Προς το περιεχόμενο

Lenovo ideapad 330s (προσφορά από germanos.gr)


ChrisN.S.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, summit1_1 είπε

Είμαι με bios 7SCN20WW και το lenovo vantage δεν βρίσκει update. Εσάς το βγάζει το vantage ή μπήκατε στη σελίδα support της lenovo? 

Μην το παιρνεις και πολυ σοβαρα το vantage.  Απο τη σελιδα το εκανα εγω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 583
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/3/2019 στις 7:10 ΜΜ, nasosto είπε

Crucial P1 500GB. Πώς σας φαίνεται;

1405851320_2019-03-14190925.png.7c59590264f39d3481ec4897de297d87.png

.

.

.

Τώρα έβαλα το Speccy και μου δείχνει 37 - 41 βαθμούς.

Υπάρχει κάποια σύγκριση με Samsung EVO 970 για να δούμε διαφορές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alexisgt είπε

Υπάρχει κάποια σύγκριση με Samsung EVO 970 για να δούμε διαφορές;

Δες πιο πίσω στο νήμα έχουμε από 3-4 ssd και samsung evo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εκλεισε σημερα το λαπτοπ απο μπαταρια, το χω βαλει κανα μισαωρο να φορτισει, παω να το ανοιξω, αναβει το ασπρο ledακι αλλα η οθονη ειναι μαυρη, το κλεινω και το ξανανοιγω αλλα τα ιδια. καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, splanis είπε

μου εκλεισε σημερα το λαπτοπ απο μπαταρια, το χω βαλει κανα μισαωρο να φορτισει, παω να το ανοιξω, αναβει το ασπρο ledακι αλλα η οθονη ειναι μαυρη, το κλεινω και το ξανανοιγω αλλα τα ιδια. καμια ιδεα;

Αστο κανα διωρο κλειστο στη φορτιση και μετα ξανανοιξε το, και πες μας, λογικα πρεπει να ειναι οκ (καποιο κολλημα ισως εφαγε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν, θελει να ανοιξεις το καπακι απο κατω(το σασι), να βγαλεις το βυσμα της μπαταριας να πατησεις καμια 20αρια φορες το κουμπι εκκινησης, να το βαλεις να φορτισει κανενα 15' και μετα να το ανοιξεις. Συμβαινει συχνα πυκνα σε tablet και σε lipo μπαταριες. Εαν δεν θες να το ανοιξεις και να ασχοληθεις ->εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Εαν δεν, θελει να ανοιξεις το καπακι απο κατω(το σασι), να βγαλεις το βυσμα της μπαταριας να πατησεις καμια 20αρια φορες το κουμπι εκκινησης, να το βαλεις να φορτισει κανενα 15' και μετα να το ανοιξεις. Συμβαινει συχνα πυκνα σε tablet και σε lipo μπαταριες. Εαν δεν θες να το ανοιξεις και να ασχοληθεις ->εγγυηση.

αν δεν ανοιξει θα το δοκιμασω, δεν με ψηνει να το στειλω πισω, το χρειαζομαι τωρα και μπορει να παρει καιρο η ολη διαδικασια

edit: το φορτισα αλλα τιποτα, να σημειωσω οτι ειχα linux και εγκατεστησα windows, το λειτουργησα λιγο και μετα μου εκλεισε (ειχα 18% και μετα απο 3-4 λεπτα εκλεισε). Οταν το ανοιγω κανει θορυβο το ανεμιστηρακι αλλα η οθονη ειναι τελειως μαυρη, δεν εμφανιζει ουτε το σημα της lenovo στην αρχη. Δοκιμασα και με hdmi σε μονιτορ, αλλα τιποτα

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι ειδα τωρα ειναι με τον ryzen το laptop σου, υπαρχουν 3 σεναρια, η προβλημα μπαταριας (λιγοτερο πιθανον πλεον) η να τα παιξε η μητρικη (σχετικα μικρη πιθανοτητα), η το τσιπακι που ειναι ενιαιο με τη καρτα γραφικων, να καηκε (πιο πιθανο) Δυστηχως φιλε μου θελει να παει στο service. Αν εγω βεβαια ημουν στη θεση σου, θα εκανα κατι τελευταιο να σιγουρευτω, ξανα πληρες format τα windows απ την αρχη απο το bios, για να αποκλειστει καθε περιπτωση μη τυχον ειναι θεμα του λειτουργικου συστηματος (γιατι παιζει κι αυτο να ξερεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Απ οτι ειδα τωρα ειναι με τον ryzen το laptop σου, υπαρχουν 3 σεναρια, η προβλημα μπαταριας (λιγοτερο πιθανον πλεον) η να τα παιξε η μητρικη (σχετικα μικρη πιθανοτητα), η το τσιπακι που ειναι ενιαιο με τη καρτα γραφικων, να καηκε (πιο πιθανο) Δυστηχως φιλε μου θελει να παει στο service. Αν εγω βεβαια ημουν στη θεση σου, θα εκανα κατι τελευταιο να σιγουρευτω, ξανα πληρες format τα windows απ την αρχη απο το bios, για να αποκλειστει καθε περιπτωση μη τυχον ειναι θεμα του λειτουργικου συστηματος (γιατι παιζει κι αυτο να ξερεις)

πως να κανω φορματ, αφου δεν ανοιγει καν η οθονη 😛 (δεν φαινεται καν το lenovo στην αρχη, κανει ηχο το ανεμιστηρακι και το ledακι ειναι ασπρο)

θα δοκιμασω αν ειναι να το ανοιξω να του βγαλω την μπαταρια και βλεπουμε

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, splanis είπε

πως να κανω φορματ, αφου δεν ανοιγει καν η οθονη 😛

Κατσε μισο, ουτε στο bios δε μπορεις να μπεις? Δηλ αν πατας το κουμπι που μπαινει στο bios, δεν σε βαζει? Κανε αυτο. Κλεισε το λαπτοπ, πατα το πληκτρο να εκινησει και πατα το συνεχομενα το πληκτρο που σε βαζει στο bios, κι ας μη βλεπεις τιποτα, δοκιμασε αυτο, το επαναλαμβανω, κι ας μη βλεπεις κατι στην οθονη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...