Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση ενοικίου 2019


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, phanispal said:

Πόσοι παίζει να είναι τελικά εκείνοι που δεν έχουν στο όνομά τους τη ΔΕΗ.

Είναι απίστευτο πραγματικά.

Ε βρε παιδί μου, είπαμε να γλιτώσουμε τον μπελά να τρέχουμε σε ουρές και να δίνουμε εγγύηση XD


Εμένα φαντάσου μου το ζήτησε η ίδια η ιδιοκτήτρια του σπιτιού να το αφήσουμε στο όνομά της, με είχε ξαφνιάσει. Αλλά έχουμε σχέση εμπιστοσύνης.
Κατά τ'άλλα, ναι, παίρνουν ρίσκο οι ιδιοκτήτες που το κάνουν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 643
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, kostakiss είπε

αυτο δεν το ειδα να αναφερεται πουθενα,αλλα και να ισχυει πως μπορει να ελεγχθει?

προλαβαινει αραγε καποιος να κανει αλλαγη στο ονομα του και μετα την αιτηση οοοοοοταν ανοιξουν?

Καλησπερα... Δεν εχει ανοιξει ακομα η εφαρμογη νομιζω.. Προς το τελος της εβδομαδας ακουστηκε... Προλαβαινει καποιος να αλλαξει το ονομα του στο ρολοι της Δεη... Χρειαζεται γυρω στις 3-5 μερες αν εχεις ετοιμα τα χαρτια...Ενοικιαστηριο , πιστοποιητικο ηλεκτρολογου, κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, takoulou said:

Καλησπερα... Δεν εχει ανοιξει ακομα η εφαρμογη νομιζω.. Προς το τελος της εβδομαδας ακουστηκε... Προλαβαινει καποιος να αλλαξει το ονομα του στο ρολοι της Δεη... Χρειαζεται γυρω στις 3-5 μερες αν εχεις ετοιμα τα χαρτια...Ενοικιαστηριο , πιστοποιητικο ηλεκτρολογου, κτλ..

αρα πρωτα ολοκληρωνεται η μεταβιβαση και μετα κανει καποιος την αιτηση,σωστα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kostakiss είπε

αρα πρωτα ολοκληρωνεται η μεταβιβαση και μετα κανει καποιος την αιτηση,σωστα?

Ναι.. Θα πρεπει να κανει την αλλαγη του ονοματος στην παροχη και μετα θα κανει την αιτηση... Εξαλου  για την αλλαγη του ονοματος γινεται μεσα σε 3-5 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2019 στις 8:30 ΜΜ, anaximandros είπε

Ο αριθμος του μισθωτηρίου που αναγράφεται;

Μόνο έναν αριθμο ΑΤΑK βλέπω στο μισθωτήριο.

Τελικά το βρήκατε? Γιατί και εγώ αυτό έψαχνα τις προαλλες και μπερδευτικα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1ο πραγμα που βλεπεις στο χαρτι λεει ΑΡ. ΔΗΛΩΣΗΣ και διπλα ημερ. υποβολης...

ΑΤΑΚ σημαινει Αριθμός Ταυτότητος Ακινήτου και ειναι μοναδικος προφανως για καθε ακινητο και δεν εχει καμια σχεση με το μισθωτηριο

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης ρε παιδια,θα εχουν λετε προσβαση να δουνε τι καταθεσεις ειχες περυσι τετοια εποχη?

και επισης αν εισαι πρωτος δικαιουχος και υπαρχει και συνδικαιουχος τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια, συγνωμη κιολας, αλλα που εχετε δει οτι χρειαζεται το συμβολαιο της ΔΕΗ να ειναι στο ονομα του ενοικιαστη(δυστυχως ειναι παρα πολλοι αυτοι που δεν το εχουν για διαφορους λογους);;;Εγω το μονο που εχω δει και διαβασει τοσο καιρο ειναι ο αριθμος μισθωτηριου...Αν εχει καποιος μια πηγη που το αναφερει ας την παραθεσει, διαφορετικα να μην λεμε οτι θελει ο καθενας.

3 λεπτά πριν, kostakiss είπε

επισης ρε παιδια,θα εχουν λετε προσβαση να δουνε τι καταθεσεις ειχες περυσι τετοια εποχη?

και επισης αν εισαι πρωτος δικαιουχος και υπαρχει και συνδικαιουχος τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση?

Αυτες που δηλωσες εσυ στην φορολογικη δηλωση, τωρα αν θελησουν να κανουν επαληθευση δε νομιζω να εχουν προβλημα να ζητησουν στοιχεια απο την τραπεζα.Εδω οι τοκοι μπαινουν αυτοματα στην δηλωση, στα ποσά θα κολλησουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν πει με βάση την περσινή στην ΑΡΧΗ και μετά εκκαθάριση με την ΦΕΤΙΝΗ!

Δηλαδή, αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι αν κάποιος δικαιούταν ΠΕΡΙΣΥ, αλλά όχι φέτος δεν έχει νόημα να κάνει αίτηση, διότι θα κληθεί να τα επιστρέψει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Παιδιά, αυτό με την ΔΕΗ, να είναι στο όνομα του ενοικιαστή, δεν το έχουν πει!!!

Αρκετά ειδησεογραφικά site το αναφέρουν ως κριτήριο. Να ήταν 1 οκ, μπορείς να υποθέσεις ότι λέει ανακρίβειες, αλλά όταν το λένε αρκετά μάλλον ισχύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, antbyron είπε

Αρκετά ειδησεογραφικά site το αναφέρουν ως κριτήριο. Να ήταν 1 οκ, μπορείς να υποθέσεις ότι λέει ανακρίβειες, αλλά όταν το λένε αρκετά μάλλον ισχύει. 

Παρεθεσε ενα αν ειναι ευκολο, εγω σε οσα εχω δει (στα πιο γνωστα) δεν αναφερεται πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Έχουν πει με βάση την περσινή στην ΑΡΧΗ και μετά εκκαθάριση με την ΦΕΤΙΝΗ!

Δηλαδή, αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι αν κάποιος δικαιούταν ΠΕΡΙΣΥ, αλλά όχι φέτος δεν έχει νόημα να κάνει αίτηση, διότι θα κληθεί να τα επιστρέψει!

Δεν εχει καμια λογικη παντως να μετρανε τα εισοδηματα του 2018 αντι για τα εισοδηματα του 2017 για επιδομα ενοικιου του 2019 οτι να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...