Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το COSMOTE Home Speed Booster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, logvphys είπε

Δε μπορεις να το κανεις αυτο και μαλλον στο ειπαν απο τον ΟΤΕ, για να το κανεις ερωτηση εδω.

Σήμερα μου το είπαν από το support chart της cosmote. Είχα ρώτησει σε κατάστημα του Γερμανου και μου είπαν πως δεν γίνεται.

Επεξ/σία από rosgr100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αξιοποιούμε συνδυαστικά τις ταχύτητες DSL + 4G στο Cosmote TV?

Το DSL συγχρονίζει στα 3mbps download και συνδυαστικά πιάνω 20mbps. Η εφαρμογή του Cosmote TV όμως δεν αξιοποιεί το 4G, οπότε καταλήγω να βλέπω σε ανάλυση 576p, ενώ τα on-demand δε μου φορτώνουν καν.

Στην εξυπηρέτηση πελατών δε γνώριζε κανένας. Το τμήμα του ίντερνετ με έστειλε στο τμήμα TV και το ανάποδο.

Μήπως έχει βρει κανείς κάποια λύση, ρύθμιση στο HA35 ή άλλο πλάγιο τρόπο για να λύνει το συγκεκριμένο πρόβλημα; 

Ευχαριστώ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υποθέτω πως "φταίει" το φίλτρο IPTV_OVERTHETOP που είναι ενεργό στον bonding server του ΟΤΕ, αλλά προφανώς αυτό θα αλλάξει μόνο με τη θέληση του ίδιου του ΟΤΕ... 

image.png.e5d2881102089102da8a20eabd297943.png

Επεξ/σία από panmitz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panmitz είπε

Υποθέτω πως "φταίει" το φίλτρο IPTV_OVERTHETOP που είναι ενεργό στον bonding server του ΟΤΕ, αλλά προφανώς αυτό θα αλλάξει μόνο με τη θέληση του ίδιου του ΟΤΕ... 

image.png.473a04be0badb8e835368cc964eb528f.png

Από περιέργεια, γιατί πιάνεις μόνο 3mbps; Αν θέλεις ανέβασε λίγο τα στατιστικά της γραμμής σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Από περιέργεια, γιατί πιάνεις μόνο 3mbps; Αν θέλεις ανέβασε λίγο τα στατιστικά της γραμμής σου!

Βασικά συγχρονίζει στα 4,5mbps τώρα που το ξαναβλέπω. Αλλά στη Smart TV κατεβάζει με 3mbps (από ookla speedtest) και το Cosmote TV στα diagnostics μου δείχνει ότι δουλεύει στο 1.5mbps 😕

Σημείωση: Μένω εκτός αστικού κέντρου και είμαι αρκετά μακριά από το τοπικό του ΟΤΕ.

image.png.391bd8121a0b4813d6c64643ff4436c1.png

Επεξ/σία από panmitz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NiKoSmile είπε

Γύρω στα 7 με 8 θα έπρεπε να είσαι εσύ κανονικά. Να και τα δικά μου χάλια :fear: 3-3,5mbps

Περαστικά μας λοιπόν 😣 Κι ενώ ήμουν τόσο χαρούμενος με το speed booster ως τώρα, ξενέρωσα με την TV. Ευτυχώς έκανα πρώτα δοκιμή με account φίλου, γιατί ήμουν έτοιμος να κάνω 12μηνο συμβόλαιο Cosmote TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Γύρω στα 7 με 8 θα έπρεπε να είσαι εσύ κανονικά. Να και τα δικά μου χάλια :fear: 3-3,5mbps

1571414487_.png.9b6bc9dd50941a8a01a32f12682a44af.png

Εσυ εισαι και τυχερος που συγχρονίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2020 στις 4:28 ΜΜ, NiKoSmile είπε

Γύρω στα 7 με 8 θα έπρεπε να είσαι εσύ κανονικά. Να και τα δικά μου χάλια :fear: 3-3,5mbps

1571414487_.png.9b6bc9dd50941a8a01a32f12682a44af.png

 

Στις 1/10/2020 στις 4:28 ΜΜ, NiKoSmile είπε

Γύρω στα 7 με 8 θα έπρεπε να είσαι εσύ κανονικά. Να και τα δικά μου χάλια :fear: 3-3,5mbps

1571414487_.png.9b6bc9dd50941a8a01a32f12682a44af.png

καλημερα , μπορεις να βγαλεις ολες τις συσκευες τηλεφωνου απο το ρουτερ σου και να το συνδεσεις στην πρωτη μπριζα του τηλεφωνου;  στην θυρα dsl και να δεις τον συνχρονισμο; . Πιστευω οτι θα αυξηθει λιγο. Επισης καλου κακου δες ολα τα φιλτρα στα τηλεφωνα σου αμα ειναι σωστα ή αναποδα. Εγω ειχα αυξημενο θορυβο διοτι σε ενα τηλεφωνο ειχα βαλει αναποδα το φιλτρο και το line attenuation μετα επεσε.Επισης αφου σε εχουνε κλειδωσει στα 4,5 γιατι δεν ανεβαινει και λιγο το upload ; . 

Επεξ/σία από johnmegarythmos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

καλημερα , μπορεις να βγαλεις ολες τις συσκευες τηλεφωνου απο το ρουτερ σου και να το συνδεσεις στην πρωτη μπριζα του τηλεφωνου;  στην θυρα dsl και να δεις τον συνχρονισμο; . Πιστευω οτι θα αυξηθει λιγο. Επισης καλου κακου δες ολα τα φιλτρα στα τηλεφωνα σου αμα ειναι σωστα ή αναποδα. Εγω ειχα αυξημενο θορυβο διοτι σε ενα τηλεφωνο ειχα βαλει αναποδα το φιλτρο και το line attenuation μετα επεσε.Επισης αφου σε εχουνε κλειδωσει στα 4,5 γιατι δεν ανεβαινει και λιγο το upload ; . 

Δεν σώζεται είμαι 4200m από το A/K. Γιαυτό μπήκε το speedbooster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κανα μήνα περίπου στη περιοχή μου το 4g και γενικά το σήμα της cosmote είναι ανύπαρκτο. Μετά από αρκετά  τηλέφωνα  στην εξυπηρέτηση  απότι κατάλαβα είναι πιο κοντά η δευτέρα παρουσία απότι να ξαναγίνει το σήμα. Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει μέσω 3g -4g της Vodafone. Είχα διαβάσει παλιότερα ότι κάποιοι το είχαν καταφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...