Προς το περιεχόμενο

Επίδομα ανεργίας ΟΑΕΔ


skrill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tsioulak είπε

Μετά τους 2 μήνες πάρε τους κάνα τηλέφωνο.

Α τόσο πολύ αργούν; κατααααααλαβα. Σε ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2021 στις 2:36 ΜΜ, Maknight είπε

Δεν μου το είπαν στον ΟΑΕΔ, 

Έκανα τις ενεργειες ηλεκτρονικά για την σύζυγο μου και εγκρίθηκε.. 

 

Εγκρίθηκε και το δικό μου , χίλια ευχαριστώ που ανέφερες για την παράταση και το μακροχρόνιο , δεν το είχα σκεφτεί καν :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2021 στις 5:32 ΜΜ, korakios είπε

Εγκρίθηκε και το δικό μου , χίλια ευχαριστώ που ανέφερες για την παράταση και το μακροχρόνιο , δεν το είχα σκεφτεί καν :)

Χαίρομαι που βοήθησα.. Είναι μια βοήθεια στις ημέρες μας, 200€ τον μήνα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας αναφέρω τι μ είπαν, μη τυχόν τύχει και σε άλλον. Εμένα έληξε τον Φεβρουάριο το επίδομα και έκανα αίτηση για το μακροχρονια. Μου απέρριψαν το δεύτερο για τον λόγο ότι θα δωθεί τελικά δίμηνη παράταση και μετά τους δύο αυτούς μήνες της παράτασης θα ξανακάνω το αίτημα του μακροχρονια το οποίο δικαιούμαι. Έβγαλα γραμμή στον οαεδ μετά από 3 βδομάδες καθημερινά τηλέφωνα κ δεν το πιστεύω χαχα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Σας αναφέρω τι μ είπαν, μη τυχόν τύχει και σε άλλον. Εμένα έληξε τον Φεβρουάριο το επίδομα και έκανα αίτηση για το μακροχρονια. Μου απέρριψαν το δεύτερο για τον λόγο ότι θα δωθεί τελικά δίμηνη παράταση και μετά τους δύο αυτούς μήνες της παράτασης θα ξανακάνω το αίτημα του μακροχρονια το οποίο δικαιούμαι. Έβγαλα γραμμή στον οαεδ μετά από 3 βδομάδες καθημερινά τηλέφωνα κ δεν το πιστεύω χαχα

Ναι έτσι εκαναν κ πέρυσι. Λογικά τώρα θα πάρεις κ επιπλέον δώρο Πάσχα,εάν όχι ολόκληρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2021 στις 5:32 ΜΜ, korakios είπε

Εγκρίθηκε και το δικό μου , χίλια ευχαριστώ που ανέφερες για την παράταση και το μακροχρόνιο , δεν το είχα σκεφτεί καν :)

Ποτέ μπορώ να κάνω την αίτηση για το επίδομα; Πρέπει να έχω πληρωθεί και τον 12ο μήνα και μετά η γίνεται πιο πριν; 

Εγώ 15 Μαρτίου συμπληρώνω 12 μήνες άνεργος και τέτοια ημερομηνία πληρωνομουν το επίδομα ανεργίας αλλά η παράταση όπως φαίνεται αργεί να μπει. 

Δηλαδή πρέπει να περιμένω μέχρι τον Απρίλιο για να κάνω αίτηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Teots20 είπε

Ποτέ μπορώ να κάνω την αίτηση για το επίδομα; Πρέπει να έχω πληρωθεί και τον 12ο μήνα και μετά η γίνεται πιο πριν; 

Εγώ 15 Μαρτίου συμπληρώνω 12 μήνες άνεργος και τέτοια ημερομηνία πληρωνομουν το επίδομα ανεργίας αλλά η παράταση όπως φαίνεται αργεί να μπει. 

Δηλαδή πρέπει να περιμένω μέχρι τον Απρίλιο για να κάνω αίτηση; 

Αποτι μ είπε εμένα στο τηλέφωνο ή κοπέλα από τον οαεδ την αίτηση για το επίδομα μακροχρόνιου μπορεις να την κάνεις μια μέρα αφότου λήξει η τακτική. Αν στην τακτική δε, έχεις 2μηνη παράταση την αίτηση την κάνεις δύο μήνες μετά.

(πχ αν λήγει 20/3 η τακτική από 21 μπορεις να κάνεις την αίτηση. Αν σε αυτό έχεις και δίμηνη παράταση την αίτηση τη κάνεις από 21/5 κ μετά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας.Έχω ποστάρει νωρίτερα στο thread καθώς είχα πρόβλημα με την κάρτας ανεργίας το οποίο τελικά λύθηκε μέσω ένστασης(και υπεύθυνης δήλωσης απ' το gov,το αναφέρω αν κάποιος το χρειαστεί μελλοντικά).Εγκρίθηκε το επίδομα μακροχρονίως ανέργων(σαφώς και δεν έχω πάρει κάτι ακόμη) και στις πληρωμές μου βγάζει το παρακάτω.Έχετε ιδέα τι σημαίνει?Η επικοινωνία με τον τοπικό ΟΑΕΔ είναι πραγματικά challenge εν έτη 2021.spacer.png

Επεξ/σία από jkuc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και από εμένα!

Έκανα πρώτη φορά αίτηση για επίδομα ανεργίας στις 11/02 η οποία εγκρίθηκε στις 05/03. Στο έγγραφο για την απόφαση αναφέρεται ότι η ημερομηνία από την οποία ενεργοποιείται το δικαίωμα για πληρωμή του επιδόματος είναι η 11/03 δηλαδή σήμερα. Παρ'όλα αυτά στον λογαριασμό μου στον οαεδ δεν εμφανίζεται κάποια καταγεγραμμένη πληρωμή. Πιστεύετε θα μου το βάλουν μία από αυτές τις ημέρες? Έχει σχέση που έχω δηλώσει iban τράπεζας Πειραιώς και όχι Εθνική?

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Senia84 είπε

Γεια σας και από εμένα!

Έκανα πρώτη φορά αίτηση για επίδομα ανεργίας στις 11/02 η οποία εγκρίθηκε στις 05/03. Στο έγγραφο για την απόφαση αναφέρεται ότι η ημερομηνία από την οποία ενεργοποιείται το δικαίωμα για πληρωμή του επιδόματος είναι η 11/03 δηλαδή σήμερα. Παρ'όλα αυτά στον λογαριασμό μου στον οαεδ δεν εμφανίζεται κάποια καταγεγραμμένη πληρωμή. Πιστεύετε θα μου το βάλουν μία από αυτές τις ημέρες? Έχει σχέση που έχω δηλώσει iban τράπεζας Πειραιώς και όχι Εθνική?

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Περιμένε να δεις αύριο που ναι Παρασκευή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Senia84 είπε

Γεια σας και από εμένα!

Έκανα πρώτη φορά αίτηση για επίδομα ανεργίας στις 11/02 η οποία εγκρίθηκε στις 05/03. Στο έγγραφο για την απόφαση αναφέρεται ότι η ημερομηνία από την οποία ενεργοποιείται το δικαίωμα για πληρωμή του επιδόματος είναι η 11/03 δηλαδή σήμερα. Παρ'όλα αυτά στον λογαριασμό μου στον οαεδ δεν εμφανίζεται κάποια καταγεγραμμένη πληρωμή. Πιστεύετε θα μου το βάλουν μία από αυτές τις ημέρες? Έχει σχέση που έχω δηλώσει iban τράπεζας Πειραιώς και όχι Εθνική?

Ευχαριστώ πολύ!!

 

αν ειχες εθνικη αυριο θα μπαιναν,τωρα πας για την τριτη αφου δευτερα ειναι αργια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω επαιρνα βοηθημα ελευθερων επαγγελματιων, πηρα την διμηνη παραταση, μπορω να παρω καποιο αλλο επιδομα απο τον οαεδ? πχ τριμηνης παραμονης η χρειαζεται να ημουν σε τακτικη επιδοτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας. Σήμερα πήρα δώρο Πάσχα μόλις 95, 82 ευρώ. Ενώ έχω πάρει επίδομα ανεργίας για Ιανουαριο, Φεβρουάριο και Μάρτιο. Οι δύο τελευταίοι μήνες ηταν από την παράταση. Για τρεις μήνες επιδότηση δεν θα έπρεπε να υπήρχαν επιπλέον 47 ευρώ για δώρο Πάσχα; Τα 92,82 αφορούν μόνο 2 μήνες. Εσείς τι λέτε; Τι χρήματα πήρατε εσείς με την παράταση για δώρο Πάσχα;

Screenshot_2021-04-12-16-05-43-292_com.opera.browser.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Teots20 είπε

Γεια σας. Σήμερα πήρα δώρο Πάσχα μόλις 95, 82 ευρώ. Ενώ έχω πάρει επίδομα ανεργίας για Ιανουαριο, Φεβρουάριο και Μάρτιο. Οι δύο τελευταίοι μήνες ηταν από την παράταση. Για τρεις μήνες επιδότηση δεν θα έπρεπε να υπήρχαν επιπλέον 47 ευρώ για δώρο Πάσχα; Τα 92,82 αφορούν μόνο 2 μήνες. Εσείς τι λέτε; Τι χρήματα πήρατε εσείς με την παράταση για δώρο Πάσχα;

Screenshot_2021-04-12-16-05-43-292_com.opera.browser.jpg

Εμένα που η δίμηνη  παράταση έληξε τώρα αυτό το μήνα, τον Απρίλιο, από τι βλέπω μ έβαλαν 143€ ως δώρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...