Προς το περιεχόμενο

Tο νέο disc-less Xbox αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Μάιο


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, pictorino είπε

Άρα μια χαρά χρειάζεται το δισκάκι για να παίξει.

Γύρνα αγόρι μου στο playstation σου να πληρώνεις 20 το μήνα για streaming PS3 παιχνίδια και download-play σκουπίδια games στο 4 ( άκυρο ούτε αυτό μπορείς να κάνεις -δεν έχει έρθει καν Ελλάδα) και άσε εμάς με διαθέσιμη υπηρεσία με 200 παιχνίδια για ούτε καν 10 το μήνα να προβληματιστούμε.

Άκου εκεί χρειάζεται το δισκάκι να παίξει...Μα φυσικά το χρειάζεται. Πως θα κάνει check? CHECK κάνει και όχι τρέχει από το δισκάκι.

Edit: Ξέχασα και την τεράστια γενναιοδωρία της Sony να δίνει πλέον μόλις 2 παιχνίδια. Βελτιώθηκαν οι υπηρεσίες και τα ban και τα μη refunds πάνε σύννεφο - όπως και το αν σε χρεώσουν στην κάρτα hacker στην καλύτερη θα τα πάρεις ως PSN FUNDS. Κλαίνε και οι ρέγγες 😂

Για αυτόν ακριβώς τον λόγο η MS είναι έμπιστη εταιρεία για digital storefront. Όπως και το Steam.

Refunds/security - το δίπολο του trusted online.

Όχι να φεύγουν πιστωτικές κάρτες και λογαριασμοί στον αέρα από εδώ και από εκεί. 

ΙΔΟΥ με τι "άντερα" τολμάει η MS και βγάζει digital only console.

Δια χειρός AZURE.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 256
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα πλακα κανουν καποιοι εδω? λενε οτι θα σωθει η βιομηχανια με το diskless???? περα το οτι γουσταρω να εχω το game να το τρωει η σκονη στο ραφι...παρτε ενα παραδειγμα τωρα ολοι εσεις εχω αγορασει ολες τις collectors του world of warcraft σε τιμουλα 70-80 ευρω εκτος την τελευταια που εχει 120 και χωρις το dvd του παιχνιδιου ΕΛΕΟΣ !!  ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΤΑ DIGITAL ΜΕ ΤΑ OPTICAL ΔΛΔ 200% ΚΕΡΔΟΣ χαρηρε λιγο ακομα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pictorino είπε

Απορώ πως περνούν τέτοια σχόλια. 

Και εγώ την ίδια απορία έχω για τα δικά σου.

Το δισκάκι είναι πια για να κάνει authentication και μόνο. Τίποτα άλλο. Δεν τρέχει τίποτα μόνο του. Μόνο για φθορά στο drive χρησιμεύει και στον εαυτό του.

Και για μεταπώληση για την οποία εξήγησα τι πρόβλημα δημιουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το CD είναι μια ψευδαίσθηση ότι σου ανήκει κάτι, στην πραγματικότητα αγοράζεις το κάλυμμα, το βιβλιαράκι και τα εκτυπωμένα γραφικά. Τώρα σε κάτι collector's edition αγοράζετε όλα αυτά συν τα παιχνίδια που βάζουν μέσα.

Άρα μην τρελαίνεστε με το diskless. Απλά σας έχει μείνει κατοχικό σύνδρομο από τότε με το Gameboy που τότε χωρίς ίντερνετ, patches και updates ίσχυε φυσικά ότι έχω την κασέτα αρα μου ανήκει το παιχνίδι ακόμα και στην σελήνη να είμαι.

Είδατε τι ωραίο που είναι το debunk?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ δε καταλαβαίνω για ποιο λόγο να υποστηρίξεις με τόση αποφασιστικότητα μια εταιρεία!Που στο κάτω κάτω δεν μας χαρίζει τίποτα.Ειδαμε και τα δωρεάν games της ms : crackdown ,γελάνε και οι πέτρες.Εδω δεν ενδιαφέρεται για το halo !

Με ένα pass που όποτε γουστάρει αλλάζει τους όρους και την τιμολογιακή πολιτική.

Και όχι μόνο η ms για να μην παρεξηγηθω αλλά η κάθε εταιρία που κοιτά μόνο το συμφέρον της και έχει γραμμένο το καταναλωτικό κοινό..Αν νοιαζόταν πραγματικά θα είχε κάνει κινήσεις που ζητάει ο κόσμος του xbox και όχι να τρέξει να βγάλει το dvd από την μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για αυτό αγόρασε μια ντουζίνα studio. Για χαβαλέ...

2 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Με ένα pass που όποτε γουστάρει αλλάζει τους όρους και την τιμολογιακή πολιτική.

 

Για πες για το PS+ που από "έξι" μας τα έκανε 2? 

3 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Και όχι μόνο η ms για να μην παρεξηγηθω αλλά η κάθε εταιρία που κοιτά μόνο το συμφέρον της και έχει γραμμένο το καταναλωτικό κοινό..Αν νοιαζόταν πραγματικά θα είχε κάνει κινήσεις που ζητάει ο κόσμος του xbox και όχι να τρέξει να βγάλει το dvd από την μέση.

 Ποιο DVD ωρε? To 3DMARK από DVD τρέχει και αυτό?

Πραγματικά σε πια εποχή ζούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Ναι για αυτό αγόρασε μια ντουζίνα studio. Για χαβαλέ...

Για πες για το PS+ που από "έξι" μας τα έκανε 2? 

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις ...

Ειναι ότι καμία κονσόλα δεν νοιάστηκε για τον ΠΕΛΑΤΗ της πραγματικά.Γι αυτόν που την τροφοδοτεί με ζεστό χρήμα από τις οικονομίες του.Με το να τον βαρα με 70ευρα με νέους τίτλους,με ένα κάρο συνδρομές,με ελάχιστους νέους καλούς τίτλους ,με ένα κάρο remastered που τα παίξαμε.Και αυτό ισχύει και για τους δύο κολοσσούς.Τωρα αν θέλει κανείς να τροφοδοτεί μια εταιρία με τους κόπους του για το καθετι που βγάζει δικαίωμα του...αλλά εγώ εξέλιξη αλλού περιμένω να δω και όχι στο να μου βγάλει το dvd.Περιμενω μια κονσόλα με πιο δυνατούς τίτλους.Το κάνει; Όχι για να μιλάμε σωστά...και έχω και xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις ...

Ειναι ότι καμία κονσόλα δεν νοιάστηκε για τον ΠΕΛΑΤΗ της πραγματικά.Γι αυτόν που την τροφοδοτεί με ζεστό χρήμα από τις οικονομίες του.Με το να τον βαρα με 70ευρα με νέους τίτλους,με ένα κάρο συνδρομές,με ελάχιστους νέους καλούς τίτλους ,με ένα κάρο remastered που τα παίξαμε.Και αυτό ισχύει και για τους δύο κολοσσούς.Τωρα αν θέλει κανείς να τροφοδοτεί μια εταιρία με τους κόπους του για το καθετι που βγάζει δικαίωμα του...αλλά εγώ εξέλιξη αλλού περιμένω να δω και όχι στο να μου βγάλει το dvd.Περιμενω μια κονσόλα με πιο δυνατούς τίτλους.Το κάνει; Όχι για να μιλάμε σωστά...και έχω και xbox.

 

Το ξέρω ότι έχεις xbox. Αν θυμάμαι καλά είχαμε ανταλλάξει κάτι μνμ ή και pm στο σχετικό νήμα.

Βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα όμως.

Το game pass είναι μια υπηρεσία όχι απλά VFM αλλά στα όρια της κλοπής. Ε βγαίνει και ένα discless xbox να ταιριάξει με αυτήν την υπηρεσία. Στο μεταξύ σχεδόν όλα τα PC BUILDS που βλέπω εδώ κάνουν skip το BD-ROM και έχει λογική αυτό.

Δηλαδή αν αύριο κάνω thread και κάνω Skip το Drive σε PC GAMING BUILD θα με κράξουν του στυλ είσαι σκουπίδι, δεν τιμάς το φυσικό μέσο κλπ? 

Θα τους βγάλω στα μούτρα την κόπια του F-19 της Microprose σε 5-1/4" για DOS που έχω ακόμα με το manual των 300 σελίδων και το keyboard overlay και θα πέσουν σαγόνια.

Εδώ ξαφνικά στήθηκε "Ιερά Εξέταση" με το καλημέρα.

Τι παίζει? (και δεν αναφέρομαι σε εσένα).

/fanboys exposed

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ (πραγματικά όμως) να καταλάβω τους υπέρμαχους του disc-less. Απλά τα πράγματα. Αν έχει δίσκο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, αν δεν θες πας μόνο digital. Στην αντίθετη περίπτωση έχεις μόνο digital. Στην πρώτη είναι και οι 2 χαρούμενοι, στη 2η μόνο ένας.

Το αν θα πάει το gaming (δυστυχώς) στο χωρίς δισκάκι, πολύ φοβάμαι πως ναι. Eυτυχώς όχι στις επόμενες τουλάχιστον κονσόλες. PS5 kai MS whatever θα έχουν discs.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, eemix είπε

Δεν μπορώ (πραγματικά όμως) να καταλάβω τους υπέρμαχους του disc-less. Απλά τα πράγματα. Αν έχει δίσκο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, αν δεν θες πας μόνο digital. Στην αντίθετη περίπτωση έχεις μόνο digital. Στην πρώτη είναι και οι 2 χαρούμενοι, στη 2η μόνο ένας.

Το αν θα πάει το gaming (δυστυχώς) στο χωρίς δισκάκι, πολύ φοβάμαι πως ναι. Eυτυχώς όχι στις επόμενες τουλάχιστον κονσόλες. PS5 kai MS whatever θα έχουν discs.

Ρώτα τα 110+ πόσα εκατομμύρια είναι (έχω χάσει την μπάλα και το μέτρημα) του Steam.

Και αυτοί στο κόλπο είναι...

 

Τεχνολογικό forum σου λέει ο άλλος.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Ρώτα τα 110+ πόσα εκατομμύρια είναι (έχω χάσει την μπάλα και το μέτρημα) του Steam.

Και αυτοί στο κόλπο είναι...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Τεχνολογικό forum σου λέει ο άλλος.... 

Steam στο PS4? 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, KilliK είπε

δεν υπαρχει θεμα μονοπωλιου, απο την στιγμη που υπαρχουν τρεις δυνατοι παικτες στην συγκεκριμενη αγορα.

παντως το 80 οταν κυριαρχουσε η ΝΙΝ, ειχε παει την ΑΤΑRI σε σχετικη δικη επειδη εβγαζε παιχνιδια για το ΝΕS χωρις την αδεια της, την οποια ομως και εχασε:

Για τα store μιλάω φίλε ότι συνιστούν μονοπώλια, όχι για τις κονσόλες. Το χω πει ξεκάθαρα. Οι κονσόλες έχουν ανταγωνισμό. Τα store όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...