Προς το περιεχόμενο

Αγορα γρήγορου αυτοκινητου


GIANNIS400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω ενα τεστ με τον ιδιο οδηγο και διαφορα sport αυτοκινητα εως 35Κ-40Κ να μπαινουν με συγκεκριμενα χιλιομετρα σε στροφες, ρεπριζς, αλλα και φρεναρισματα απο 100-0, 150-0, 200-0 αλλα και τεστ ταρανδου και τεστ κραδασμων και ηχομονωσης.... ειμαι πολυ σιγουρος οτι αν και ιαπωνοφιλος γερμανικα τυπου Golf gti performace θα ειναι στην κορυφη... τα ιαπωνικα ειναι σαν τα νοκια καποτε ειχαν κατι....τωρα ειλικρινα ακομα και το νεο chr που ειχα την τυχη να κανω ταξιδι για 40-50 χιλ με απογοητευσε σε διαφορα πραγματα. Καλα για τις επιδοσεις δεν λεω κατι αντε βαλε οικογενεια στη μαουνα και πανε κανε προσπεραση με ασφαλεια.... 35.000 ευρω αυτοκινητο με χειροτερες ρεπριζ και απο i30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, fsbmaniac είπε

Θελω ενα τεστ με τον ιδιο οδηγο και διαφορα sport αυτοκινητα εως 35Κ-40Κ να μπαινουν με συγκεκριμενα χιλιομετρα σε στροφες, ρεπριζς, αλλα και φρεναρισματα απο 100-0, 150-0, 200-0 αλλα και τεστ ταρανδου και τεστ κραδασμων και ηχομονωσης.... ειμαι πολυ σιγουρος οτι αν και ιαπωνοφιλος γερμανικα τυπου Golf gti performace θα ειναι στην κορυφη... τα ιαπωνικα ειναι σαν τα νοκια καποτε ειχαν κατι....τωρα ειλικρινα ακομα και το νεο chr που ειχα την τυχη να κανω ταξιδι για 40-50 χιλ με απογοητευσε σε διαφορα πραγματα. Καλα για τις επιδοσεις δεν λεω κατι αντε βαλε οικογενεια στη μαουνα και πανε κανε προσπεραση με ασφαλεια.... 35.000 ευρω αυτοκινητο με χειροτερες ρεπριζ και απο i30

Ποίο Golf ρε φίλε? 

Είσαι σίγουρα ιαπωνοφιλος? 

Μου έρχονται κάποια στο μυαλό :

Subaru Impreza , Mitsubishi Lancer Ev.Mazda Rx 7 / Rx 8.  Toyota Supra. Toyota Cellica. Honda S2000 . Lexus (δεν θυμάμαι μοντέλο) 

 Το ch r  δεν είναι σπορ αυτοκίνητο,  έχω την αίσθηση ότι αντικατέστησε το Prius (Αν κάνω λάθος διορθώστε με)  οικολογικό αυτοκίνητο πόλης για όλη την οικογένεια. Δυστυχώς όλα τα Prius είχαν παπουδοσχεδιαση και πολύ σωστά έπραξε η Toyota και έβγαλε τέτοιο αυτοκίνητο με τέτοια σχεδίαση. 

Δεν είναι αυτοκίνητό για να μπαίνεις με όσα, είναι αυτοκίνητό που όσο το δυνατόν δεν ρυπαίνει και δεν καταναλώνει υγρά καύσιμα. 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panoskatos είπε

Subaru Impreza , Mitsubishi Lancer Ev.Mazda Rx 7 / Rx 8.  Toyota Supra. Toyota Cellica. Honda S2000 . Lexus (δεν θυμάμαι μοντέλο) 

Καταρχήν άνθρωπος είπε για 35-40Κ ... παρόλα από τα παραπάνω μόνο το LFA (που δεν θυμάσαι) αλλά έχει όσο 3 gt-r

Για νορμάλ χρήματα λοιπόν, 

a45 amg, golf r, audi rs3 ,bmw m2 και 

20180823-193404.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, amagawd είπε

Καταρχήν άνθρωπος είπε για 35-40Κ ... παρόλα από τα παραπάνω μόνο το LFA (που δεν θυμάσαι) αλλά έχει όσο 3 gt-r

Για νορμάλ χρήματα λοιπόν, 

a45 amg, golf r, audi rs3 ,bmw m2 και 

20180823-193404.jpg

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες τώρα. Το Audi rs3 και το BMW m2 δεν έχουν παραπάνω από 40k ?

Εγώ θυμάμαι το Rx 8 το οποίο έκανε κάπου 22k (cosmo)  και η celica ήταν σε νορμάλ χρήματα σε σχέση με τα άλογα της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν όπως και το supra,  evo και το impresa που ανέφερες και φεύγουν πολύ πάνω από 40Κ 

Στα 35-40κ με τις νέες τιμές απο 10-2018 μονο gti , cupra και το λιγότερο δυνατό N υπαρχουν σε αυτα τα χρήματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, panoskatos είπε

Ποίο Golf ρε φίλε? 

Είσαι σίγουρα ιαπωνοφιλος? 

Μου έρχονται κάποια στο μυαλό :

Subaru Impreza , Mitsubishi Lancer Ev.Mazda Rx 7 / Rx 8.  Toyota Supra. Toyota Cellica. Honda S2000 . Lexus (δεν θυμάμαι μοντέλο) 

 Το ch r  δεν είναι σπορ αυτοκίνητο,  έχω την αίσθηση ότι αντικατέστησε το Prius (Αν κάνω λάθος διορθώστε με)  οικολογικό αυτοκίνητο πόλης για όλη την οικογένεια. Δυστυχώς όλα τα Prius είχαν παπουδοσχεδιαση και πολύ σωστά έπραξε η Toyota και έβγαλε τέτοιο αυτοκίνητο με τέτοια σχεδίαση. 

Δεν είναι αυτοκίνητό για να μπαίνεις με όσα, είναι αυτοκίνητό που όσο το δυνατόν δεν ρυπαίνει και δεν καταναλώνει υγρά καύσιμα. 

Ιαπονόφιλος σημαινει να αναγνωρίζεις την αξιοπιστία και την αναπτυξη υποσυστημάτων κινητήρων αλλα να παραβλεπεις ενα σωρό αλλα θέματα ? Απο αυτα που αναφερεις ΜΟΝΟ το impreza στην τελευταια του εκδοση (2019) πιστευω προσφερει ενα υσηχο,ανετο και γρηγορο οικογενειακο που δεν θα σε κρεμασει ποτε και μπορεις να κινηθεις με σχετικη σβελταδα αλλα 2.0L χωρις τουρμπο και 155 αλογα... στην Ελλαδα φερνουν το 1.6 με επιδοσεις 0-100 13sec.... δηλαδη ουτε καν . Η γερμανικη σχολη με 30-40 αγοραζεις ενα υπερβολικα υσηχο , πολυ γρηγορο, με κορυφαιο αυτοματο κιβωτιο (dsg) και αριστα οδηγικα αυτοκινητο. Προσφατα ενοικιασα την amg 45...το εχω βιντεο...ο τεμπελης και η πορτα ειναι απαραδεκτα στην υφη φθηνα και τριζουν !!! το τραβηξα βιντεο το εχω ειναι για γελια... αλλα... στο δρομο ειναι "γερμανος" πας με 240 και ειναι κυρια ...και μη νομιζεις οτι την ιδια αισθηση δεν τηνε χεις σε ενα opel η ακομα και σε ενα seat leon ....οπου με 32.000 ευρω παιρνεις ενα απιστευτο αυτοκινητο 300 αλογα θεικα υσηχο και ανετο με καθισματαρες alcadara, κρεμαγιερα απιστευτη...και επιδοσεις αντε γεια...πας ταξιδι με 7.5-8.5 λιτρα στην εθνικη και εχεις 300 αλογα να κανεις προσπεραση...αν δεν εχεις 32k με 22Κ παιρνεις το 1.5 TSI 150HP ACT Xcellence DSG ...που  φυσαει ο κινητηρας και οι επιδοσεις του 0-100 ειναι στα  8.0 sec ... (Οσο ειναι δηλαδη και στο κορυφαιο corrolla sport 2.0L 180ps hybrid με 34Κ ευρω και χειροτερο οδηγικα και με το χειροτερο κιβωτιο το οποιο πατιναρει τοσο αστεια που ειναι για κλαματα η αισθηση (δες τα τεστ του Drive) . Μιλαμε για πρακτικα αυτοκινητα εως 30-40Κ ευρω...εχεουμε 2019 και μπορεις πλεον να εχεις ενα υσηχο ανετο αυτοκινητο με 300 αλογα που το μονο που ζηταει ειναι τα βασικα σερβις ...Δεν βγαζω απεξω την εκπληκτικη συνεργασια στους κινητηρες της renault nissan ειδικα τον  1.3T 160ps ο οποιος κανει το quaskai να θελει 8 sec για τα 0-100 !!!  Υπαρχει απογοητευση απο τη σχολη της ιαπωνιας ....στα οικογενειακα μεσαιας τιμης 30-40Κ ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απίστευτο το DSG σε αίσθηση όντως. Είχα πει πριν μία εβδομάδα ότι μου έσπασε πριν 10 μήνες , ε ξαναεσπασε προχθές μετά από 3000 χλμ.

Και γαμω τα αυτόματα μιλάμε.

Ας πάρει ότι θέλει ο φίλος, αλλά αν θέλει αυτόματο αν και καταπληκτικό το κιβώτιο , θα πρότεινα να μην πάρει DSG.

Και μένα μου το έλεγαν αλλά σκέφτηκα Έλα μωρέ σε μένα θα τύχει....

Περιμένω για την τρίτη που θα σπάσει....

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fsbmaniac είπε

που το μονο που ζηταει ειναι τα βασικα σερβις ...

Πραγματικά, αυτό τι το θέλεις;  Χαχα λες και ζητάς να σε τρολάρουν!

Στα υπόλοιπα που λες συμφωνώ και εγω αν και πλέον δεν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές μεταξύ των αυτοκινητιστικών σχολών. Π.χ. το NVH στα Ιαπωνικά έχει σαφώς βελτιωθεί τα τελευταία χρόνια αν και δε φτάνει φυσικά τα Γερμανικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...