Προς το περιεχόμενο

Αγορα γρήγορου αυτοκινητου


GIANNIS400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, JMc7 είπε

https://www.car.gr/16979125-mitsubishi-lancer-evo-vi-ralliart

και χωρις να δανειστει & θα χαρει περισσοτερο απ'οτιδηποτε αλλο εχει αναφερθει μεχρι τωρα...

Αυτό το αμάξι αν το βρει να το πουλήσει κάνα δυο χιλιάρικα σε κάνα 18χρονο,τυχερός θα είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτείνω και εγώ την giulietta με τα 170 άλογα.

Πρώτη φορά που μπήκα στα Μέγαρα έκανα 1:27 χρόνος που ήταν εξαιρετικός για πρώτη φορά πίστα καθώς και αμάξι με 5000 χιλιόμετρα.( έτσι μου είχαν πει τουλάχιστον)

-πολυ καλός κινητήρας

-ακριβές τιμόνι

-brembo τετραπιστονο.

στα συν του αμαξιού είναι και η ομορφιά του.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που καποιοι το θεωρουν καγκουρια καποιος να θελει ενα πιο γρηγορο αυτοκινητο με ξεπερναει καθε φορα. Αυτο που ξερω ειναι να 'τανε η ζηλια ψωρα......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Αυτο που καποιοι το θεωρουν καγκουρια καποιος να θελει ενα πιο γρηγορο αυτοκινητο με ξεπερναει καθε φορα. Αυτο που ξερω ειναι να 'τανε η ζηλια ψωρα......

Για το συγκεκριμένο που μπηκε φωτο μιλάμε, οχι για όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Για το συγκεκριμένο που μπηκε φωτο μιλάμε, οχι για όλα. 

Και τι ακριβως καγκουρικο εχει το evo που βγαινει ετσι απο το εργοστασιο ? Να μου ελεγες ενα saxo που ο κατοχος του το εχει γεμισει εξατμισεις, αεροτομες, ηχεια, νεον κτλ κτλ, να πω ναι ειναι καγκουρικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Και τι ακριβως καγκουρικο εχει το evo που βγαινει ετσι απο το εργοστασιο ? Να μου ελεγες ενα saxo που ο κατοχος του το εχει γεμισει εξατμισεις, αεροτομες, ηχεια, νεον κτλ κτλ, να πω ναι ειναι καγκουρικο. 

Ε κοίτα και το συγκεκριμένο προς αυτή τη κατευθυνση ειναι😂,και φυσικα δεν βγαινει ετσι ακριβως απο το εργοστασιο με τα σποιλερ μπροστα και πισω ουτε και με τέτοια εξάτμιση στα δεξιά.Οπότε καταλαβαίνεις τι ξεσκισμα έχει φάει το αμάξι,γιαυτό είπα κάνα δύο χιλιάρικα.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, jmmys είπε

Ε κοίτα και το συγκεκριμένο προς αυτή τη κατευθυνση ειναι😂,και φυσικα δεν βγαινει ετσι ακριβως απο το εργοστασιο με τα σποιλερ μπροστα και πισω ουτε και με τέτοια εξάτμιση στα δεξιά.Οπότε καταλαβαίνεις τι ξεσκισμα έχει φάει το αμάξι,γιαυτό είπα κάνα δύο χιλιάρικα.

σωστα μιλας, να βάλεις μόνο οτι το αμαξι ειναι 19 ετων δεν χρειαζεται κατι αλλο να πουμε, βεβαια ειναι κορυφη ακόμη, άλλα τα 111.000χλμ που λεει μπορει να ειναι εντελως μουφα, δλδ εκανε 4500χλμ το χρονο, λιγα δεν ειναι, βαλε 250.000 να εισαι μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, jmmys είπε

Ε κοίτα και το συγκεκριμένο προς αυτή τη κατευθυνση ειναι😂,και φυσικα δεν βγαινει ετσι ακριβως απο το εργοστασιο με τα σποιλερ μπροστα και πισω ουτε και με τέτοια εξάτμιση στα δεξιά.Οπότε καταλαβαίνεις τι ξεσκισμα έχει φάει το αμάξι,γιαυτό είπα κάνα δύο χιλιάρικα.

Από το εργοστάσιο πάντως, κάπως έτσι έβγαινε.

mitsi_lancer_evo6.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2019 στις 11:52 ΜΜ, GIANNIS400 είπε

Προκειτε για φιλο που ενδιαφέρετε, θα πουλησει ενα toyota του πατερα του και ενα 2ο αγροτικό mitsu δικο του και υπολογίζει να παρει 10.000€ χερατα. Μετα εχει ακομη 7.000€ στην ακρη και σκέφτεται να βάλει άλλα 5 χιλιάρικα δάνειο για να χτυπήσει ενα 180-190 hp.  Τι προτείνετε σε αυτην την τιμη, εγω που εψαξα βρηκα το leon το παλιο fr 180ps και το καινουριο το διλιτρο fr 190ps αν δεν κανω λαθος.

Ας παρει οποιο θελει αρκει ν ανοιγει ετσι:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
22 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Ας παρει οποιο θελει αρκει ν ανοιγει ετσι:

Πολύ αργό 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fronimitis είπε

https://www.car.gr/20436022-toyota-gt86-2-0-gt86-premium-200hp

Κατι τετοιο οχι ε;Δεν ξερω γιατι το εχω ερωτευτει τοσο αυτο το σεξυ οχημα.

Και αν ειναι να παρεις κατι σπορ,ας ειναι ολο σαν κατασκευη σπορ κι οχι συμβατικα τυπου Fiesta για να το ευχαριστηθει ο φιλος σου.

 

4 ώρες πριν, jmmys είπε

Αυτο είναι ένα πανέμορφο σπορ αμαξι,και εγώ κάτι τέτοιο εννοουσα.Όπως και το Honda civic 1.5 turbo.Αν υπηρχαν παραπάνω χρήματα θα πηγαινα σε ενα γερμανικό 2-4 ετων.

Αμάξι όπως τα fiesta,Seat και σια οτι και να τα κάνεις, όσα άλογα και να βάλεις, κουβάδες παραμένουν.Αλλά είπαμε θα πάρεις κουβά κούτα.

To toyota είναι πιο αργό στα χαρτιά και στην πραγματικότητα ακόμα και από την ποιο παλιά έκδοση του fiesta. Επίσης κοστίζει 38 χιλιάρικα καινούριο και είναι δίλιτρο (που σημαίνει πολλά παραπάνω έξοδα). Δηλαδή η δήθεν "σπορ" κατασκευή που κόστισε +15χιλιάρικα και έχει +500 κυβικά είναι κατώτερη από τον "κουβά". Ότι να ναι.

Οπτικά αν το δεις πάλι είναι και τα δυο μέτρια προς καλά. Ο μόνος λόγος να το πάρεις είναι λόγο πισοκίνητου άλλα σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές.

Προσωπικά εγώ είμαι γιαπωνεζόφιλος, λατρεύω χόντα/mitsubishi και τα παρόμοια αλλά οποίος καταφέρει να βρει καλύτερο value for money από το fiesta (στα καινούργια) να ενημερώσει παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, infested said:

To toyota είναι πιο αργό στα χαρτιά και στην πραγματικότητα ακόμα και από την ποιο παλιά έκδοση του fiesta. Επίσης κοστίζει 38 χιλιάρικα καινούριο και είναι δίλιτρο (που σημαίνει πολλά παραπάνω έξοδα). Δηλαδή η δήθεν "σπορ" κατασκευή που κόστισε +15χιλιάρικα και έχει +500 κυβικά είναι κατώτερη από τον "κουβά". Ότι να ναι.

Οπτικά αν το δεις πάλι είναι και τα δυο μέτρια προς καλά. Ο μόνος λόγος να το πάρεις είναι λόγο πισοκίνητου άλλα σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές.

Προσωπικά εγώ είμαι γιαπωνεζόφιλος, λατρεύω χόντα/mitsubishi και τα παρόμοια αλλά οποίος καταφέρει να βρει καλύτερο value for money από το fiesta (στα καινούργια) να ενημερώσει παρακαλώ.

 

Προφανώς κανένα νόημα η οποιαδήποτε σύγκριση. 

Και ακόμα πιο ατυχής η οπτική σύγκριση των 2.

Ακόμα και αν σε κάποιον δεν αρέσει το GT86 τουλάχιστον είναι ξεχωριστό. 

Το Fiesta, όπως και όλα τα αντίστοιχα, είναι σχεδόν ίδια με τα βασικά leasing. 

11 minutes ago, jmmys said:

Ξεχασες τη σημαντικότερη διαφορά, το ενα είναι αμάξι,το άλλο το φουκαριαρικο οτι και να το κάνεις κουβαδάκι μένει.😀 

Ε ναι. 

Όχι σαν το τρομερό Polo που είναι κάμποσα κλικ παραπάνω. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...