Προς το περιεχόμενο

προβληματικες βενζινες


tornado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλο ένα πρατήριο της Revoil με νοθευμένη βενζίνη σε ποσοστό 80% μάλιστα!

Στο Γαλάτσι αυτό Γαλατσίου 92.

https://www.patt.gov.gr/6-ενημερωση/545-sp-917/διοικητικά-πρόστιμα/επιβολή-προστίμου-για-μη-κανονικο-νοθ/

 

Επεξ/σία από moure
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε έχω βάλει aeg@#€ το κίτρινο λαμπάκι και τα κοψίματα είναι σίγουρα. 

Πήγα συνεργείο μου το έσβησαν και είπαν να βάλω 100αρα μια φορά και θα στρώσει. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, adi32 είπε

. Πήγα συνεργείο μου το έσβησαν και είπαν να βάλω 100αρα μια φορά και θα στρώσει. 

Η οποία 100αρα το πιο πιθανό με το τόσο καιρό που ¨"κάθεται" να είναι στην ουσία 95αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε πει πολλάκις ότι βάζουμε από εταιρικά πρατήρια και μόνο.

Προσωπικά και επαρχία να είμαι θα κάνω "ταξίδι" για να φουλάρω σε εταιρικό.  Πάντα υπάρχει κίνδυνος κάποιος να σου κάνει την πουστιά, ακόμη και εκεί, γιατί κάποιος διαχειριστής το έχει, αλλά είναι εξαιρετικά μικρός.

Έχω ξεχάσει τα πρατήρια ιδιωτών εδώ και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περνάμε στην άλλη άκρη. Δεκαετίες βάζω / βάζουμε από ιδιωτικά πρατήρια στην επαρχία που μένω πρόβλημα δεν είχα ποτέ, όχι ζημιάς ούτε ένα κόψιμο. Απλά βάζω από 2 - 3 πάντα και όχι από το φθηνότερο. Ούτε σημαίνει ότι ο φθηνός είναι πάντοτε απατεώνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, liakinen είπε

Μην περνάμε στην άλλη άκρη. Δεκαετίες βάζω / βάζουμε από ιδιωτικά πρατήρια στην επαρχία που μένω πρόβλημα δεν είχα ποτέ, όχι ζημιάς ούτε ένα κόψιμο. Απλά βάζω από 2 - 3 πάντα και όχι από το φθηνότερο. Ούτε σημαίνει ότι ο φθηνός είναι πάντοτε απατεώνας. 

Εξήγησα παραπάνω ότι εξαίρεση υπάρχει και στα εταιρικά....όπως παντού.

Δεν ασχολούμαι με πρατήρια του Chll Chilloπουλου κλπ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Υπάρχουν ermis, καλυψώ...γιατί να ρισκάρω; Στα σίγουρα!!! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να στηρίξω ιδιωτικό πρατήριο.

Δεν κοιτάω τιμές, μόνο ταυτότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, chill είπε

Εξήγησα παραπάνω ότι εξαίρεση υπάρχει και στα εταιρικά....όπως παντού.

Δεν ασχολούμαι με πρατήρια του Chll Chilloπουλου κλπ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Υπάρχουν ermis, καλυψώ...γιατί να ρισκάρω; Στα σίγουρα!!! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να στηρίξω ιδιωτικό πρατήριο.

Δεν κοιτάω τιμές, μόνο ταυτότητα!

Πως μαθαινεις ποια ειναι εταιρικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ntinaras είπε

Πως μαθαινεις ποια ειναι εταιρικα?

Από την απόδειξη lol 😛 

Κατέβασε το fueldaddy app στο smarthphone σου. Σου βγάζει τις τιμές των πρατηρίων κοντά σου....Κάνοντας κλικ επάνω στις τιμές βλέπεις αν ανήκει σε ιδιώτη ή αν είναι εταιρικό.

Από όταν ξεκίνησα αποκλειστικά σε εταιρικά ξέχασα το check engine....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chill είπε

Από την απόδειξη lol 😛 

Κατέβασε το fueldaddy app στο smarthphone σου. Σου βγάζει τις τιμές των πρατηρίων κοντά σου....Κάνοντας κλικ επάνω στις τιμές βλέπεις αν ανήκει σε ιδιώτη ή αν είναι εταιρικό.

Από όταν ξεκίνησα αποκλειστικά σε εταιρικά ξέχασα το check engine....

Τα εταιρικά έχουν το Καλυψώ στο όνομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

Η οποία 100αρα το πιο πιθανό με το τόσο καιρό που ¨"κάθεται" να είναι στην ουσία 95αρα.

Η αλήθεια είναι ότι αυτό είναι ένα σημαντικό θέμα , ειδικά με τις σημερινές τιμές. Εγώ πλέον βάζω κάθε τρίτη σε εταιρικό shell v power. Δεν είμαι φαν της shell αλλά έχει κατανάλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, liakjim είπε

Και αυτό ισχύει μόνο για τα ΕΚΟ;

Και για κάποια BP. Αμφότερες εταιρίες ανήκουν στον όμιλο ΕΛΠΕ. 

Τα Ermis και τα Μακραίων  ανήκουν στον Βαρδινογιάνη (εταιρικά Shell και Avin ). 

Επεξ/σία από chill
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...