Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το COSMOTE Home Speed Booster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello, Sorry i can't type in Greek yet. I live in village in Imathia zone and the speed booster was a savior to me i had 11mbps download and not even 1 mbps upload with ADSL and now with speed booster i get 100GB at as much speed 4G antena can provide you and after consuming those 100gb i get 15mbps download plus 5mbps upload + the adsl connection so total i get 26mbps download and 6mbps upload. I also had a problem with signal inside my house and i only had 1 signal bar that was like 28db weak signal so i went and bought this external antena on amazon https://www.amazon.de/-/en/Antenna-Network-Extension-Hotspots-TL-MR6400-SMA/dp/B08CTX44KM/ref=sr_1_19?adgrpid=80846164943&dchild=1&hvadid=394700406863&hvdev=c&hvlocphy=9067691&hvnetw=g&hvqmt=b&hvrand=13642867444407028102&hvtargid=kwd-296771941810&hydadcr=23346_1933401&keywords=externe+4+g+antenne&qid=1604214760&sr=8-19&tag=googdemozdesk-21 and now i have all the 3 signal bars and 54db exelente signal. So overrall i am very satisfied with this speedbooster service. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Ερώτηση: Μόλις αρχίσει να λειτουργεί το 5G, το booster πλέον θα παίρνει σήμα 4G ή 5G?

Θελει αλλο hardware το 5G....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, panoc είπε

Θελει αλλο hardware το 5G....

Αμφιβάλλω αν βγάλουν σύντομα ρουτερ με τεχνολογία 5g για να αντικαταστήσουν το υπάρχον..

Επεξ/σία από TzortzisJosh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Αμφιβάλλω αν βγάλουν σύντομα ρουτερ με τεχνολογία 5g για να εγκαταστήσουν το υπάρχον..

ολοι μας αμφιβαλουμε 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2020 στις 3:50 ΜΜ, panmitz είπε

Καλησπέρα,

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αξιοποιούμε συνδυαστικά τις ταχύτητες DSL + 4G στο Cosmote TV?

Το DSL συγχρονίζει στα 3mbps download και συνδυαστικά πιάνω 20mbps. Η εφαρμογή του Cosmote TV όμως δεν αξιοποιεί το 4G, οπότε καταλήγω να βλέπω σε ανάλυση 576p, ενώ τα on-demand δε μου φορτώνουν καν.

Στην εξυπηρέτηση πελατών δε γνώριζε κανένας. Το τμήμα του ίντερνετ με έστειλε στο τμήμα TV και το ανάποδο.

Μήπως έχει βρει κανείς κάποια λύση, ρύθμιση στο HA35 ή άλλο πλάγιο τρόπο για να λύνει το συγκεκριμένο πρόβλημα; 

Ευχαριστώ  

Για όποιον φίλο ενδιαφέρεται, φαίνεται πως πλέον το έχουν διορθώσει αυτό. Το cosmote TV χρησιμοποιεί τη συνδυαστική ταχύτητα του speedbooster και βλέπω σε 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνει εδώ και καιρό το εξής παράδοξο: Χωρίς το Καλώδιο DSL, το Booster δίνει 28-34 down. Με το καλώδιο DSL συνδεδεμένο, δίνει 20-23 down. Έχει συμβεί σε κανέναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TzortzisJosh είπε

Συμβαίνει εδώ και καιρό το εξής παράδοξο: Χωρίς το Καλώδιο DSL, το Booster δίνει 28-34 down. Με το καλώδιο DSL συνδεδεμένο, δίνει 20-23 down. Έχει συμβεί σε κανέναν;

φυσιολογικο το βρισκω , στο ενα εισαι με 4g οποτε σου δινει εκεινη την (δεδομενη στιγμη download ) και μαζι με το dsl οταν δει οτι χρειαζεται αυξανεται η κινηση δινει αυξηση στην ταχυτητα.  Μετα ομως οταν δει αυξημενη κινηση θα ανεβει και η ταχυτητα , δεν βγαζεις ευκολα ακρη . Αρκει να πιανεις περισσοτερο απο οσο συνχρονιζει η dsl πχ εμενα ειναι 4πλασια και παντα φορτωνει γρηγορα της σελιδες και  ειμαι ευχαριστημενος!!, καποιες φορες ιδιαιτερα το βραδυ 12 το βραδυ και μετα πεφτει η ταχυτητα ή δινει μονο dsl .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, yoyomaster10 είπε

Έχω μια ερώτηση έβαλα το speedbooster και έχω από 26-30mbps download ενώ πρώτα είχα 9-11, όταν τελειώσουν τα 100gb θα έχω πάλι 9-11 η 15 και καλά που λέει μέσα?

15+το ADSL σου, δηλαδη 15+ 10 κατά μέσο όρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

15+το ADSL σου, δηλαδη 15+ 10 κατά μέσο όρο

Δηλαδή φίλε μου λες ότι θα πιάνω πάλι 25 περίπου , μου φαίνεται πολύ περίεργο ενώ τώρα πιάνω με το booster 30 με το ζορι ενώ έχω full 4g , μακάρι να είναι έτσι φίλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yoyomaster10 είπε

Δηλαδή φίλε μου λες ότι θα πιάνω πάλι 25 περίπου , μου φαίνεται πολύ περίεργο ενώ τώρα πιάνω με το booster 30 με το ζορι ενώ έχω full 4g , μακάρι να είναι έτσι φίλε μου!

Στις ίδιες ταχύτητες είμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Στις ίδιες ταχύτητες είμαστε

Οκ φίλε μου σε ευχαριστώ.. Μια ερώτηση τώρα δεν μου δουλεύει το σταθερό όταν πάω να πάρω κλήση κάνει κάποια τουτ και δεν κάνει κλήση ενώ το VoIP είναι πράσινο , επίσης οι άλλοι μπορούν να με καλέσουν , λες να είναι δικο τους θέμα? Η έχω κάνει κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζει το θέμα με το τηλέφωνο και αυτοί μου λένε ότι είναι εντάξει και όντως το λαμπάκι  voip είναι ενεργό αλλά δεν μπορώ να καλέσω εγώ κανέναν μόνο να με καλέσουν μπορούν καμιά λύση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...