Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανακυκλοφορεί το iPhone SE στις ΗΠΑ με τιμές που ξεκινούν από τα $249


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Το ότι δεν γνωρίζεις πως κάνουμε εμείς τις δουλειές μας με ios και macOS είναι δικό σου θέμα.

Εμείς που εργαζόμαστε ΜΟΝΟ με αυτά και ξερνάμε με windows & Android, μπορούμε να ξέρουμε κάτι παραπάνω? :) 

Ξερνάς που μπορώ να επεξεργαστώ οποιοδήποτε τύπου αρχείου στην συσκευή μου και να την χειρίζομαι όπως έναν υπολογιστή; Το να κάνεις την ζωή του χρήστη δύσκολη είναι προνόμιο αυτό θες να μας πεις; Να χρειάζεται να κουβαλάς δύο συσκευές για να τελειώσεις μία δουλειά. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κοινό για το κινητό. Για πιο λόγο να αποσύρουν τα κινητά ενώ υπάρχουν αποθέματα; Αν κάποιος είναι συνηθισμένος στο iOS η για παππούδες στας Αμερικας μια χαρά είναι. Έχει και επιλογή να κανεις τα γράμματα μεγάλα στην 4" οθόνη. Μια χαρά τον βλέπω τον παππού. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Plapoutas είπε

Όσο πλάκα έχει και το iPhone + "Liquid Retina (720p)" + 1000€  ινοβέσιο τι λες τώρα, γιαυτό ξαναστοκάρει το SE στα ράφια.

Aδερφέ, ξέρεις υπάρχουν και αυτοί που δεν θέλουν ναυ-αρχίδες 100 τετραγωνικά για να κάνουν την δουλειά τους. Ένας από αυτούς είμαι και εγώ... και πολλοί άλλοι ακόμη. Το να αφορίζεις κάτι επειδή εσύ το βρίσκεις εκτός 2019 είναι το λιγότερο αστείο. Και όσο αφορά τους υπολογιστές τσέπης, άσε, προτιμώ κάτι να χωράει στην τσέπη για να δικαιολογεί το δεύτερο συνθετικό του όρου... Και μη βιαστείς να με ρωτήσεις πότε ήταν η τελευταία φορά που είχα ναυ-αρχίδα...έχω δοκιμάσει αρκετές πριν καταλήξω στο 5SE, μικρό, δυνατό και γρήγορο χωρίς πολλά πολλά.Και επίσης δεν χρειάζομαι το icloud, έχω 5ΤΒ χώρο στο idrive με 6 ευρώ για ένα έτος... οπότε ξεπέρασε το και πάμε παρακάτω... αυτοί που χρειάζονται μικρό μέγεθος και φορητότητα θα πάρουν το μικρό, οι υπόλοιποι θα πάρουν αυτό που θεωρούν κατάλληλο για την δουλειά τους. Κανένα κινητό δεν θα αντικαταστήσει τις πλήρεις λειτουργίες και την βολική χρήση μιας οθόνης και ενός πληκτρολογίου υπολογιστή, όσο και να κτυπιέσαι. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Δεν υπαρχει. Αλλα γιατι να παρεις 4 ιντσες το 2019? Να το κανεις τι? Δεν κανει για βιντεο η Browsing η gaming η οτιδηποτε αλλο. 

Κάνει για sms, call + video, photography, email, gps, calendar, notes.  Μια χαρά είναι

και δυστυχώς το θέμα είναι πως η Apple απλά 1. είτε το έβγαλε για να κόψει αν κινείται (ώστε να πάει σε SE 2), 2. είτε όντως είχε κάποια σε stock.

Και όχι αυτές οι χαζομάρες που γράφονται για μετοχές κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε νομίζω σχετικά εύκολα να βγάλει το SE με μεγαλύτερη οθόνη ας πουμέ 5΄΄ και ελαφρώς αναβαθμισμένο hardware στα 300 ευρώ και να κλείσει σπίτια αλλά δεν...

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, Plapoutas said:

Ξερνάς που μπορώ να επεξεργαστώ οποιοδήποτε τύπου αρχείου στην συσκευή μου και να την χειρίζομαι όπως έναν υπολογιστή; Το να κάνεις την ζωή του χρήστη δύσκολη είναι προνόμιο αυτό θες να μας πεις; Να χρειάζεται να κουβαλάς δύο συσκευές για να τελειώσεις μία δουλειά. 

Καλά κόψε κάτι! Και μεις δουλεύουμε με αρχεία της δουλειάς on the go αλλά είμαστε και λίγο ...προσγειωμένοι ως προς το τι κάνουμε με το κινητό. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Ξερνάς που μπορώ να επεξεργαστώ οποιοδήποτε τύπου αρχείου στην συσκευή μου και να την χειρίζομαι όπως έναν υπολογιστή; Το να κάνεις την ζωή του χρήστη δύσκολη είναι προνόμιο αυτό θες να μας πεις; Να χρειάζεται να κουβαλάς δύο συσκευές για να τελειώσεις μία δουλειά. 

Μέχρι να σου τελειώσει η μπαταρία και μετά πάει η δουλειά... Και θες να μας πεις ότι ένα smartphone μπορεί να αντικαταστήσει 100% σε όλα ένα υπόλογιστή...λες και εμείς γεννηθήκαμε χθες και δεν έχουμε άποψη για το θέμα, δεν έχουμε δουλέψει κινητά τόσα χρόνια.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, rikos said:

Περίεργο.. ο billdanos μπαινει να δικαιολογησει τις χαζομαρες της apple. Δεν παιζει..καποιος φουρνος θα γκρεμιστηκε

Μπαίνω μόνο για να σας χαλάω το παρτάκι κάθε φορά. 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Μπαίνω μόνο για να σας χαλάω το παρτάκι κάθε φορά. 😛 

Παρτυ χωρις ντανο δεν γινεται. Τελος. Ο mod της καρδιας μας. Μια φορα με εριξες ban περσι για μια μερα και το αφαιρεσες και πιο νωρις. Σκλι ρε. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, crossmo είπε

Aδερφέ, ξέρεις υπάρχουν και αυτοί που δεν θέλουν ναυ-αρχίδες 100 τετραγωνικά για να κάνουν την δουλειά τους. Ένας από αυτούς είμαι και εγώ... και πολλοί άλλοι ακόμη. Το να αφορίζεις κάτι επειδή εσύ το βρίσκεις εκτός 2019 είναι το λιγότερο αστείο. Και όσο αφορά τους υπολογιστές τσέπης, άσε, προτιμώ κάτι να χωράει στην τσέπη για να δικαιολογεί το δεύτερο συνθετικό του όρου... Και μη βιαστείς να με ρωτήσεις πότε ήταν η τελευταία φορά που είχα ναυ-αρχίδα...έχω δοκιμάσει αρκετές πριν καταλήξω στο 5SE, μικρό, δυνατό και γρήγορο χωρίς πολλά πολλά.Και επίσης δεν χρειάζομαι το icloud, έχω 5ΤΒ χώρο στο idrive με 6 ευρώ για ένα έτος... οπότε ξεπέρασε το και πάμε παρακάτω... αυτοί που χρειάζονται μικρό μέγεθος και φορητότητα θα πάρουν το μικρό, οι υπόλοιποι θα πάρουν αυτό που θεωρούν κατάλληλο για την δουλειά τους. Κανένα κινητό δεν θα αντικαταστήσει τις πλήρεις λειτουργίες και την βολική χρήση μιας οθόνης και ενός πληκτρολογίου υπολογιστή, όσο και να κτυπιέσαι. 

Αυτό ακριβώς που λέω. Αυτό που σας σερβίρει η Apple νομίζεται ότι είναι το καλύτερο που υπάρχει, για δες εδώ λίγο, μικρότερα Bezel μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερο Hardware.

c9WhReq.png

Αν με Bezel του 2010 νομίζεις ότι είναι το μοναδικό ιδανικό μέγεθος τότε όπως είπα δεν έχει δει άλλες συσκευές πέρα από την γυάλα της Apple. Ένα δάχτυλο ψηλότερο και έχεις μεγαλύτερη οθόνη και μικρότερα μπέζελ. Αλλά μόνο η apple καταφέρνει να πουλήσει τέτοιο Hardware στα 250€ το 2019

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Καλά κόψε κάτι! Και μεις δουλεύουμε με αρχεία της δουλειάς on the go αλλά είμαστε και λίγο ...προσγειωμένοι ως προς τι κάνουμε με το κινητό. 

Γιατί έιναι περιορισμένες οι δυνατότητες σας. Πες μου ένα παράδειγμα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, project.breeze είπε

Θα μπορούσε νομίζω σχετικά εύκολα να βγάλει το SE με μεγαλύτερη οθόνη ας πουμέ 5΄΄ και ελαφρώς αναβαθμισμένο hardware στα 300 ευρώ και να κλείσει σπίτια αλλά δεν...

Μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο, να τελειώνουμε και με τις παντόφλες. Υπάρχει και ο υπολογιστής για αυτό που κάνουν οι παντόφλες.

Το form factor του SE είναι το ιδανικό για ΚΙΝΗΤΟ. Οπότε καλό θα ήταν να υπάρξει bezelless αναβάθμιση... 

Ας ελπίσουμε να το πήραν πρέφα από το πόσο γρήγορα έφυγε το SE μέσα σε λίγες ώρες το Σάββατο, πλέον δεν υπάρχει -είναι SOLD OUT.

https://www.macrumors.com/2019/01/19/iphone-se-clearance-special-249/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TehJoHnX είπε

Εγώ πάντως δεν ξέρω για εσάς σε κάτι τέτοια κάνω ποπ κορν και το απολαμβάνω, για γέλια είναι αυτή η εταιρία πλέον...

Ναι έχεις δίκιο

 

https://www.cnbc.com/2018/08/02/apple-hits-1-trillion-in-market-value.html

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...