Προς το περιεχόμενο

προβληματικες βενζινες


tornado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/2/2022 στις 8:25 ΜΜ, nick#18 είπε

Μιας και οι τιμες των καυσιμων εχουν φτασει στα υψη, επεσε στο ματι μου ενα βενζιναδικο που παλαιοτερα ηταν ακριβοτερο απο το μεσο ορο και πλεων απο οσο ειδα στο fuelgr φλερταρει με την πρωτια στην οικονομικοτερη της αττικης..

AUTOMOBILI BARCA MON IKE ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝΛΕΩΦ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 270-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

Ειναι η revoil στο ρευμα της Λ.Βουλιαγμενης πριν το Athens Metro Mall.. και ηρθα να postαρω γιατι εχει καθε παρασκευη την 100ρα στην τιμη της 95ρας.. χαμος σε ουρες το πρωι που πηγα να δοκιμασω στο σκουτερ που γενικα βαζω μοναχα 100ρα.. Γεμισα απο τη μεση και πανω, περιπου 7 λιτρα πηρε και δεν ειδα κατι να παει "λαθος" στις επιδοσεις και στο δουλεμα.. Απο μυρωδια, ειχε αυτο το "κατι" διαφορετικο της 100ρας σε σχεση με την 95ρα.. τωρα θα δειξει!  Φανταζομαι πως αν υπηρχε προβλημα, δεν θα ειχε τοσο κοσμο να περιμενει να βαλει.. ολοι 100ρα εβαζαν και μαλιστα εχει μοναχα μια αντλια για αυτο το καυσιμο.. 🤔

 

 

Επειδή μένω πολύ κοντά σε αυτό, μακριά και αλάργα!!!

Μεγάλος απατεώνας! Δύο χρόνια είχε ΄ ένδειξη ότι το POS έχει χαλάσει και περιμένει επισκευή/αντικατάσταση...

Κλέβει στην αντλία και πιθανόν νοθέυει και το καύσιμο. 

Να είστε ψιλιασμένοι: όταν ένα πρατήριο έχει τιμές μονίμως 10 λεπτά απο τον μέσο όρο των υπολοίπων είναι προφανές ότι κλέβει.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Vaguras είπε

Επειδή μένω πολύ κοντά σε αυτό, μακριά και αλάργα!!!

Μεγάλος απατεώνας! Δύο χρόνια είχε ΄ ένδειξη ότι το POS έχει χαλάσει και περιμένει επισκευή/αντικατάσταση...

Κλέβει στην αντλία και πιθανόν νοθέυει και το καύσιμο. 

Να είστε ψιλιασμένοι: όταν ένα πρατήριο έχει τιμές μονίμως 10 λεπτά απο τον μέσο όρο των υπολοίπων είναι προφανές ότι κλέβει.

 

Σιγουρα κατι παει λαθος οταν η τιμη ειναι χαμηλη σε σχεση με τους αλλους και αυτος ειναι και ο λογος που παντα επιλεγω εταιρικα πρατηρια αλλα ειπα να δοκιμασω να δω τι γινεται.. απο πλευρας ποσοτητας/χρηματων παντως ηταν οκ νομιζω.. θα μου πεις ακομα και 1€ να εκλεψε.. 1 σε εμενα και ενα σε αλλους 1000 ειναι λεφτα.. οπως ειπε και ενας αλλος φιλος.. τι να κλεψει στα 7 λιτρα.. 

Στις 13/2/2022 στις 8:58 ΠΜ, tutuyo είπε

Στα 7 λιτρα τι κλεψιμο να δεις?

Καλυτερα να αποφευγεις τα πολυ φτηνα πρατηρια. Για καποιο λογο ειναι τοσο χαμηλα η τιμη.

Ο τροπος να εχει κανεις το κεφαλι του ησυχο (οσο μπορει) ειναι να βρει ενα πρατηριο στην περιοχη του που ειναι χρονια εκει και το εμπιστευεται και να ανεφοδιαζεται παντα απο εκει.

Σταθερα απο εταιρικο BP χρονια τωρα και ολα καλα.. απλα με εφαγε η περιεργεια για αυτο εκει κατω.. :P 

Στις 13/2/2022 στις 1:46 ΠΜ, PLACEBO_89 είπε

Αξιολογησεις φρεσκες πριν 2 ωρες:

-Οι αντλίες τους κλέβουν

-Οι τύποι κατάφεραν να χωρέσουν σε ντεπόζιτο 43 λίτρων, 48 λίτρα… Παιδιά προσέξτε… μακρυά!

Αυτα μου ξεφυγαν ειναι η αληθεια.. δεν μπηκα και πολυ στον κοπο να ψαξω παραπανω! Λεω αφου το συζηταμε το θεμα, ολο και καποιος μπορει να ξερει κατι παραπανω.. ειδα τωρα στο γοογλη και τις υπολοιπες αξιολογισεις...

Επεξ/σία από nick#18
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για όσους κινούνται στον Πειραιά.Είχα βάλει αρκετές φορές από ένα πρατήριο revoil στην Πέτρου Ραλλη 462 στη Νίκαια.Έβαζα εκεί γιατί ήταν ο πιο φθηνός αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλά και σταμάτησα.

Πέτυχα σήμερα αυτό https://www.patt.gov.gr/6-ενημερωση/545-sp-917/διοικητικά-πρόστιμα/επιβολή-προστίμου-για-διακίνηση-μη-κα-2/ και επιβεβαιώθηκε ο προβληματισμός μου.Το πρατήριο συνεχίζει να λειτουργεί απλά άλλαξε επωνυμία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, moure είπε

Για όσους κινούνται στον Πειραιά.Είχα βάλει αρκετές φορές από ένα πρατήριο revoil στην Πέτρου Ραλλη 462 στη Νίκαια.Έβαζα εκεί γιατί ήταν ο πιο φθηνός αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλά και σταμάτησα.

Πέτυχα σήμερα αυτό https://www.patt.gov.gr/6-ενημερωση/545-sp-917/διοικητικά-πρόστιμα/επιβολή-προστίμου-για-διακίνηση-μη-κα-2/ και επιβεβαιώθηκε ο προβληματισμός μου.Το πρατήριο συνεχίζει να λειτουργεί απλά άλλαξε επωνυμία.

Ωπ, ενδιαφερουσα σελιδα.

Ξερεις αν υπαρχει η δυνατοτητα να ψαξω για συγκεκριμενο πρατηριο, χωρις να ψαχνω μια μια σελιδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Ωπ, ενδιαφερουσα σελιδα.

Ξερεις αν υπαρχει η δυνατοτητα να ψαξω για συγκεκριμενο πρατηριο, χωρις να ψαχνω μια μια σελιδα?

Μέσω της αναζήτησης στο πάνω μέρος αν σου  βγάλει κάτι.Θα έπρεπε να υπάρχουν φίλτρα ώστε να βλέπεις πχ μόνο πρόστιμα για βενζινάδικα,σούπερ μάρκετ κλπ για να είναι πιο εύχρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, moure είπε

Για όσους κινούνται στον Πειραιά.Είχα βάλει αρκετές φορές από ένα πρατήριο revoil στην Πέτρου Ραλλη 462 στη Νίκαια.Έβαζα εκεί γιατί ήταν ο πιο φθηνός αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλά και σταμάτησα.

Πέτυχα σήμερα αυτό https://www.patt.gov.gr/6-ενημερωση/545-sp-917/διοικητικά-πρόστιμα/επιβολή-προστίμου-για-διακίνηση-μη-κα-2/ και επιβεβαιώθηκε ο προβληματισμός μου.Το πρατήριο συνεχίζει να λειτουργεί απλά άλλαξε επωνυμία.

Και γω μεχρι προτινος ειχα μαθει στα φθηνα..  Ρε γιατι καιει.. Παντα στα χλμ εμπαινα μεσα! 

Τωρα βαζω απο σωστα βενζιναδικα,τραβαει παντα σωστα και βγαζω τα χλμ!!! 

Εχανα τοσα πολλα χλμ που μου ερχοταν απο πανω και πιο ακριβα!!!

ΥΓ. Αλλο οικονομια και αλλο μ@λ@κι@!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, moure είπε

Μέσω της αναζήτησης στο πάνω μέρος αν σου  βγάλει κάτι.Θα έπρεπε να υπάρχουν φίλτρα ώστε να βλέπεις πχ μόνο πρόστιμα για βενζινάδικα,σούπερ μάρκετ κλπ για να είναι πιο εύχρηστη.

πας στην αναζήτηση απάνω και πατάς πχ τη λέξη "δείγμα"

θα σε πάει στην αναλυτική αναζήτηση :

Spoiler

1948579527_.png.fd5c876868fb167b8b12e7aacd6ef18f.png

όπου και επιλέγεις ημερομηνία και κατηγορία όπως της φωτό

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, moure είπε

Για όσους κινούνται στον Πειραιά.Είχα βάλει αρκετές φορές από ένα πρατήριο revoil στην Πέτρου Ραλλη 462 στη Νίκαια.Έβαζα εκεί γιατί ήταν ο πιο φθηνός αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλά και σταμάτησα.

Πέτυχα σήμερα αυτό https://www.patt.gov.gr/6-ενημερωση/545-sp-917/διοικητικά-πρόστιμα/επιβολή-προστίμου-για-διακίνηση-μη-κα-2/ και επιβεβαιώθηκε ο προβληματισμός μου.Το πρατήριο συνεχίζει να λειτουργεί απλά άλλαξε επωνυμία.

 

7 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Και γω μεχρι προτινος ειχα μαθει στα φθηνα..  Ρε γιατι καιει.. Παντα στα χλμ εμπαινα μεσα! 

Τωρα βαζω απο σωστα βενζιναδικα,τραβαει παντα σωστα και βγαζω τα χλμ!!! 

Εχανα τοσα πολλα χλμ που μου ερχοταν απο πανω και πιο ακριβα!!!

ΥΓ. Αλλο οικονομια και αλλο μ@λ@κι@!!!

Να απαντήσει ο παππούς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2022 στις 8:25 ΜΜ, nick#18 είπε

Μιας και οι τιμες των καυσιμων εχουν φτασει στα υψη, επεσε στο ματι μου ενα βενζιναδικο που παλαιοτερα ηταν ακριβοτερο απο το μεσο ορο και πλεων απο οσο ειδα στο fuelgr φλερταρει με την πρωτια στην οικονομικοτερη της αττικης..

AUTOMOBILI BARCA MON IKE ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝΛΕΩΦ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 270-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

Ειναι η revoil στο ρευμα της Λ.Βουλιαγμενης πριν το Athens Metro Mall.. και ηρθα να postαρω γιατι εχει καθε παρασκευη την 100ρα στην τιμη της 95ρας.. χαμος σε ουρες το πρωι που πηγα να δοκιμασω στο σκουτερ που γενικα βαζω μοναχα 100ρα.. Γεμισα απο τη μεση και πανω, περιπου 7 λιτρα πηρε και δεν ειδα κατι να παει "λαθος" στις επιδοσεις και στο δουλεμα.. Απο μυρωδια, ειχε αυτο το "κατι" διαφορετικο της 100ρας σε σχεση με την 95ρα.. τωρα θα δειξει!  Φανταζομαι πως αν υπηρχε προβλημα, δεν θα ειχε τοσο κοσμο να περιμενει να βαλει.. ολοι 100ρα εβαζαν και μαλιστα εχει μοναχα μια αντλια για αυτο το καυσιμο.. 🤔

 

 

 

Στις 13/2/2022 στις 1:46 ΠΜ, PLACEBO_89 είπε

Αξιολογησεις φρεσκες πριν 2 ωρες:

-Οι αντλίες τους κλέβουν

-Οι τύποι κατάφεραν να χωρέσουν σε ντεπόζιτο 43 λίτρων, 48 λίτρα… Παιδιά προσέξτε… μακρυά!

 

Στις 14/2/2022 στις 10:19 ΠΜ, Vaguras είπε

Επειδή μένω πολύ κοντά σε αυτό, μακριά και αλάργα!!!

Μεγάλος απατεώνας! Δύο χρόνια είχε ΄ ένδειξη ότι το POS έχει χαλάσει και περιμένει επισκευή/αντικατάσταση...

Κλέβει στην αντλία και πιθανόν νοθέυει και το καύσιμο. 

Να είστε ψιλιασμένοι: όταν ένα πρατήριο έχει τιμές μονίμως 10 λεπτά απο τον μέσο όρο των υπολοίπων είναι προφανές ότι κλέβει.

 

Κατέβαινα πριν λίγο τη Βουλιαγμένης προς Γλυφάδα και βλέπω όλη τη δεξιά λωρίδα κλεισμένη από μια μακριά ουρά αυτοκινήτων. Λέω τι έγινε? Παρακάτω κατάλαβα. Περίμεναν όλοι να μπουν στο βενζινάδικο με 1.755 το λίτρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nabuko είπε

 

 

Κατέβαινα πριν λίγο τη Βουλιαγμένης προς Γλυφάδα και βλέπω όλη τη δεξιά λωρίδα κλεισμένη από μια μακριά ουρά αυτοκινήτων. Λέω τι έγινε? Παρακάτω κατάλαβα. Περίμεναν όλοι να μπουν στο βενζινάδικο με 1.755 το λίτρο

Τι σου φαίνεται περίεργο;Την φέρνει κατευθείαν απο τον κήπο του.Απο την παραγωγή στην κατανάλωση,χωρίς μεσάζοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τι σου φαίνεται περίεργο;

Η ψυχοσύνθεση του Έλληνα. Τι ακριβώς να σκέφτονται αυτοί που πάνε εκεί. Θα ήθελα να μάθω και τον τρόπο που σκέφτονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Nabuko είπε

 

 

Κατέβαινα πριν λίγο τη Βουλιαγμένης προς Γλυφάδα και βλέπω όλη τη δεξιά λωρίδα κλεισμένη από μια μακριά ουρά αυτοκινήτων. Λέω τι έγινε? Παρακάτω κατάλαβα. Περίμεναν όλοι να μπουν στο βενζινάδικο με 1.755 το λίτρο

Σημερα το πρωι πετυχα το ιδιο περιπου.. μικρη ουρα 3 αυτοκινητα να μπουν στην ΕΤΕΚΑ στη Βουλιαγμενης πριν τη γυμναστικη ακαδημια αριστερα.. 1.718 ο φιλος.. Μεσα ολες οι αντλιες γεμιζαν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιους περνάνε από τα πέριξ

- AVIN Λ. Κηφισίας στο ύψος του ΚΑΤ

- BP στην Δημοκρατίας στα Μελίσσια (κοντά στο Lidl) 

Πολύ καλά καύσιμα και στα δύο πρατήρια

Επεξ/σία από prometheas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nick#18 είπε

Σημερα το πρωι πετυχα το ιδιο περιπου.. μικρη ουρα 3 αυτοκινητα να μπουν στην ΕΤΕΚΑ στη Βουλιαγμενης πριν τη γυμναστικη ακαδημια αριστερα.. 1.718 ο φιλος.. Μεσα ολες οι αντλιες γεμιζαν..

Εκεί βάζω αέριο. Το γκάζι του είναι κομπλέ, σωστά λίτρα και σωστά χιλιόμετρα. Η βενζίνη του όμως (95αρα) έχει θέματα, μιας και μου βαράει πειράκια στο Passat μου. Δοκίμασα σε άλλα δύο βενζινάδικα την δική τους και ήταν κομπλέ οπότε μόνο υγραέριο εκεί πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...