Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανακυκλοφορεί το iPhone SE στις ΗΠΑ με τιμές που ξεκινούν από τα $249


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Τα είδαμε τα χάλια παραπέρα από το iphone και το ios δυστυχώς... 😛  

Η Google ξέρει καλά το κοινό στο οποίο απευθύνεται! 

ΤΙ να κάνουμε όταν εμείς αγοράζουμε Smartphones, υπολογιστές τσέπης, να μπορούμε να κάνουμε την δουλειά μας ανά πάσα στιγμή. Δεν χρειάζεται να κουβαλάμε κινητό και λάπτοπ μαζί για να κάνουμε μια δουλειά. Α ξέχασα θα μου πεις πόσο εύχρηστο Smartphone είναι και πόσο συμβατό ώστε να κάνω την δουλειά που θα έκανα σε PC με το iPhone. Oh Wait χρειάζομαι iCloud και iTunes και λάπτοπ κατα προτίμηση Macbook για να τελειώσω την δουλειά μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, neo83_gr είπε

Οι λέξεις "android" και "ναυαρχίδα" σε μια πρόταση πάντα έχουν πλάκα

Όσο πλάκα έχει και το iPhone + "Liquid Retina (720p)" + 1000€  ινοβέσιο τι λες τώρα, γιαυτό ξαναστοκάρει το SE στα ράφια.

  • Like 8
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισότεροι εδώ μέσα είστε ό,τι να ναι, με πρώτο και καλύτερο τον @voltmod, που έγραψε το θέμα, που πλέον δεν ισχύει...

Η είδηση είναι μπαγιάτικη. Η Apple έβγαλε το SE στην Αμερική το Σάββατο και μέσα σε λίγες ώρες ξεπούλησε (πχ 3 ώρα Ελλάδος)...

Οπότε αφενός μιλάμε για stock και μικρές ποσότητες (αν νομίζει κανείς πως τα ξαναπαράγει), αφετέρου όπως φαίνεται το μοντέλο τραβάει και για αυτό έφυγε αμέσως (άρα και κίνηση market research από την Apple για να δει αν θα τραβήξει το SE 2..)

Κατά τη γνώμη μου το κινητό είναι φοβερό, αλλά πρέπει να αναβαθμιστεί εσωτερικά και να τραβάει τα νέα iOS.

Όπως φαίνεται δεν θέλουμε όλοι παντόφλες...

Ψάχνω να πάρω νέo iPhone, αλλά δεν τα θεωρώ βολικά αυτά τα μεγέθη που κυκλοφορούν πλέον. Δεν χρείαζεται να είμαστε ολοι αποβλακωμμένοι από την τεχνολογία συνεχώς.

14 λεπτά πριν, neo83_gr είπε

εμαθε ο κοσμος στα κινητα - μελιτζανες και την αποβλακωση. Μακαρι να βαλουν μυαλο και να επενδυσουν σε μικροτερα μοντελα επιτέλους.

 

  • Like 13
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, Plapoutas said:

Το περιορισμένο λειτουργικό σύστημα που δεν είναι συμβατό με universal υπηρεσίες και περιφερειακά αλλά μόνο με αυτά/αυτές που θέλει η Apple? Όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω, το έφαγα μια πενταετία στα μούτρα, Android είναι μονόδρομος, μέχρι να κυκλοφορήσει κάποιο άλλο ΛΣ για Smartphones. Να το χαίρεστε το iOS. 

Γιατι εσυ κι οι ομοιοι σου νομιζετε οτι ειστε οι μοναδικοι ανθρωποι που υπαρχουν στο συμπαν; 

Μια χαρα αγορα για τον πατερα μου - η μητερα μου εχει ηδη εξοικιωθει με το SE και τις ευκολιες του.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το θεμα ειναι πιο θα παρει 4 ιντσες το 2019 οταν min εχουμε τα 5.5αρια και ερχονται και τα αναδιπλουμενα που θα γινονται 7-8 ιντσες. Στο ιδιο μεγεθος με το iphone se μπορεις να παρεις πολυ μεγαλυτερη οθονη με μικροτερα bezels.

Για βρες μου ΕΝΑ με παρομοια σπεκς κ μεγεθος...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ψηνομαι καθόλου για iPhone και Apple γενικότερα, δυσκολέυομαι να βρω ενα συγχρονο smartphone που να δουλέυω με ένα χέρι (< 5 ιντσες). απο τότε που τα phablets γίναν industry standard.

 

Τα specs δεν είναι άσχημα. αν την παλέυει το SE με 2GB RAM, και την ανυπαρκτη μπαταρία (βγαζει την μέρα?), παίζει να ναι το μονο iPhone που αξίζει τα λεφτά του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, Plapoutas said:

ΤΙ να κάνουμε όταν εμείς αγοράζουμε Smartphones, υπολογιστές τσέπης, να μπορούμε να κάνουμε την δουλειά μας ανά πάσα στιγμή. Δεν χρειάζεται να κουβαλάμε κινητό και λάπτοπ μαζί για να κάνουμε μια δουλειά. Α ξέχασα θα μου πεις πόσο εύχρηστο Smartphone είναι και πόσο συμβατό ώστε να κάνω την δουλειά που θα έκανα σε PC με το iPhone. Oh Wait χρειάζομαι iCloud και iTunes και λάπτοπ κατα προτίμηση Macbook για να τελειώσω την δουλειά μου.

Το ότι δεν γνωρίζεις πως κάνουμε εμείς τις δουλειές μας με ios και macOS είναι δικό σου θέμα.

Εμείς που εργαζόμαστε ΜΟΝΟ με αυτά και ξερνάμε με windows & Android, μπορούμε να ξέρουμε κάτι παραπάνω? :) 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Hetfield είπε

Γιατι εσυ κι οι ομοιοι σου νομιζετε οτι ειστε οι μοναδικοι ανθρωποι που υπαρχουν στο συμπαν; 

Μια χαρα αγορα για τον πατερα μου - η μητερα μου εχει ηδη εξοικιωθει με το SE και τις ευκολιες του.

Ευκολίες του τύπου, κάτσε να βάλω τα γυαλιά μου γιατί δεν βλέπω; ή το να βάζει 15 φορές την μέρα τον κωδικό του iCloud "Για λόγους ασφαλείας" και να σπάει νεύρα, ή το ότι οι εφαρμογές δεν συγχρονίζονται αν δεν έχεις την οθόνη ανοιχτή, πχ Spotify, Google Photos και άλλες παρόμοιες; Ή το δαχτυλικό αποτύπωμα που είναι χρόνια πίσω από τον ανταγωνισμό; Πολλές ευκολίες τι να σου πω. Καθόμουν και εξηγούσα στην μάνα μου γιατί πρέπει να έχει την οθόνη αναμμένη για να συγχρονιστούν οι φωτογραφίες της στο google photos. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tsakalos! είπε

Για βρες μου ΕΝΑ με παρομοια σπεκς κ μεγεθος...

Δεν υπαρχει. Αλλα γιατι να παρεις 4 ιντσες το 2019? Να το κανεις τι? Δεν κανει για βιντεο η Browsing η gaming η οτιδηποτε αλλο. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, what_if said:

το iphone x να ξαναβγαλουν κατω απο 1000€ μπας μαζεψουν λιγο το ρεζιλικι 

Σιγά το ρεζιλίκι. Οι ζημιές των άλλων είναι πιο σοβαρές... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...