Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2019


greg4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, papp0us είπε

"ισως ενας καταξιωμένος οδηγός αγωνων με το βαθμό του αγωνιδικη στην κορυφαία κατηγορία του μηχανοκινητου αθλητισμού με 500 καμερες και δεδομένα τηλεμετρίας, ΙΣΩΣ , ΛΕΩ ΊΣΩΣ ,εχει μεγαλύτερη εμπειρία , καλύτερη γνωση των κανονισμών και περισσοτερα στοιχεία για να αποφασίσει, με αποτέλεσμα ΙΣΩΣ να πηρε σωστη απόφαση"

Πολύ σωστά το περιγράφεις, παράλληλα όμως δε σου δείχνει κάτι αντίθετο αυτό;

18 ώρες πριν, greg4 είπε

drivers.jpg.b8bba63c32d5a7ce55fe10c53c8538a9.jpg

Εγώ να σου πω πιο πολύ εμπιστεύομαι τη παραπάνω λίστα που είναι απλά δείγμα των ατόμων που έχουν σχολιάσει ανοιχτά και έντονα αρνητικά τη ποινή. Νομίζω συμφωνείς ότι είναι αρκετά σχετικοί, καταρτισμένοι και καταξιωμένοι με την F1 οι παραπάνω.

Να πω και κάτι που δεν έχουμε σχολιάσει.

Το περιστατικό εξετάστηκε άμεσα από τους αγωνοδίκες και η ποινή ανακοινώθηκε 11 λεπτά μετά το συμβάν.

Γιατί πιστεύω ότι αν ήταν αντίθετοι οι ρόλοι το συμβάν ή δε θα είχε εξεταστεί ή θα εξεταζόταν μετά τον αγώνα και δε θα είχαμε ποινή...

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Γιατί πιστεύω ότι αν ήταν αντίθετοι οι ρόλοι το συμβάν ή δε θα είχε εξεταστεί ή θα εξεταζόταν μετά τον αγώνα και δε θα είχαμε ποινή...

δεν θα μαθουμε ποτε, γιατι καθε συμβαν στην F1 ειναι μοναδικο απο καθε καθε καθε αποψη...

 

ποσοι απο αυτους στην λιστα ειναι αγωνοδικες?ειχαν ολα τα δεδομενα για να κρινουν?Οτι θα εκανε το ιδιο καποιος σημαινει οτι ειναι σωστο?Απλα αυτοι οι οδηγοι εχουν τοσο εγωισμο που 9/10 φορες θα καναν το ιδιο και αν τους παιρναν χαμπαρι τους πηραν...Ισως εχουν γινει και αλλα τετοια συμβαντα που απλα το καναν τοσο μαεστρικα και εμεις το θεωρησαμε αγωνιστικο συμβαν, ενω καποιος μπορει να ενεργησε υπουλα και να ξεγελασε ακομα και αγωνοδικες.Μιλαμε για ανθρωπους ρομποτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

δεν θα μαθουμε ποτε, γιατι καθε συμβαν στην F1 ειναι μοναδικο απο καθε καθε καθε αποψη...

ποσοι απο αυτους στην λιστα ειναι αγωνοδικες?ειχαν ολα τα δεδομενα για να κρινουν?Οτι θα εκανε το ιδιο καποιος σημαινει οτι ειναι σωστο?Απλα αυτοι οι οδηγοι εχουν τοσο εγωισμο που 9/10 φορες θα καναν το ιδιο και αν τους παιρναν χαμπαρι τους πηραν...Ισως εχουν γινει και αλλα τετοια συμβαντα που απλα το καναν τοσο μαεστρικα και εμεις το θεωρησαμε αγωνιστικο συμβαν, ενω καποιος μπορει να ενεργησε υπουλα και να ξεγελασε ακομα και αγωνοδικες.Μιλαμε για ανθρωπους ρομποτ...

Κι όμως μια ιδέα την έχουμε, πόσες φορές έχουν γίνει αυτά

1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

 ή δε θα είχε εξεταστεί ή θα εξεταζόταν μετά τον αγώνα και δε θα είχαμε ποινή...

όταν ο θύτης είναι της Merc. Μην ξαναφέρουμε τη λίστα.

Επίσης θίγω

1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

Το περιστατικό εξετάστηκε άμεσα από τους αγωνοδίκες και η ποινή ανακοινώθηκε 11 λεπτά μετά το συμβάν.

Αυτό ακριβώς ότι έριξαν τον πέλεκυ "εύκολα" και γρήγορα για περιστατικό που κρίνει νικητή αγώνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, george200-13 είπε

Εμεις βασιζομαστε στους αγωνοδικες που ηταν οδηγοι ΚΑΙ εχουν τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ στην διαθεση τους. Ναι μεν  οι 20 οδηγοι που αναφερεις ειναι περισσοτεροι απο τους τρεις αγωνοδικες αλλα οση εμπειρια και να εχουν δεν προκειται να ξερουν τι ΑΚΡΙΒΩΣ εγινε εκεινη την στιγμη. Οι αγωνοδικες μπορουν να ξερουν μεχρι και ποσες μοιρες γυρισε το κεφαλι του ο Vettel για να δει τον καθρεπτη... Αν θεωρειτε οτι η αγνοια των λεπτομερειων απο εμας μας δινει το δικαιωμα να βγαλουμε ορθοτερο συμπερασμα, τι να πω...

Edit: Τωρα που διαβασα το αρθρο του Πουρναρακη, μου φαινεται οτι οι οδηγοι δεν διαφωνουν για το αν επρεπε ή οχι να επιβληθει ποινη. Τονιζουν οτι ειναι ποινη αλλα επρεπε να δωθει με τετοιο τροπο που να μην παρει το θεαμα απο τους θεατες. 

Και σε αυτη τη λογικη διαφωνω. Οι αγωνοδικες δεν θα πρεπει να ενδιαφερονται για το θεαμα αλλα γθα την εφαρμογη των κανονων (κατι που δεν εκανε ο vettel με το μποικοταζ του) και την ασφαλεια των οδηγων.

Αρα με τη δικη σου λογικη οι αγωνοδικες δεν κανουν ποτέ λαθος γιατι εχουν τα δεδομενα στη διαθεση τους.

Σορρυ αλλα απο το 1997 που βλεπω Φ1, οι αγωνοδικες αρκετες φορες εχουν υποπεσει σε λαθος, παροτι τα ειχαν παντα  στη διαθεση τους.

5 ώρες πριν, liakjim είπε

Ειλικρινά, τα περιεχόμενα των λεγομένων σου , προκαλούν 100% γέλιο και 0% θυμό.

ΥΓ Είσαι τόσο πουθενάς όσο και εγώ να ξέρεις (οι λοιποί δεν ξέρω, μόνο εσύ είχες το θάρρος να μας αποκαλύψεις τις "απύθμενες" γνώσεις σου, ως....περιστασιακός οδηγών των Μεγάρων).  Κάθε τι που γράφεις επιβαρύνει την ήδη μηδενική αξιοπιστία σου.

Μάλλον είσαι οπτικός τύπος γιατί με τη γλώσσα δεν τα πας και πολύ καλά, οπότε ορίστε :

Screenshot-12.png.7034b9e006937bd730f5a7979676c03e.png

Φαντασου τον εαυτο σου ακομα πιο αριστερα απο το "δεν εχω οδηγησει ουτε αμαξι με πεντάλ" για να συνειδητοποιησεις πού βρισκεσαι σε σχεση με τους υπολοιπους.

Αν νιωθεις οτι εισαι κατι παραπανω απο αυτα, η προσκληση ισχυει και για σενα στα Μεγαρα. 

Αν οχι, μαζευτειτε με τον παππου και κανα 2 αλλους ενα απογευμα στο σπιτι και παιξτε GT, εστω απενεργοποιωντας το stability control.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tommy^ είπε

 

Αν νιωθεις οτι εισαι κατι παραπανω απο αυτα, η προσκληση ισχυει και για σενα στα Μεγαρα.

Αν οχι, μαζευτειτε με τον παππου και κανα 2 αλλους ενα απογευμα στο σπιτι και παιξτε GT, εστω απενεργοποιωντας το stability control.

Έχει στο GT πίστα Μεγάρων, να πάρω και εγώ λίγη απο την τέχνη σου στο φρενάρισμα με την αυτοκίνητάρα σου, "που εσείς δεν ξέρετε γιατι την έχω στο χωριό"  Μπάρες έχει η απο χτύπημα το έπαθες;

Καλή διαμονή στο ignore list, μας λείπεις ήδη με τις γνώσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, papp0us είπε

Έχει στο GT πίστα Μεγάρων, να πάρω και εγώ λίγη απο την τέχνη σου στο φρενάρισμα με την αυτοκίνητάρα σου, "που εσείς δεν ξέρετε γιατι την έχω στο χωριό"  Μπάρες έχει η απο χτύπημα το έπαθες;

Καλή διαμονή στο ignore list, μας λείπεις ήδη με τις γνώσεις σου.

Πριν κανεις το ignore, πάρε μια σακουλα σκουπιδιων και μαζεψε τα πουπουλα σου γιατι μας γεμισες κι εσυ ηρωα του playstation!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Αρα με τη δικη σου λογικη οι αγωνοδικες δεν κανουν ποτέ λαθος γιατι εχουν τα δεδομενα στη διαθεση τους.

 

δεν νομιζω παντως οτι ειπε καποιος αυτος...ισα ισα, και εγω τονισα σε προηγουμενη σελιδα, οτι λαθη γινονταν και παντα θα γινονται...απλα θεωρουνται η ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ πηγη μιας και εχουν ολα τα δεδομενα...Αλλιως ξαναρωταω αν θεωρουμε οτι η MERC και η καθε ομαδα που κυριαρχει ανα τα χρονια στηνει την δικια της παραγκα, γιατι παρακολουθειτε ακομα και δεν το παρατατε το πουλημενο αθλημα?

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

Πολύ σωστά το περιγράφεις, παράλληλα όμως δε σου δείχνει κάτι αντίθετο αυτό;

Εγώ να σου πω πιο πολύ εμπιστεύομαι τη παραπάνω λίστα που είναι απλά δείγμα των ατόμων που έχουν σχολιάσει ανοιχτά και έντονα αρνητικά τη ποινή. Νομίζω συμφωνείς ότι είναι αρκετά σχετικοί, καταρτισμένοι και καταξιωμένοι με την F1 οι παραπάνω.

Να πω και κάτι που δεν έχουμε σχολιάσει.

Το περιστατικό εξετάστηκε άμεσα από τους αγωνοδίκες και η ποινή ανακοινώθηκε 11 λεπτά μετά το συμβάν.

Γιατί πιστεύω ότι αν ήταν αντίθετοι οι ρόλοι το συμβάν ή δε θα είχε εξεταστεί ή θα εξεταζόταν μετά τον αγώνα και δε θα είχαμε ποινή...

Μα ποιος σου είπε οτι δεν θεωρώ την απόφαση άδικη; Έχω επαναλάβει οτι εγώ π.χ δεν το έδινα ποινή αυτό το πράγμα, ΑΛΛΑ θα ξαναπώ οτι οι αγωνοδίκες κρίνουν με βάση την ασφάλεια των οδηγών και όχι με βάση "τι θα είναι καλό για την εικόνα του αθλήματος". Η ποινή ανακοινώθηκε 11 λεπτά μετά το συμβάν γιατι πολύ απλά δεν είχαν καμία αμφιβολία για το τι είχε συμβεί.

Μπορούμε να θεωρούμε πολλά για το τι θα είχε συμβεί αν ηταν αντίθετοι οι ρόλοι, ή αν είχε γίνει σε ανάμεσα σε Χουλκενμπεργκ και Σαινθ, στην 8-9 θέση. 

Το μόνο που λέω εγώ, ειναι οτι η απόφαση των αγωνοδικών ειναι πέρα για πέρα δικαιολογημένη. Σωστή η όχι, δεν είναι αβάσιμη, οπως οδηγοί απο τα Μέγαρα θέλουν να μας πουν. Και οι οδηγοί που αναφέρεις δε λένε οτι δεν έγινε αυτό που έγινε, οπως λένε οι οδηγοί απο τα Μέγαρα, γιατι πάτησε γρασίδι, αλλα ΠΑΡΟΤΙ έγινε, δεν θα πρέπει να επισύρει ποινή.

Το αν σηκώνει ποινή η όχι, το αποφασιζουν οι αγωνοδίκες, και εδώ αποφάσισαν οτι είχε δόλο, άρα τσεκούρι.

Αν ένας διαιτητής δώσει κόκκινη στο 1ο λεπτό, όλοι λένε "αυτό δε γίνεται ποτέ". Άλλο συνηθίζεται, άλλο το δεν ειναι στους κανονισμούς.

Επίσης αν ΟΛΟΙ αυτοί οι οδηγοί ηταν στη θέση του Hamilton,θα είχαν ΠΟΛΥ διαφορετική άποψη.

6 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Πριν κανεις το ignore, πάρε μια σακουλα σκουπιδιων και μαζεψε τα πουπουλα σου γιατι μας γεμισες κι εσυ ηρωα του playstation!

Καημένε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, papp0us είπε

Μα ποιος σου είπε οτι δεν θεωρώ την απόφαση άδικη; Έχω επαναλάβει οτι εγώ π.χ δεν το έδινα ποινή αυτό το πράγμα, ΑΛΛΑ θα ξαναπώ οτι οι αγωνοδίκες κρίνουν με βάση την ασφάλεια των οδηγών και όχι με βάση "τι θα είναι καλό για την εικόνα του αθλήματος". Η ποινή ανακοινώθηκε 11 λεπτά μετά το συμβάν γιατι πολύ απλά δεν είχαν καμία αμφιβολία για το τι είχε συμβεί.

Μπορούμε να θεωρούμε πολλά για το τι θα είχε συμβεί αν ηταν αντίθετοι οι ρόλοι, ή αν είχε γίνει σε ανάμεσα σε Χουλκενμπεργκ και Σαινθ, στην 8-9 θέση. 

Το μόνο που λέω εγώ, ειναι οτι η απόφαση των αγωνοδικών ειναι πέρα για πέρα δικαιολογημένη. Σωστή η όχι, δεν είναι αβάσιμη, οπως οδηγοί απο τα Μέγαρα θέλουν να μας πουν. Και οι οδηγοί που αναφέρεις δε λένε οτι δεν έγινε αυτό που έγινε, οπως λένε οι οδηγοί απο τα Μέγαρα, γιατι πάτησε γρασίδι, αλλα ΠΑΡΟΤΙ έγινε, δεν θα πρέπει να επισύρει ποινή. 

Το αν σηκώνει ποινή η όχι, το αποφασιζουν οι αγωνοδίκες, και εδώ αποφάσισαν οτι είχε δόλο, άρα τσεκούρι.

Αν ένας διαιτητής δώσει κόκκινη στο 1ο λεπτό, όλοι λένε "αυτό δε γίνεται ποτέ". Άλλο συνηθίζεται, άλλο το δεν ειναι στους κανονισμούς.

Επίσης αν ΟΛΟΙ αυτοί οι οδηγοί ηταν στη θέση του Hamilton,θα είχαν ΠΟΛΥ διαφορετική άποψη.

Κατ'αρχήν ας αφήσουμε τους χαρακτηρισμούς στην άκρη. Σκέψεις για το πάθος μας κάνουμε.

Επίσης λίστα που περιέχει Βρετανούς παγκόσμιους πρωταθλητές σου παρέθεσα.

Για τα 5 sec ποινή μιλάμε. Εάν είναι άδικη δεν μπορεί να είναι δικαιολογημένη. Πρόσεξε εάν κάτι δικαιολογείται, όπως λες και καταλήγει άδικο τότε είναι άτοπη και μη στέρεα η αρχική δικαιολογία.

Οι αγωνοδίκες μπορεί να μην είχαν αμφιβολία, έχει πέσει το internet όμως από τότε και από Βρετανία μεριά (κάτι πρωτοφανές).

Μην ορκίζεσαι ότι θα είχαν άλλη άποψη, γιατί προέρχονται από πιο "racing" εποχές.

Εξάλλου  ο ίδιος ο Ham λέει ότι θα έκανε το ίδιο, ο οποίος είναι στη θέση του Ham.. :)

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Εξάλλου  ο ίδιος ο Ham λέει ότι θα έκανε το ίδιο, ο οποίος είναι στη θέση του Ham.. :)

ξαναλεω...οτι θα εκανε το ιδιο ενας αλλος οδηγος δεν σημαινει οτι δεν θα επερνε ποινη...καποιος σκοτωνει καποιον για χ,ψ λογους. Αν βρεθουν 10 που πουν οτι θα εκαναν το ιδιο αναιρει οτι το αρχικο γεγονος ειναι παρανομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Κατ'αρχήν ας αφήσουμε τους χαρακτηρισμούς στην άκρη. Σκέψεις για το πάθος μας κάνουμε.

Επίσης λίστα που περιέχει Βρετανούς παγκόσμιους πρωταθλητές σου παρέθεσα.

Για τα 5 sec ποινή μιλάμε. Εάν είναι άδικη δεν μπορεί να είναι δικαιολογημένη. Πρόσεξε εάν κάτι δικαιολογείται, όπως λες και καταλήγει άδικο τότε είναι άτοπη και μη στέρεα η αρχική δικαιολογία.

Οι αγωνοδίκες μπορεί να μην είχαν αμφιβολία, έχει πέσει το internet όμως από τότε και από Βρετανία μεριά (κάτι πρωτοφανές).

Μην ορκίζεσαι ότι θα είχαν άλλη άποψη, γιατί προέρχονται από πιο "racing" εποχές.

Εξάλλου  ο ίδιος ο Ham λέει ότι θα έκανε το ίδιο, ο οποίος είναι στη θέση του Ham.. :)

Η παθολογική μου αντιπάθεια στους ξερολες εχει και όρια, ακομα και αν δε με καταλάβεις ελπιζω να με συγχωρέσεις.

Δεν έχει σημασία ποιοι ειναι στη λίστα, γιατι σου ξαναλεω  οτι οι άνθρωποι αυτοί πολυ σωστα κρίνουν με βαση την καλη εικόνα και τον συναγωνισμό του αθλήματος. Αν ηταν η Φερράρι με το 6/6 η γνωμη τους θα ήταν η ανάποδη.

Ειναι άδικη ΓΙΑ ΕΜΈΝΑ, ως φίλαθλο, που ήθελα να δω τη μάχη, ειναι ομως απολυτα δικαιολογημενη με βαση τους κανονισμούς του αθλήματος.

Το internet μπορει να πέσει, πρόβλημα του, για τι διοργανωση θα μιλούσαμε αν οι αποφάσεις παίρνονται με βαση το να μην αναστατωσουμε το internet;

Σε πιο "racing " εποχες ο παγκοσμιος πρωταθλητής εμβολιζε τον αντιπαλο του για να βγουν και οι δυο εκτος και να παρει πρωτάθλημα. Το συμφέρον δεν κοιτάει εποχές.

Ο χαμιλτον ειπε οτι θα εκανε το ίδιο, ΓΙΑΤΙ θα εκανε το ίδιο. Η κινηση του φετελ να κρατήσει το αμαξι στην πιστα και να κλείσει τον δρομο του Χάμιλτον ειναι απλα αποδείξη οτι ειναι τεράστιος οδηγός και ας κανει λάθη. Το οτι το ιδιο θα κανανε 20 οδηγοί στο grid ( γιατι οι williams δεν μπορούν ειναι 8 γύρους πίσω xD ) δεν το νομιμοποιεί.

Η αποφαση εχει βάση. Ισχυρότατη βάση. Αν εχει στοιχεία η ferreri οτι ηταν ακυβέρνητο το καράβι και δεν ειχε επιλογή καλώς, αν όχι η τιμωρία έχει βάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, papp0us είπε

Η παθολογική μου αντιπάθεια στους ξερολες εχει και όρια, ακομα και αν δε με καταλάβεις ελπιζω να με συγχωρέσεις.

Δεν έχει σημασία ποιοι ειναι στη λίστα, γιατι σου ξαναλεω  οτι οι άνθρωποι αυτοί πολυ σωστα κρίνουν με βαση την καλη εικόνα και τον συναγωνισμό του αθλήματος. Αν ηταν η Φερράρι με το 6/6 η γνωμη τους θα ήταν η ανάποδη.

Ειναι άδικη ΓΙΑ ΕΜΈΝΑ, ως φίλαθλο, που ήθελα να δω τη μάχη, ειναι ομως απολυτα δικαιολογημενη με βαση τους κανονισμούς του αθλήματος.

Το internet μπορει να πέσει, πρόβλημα του, για τι διοργανωση θα μιλούσαμε αν οι αποφάσεις παίρνονται με βαση το να μην αναστατωσουμε το internet;

Σε πιο "racing " εποχες ο παγκοσμιος πρωταθλητής εμβολιζε τον αντιπαλο του για να βγουν και οι δυο εκτος και να παρει πρωτάθλημα. Το συμφέρον δεν κοιτάει εποχές.

Ο χαμιλτον ειπε οτι θα εκανε το ίδιο, ΓΙΑΤΙ θα εκανε το ίδιο. Η κινηση του φετελ να κρατήσει το αμαξι στην πιστα και να κλείσει τον δρομο του Χάμιλτον ειναι απλα αποδείξη οτι ειναι τεράστιος οδηγός και ας κανει λάθη. Το οτι το ιδιο θα κανανε 20 οδηγοί στο grid ( γιατι οι williams δεν μπορούν ειναι 8 γύρους πίσω xD ) δεν το νομιμοποιεί.

Η αποφαση εχει βάση. Ισχυρότατη βάση. Αν εχει στοιχεία η ferreri οτι ηταν ακυβέρνητο το καράβι και δεν ειχε επιλογή καλώς, αν όχι η τιμωρία έχει βάση.

Το 2016 ο Χάμιλτον έκανε το ίδιο στην Redbull στο Μονακό. Ούτε ποινή Ούτε τίποτα. Λάθος μου δεν έκανε το ίδιο, το έκανα επίτηδες! Αν δεν το θυμάσαι ψάξε να δεις στο YouTube. Τα πράγματα είναι απλά,προωθούν την Mercedes...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

δεν νομιζω παντως οτι ειπε καποιος αυτος...ισα ισα, και εγω τονισα σε προηγουμενη σελιδα, οτι λαθη γινονταν και παντα θα γινονται...απλα θεωρουνται η ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ πηγη μιας και εχουν ολα τα δεδομενα...Αλλιως ξαναρωταω αν θεωρουμε οτι η MERC και η καθε ομαδα που κυριαρχει ανα τα χρονια στηνει την δικια της παραγκα, γιατι παρακολουθειτε ακομα και δεν το παρατατε το πουλημενο αθλημα?

Προσωπικα μιλωντας, παρακολουθω γιατι μου αρεσει να παρακολουθω ο,τι καλυτερο εχει να επιδειξει η ανθρωποτητα σε 4 ροδες συν οτι μου αρεσουν 2-3 προσωπικοτητες οδηγων.

Αντε και το γεγονος οτι εχω δεθει ολα αυτα τα 22 χρονια με το αθλημα και γενικα με το μηχανοκινητο σπορ.

Οι κριτες εχουν τα πιο αξιοπιστα δεδομενα στα χερια τους, αλλα η πιο αξιοπιστη πηγη ΔΕΝ ειναι και το εχουν αποδειξει οι αρκετες λανθασμενες αποφασεις τους.

Το οτι ανα εποχες υπαρχει υποστηριξη προς μια ομαδα (ή οδηγο) ειτε με ρυθμισεις κανονισμων ειτε με αποφασεις γεγονοτων εντος πιστας ειναι γεγονος.

Καποτε π.χ. ηταν η Φερραρι, τωρα η Μερσεντα. Φυσικα δε λεω οτι δεν αξιζει την πρωτια της, προφανως και εχουν δουλεψει πολυ σκληρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, papp0us είπε

Δεν έχει σημασία ποιοι ειναι στη λίστα, γιατι σου ξαναλεω  οτι οι άνθρωποι αυτοί πολυ σωστα κρίνουν με βαση την καλη εικόνα και τον συναγωνισμό του αθλήματος.

Είναι και αυτά που λες τα κριτήρια αλλά πρωτίστως ότι είναι παράλογη.

15 λεπτά πριν, papp0us είπε

Το internet μπορει να πέσει, πρόβλημα του, για τι διοργανωση θα μιλούσαμε αν οι αποφάσεις παίρνονται με βαση το να μην αναστατωσουμε το internet;

Aσφαλώς και όχι. Δεν μιλώ για εμάς τους πληβείους. Για τους έχοντες απτή σχέση με την F1 λέω που σύσσωμοι κατακρίνουν τη ποινή. Αυτό κάτι πρέπει να  υποδείξει και στην F1 αλλά και σε εμάς τα ταπεινά χαμομηλάκια.

21 λεπτά πριν, papp0us είπε

Η αποφαση εχει βάση. Ισχυρότατη βάση. Αν εχει στοιχεία η ferreri οτι ηταν ακυβέρνητο το καράβι και δεν ειχε επιλογή καλώς, αν όχι η τιμωρία έχει βάση.

Κοίτα έχουμε διαβάσει ότι δε μπορεί να κάνει έφεση, παρ'όλα αυτά έκανε ή θα κάνει δε ξέρω τι νέα έχουμε.

Από την αίσθηση των τελευταίων χρόνων της δίνω μηδαμινές πιθανότητες να δικαιωθεί.

Για τον Vettel ποινές υπάρχουν και άλλες τύπου επίπληξη, χρηματικό πρόστιμο, κάποιος πόντος στη license.
Γιατί εδώ μιλάνε για ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος.

34 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

ξαναλεω...οτι θα εκανε το ιδιο ενας αλλος οδηγος δεν σημαινει οτι δεν θα επερνε ποινη...

O Ham μας αρέσει δε μας αρέσει σίγουρα δε θα έπαιρνε ποινή (ή θα έπαιρνε επίπληξη) κατά τα υβριδικά πεπραγμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...