Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή Αμορτισέρ


megaklhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για KYB Excel G σε επικοινωνία μέσω mail (με τμήμα εξυπηρέτησης) αρκετά χρόνια πριν μου είχαν πει ότι μέχρι -35mm μπορούν να παίξουν.

Βέβαια μπορεί να μην ισχύει στο απόλυτο για όλα τα αυτοκίνητα.

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, liakinen είπε

Για KYB Excel G σε επικοινωνία μέσω mail (με τμήμα εξυπηρέτησης) αρκετά χρόνια πριν μου είχαν πει ότι μέχρι -35mm μπορούν να παίξουν.

Βέβαια μπορεί να μην ισχύει στο απόλυτο για όλα τα αυτοκίνητα.

Δεν ισχύει αυτό, η σειρά Excel G είναι σχεδιασμένη να αντικαθιστά τα stock αμορτισέρ, αν τα συνδυάσεις με ελατήρια χαμηλώματος τότε ενδέχεται με το παραμικρό να τερματίζουν.

Μήπως σου είχαν πει για κάποια άλλη σειρά όπως η Ultra SR?

"Features & Specs

The KYB Ultra SR is the new range of performance shock absorbers specially designed for excellent driving stability and safety for the ambitious sports driver. Harder damping force, which improves road holding and steering stability, including high performance when used with lowered coil springs (up to 35mm). Available in twintube low pressure gas and monotube high pressure gas."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δεν ισχύει αυτό, η σειρά Excel G είναι σχεδιασμένη να αντικαθιστά τα stock αμορτισέρ, αν τα συνδυάσεις με ελατήρια χαμηλώματος τότε ενδέχεται με το παραμικρό να τερματίζουν.

Μήπως σου είχαν πει για κάποια άλλη σειρά όπως η Ultra SR?

"Features & Specs

The KYB Ultra SR is the new range of performance shock absorbers specially designed for excellent driving stability and safety for the ambitious sports driver. Harder damping force, which improves road holding and steering stability, including high performance when used with lowered coil springs (up to 35mm). Available in twintube low pressure gas and monotube high pressure gas."

Όχι για Excel G (μαύρα) και gas a just (ασημένια) σε Ascona ήταν η ερώτηση μου. Ποτέ δεν έγινε η δοκιμή και τα ελατήρια μπήκαν ξανά μαμά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakinen είπε

Όχι για Excel G (μαύρα) και gas a just (ασημένια) σε Ascona ήταν η ερώτηση μου. Ποτέ δεν έγινε η δοκιμή και τα ελατήρια μπήκαν ξανά μαμά. 

Όπως και να έχει, γεγονός είναι ότι η KYB δεν προτείνει να συνδυάζονται με ελατήρια χαμηλώματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...