Προς το περιεχόμενο

Tο νέο disc-less Xbox αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Μάιο


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Καταρχήν δεν είμαι υπέρ στο να υπάρχει μόνο ένα. Ας υπάρχουν και τα 2. Αυτό που είπα είναι ότι αμα ο καταναλωτής με την προτίμησή του κάνει κάποιο να εξαφανισθεί, ας εξαφανισθεί. Δεν μπορώ να σου πω πόσο αντιφατικά είναι αυτά που λες, έχω προσπαθήσει, αλλά δεν βγαίνει άκρη.  Τώρα για τα υπόλοιπα που λες, για ποιο λόγο γίνεται, αν συμφέρει κτλ τα έχω εξηγήσει εκτενώς αλλά για κάποιο λόγο ζορίζεσαι να τα καταλάβεις.

Σε παρακολουθω 14 σελιδες και ,επιτρεψε μου, μου θυμιζεις εκεινον τον πολακη που ειπε:" μονος μου και ολοι σας.. Σας εχω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 256
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, tsilitheo1 είπε

Σε παρακολουθω 14 σελιδες και ,επιτρεψε μου, μου θυμιζεις εκεινον τον πολακη που ειπε:" μονος μου και ολοι σας.. Σας εχω"

Περίεργο που δεν κατάλαβες πόσοι άλλοι μιλάνε υπέρ της επιπλέον επιλογής του driveless

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, johncorfas είπε

Επειδή ΑΚΡΙΒΩΣ δε μπορούν να χρεωσουν το online σου δίνουν και τα παιχνίδια. Έτσι κινουνται στα όρια της νομιμότητας. 

Συγγνωμη αλλα μια χαρα το χρεωνουν το Online απο την στιγμη που το εχουν πισω απο pay2wall. Αν δεν εχεις PS+ στην πλειοψηφια των τιτλων δεν παιζεις Online. Δεν σε συνδεει καν. Στο PS3 πχ ηταν μια χαρα οπως και με το το PC (μεχρι σημερα τουλαχιστον), αγοραζες ενα παιχνιδι, ειχες ιντερνετ, επαιζες Online. Στο PS4 αν δεν εχεις PS+ δεν γινεται. Δλδ ειναι το πιο τραγικο πραγμα που εχω δει τα τελευταια χρονια στον χωρο και για καποιο λογο το εχουν δεχτει ολοι λες και ειναι κατι το απολυτα φυσιολογικο. Μαντεψτε, χωριανοι! Δεν ειναι! Μεσα στα εξοδα παραγωγης ενος τιτλου ειναι και το online Κομματι το οποιο φυσικα συμπεριλαμβανεται στην τελικη τιμη του τιτλου. Το εχεις πληρωσει οταν αγοραζεις εναν τιτλο και ερχεται μια εταιρεια και σε μπλοκαρει αν δεν της δωσεις νταβατζιλικι ενα + ποσο για να εχεις προσβαση στο δικτυο της.Για τα DLC ξερουν ολοι να γκρινιαζουν για αυτο που ειναι ακραιο , "ε,ενταξει μωρε τωρα το εκανε και η MS στη προηγουμενη γενια , νταξει δεν τρεχει κατι." Αν ειναι ετσι να βγαζουν 2 εκδοσεις σε καθε τιτλο, μια με μονο το single player περιεχομενο στα 30-40€ και μια που να εχει και το online στα 60-70€ και να παιρνει ο καθενας οτι θελει και να πληρωνει αυτο που χρησιμοποιει. Και για να προλαβω καποιους φιλους που θα με αποκαλεσουν, παλαιολιθικο κτλ. η υπηρεσια σαν υπηρεσια, ειναι μια χαρα και προσφερει πολυ καλο value for money καθως δινει τιτλους δωρεαν, ειδικες προσφορες, εισοδους σε beta και λοιπα καλουδια, απλα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να βαζουν το Online play της συντριπτικης πλειοψηφιας των τιτλων πισω απο pay2wall. 

Επεξ/σία από tsibosp
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tsibosp είπε

Συγγνωμη αλλα μια χαρα το χρεωνουν το Online απο την στιγμη που το εχουν πισω απο pay2wall. Αν δεν εχεις PS+ στην πλειοψηφια των τιτλων δεν παιζεις Online. Δεν σε συνδεει καν. Στο PS3 πχ ηταν μια χαρα οπως και με το το PC (μεχρι σημερα τουλαχιστον), αγοραζες ενα παιχνιδι, ειχες ιντερνετ, επαιζες Online. Στο PS4 αν δεν εχεις PS+ δεν γινεται. Δλδ ειναι το πιο τραγικο πραγμα που εχω δει τα τελευταια χρονια στον χωρο και για καποιο λογο το εχουν δεχτει ολοι λες και ειναι κατι το απολυτα φυσιολογικο. Μαντεψτε, χωριανοι! Δεν ειναι! Μεσα στα εξοδα παραγωγης ενος τιτλου ειναι και το online Κομματι το οποιο φυσικα συμπεριλαμβανεται στην τελικη τιμη του τιτλου. Το εχεις πληρωσει οταν αγοραζεις εναν τιτλο και ερχεται μια εταιρεια και σε μπλοκαρει αν δεν της δωσεις νταβατζιλικι ενα + ποσο για να εχεις προσβαση στο δικτυο της.Για τα DLC ξερουν ολοι να γκρινιαζουν για αυτο που ειναι ακραιο , "ε,ενταξει μωρε τωρα το εκανε και η MS στη προηγουμενη γενια , νταξει δεν τρεχει κατι." Αν ειναι ετσι να βγαζουν 2 εκδοσεις σε καθε τιτλο, μια με μονο το single player περιεχομενο στα 30-40€ και μια που να εχει και το online στα 60-70€ και να παιρνει ο καθενας οτι θελει και να πληρωνει αυτο που χρησιμοποιει. Και για να προλαβω καποιους φιλους που θα με αποκαλεσουν, παλαιολιθικο κτλ. η υπηρεσια σαν υπηρεσια, ειναι μια χαρα και προσφερει πολυ καλο value for money καθως δινει τιτλους δωρεαν, ειδικες προσφορες, εισοδους σε beta και λοιπα καλουδια, απλα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να βαζουν το Online play της συντριπτικης πλειοψηφιας των τιτλων πισω απο pay2wall. 

Δεν εννοουσα αυτό. Επειδή αν σε χρέωναν μονο για το online ο κόσμος θα επαναστατούσε, γι αυτό και σου πετάνε και τα παιχνίδια.

5 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Περίεργο που δεν κατάλαβες πόσοι άλλοι μιλάνε υπέρ της επιπλέον επιλογής του driveless

Υπέρ του περιορισμού της επιλογής που δίνει το dickless θέλεις να πεις. Ποτε και κανένας δε περιόρισε την επιλογή σου να εχεις μονο digital. Κάνα δυο που έγραψαν, εκτός απο εσένα,  μίλησαν για το ποσο καλύτερη ειναι η digital εκδοση και ποσο τους βολευει σε σχεση με τη φυσική και όχι ότι θα ήθελα υποχρεωτικά τη dickless εκδοση της κονσόλας.

Επεξ/σία από johncorfas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johncorfas είπε

Δεν εννοουσα αυτό. Επειδή αν σε χρέωναν μονο για το online ο κόσμος θα επαναστατούσε, γι αυτό και σου πετάνε και τα παιχνίδια.

Οκ, εγω δεν το διαβασα καλα. Οσο για καποιους φιλους που λενε αφου αυτο επιλεγει ο καταναλωτης κτλ. σαν επιχειρημα. Οχι δεν επιλεγει αυτο ο καταναλωτης. Αν ψαξουν λιγο τα στατιστικα της προηγουμενης γενιας, το PS3 προσφεροντας δωρεαν Online play ειχε μεγαλυτερες τελικα πωλησεις απο το XBOX 360, αν και ηταν αρκετα κοντα και για καποια περιοδο και αρκετα μπροστα το ΧΒΟΧ 360, και απο ολους τους χρηστες του ΧΒΟΧ360 το 50% περιπου ειχε subscription στην συγκεκριμενη υπηρεσια. Οσον αφορα την γενια που διανυουμε , η MS τεθηκε μονη της στο περιθωριο απο τους καταναλωτες οταν τολμησε να ψελλισει κατι για always online και κατι τετοια τραγελαφικα σκοτωνοντας της κονσολα της νωρις-νωρις και κανοντας δωρο εκατομμυρια πωλησεις  στην SONY. H SONY με την σειρα της με τις διπλασιες και πλεον πωλησεις του PS4 εναντι του σκοτωμενου ΧΒΟΧ-1 ανεφερει οτι μολις το 38% περιπου των χρηστων εχουν εγγραφει στην υπηρεσια PS+. Ενδιαφερον εχει οτι μιλουν μονο για τους εγγεγραμενους χρηστες συμπεριλαμβανομενων δηλαδη και αυτων που απλα ενεργοποιουν την πιλοτικη 3μηνη δωρεαν demo subscription και μετα δεν ξανασχολουνται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακομα λεπτομερεια ειναι πως απο οτι βλεπω, στην επομενη γενια με τα 4Κ,8Κ  κτλ, όλα τα AAA παιχνιδια θα είναι στα 100+gb, οποτε είτε θα πάμε πάλι στα 2-3 δισκάκια είτε θα σε αναγκάζουν να κατεβαζεις 50-60gb για να παιξεις το παιχνιδι που αγορασες στο δισκάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2019 στις 7:53 ΜΜ, xavier είπε

παντως εγω με εναν φιλο  μου που κανουμε share τα account μας στο ps4, ουσιαστικα μας βγαινουν τα παιχνιδια μισοτιμης...

Αυτό είναι παράνομο. Στους όρους του download γράφει ξεκάθαρα οτι παίρνεις 1 κόπια για 1 χρήστη. Αν θέλουν να σε κανουν ban,  το κανουν και δε λες κουβέντα. Προς το παρόν το αφήνουν, γιατί δε θέλουν να διώξουν το κοσμο απο τα digital. Αν καθιερωθεί μόνο το digital,  τοτε θα δεις τί θα κανεις εσύ και ο φίλος σου...

1 ώρα πριν, xavier είπε

Μια ακομα λεπτομερεια ειναι πως απο οτι βλεπω, στην επομενη γενια με τα 4Κ,8Κ  κτλ, όλα τα AAA παιχνιδια θα είναι στα 100+gb, οποτε είτε θα πάμε πάλι στα 2-3 δισκάκια είτε θα σε αναγκάζουν να κατεβαζεις 50-60gb για να παιξεις το παιχνιδι που αγορασες στο δισκάκι...

Τα πιο απλα blueray χωρούν μέχρι 25GB. Υπαρχουν και με 50. Αυτους που κατεβάζουν με ADSL να δω τί θα κανουν στα 100GB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, johncorfas said:

Ελάμπορεϊτ πλίιζε.

Έτσι λέγεται το harakiri. 😛

Όσο να 'ναι θα κόβει φλέβες κάποιος για τα 100GB με ADSL (πχ 10-15Mbps).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Περίεργο που δεν κατάλαβες πόσοι άλλοι μιλάνε υπέρ της επιπλέον επιλογής του driveless

Το driveless δεν ειναι "επιπλεον επιλογη". Υποβιβασμος ειναι και το ξερεις,αλλο που δεν το ξεστομιζεις. Και τα ιδια θα πω παλι μεθαυριο αν η σονυ αποκτησει ιδιους προσανατολισμους. Γιατι δεν ειμαι φαν κανενος. Αν μεθαυριο η bmw π.χ σου καταργησει τα ηλεκτρικα παραθυρα επειδη εχεις clima ,πες μου αν θα σου αρεσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, xavier είπε

θα αγοράζεις δισκάκι και θα είναι σαν να μην έχεις...

Τα δυο blueray των 50GB φτάνουν. Η τεχνολογία αυτή επιτρέπει δίσκους μέχρι  300GB. Μη φοβάσαι, εισαι καλυμενος και για 16Κ αναλύσεις.

Να σε δω να τα κατεβάσεις σε ADSL...

Επεξ/σία από johncorfas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Αυτό είναι παράνομο. Στους όρους του download γράφει ξεκάθαρα οτι παίρνεις 1 κόπια για 1 χρήστη. Αν θέλουν να σε κανουν ban,  το κανουν και δε λες κουβέντα. Προς το παρόν το αφήνουν, γιατί δε θέλουν να διώξουν το κοσμο απο τα digital. Αν καθιερωθεί μόνο το digital,  τοτε θα δεις τί θα κανεις εσύ και ο φίλος σου...

Τα πιο απλα blueray χωρούν μέχρι 25GB. Υπαρχουν και με 50. Αυτους που κατεβάζουν με ADSL να δω τί θα κανουν στα 100GB...

Κατεβασα Νοέμβριο το red dead 2 ,γυρω στα 102 gb το ultimate edition. Με 2.5mbps ταχυτητα.... Εκανα 4 μερες να παιξω...λολ

Επεξ/σία από tsilitheo1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsilitheo1 είπε

Κατεβασα Νοέμβριο το red dead 2 ,γυρω στα 102 gb το ultimate edition. Με 2.5gbps ταχυτητα.... Εκανα 4 μερες να παιξω...λολ

πες οτι το ειχες παραγγειλει απο το σκρουτζομαγαζο, τον ιδιο χρονο θα εκανες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...