Προς το περιεχόμενο

[Eξωτ. Σκληρός Δίσκος] WD My Passport 4TB 2.5" 74.90€ @ Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


Grim Ripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι και θεμα τυχης...ενας Ιντενσο home εξωτερικο δισκο 2.5"  1ΤΒ που ειχα και δουλευε σαν σκυλι για ενα χρονο .Ειχε μεσα seagate δισκο...τον πουλησα αργοτερα γιατι αναβαθμιστηκα αλλα εντυπωσεις αριστες.

Επεξ/σία από afterhours
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Greg9 είπε

Γενικά οι seagate έχουν τη φήμη μη αντοχής στο χρόνο, αλλά αυτό βέβαια παίζει από χρήστη σε χρήστη. Καλό φαίνεται. Έχει και καλά reviews. Πως τους βρήκες? Σε πήρανε ή μέσω Email?

Με επιμονη προσπαθεια να μιλησω με καποιον προισταμενο.   Τον υποχρεωσα να μαθει εαν και ποτε θα ξαναπαραλαβουν δισκους 2.5" 4ΤΒ Western Digital. Θεωρητικα θα με παρει πίσω. Αναμένω να μαθω εαν υπαρξει δυνατοτητα εστω και καθηστερημενης παραλαβης WD δισκου. Εαν οχι το σκεφτομαι για τον Seagate. Αν και εχω Instenso δεν εχω την καλύτερη ιδεα για αυτον. O WD elements 1ΤΒ που εχω εδω και χρόνια ειναι σκυλί. Βεβαια ο μοναδικοςportable 2.5" δισκος που μου ειχα προβλημα μεχρι σημερα με εναν Toshiba Canvio δημιουργηθηκε επειδη η γυναικα μου εβγαλε το USB την ώρα που κατεβαζε μια ταινια πανω στην εγγραφη δεδομενων. Συνηλθε εν μερη με μεγαλο data lost των υπαρχοντων αρχειων αλλα οχι εντελως και ακομη δεν λειτουργει normal.

Επεξ/σία από matrixxx
αφαιρεση προσωπικων δεδομενων τριτων
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Μετα απο πολυ μεγαλη προσπαθεια και επικοινωνια με καποιο προισταμενο του τμηματος πωλησεων μου αντιπροτεινε εκτος του Intenso τον Seagate Game Drive PS4 4TB

Εχει κανενας καμια ιδεα για αυτον? Δεν ειχα ξανα seagate external και εχω να χρησιμοποιησω seagate γενικως πολλα πολλα χρονια.

Σχετικά ΟΚ reviews άλλα διαβάζω διάφορους έχουν θέματα όταν τον use με το PS4..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό θα ναι μεγάλη πλάκα να μη δουλευει  όταν πληρώνεις τόσο και το σηματάκι - sorry για το οfftopic ισως πρεπει να τον χωρησεις για να τον δει σε 3 tb + 1 tb μην ξεχασετε να τον ορίσετε ώς GPT (και όχι MBR) και πρέπει να είναι exFAT .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SeNNinhA εγώ θα πίεζα για WD προσωπικα., όπως και θα κάνω. Εχω 2 δισκους χρόνια και ειναι σκυλια. Ακομα και σε πτώσεις. Apacer και seagate 500αρηδες που ειχα τα'παιξαν.

Αν δεν παραλάβουν τον ίδιο, elements θα πάρουν σίγουρα. Δεν μπορεί...

Το πρόβλημα με τους δίσκους ειναι γνωστό. Μπορεί να τα σκάσεις και να σου χαλάσει στο χρόνο. Θέλει και λιγο τύχη + ορθή χρηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Greg9 είπε

@SeNNinhA εγώ θα πίεζα για WD προσωπικα., όπως και θα κάνω. Εχω 2 δισκους χρόνια και ειναι σκυλια. Ακομα και σε πτώσεις. Apacer και seagate 500αρηδες που ειχα τα'παιξαν.

Αν δεν παραλάβουν τον ίδιο, elements θα πάρουν σίγουρα. Δεν μπορεί...

Το πρόβλημα με τους δίσκους ειναι γνωστό. Μπορεί να τα σκάσεις και να σου χαλάσει στο χρόνο. Θέλει και λιγο τύχη + ορθή χρηση.

Αναμενω απαντηση για το εαν παραλαβουν WD. Οπως ειπα απαιτησα να μαθουν και να με ενημερωσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Greg9 είπε

@SeNNinhA εγώ θα πίεζα για WD προσωπικα., όπως και θα κάνω. Εχω 2 δισκους χρόνια και ειναι σκυλια. Ακομα και σε πτώσεις. Apacer και seagate 500αρηδες που ειχα τα'παιξαν.

Αν δεν παραλάβουν τον ίδιο, elements θα πάρουν σίγουρα. Δεν μπορεί...

Το πρόβλημα με τους δίσκους ειναι γνωστό. Μπορεί να τα σκάσεις και να σου χαλάσει στο χρόνο. Θέλει και λιγο τύχη + ορθή χρηση.

Από τη μία αναφέρεις πως άντεξαν σε πτώσεις οι WD και τα' παιξαν οι άλλοι, και από την άλλη λες το λογικό, πως υπάρχει εν γένει θέμα με τους δίσκους, όσοι ακριβοί και να είναι, όπως οι πανάκριβοι WD συγκριτικά με τους υπόλοιπους, και πως είναι συνδυασμός πιθανοτήτων και χρήσης. 

Όπως καταλαβαίνεις, η συνολική εικόνα είναι πως το μήνυμά σου αυτοαναιρείται (ή αλλιώς έκανες τρίπλα στον εαυτό σου).

Παλικάρι μου Senninha μην το πολυσκέφτεσαι, προχώρα. Όλα, μα όλα, τα μηχανικά πράγματα έχουν εκ της κατασκευής τους σεβαστό ποσοστό ρίσκου. Αυτό που θα πρέπει να σε ενδιαφέρει είναι η εγγύηση και το ιστορικό της κάθε εταιρείας στην αντιμετώπιση των προβλημάτων των πελατών της, όχι το προϊόν αυτό καθαυτό. Άμα σου πω πως διαθέτω ακόμα, και λειτουργεί άψογα, το πρώτο "no name" DVD Player που έβγαλε το Macro το 2000, με την επωνυμία "Cyberhome", και το πολυβραβευμένο -και πανέμορφο- τότε Pioneer DV-144 (αν θυμάμαι καλά τον αριθμό) που αγόρασα την επόμενη χρονιά, μου τα' φτυσε στα 3 χρόνια, τι θα πείς;

Προχώρα.

Επεξ/σία από Πιτούλιας
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα στειλει στον Κωτσοβολο πως θα προχωρησω σε καταγγελια και δεν δεχτηκα τον intenso, και μονο με wd ή seagate θα δεχομουν προταση, και απλα μου απαντησαν αυτο το τυπικο αυτοματοποιημενο μυνηματακι "λυπουμαστε...ειμαστε στη διαθεση σας..." και λοιπες αηδιες.

Απο τις προστασιες καταναλωτων ειχατε καμια ενημερωση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωση: Οπως ειχα πει, δεν αφησα το θεμα. Δεν δεχτηκα τους αλλους δισκους και επεμεινα να μου στειλουν WD. Πηρα σημερα μυνημα οτι θα μου στειλουν τους δισκους που παρήγγειλα τελικα στην τιμη που τους ειχα παραγγειλει παροτι ειχαν ακυρωσει την αρχικη παραγγελια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...