα ένα ωραίο λεπτό δερμάτινο μπουφανακι, μόνο το xl μου έκανε. Αυτό πριν καμιά 4ετια. Από τότε έχω να ξαναμπω

Στα h+m το medium φοράω. Πιο απλές γραμμές και βασικά σχέδια. Με έχει βολέψει λίγο περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mynam3 είπε

Οι τιμές είναι εφάμιλλες των zara κοκ;

 εχει και φτηνά αλλα και λιγο πιο ακριβά. αλλα ποιοτικά ειναι ανωτερα και με ωραια σχέδια κατα την γνώμη μου.

Δεν χάνεις να πας μια βόλτα να δεις αν σου αρεσει κατι. Επισης εχουν και  καλο προσωπικό  .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...