Προς το περιεχόμενο

[GPU] Rx 570 4gb 139.90€ @ Plaisio ΤΕΛΟΣ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, alexisgt είπε

Αν ήσουν Αθήνα, θα το κανονίζαμε!

(Αν υπάρχει κάποιος από Αθήνα που δε θα την κρατήσει, ας μου στείλει πμ!)

καπου διαβασα οτι θελει μιν 500W τροφοδοτικο, αν ισχυει - Τριτη / Τεταρτη παραλαμβανω & θα τη δωσω γιατι εχω 400 ή 450 στο συστημα που ηθελα να τη βαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, mclein είπε

καπου διαβασα οτι θελει μιν 500W τροφοδοτικο, αν ισχυει - Τριτη / Τεταρτη παραλαμβανω & θα τη δωσω γιατι εχω 400 ή 450 στο συστημα που ηθελα να τη βαλω.

αμα εχεις τροφοδοτικο απο μια αξιοπρεπει μαρκα και τα καλωδια που ζηταει θα εισαι μια χαρα 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mclein είπε

καπου διαβασα οτι θελει μιν 500W τροφοδοτικο, αν ισχυει - Τριτη / Τεταρτη παραλαμβανω & θα τη δωσω γιατι εχω 400 ή 450 στο συστημα που ηθελα να τη βαλω.

Ούτε κατά διάνοια. Αν θυμάμαι καλά όσο την είχα τη δικιά μου, χωρίς undervolting κάπου στα 170-180w έκαιγε το πολύ και με undervolting έβλεπα ακόμα και διψήφια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/11/2018 στις 6:39 ΜΜ, mclein είπε

καπου διαβασα οτι θελει μιν 500W τροφοδοτικο, αν ισχυει - Τριτη / Τεταρτη παραλαμβανω & θα τη δωσω γιατι εχω 400 ή 450 στο συστημα που ηθελα να τη βαλω.

Η κάρτα μόνη της δεν καταναλώνει πάνω από 160-180 watt in game (ανάλογα το παιχνίδι), οπότε δεν μπορώ να φανταστώ τι άλλο θα έχεις πάνω στο PC που να τρώει πάνω από 200 ακόμα watt...

Στην χειρότερη των περιπτώσεων απλά δεν θα είσαι στο υψηλότερο efficiency curve του PSU και θα ζητάει από την μπριζα αρκετά παραπάνω από όσα δίνει στο pc σου, αλλά να μην το σηκώνει το θεωρώ από αδύνατο ως απίθανο.

Πες μας τα σπεκς για σιγουριά αλλά αν έχεις ένα καλό 80+ έστω bronze PSU θα είσαι κομπλε.

Η AMD βάζει συνήθως υψηλότερα σπεκς από αυτά που χρειάζεται για τους TURBO X χρήστες PSU αυτού του κόσμου..

Επεξ/σία από Crus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2018 στις 6:39 ΜΜ, mclein είπε

καπου διαβασα οτι θελει μιν 500W τροφοδοτικο, αν ισχυει - Τριτη / Τεταρτη παραλαμβανω & θα τη δωσω γιατι εχω 400 ή 450 στο συστημα που ηθελα να τη βαλω.

Ryzen 2600 oc, rx580 oc, 6-7 ανεμιστήρες, 4 δίσκος, panel στροφών, dvdrw, όλα αυτά καταναλώνουν 310-320watt, στο gaming. Σε 2d κατάσταση δεν έχω δει ποτέ πάνω από 100watt...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, radiohead είπε

Δεν μαφηνει για επεξεργασία ρε μάγκες.

Αστειευομουν χαχα. Άλλωστε εγώ από το ποστ σου τσίμπησα μια οπότε είμαι κομπλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Crus είπε

Η κάρτα μόνη της δεν καταναλώνει πάνω από 160-180 watt in game (ανάλογα το παιχνίδι), οπότε δεν μπορώ να φανταστώ τι άλλο θα έχεις πάνω στο PC που να τρώει πάνω από 200 ακόμα watt...

Στην χειρότερη των περιπτώσεων απλά δεν θα είσαι στο υψηλότερο efficiency curve του PSU και θα ζητάει από την μπριζα αρκετά παραπάνω από όσα δίνει στο pc σου, αλλά να μην το σηκώνει το θεωρώ από αδύνατο ως απίθανο.

 Πες μας τα σπεκς για σιγουριά αλλά αν έχεις ένα καλό 80+ έστω bronze PSU θα είσαι κομπλε.

Η AMD βάζει συνήθως υψηλότερα σπεκς από αυτά που χρειάζεται για τους TURBO X χρήστες PSU αυτού του κόσμου..

ryzen 5 2400g + x470 mobo + 16gb @ 3200 ram + ssd 850 evo + 2 ανεμιστηρες 120mm / ολα αυτα με ενα cx500 corsair.

Επεξ/σία από mclein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...