Προς το περιεχόμενο

Ελαστικα για αυτοκίνητο


greekbusters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Πείτε καμιά γνώμη για διάσταση 195/50/15 σε polo 20ετιάς...

Φοράω goodyear efficient grip performace τα οποία έχουν καμιά 25.000 χιλ. χιλιόμετρα αλλά πλησιάζουν σιγά σιγά τα 6 χρόνια. Φθορά εξωτερικά δεν έχουν καμία ούτε έχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα στο δρόμο, αλλά φοβάμαι να τα κρατήσω παραπάνω.

Θα ξαναέβαζα τα ίδια αλλά το grip 2 δεν βγαίνει στην διαστασή μου και θα ήθελα να βάλω ένα νέο μοντέλο...

Είμαι ανάμεσα λοιπόν από ακριβότερο σε φθηνότερο.

Continental ultra contact (δεν έχω δοκιμάσει ποτέ continental)

Falken ziex 310 ecorun (με χαλάει το made in Turkey)

Toyo proxes comfort (made in japan)

Πιο πολύ κλέινω προς το Toyo...

Γνώμες?

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Falken στην ίδια διάσταση και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος,αυτό το made in με χάλαγε κι εμένα.

Στην επόμενη αλλαγή σκέφτομαι να δοκιμάσω το toyo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gaspari είπε

Έχω το Falken στην ίδια διάσταση και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος,αυτό το made in με χάλαγε κι εμένα.

Στην επόμενη αλλαγή σκέφτομαι να δοκιμάσω το toyo.

.Πόσο καιρό τα έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Antman

Τα ίδια που έχεις βάλε. Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα (τιμές κτλ) δεν είναι για πειράματα. Καλύτερα από αυτά που έχεις με αισθητή διαφορά δεν πρόκειται να βρεις. Χειρότερα υπάρχουν πολλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, liakinen είπε

@Antman

Τα ίδια που έχεις βάλε. Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα (τιμές κτλ) δεν είναι για πειράματα. Καλύτερα από αυτά που έχεις με αισθητή διαφορά δεν πρόκειται να βρεις. Χειρότερα υπάρχουν πολλά. 

Είναι και καλά τεχνολογίας του 2012 νομίζω....γι αυτό έλεγα να δοκίμαζα κάποιο του 22...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω ένα πολύ καλό ελαστικό με διαστάσεις 205/55R17   , το αυτοκίνητο έχει 150 άλογα και ζυγίζει 1300κιλα 

Κάνω αρκετά χιλιομετρα εκτος πόλης, 

Τωρα φοραω τα Michelin Primacy 4 .

Ποια θα βάζατε εσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, blanka είπε

θέλω ένα πολύ καλό ελαστικό με διαστάσεις 205/55R17   , το αυτοκίνητο έχει 150 άλογα και ζυγίζει 1300κιλα 

Κάνω αρκετά χιλιομετρα εκτος πόλης, 

Τωρα φοραω τα Michelin Primacy 4 .

Ποια θα βάζατε εσεις; 

Αν είσαι ευχαριστημένος βάλε πάλι Michelin  η Continental  κορυφαία και τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Antman είπε

Είναι και καλά τεχνολογίας του 2012 νομίζω....γι αυτό έλεγα να δοκίμαζα κάποιο του 22...

Polo 20 ετών έχεις, τι παραπάνω σε τεχνολογία έχουν τα καινούργια ελαστικά και τι θα του προσφέρουν;  

Εγώ θα έβαζα τα ίδια αν τα έβρισκα βέβαια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Antman είπε

Καλησπέρα. Πείτε καμιά γνώμη για διάσταση 195/50/15 σε polo 20ετιάς...

Φοράω goodyear efficient grip performace τα οποία έχουν καμιά 25.000 χιλ. χιλιόμετρα αλλά πλησιάζουν σιγά σιγά τα 6 χρόνια. Φθορά εξωτερικά δεν έχουν καμία ούτε έχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα στο δρόμο, αλλά φοβάμαι να τα κρατήσω παραπάνω.

Θα ξαναέβαζα τα ίδια αλλά το grip 2 δεν βγαίνει στην διαστασή μου και θα ήθελα να βάλω ένα νέο μοντέλο...

Είμαι ανάμεσα λοιπόν από ακριβότερο σε φθηνότερο.

Continental ultra contact (δεν έχω δοκιμάσει ποτέ continental)

Falken ziex 310 ecorun (με χαλάει το made in Turkey)

Toyo proxes comfort (made in japan)

Πιο πολύ κλέινω προς το Toyo...

Γνώμες?

Ευχαριστώ

 

Δες και τα bridgestone T005

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 9/3/2023 στις 10:14 ΜΜ, tilaverboy είπε

Εγώ έκλεισα για την ερχόμενη εβδομάδα τα primacy 4+ 99V xl . Ελπίζω να βγουν καλά. Λίγο αλμυρή η τιμή τους.

Μέτριο ελαστικό τελικά το εν λόγω. Δυο φορές με 110km μου έφυγε ο κώλος του αμαξιού. Τρόμαξα να το μαζέψω. Ίσως επειδή ήταν ολοκαίνουργια. Τώρα πλέον βελτιώθηκε κατά πολύ η κατάσταση. Δε νομίζω να τα ξανά έβαζα ωστόσο  στο δικό μου. Troc 1.0 διαστάσεις 215 60 R16. Το ίδιο ελαστικό στου πατέρα μου το Troc 1.6 tdi ίδιες διαστάσεις συμπεριφέρεται υπέροχα. Μάλλον στο δικό μου δεν κάθισε καλά. Στα χειμερινά Sava Eskimo hp2 δεν είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ενδιαφέρετε για αλλαγή ελαστικών μπορεί να ρίξει μια ματιά σε ένα αρκέτα πρόσφατο τεστ μεταξύ 50 ελαστικών στον σύνδεσμο που εκολουθεί και να πάρει μια ιδέα.

https://www.ieidiseis.gr/auto-moto/186794/dokimi-50-elastikon-poia-pairnoun-arista-kai-poia-apodeiknyontai-epikindyna

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

Όποιος ενδιαφέρετε για αλλαγή ελαστικών μπορεί να ρίξει μια ματιά σε ένα αρκέτα πρόσφατο τεστ μεταξύ 50 ελαστικών στον σύνδεσμο που εκολουθεί και να πάρει μια ιδέα.

https://www.ieidiseis.gr/auto-moto/186794/dokimi-50-elastikon-poia-pairnoun-arista-kai-poia-apodeiknyontai-epikindyna

Υπάρχουν ελαστικά Minerva? Ήξερα βρακιά βγάζουν μπήκανε και στα ελαστικά; 😂

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εβαλα τα Turanza 6. Κοστος 760 ευρω λογω διαστασης ( 225/45 R19), η ασφαλεια ομως πανω απο ολα.

Θα επανελθω με κριτικες, μιας και μεγαλος fan των continental, μετακομισα λόγω εγγυησης ελαστικου για ενα χρονο για οποιοδηποτε συμβαν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...