Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανακυκλοφορεί το iPhone SE στις ΗΠΑ με τιμές που ξεκινούν από τα $249


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νταξει καλή φάση. Εγώ έχω το 5S. Αν έρθει Ελλάδα στα 200 με 250 μπορεί να το πάρω. Τώρα αν το κάνει η Apple για να ξεστοκαρει η για να σωθεί από οικονομικής άποψης ούτε που με νοιάζει. Το βράδυ ήσυχος θα κοιμηθώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

7 λεπτά πριν, LongTom είπε

Μας το έδωσαν ως το field κινητό με αντίστοιχη rugged θήκη.

Είναι μικρό και τίμιο, για τα περισσότερα καθημερινά ενός "ελαφρού" χρήστη. Αλλά είναι σχετικά αργό όταν το στρεσάρεις (εταιρικό VPN+άλλες ειδικευμένες εφαρμογές).

Επίσης έχει το χειρότερο fingerprint scan που έχω δοκιμάσει....

Η 4αρα είναι κάπως μικρή για τις σημερινές εφαρμογές και απαράδεκτα μικρή για εφαρμογές παραγωγικότητας (aka το χρησιμοποιώ διότι αυτό δίνει η εταιρεία).

Για 200ρια ευρά καλό είναι, για παραπάνω είναι πεταμένα λεφτά.

διαφωνω, με λιγοτερο απο 200 ευρα υπαρχουν πλεον mi a2 κ redmi note xxx με τα οποια δεν κανεις καμια παραχωρηση κ υποστηριζονται κ με updates

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Hatsos είπε

Νταξει καλή φάση. Εγώ έχω το 5S. Αν έρθει Ελλάδα στα 200 με 250 μπορεί να το πάρω. Τώρα αν το κάνει η Apple για να ξεστοκαρει η για να σωθεί από οικονομικής άποψης ούτε που με νοιάζει. Το βράδυ ήσυχος θα κοιμηθώ. 

Ξεπούλησε μέσα σε λίγες ώρες... οπότε δεν μιλάμε για κάποια ποσότητα που θα κάνει τρελό κέρδος.

Είτε έχουμε να κάνουμε με ξεστοκάρισμα είτε με market research για το κατά πόσο θα τραβήξει ένα νέο SE 2.

Ας ελπίσουμε να γίνει το δεύτερο και ασε τα androtroll να κλαίγονται που κινητό 4"  θα πατάει τις παντόγλες των 6.5"

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενω να το δουμε στην Ελλαδα στα 400€

σε αυτα τα λεφτα καλύτερα να παρει καποιος ενα Iphone 7plus 32 στα 490€ τωρα που θα ξεκινήσουν οι εκπτωσεις

παρα ενα παλιό-πραγμα 4ετιας

Η apple δυστυχώς ψάχνει για κορόιδα και φυσικα εμεις οι Ελληνες ημαστε Νο1 ΚΟΡΟϊΔΑΡΕΣ με πτυχίο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, what_if είπε

διαφωνω, με λιγοτερο απο 200 ευρα υπαρχουν πλεον mi a2 κ redmi note xxx με τα οποια δεν κανεις καμια παραχωρηση κ υποστηριζονται κ με updates

Καλά μιλάμε πάντα για όποιον/α θέλει iOS.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Yiannis87 είπε

Ξεπούλησε μέσα σε λίγες ώρες... οπότε δεν μιλάμε για κάποια ποσότητα που θα κάνει τρελό κέρδος.

Είτε έχουμε να κάνουμε με ξεστοκάρισμα είτε με market research για το κατά πόσο θα τραβήξει ένα νέο SE 2.

Ας ελπίσουμε να γίνει το δεύτερο και ασε τα androtroll να κλαίγονται που κινητό 4"  θα πατάει τις παντόγλες των 6.5"

Σοβαρα 4" οθοναρα;;; ελα ρε φιλε! Θα παιζω Netflix 4K να βλεπει και ο γείτονας απο το παραθυρο του δωματιου μου!

...μαζι και με υπότιτλους κιολας!

εγω παντως θα περιμενω το Iphone 3GS με την γιγαντο-οθονη των 3.5 ιντσων για να το βαλω στον κηπο, Ταινιες με την παρεα κ ετσι...

αχαχαχαχαχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mader είπε

Σοβαρα 4" οθοναρα;;; ελα ρε φιλε! Θα παιζω Netflix 4K να βλεπει και ο γείτονας απο το παραθυρο του δωματιου μου!

...μαζι και με υπότιτλους κιολας!

εγω παντως θα περιμενω το Iphone 3GS με την γιγαντο-οθονη των 3.5 ιντσων για να το βαλω στον κηπο, Ταινιες με την παρεα κ ετσι...

αχαχαχαχαχ

Άσε ρε εδώ μιλάνε για οθοναρα για την 720p LCD του XR στο χιλιάρικο τι περιμένεις, το αστείο είναι ότι το πιστεύουν επειδή το λέει η Apple. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mader είπε

Σοβαρα 4" οθοναρα;;; ελα ρε φιλε! Θα παιζω Netflix 4K να βλεπει και ο γείτονας απο το παραθυρο του δωματιου μου!

...μαζι και με υπότιτλους κιολας!

εγω παντως θα περιμενω το Iphone 3GS με την γιγαντο-οθονη των 3.5 ιντσων για να το βαλω στον κηπο, Ταινιες με την παρεα κ ετσι...

αχαχαχαχαχ

Δεν παίζω Netflix....  Προσωπικά όντας σε αναζήτηση νέου κινητού, το form factor του iphone 8 ή X με δυσκολεύει, θα προτιμούσα κάτι σε form factor SE και ας είναι bezelless με 4.7 οθόνη πχ. Οι 3,5 είναι πλέον μικρές (χρησιμοποιώ 4S παλιό που έχω προσωρινά). Τώρα διαφωνία περί iOS - android δεν υπάρχει λόγος να γίνεται. Αν πχ ο plapoutsas πιστεύει πως τρώμε σανό επειδή παίρνουμε ότι μας δίνει η Apple, αυτόν τι τον πειράζει? Ανεβάζουμε τις τιμές των  Android πχ με αυτήν μας την συμπεριφορά? Και αν όντως τρώμε σανό, αν είναι τόσο μάγκας όσο το παίζει, ας δαπανήσει τον χρόνο που αφιερώνει στο ινσομνια για να φτιάξει μια εταιρεία που να μας δίνει σανό...

6 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Άσε ρε εδώ μιλάνε για οθοναρα για την 720p LCD του XR στο χιλιάρικο τι περιμένεις, το αστείο είναι ότι το πιστεύουν επειδή το λέει η Apple. 

Τι λέει? Πλαπούτσας στον πάγκο!

Επεξ/σία από Yiannis87
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Hatsos είπε

Νταξει καλή φάση. Εγώ έχω το 5S. Αν έρθει Ελλάδα στα 200 με 250 μπορεί να το πάρω. Τώρα αν το κάνει η Apple για να ξεστοκαρει η για να σωθεί από οικονομικής άποψης ούτε που με νοιάζει. Το βράδυ ήσυχος θα κοιμηθώ. 

Υπάρχει ήδη Ελλάδα εδώ και χρόνια 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/356/Apple.html?keyphrase=iphone+se&order_by=pricevat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, LongTom said:

Επίσης έχει το χειρότερο fingerprint scan που έχω δοκιμάσει....

Μήπως κάτι δεν πάει καλά; Το μόνο θέμα που έχω δει (λίγες φορές) εδώ και 3 σχεδόν χρόνια, είναι που μερικές φορές ξεκλειδώνει ενώ θέλω μόνο να κάνω κλικ στο Home Button. Αν δεν το κάνω αρκετά γρήγορα, ξεκλειδώνει. π.χ. στο app τής Eurobank που αν κάνεις signout, ξαναβγάζει το prompt για signin με fp. Πατάς Home για να βγεις και κάνει signin στη Eurobank! 😕 

Εννοείται χωρίς νερά στα χέρια ή στο iPhone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CheOnWeb είπε

Μήπως κάτι δεν πάει καλά; Το μόνο θέμα που έχω δει (λίγες φορές) εδώ και 3 σχεδόν χρόνια, είναι που μερικές φορές ξεκλειδώνει ενώ θέλω μόνο να κάνω κλικ στο Home Button. Αν δεν το κάνω αρκετά γρήγορα, ξεκλειδώνει. π.χ. στο app τής Eurobank που αν κάνεις signout, ξαναβγάζει το prompt για signin με fp. Πατάς Home για να βγεις και κάνει signin στη Eurobank! 😕 

Εννοείται χωρίς νερά στα χέρια ή στο iPhone.

Όλα καθαρά, χέρι - αισθητήρας, και κάποιες φορές χρειάζεται δύο ή τρεις φορές να τοποθετήσω το δάκτυλο επάνω. 

Είναι πολύ εκνευριστικό, ιδίως όταν έχω να απαντήσω κάτι στα γρήγορα (στο επάγγελμα) και πρέπει να παιδεύομαι με τέτοιες βλακείες ώσπου να δω τις σημειώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Και πάλι βιάζεσαι χωρίς λόγο. Μια χαρά όλα αυτά τα κάνει ένα smartphone (εκτός από τις παράνομες ηχογραφήσεις κλήσεων ίσως). Απλά η καθημερινή σου χρήση ΔΕΝ είναι όλα αυτά που περιγράφεις και τα κάνεις απλά κατά καιρούς. Και μεις gadgetάκηδες είμαστε αλλά δεν υπερβάλλουμε και τόσο. 😛 

Βασικά δεν μπορείς να υπερβάλεις για αυτό δεν τα κάνεις. 

Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια... άκου παράνομες χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ έχεις πολύ πλάκα...

2 ώρες πριν, tsakfot είπε

καταρχήν η συσκευή σου, έχει θέμα με του touch sensitivity ή όχι , καθότι είδα ότι έχεις Poco.

Θα στο καλύψει ο Κινέζος ή θα το στείλεις να κάνει τον γύρω του κόσμου, και θα έχεις πάλι κινητό σε κανά 2 μήνες ?

από Infoquest είναι.. άστοχο...

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Πέρα από την πλάκα, μόνο ένας άσχετος που δεν κάνει πλάκα, θα μπορουσε να συγκρίνει το SE των 300 ευρώ με ένα flagship σημερινό...

Σχετικά με το yoco chocko, τα έχουμε ξαναπεί: καλό τηλεφωνάκι σε πλαστικό σασί και με μέτρια ποιότητα κατασκευής που έχει βγάλει με τη σειρά του άπειρα προβληματάκια. Και είναι λογικό σε μια συσκευή με αυτό το κόστος. :) 

ότι πεις (μόνο έτσι λήγει η συζήτηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, LongTom said:

Όλα καθαρά, χέρι - αισθητήρας, και κάποιες φορές χρειάζεται δύο ή τρεις φορές να τοποθετήσω το δάκτυλο επάνω. 

Είναι πολύ εκνευριστικό, ιδίως όταν έχω να απαντήσω κάτι στα γρήγορα (στο επάγγελμα) και πρέπει να παιδεύομαι με τέτοιες βλακείες ώσπου να δω τις σημειώσεις...

Δεν το ξαναπερνάς μία; (αν δεν το έχεις κάνει). Το αρχικό scan παίζει ρόλο, οπότε το κάνεις με ιδανικές συνθήκες, καθαρισμένο button, καθαρά δάχτυλα κλπ.
Το δικό μου συμπεριφέρεται άψογα και στα 4 δάχτυλα που έχω βάλει, ακόμα και στις 180°.

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...