Προς το περιεχόμενο

Επίδομα ανεργίας ΟΑΕΔ


skrill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 7/8/2021 στις 3:22 ΜΜ, Ribopaido είπε

Εγκριση ταμειου παιδια μετα ποσες μερες απο την μερα που εκανα αιτηση να περιμενω;

Τώρα μέσα στο καλοκαίρι;

Από τέλη Σεπτεμβρίου και μετά να περιμένεις.. ανάλογα την δουλειά που έχει το ΚΠΑ2 που είσαι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας 

Για κάποιο λόγο μου έβαλαν την κάρτα ανεργίας σε αναστολή 2-3 μέρες αφού την έβγαλα 

Δεν είμαι ασφαλισμένη στον ΟΓΑ μήπως έχει κάποια σημασία που ο σύζυγος μου είναι στο ΟΓΑ με σύνταξη 

Στο atlas λέει ανασφαληστη

LOL ο Κυρίτσης στο screenshot

Screenshot_2021-08-16-18-26-34-151_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/8/2021 στις 4:02 ΜΜ, tsioulak είπε

Τώρα μέσα στο καλοκαίρι;

Από τέλη Σεπτεμβρίου και μετά να περιμένεις.. ανάλογα την δουλειά που έχει το ΚΠΑ2 που είσαι.

Την πατησα!

EDIT: Σήμερα μπήκε σε επεξεργασία παιδιά για να δουμε

 

Επεξ/σία από Ribopaido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια οταν εχεις δουλεψει σεζον 6 μηνες, το ταμειο ανεργιας σου κολλαει ενσημα και λεφτα? Λεφτά ξέρω ότι παίρνεις το θέμα είναι αν σου κολλάει και ένσημα όποιος ξέρει ας μου απαντήσει, ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από Loto2021
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα, έχω κάνει αίτηση για το επίδομα ανεργίας πρώτη φορά και μου βγάζει ως μήνυμα στην αίτηση «ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ» .  Γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό και αν γίνει δεκτή η αίτηση αλλάζει το μήνυμα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα σημαίνει ότι εγκρίθηκε εε; 

Επίσης κάτι ακόμα, αν κατάλαβα καλά επειδή το παρακολουθούσα είδα ότι αίτηση ολοκληρώθηκε και ελέγχθηκε δυο μέρες πριν, ξέρεις ποτέ περίπου μπαίνουν τα λεφτά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, η μητέρα μου πηρε ταμειο ανεργίας για ενα μηνα το καλοκαίρι και στην συνέχεια μπηκε η επιδοτηση σε αναστολη επειδη ξεκίνησε δουλεια (εποχιακη). Πλεον δεν δουλεύει αλλο και θελω να της κανω αιτηση για συνεχιση επιδοτησης (υπολείπονται 2 και κατι μηνες). Της εβγαλα καρτα ανεργίας αλλα δεν βλεπω καπου επιλογη για συνεχιση επιδοτησης. Μηπως πρεπει να κανω αιτηση για νεα επιδοτηση και οταν (με το καλο) ελέγξουν την αιτηση θα δουν οτι υπαρχει ηδη επιδοτηση σε αναστολη? Ευχαριστω.

Επεξ/σία από jakegate7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, jakegate7 είπε

Καλησπερα, η μητέρα μου πηρε ταμειο ανεργίας για ενα μηνα το καλοκαίρι και στην συνέχεια μπηκε η επιδοτηση σε αναστολη επειδη ξεκίνησε δουλεια (εποχιακη). Πλεον δεν δουλεύει αλλο και θελω να της κανω αιτηση για συνεχιση επιδοτησης (υπολείπονται 2 και κατι μηνες). Της εβγαλα καρτα ανεργίας αλλα δεν βλεπω καπου επιλογη για συνεχιση επιδοτησης. Μηπως πρεπει να κανω αιτηση για νεα επιδοτηση και οταν (με το καλο) ελέγξουν την αιτηση θα δουν οτι υπαρχει ηδη επιδοτηση σε αναστολη? Ευχαριστω.

Αυτό που είπες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...