Προς το περιεχόμενο

Apex Legends [F2P Battle Royale]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 627
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το χειρότερο παιχνίδι, αφού έπαιξα άπειρα games με σωστό pc/σύνδεση με έκανε να καταλάβω ότι δεν έχω καμία ελπίδα να είμαι ανταγωνιστικός στην ηλικία που έχω φτάσει ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, elpenor είπε

Το χειρότερο παιχνίδι, αφού έπαιξα άπειρα games με σωστό pc/σύνδεση με έκανε να καταλάβω ότι δεν έχω καμία ελπίδα να είμαι ανταγωνιστικός στην ηλικία που έχω φτάσει ^^

Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα ρεεεε.....

Πρέπει να βγαίνουν τα games κ με easy mode, aim assist κτλ για να έχουν ελπίδα κ οι μεγαλύτεροι...:lol:

Το ενδεχόμενο να δοκιμάσεις άλλου τύπου games που δεν θέλουν αντανακλαστικα- aim δεν παίζει εε?

Επεξ/σία από ShooterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elpenor είπε

Το χειρότερο παιχνίδι, αφού έπαιξα άπειρα games με σωστό pc/σύνδεση με έκανε να καταλάβω ότι δεν έχω καμία ελπίδα να είμαι ανταγωνιστικός στην ηλικία που έχω φτάσει ^^

ίσως ήρθε η στιγμή να τιμήσεις μια κονσόλα η γενικά να το γυρίσεις σε single player. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν πρέπει να έχει περάσει πιο ανάπηρο matchmaking σύστημα από αυτού του παιχνιδιού, πραγματικά. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σκέφτονταν. Είτε παίζεις απλά match είτε ranked μιλάμε για την απόλυτη τυχαιότητα. Έχει αρχίσει να με κουράζει αυτή η τυχαιότητα. Μπαίνεις σε παιχνίδι, ο ένας έχει 3800 kills, ο αλλος 700 και ο τρίτος είναι lvl 18 με 1 kill. Ε ντάξει τώρα δηλαδή...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2019 στις 8:50 ΜΜ, elpenor είπε

Το χειρότερο παιχνίδι, αφού έπαιξα άπειρα games με σωστό pc/σύνδεση με έκανε να καταλάβω ότι δεν έχω καμία ελπίδα να είμαι ανταγωνιστικός στην ηλικία που έχω φτάσει ^^

Καμια σχεση.και εγω 39 ειμαι .δεν εχει θεμα η ηλικια.προπονηση ειναι το θεμα,και να αναγνωριζεις τα λαθη σου.οσο και να προσπαθεις δεν θα σου βγει.μετα απο πολλα ματς σου βγαινει μονο του και ξαφνικα νομιζεις οτι οι αντιπαλοι εχουν χειροτερεψει,αλλα στην ουσια εσυ εχεις καλυτερεύσει..αλλαζουν τα πατηματα σου στην πιστα,χρησιμοποιεις τα ability οπως πρεπει,το κυριοτερο δεν πανικοβάλλεσε οταν στην πεφτουν,μετα απο πολλα ματς παθενεις ανοσια και εισαι χαλαρος.παιξε μια modern warfare που για να κιλαρεις πρωτος η να σε κιλαρουν παιζεται στα κλασματα ποιος θα βαρησει πρωτος και εισαι στην τσιτα συνεχεια.μετα αν μπεις apex σου φενεται πολυ πιο ευκολο.και παντα οταν βαρας και σε βαρανε δεν καθεσαι ακινητος...ποτε...παντα κουνιεσε δεξια αριστερα.ισως αυτο το λαθος κανεις.αν κατσεις ακινητος την ωρα που πυροβολας και σε κτυπαει και ο αλλος,σε κατεβαζει πρωτος.και ας εκανες hit πρωτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και θέμα εκπαίδευσης αλλά και θέμα ηλικίας. Δεν έχει τα ίδια αντανακλαστικά ένας 40αρης με ένα 20αρη, είναι λογικό. Πάντα όμως υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης. Προσωπικά και γω δεν είμαι ο super παίχτης, με 3 kills την βγάζω σε κάθε ματς, αλλά το ευχαριστιέμαι το παιχνίδι, μ 'αρέσουν τα συναισθήματα που βιώνω και η ομαδικότητα όταν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι τι θέμα έχει με το matchmaking?

Μόλις το ξεκίνησα και με ματσαρει με τεράστια levels, καμία σχέση lvl 4 που είμαι 😝.

Και 2 φορές που χε προτεινόμενο server στην Μούρικα, αντί για κάποιου Ευρώπη.

 

Έχω ένα πρόβλημα όμως, τα βλέπω κάπως θολά μακριά. (Τα χω ultra όλα,το σηκώνει άνετα το pc μου, 115fps βλέπω). Καμία ιδέα?

 

Μέχρι στιγμής μου αρέσει, όσο το λίγο έχω παίξει. Εύγε τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Το παιχνίδι τι θέμα έχει με το matchmaking?

Μόλις το ξεκίνησα και με ματσαρει με τεράστια levels, καμία σχέση lvl 4 που είμαι 😝.

Το παιχνιδι δεν ειχε ποτε lvl mm, μεχρι πριν 20 μερες ηταν εντελως random το mm, μετά εβαλαν sbmm (Skill Bases Match Macking) το οποιο χοντρικα λαμβανει υποψη το ποσο καλο σημαδι εχεις, kills, κλπ και σε ματσαρει με αντιστοιχους η καλυτερους (συνηθως μονιμα καλυτερους) παιχτες. Το αποτελεσμα ειναι να pubs απο ενα σημειο και μετα να ειναι πολυ πιο δυσκολα απο τα ranked ενω πρακτικα δε μπορεις να παιξεις με φιλους που ειναι σε διαφορετικο επιπεδο απο σενα. Μια αναζητηση για "sbmm reddit" θα σε διαφωτισει.

 

7 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Και 2 φορές που χε προτεινόμενο server στην Μούρικα, αντί για κάποιου Ευρώπη.

Δεν εχει σημασια τι λεει για προτεινομενο σερβερ, αυτο που σου βγαζει ειναι απλα υξς στιγμης, και το apex εχει συχνα πυκνα προβληματα με τους server. Καθε match μπορει να ειναι σε διαφορετικο server.

 

7 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Έχω ένα πρόβλημα όμως, τα βλέπω κάπως θολά μακριά. (Τα χω ultra όλα,το σηκώνει άνετα το pc μου, 115fps βλέπω). Καμία ιδέα?

Δεν εχω ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, panoc είπε

Το παιχνιδι δεν ειχε ποτε lvl mm, μεχρι πριν 20 μερες ηταν εντελως random το mm, μετά εβαλαν sbmm (Skill Bases Match Macking) το οποιο χοντρικα λαμβανει υποψη το ποσο καλο σημαδι εχεις, kills, κλπ και σε ματσαρει με αντιστοιχους η καλυτερους (συνηθως μονιμα καλυτερους) παιχτες. Το αποτελεσμα ειναι να pubs απο ενα σημειο και μετα να ειναι πολυ πιο δυσκολα απο τα ranked ενω πρακτικα δε μπορεις να παιξεις με φιλους που ειναι σε διαφορετικο επιπεδο απο σενα. Μια αναζητηση για "sbmm reddit" θα σε διαφωτισει.

Δεν εχει σημασια τι λεει για προτεινομενο σερβερ, αυτο που σου βγαζει ειναι απλα υξς στιγμης, και το apex εχει συχνα πυκνα προβληματα με τους server. Καθε match μπορει να ειναι σε διαφορετικο server.

Δεν εχω ιδεα.

βασανισμένο μου κορμάκι τι έχεις να τραβήξεις μέχρι να πιάσεις κάποιο καλό level για να αποφύγω τα ντούκια!

θα ψάξω με την θαμπάδα..

Το έφτιαξα.

Ήταν το adaptive resolution ανοιχτό...ότι να ναι

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Socratis10 origin

Στην αρχη επαιζα σαν αναπηρος αλλα για καποιον λογο με κρατησε το παιχνιδι[μπορει να ειναι καρτουνιτσικο σαν το fortnite που δεν μαρεσε καθολου,αλλα το impact των οπλων το εχαριστιεσαι εδω]

Πλεον κανω και 3 kills,θελω πολυ practice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SOCRATIS1000 είπε

Socratis10 origin

Στην αρχη επαιζα σαν αναπηρος αλλα για καποιον λογο με κρατησε το παιχνιδι[μπορει να ειναι καρτουνιτσικο σαν το fortnite που δεν μαρεσε καθολου,αλλα το impact των οπλων το εχαριστιεσαι εδω]

Πλεον κανω και 3 kills,θελω πολυ practice

Καρτουνιστικο δεν είναι καθόλου το παιχνίδι.

Και εγώ το βρίσκω οκ και το προτιμώ από το pubg.

Μλκια που με ματσαρει με μεγάλα levels βέβαια..

Εδώ κατάφερε να έχουμε αντίπαλη champion squad με 20+ lvls και έπεσε πάνω μας και την τσακισαμε με μπουνιές 🤣🤣😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...