Προς το περιεχόμενο

Battle Brothers


Tobajara
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Snoob,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 hours ago, Snoob said:

Σειρά μου να κάνω μια ερώτηση: έχει καταλάβει κανείς πώς αλλάζει το reputation μας;

Αν το wiki είναι ακριβές, δεν κάνει τίποτα πρακτικά. Δε σου λένε να καταστρέψεις οικισμούς σε αποστολή.

https://battlebrothers.fandom.com/wiki/Reputation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Ναι, θεωρητικά ανάλογα με τη φήμη σου, έχεις ή δεν έχεις πρόσβαση σε κάποιες αποστολές.

Η απορία μου είναι, πώς μεταβάλλεται αυτή η φήμη; Γλίτωσα από θάνατο ένα σωρό αναξιοπαθούντες ληστές, βοήθησα άπειρο κόσμο να ξαναβρεί τα χαϊμαλιά του, αρνήθηκα να κάψω χωράφια.

Κι εκεί, neutral. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μεταβάλλεται μέσω τυχαίων events, αλλά απ'όσο γνωρίζω αλλάζει πολύ αργά. Το ότι δεν κάνεις κάτι κακό δε σημαίνει πως αποκτάς θετική φήμη, πρέπει να κάνεις κάτι συγκεκριμένα θετικό για να ανέβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι τώρα κινούμαστε σε ρηχά νερά.

Σκότωσα ένα μάτσο goblins με Overseer που δεν έριξε το crossbow του (αρφαρφαρφαρφ).

Μονάστερη αποστολή να καθαρίσω λημέρι Ορκ, που δεν ήταν τίποτα τρομερό.

Στο δρόμο για το σπίτι καθαρίζω λημέρι με 17 bandits κι ένα leader που δεν άξιζε καν τον κόπο να τον φαρμάρω.

Γυρίζοντας στην πόλη, εκεί που πουλούσα την παλιατζαρία, τρίστερη αποστολή για bandits που έκλεψαν ένα κειμήλιο κι εκεί που περίμενα μισθοφόρους βγήκαν μια ντουζίνα κακομοίρηδες raiders.

Δίστερη αποστολή για Ορκ, 14 Orc Young. Όπως πάει η δεύτερη κρίση δε θα κρατήσει πολύ, έχω σφάξει κόσμο και κοσμάκη.

Μόνο θετικό της υπόθεσης το ότι βρήκα ένα λημέρι Ορκ στη μέση του πουθενά όπου νομίζω έχει ασπίδα. Αυτό είναι ο επόμενος στόχος μου, καθώς τα χρήματα και το φαγητό μου φτάνουν για μια εκδρομή. Θέλω να μαζέψω κάπου 30.000 (είμαι στα 12-14) για να αγοράσω επιτέλους πανοπλίες της προκοπής (θέλω να αντικαταστήσω τις 115ρες των backliners με 150ρες) και να βρω έναν-δυο για two-handed και μερικούς καλούς αναπληρωματικούς. Για ταξικούς λόγους δε θέλω να πάρω ό,τι ευγενή κυκλοφορεί.

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γενικά, το ranking των αποστολών είναι πονεμένη ιστορία. Μου έχουν τύχει 3αρες φαιδρές (όχι για late game, ακόμη και για early-mid) αλλά μου έχουν βγει και αγγούρια.

Εντωμεταξύ, ifrits και lindwyrms κονταροχτυπιούνται για το ποιος είναι πιο επικίνδυνος χωρίς κέρδη που να αξίζουν το ρίσκο. Λόγω παντελώς γελοίων drops, μάλλον τα ifrits. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα Lindwurms τα θεωρώ πιο εύκολα από τα Ifrits και οι φολίδες τους συνδυάζονται σε +60 προσθετικό για πανοπλίες, που δεν είναι άσχημο. Το άσχημο είναι πως πρέπει να σκοτώσεις Unholds για να το φτιάξεις.

Εν τω μεταξύ η γκίνια συνεχίζεται. Τι λημέρι Ορκ διέλυσα, τι στις ερημιές γύρισα, τι αποστολές πήρα, τι στο νότο κατέβηκα, μέχρι και σε λημέρι Undead με 24 άτομα τα 8 Necrosavants (τα άλλα ευτυχώς Auxiliaries) πήγα, τζίφος. Όλο θησαυρούς έβγαζε, σα να μου έλεγε "τράβα αγόρασε το famed μόνος σου". Μέχρι που έδωσα 5.500 να πάρω ένα 300ρι κράνος να μου φύγει ένα στοιχειωμένο ambition. Μάλλον θα το ρίξω στο λεφτό να βγουν τα μιστά και με το που δω φήμη τρέχω.

EDIT - και η ανία συνεχίζεται, έλυσα μια πολιορκία παρέα με τη φρουρά της πόλης (μια χαρά παιδιά, διαλύσαμε μαζί δυο στρατιές Ορκ, την τρίτη την άφησαν για μένα), ανέβηκα πάνω, κατέστρεψα ένα στρατόπεδο, κατέστρεψα κι ένα ερείπιο με ένα νεκρομάντη και τα 40 παλικάρια που είχε αναστήσει (και πάτησα leave χωρίς να πάρω τα λάφυρα, μα τον Τουτατή) και τώρα πετάχτηκαν κάτι άσχετα Goblins στη μέση του δρόμου που αποκλείεται να έχουν named item.

EDIT 2 - επιτέλους κάτι ενδιαφέρον. Σε δυάρα (νομίζω) αποστολή του Οίκου να διαλύσω ένα λημέρι Ορκ, μου έβγαλε Goblin Shaman. Από ότι είδα οι αντίπαλοι είναι κάπου 12 και είναι Ambushers και Skirmishers, δεν υπάρχουν Wolf Riders δηλαδή. Θα προτιμούσα Overseer, για το Crossbow του, αλλά προς το παρόν θα απολαύσω τη μάχη.

Για στρατηγική...Πάει καιρός που αντιμετώπισα Shaman και η η μάχη είναι σε πεδιάδα. Η λογική λέει να πάρω τους τρεις τοξότες μου, όλους τους frontliners και 2-3 backliners και να πέσω πάνω τους. Οι τοξότες να φάνε το σαμάνο από τα πλάγια και οι υπόλοιποι να απασχολούν τα goblins. Σκέφτομαι όπως μήπως έπρεπε να παίξω όλο σώμα με σώμα, επειδή οι τοξότες μου είναι καλοί αλλά όχι κορυφαίοι και τι διάολο, Goblins είναι.

EDIT 3 - Τελικά πήγα με την πρώτη εκδοχή για να οχυρωθούν τα Goblins πίσω από τις οχυρώσεις και να μπουν μέσα οι frontliners. Μερικά γενναία που βγήκαν έξω τα περιέλαβαν οι τοξότες και 1 - 2 τανκ. Τίποτα πραγματικά επικίνδυνο, πέρα από έναν δικό μου με χαμηλό ranged που τον βάλανε στόχο οι μπόλικοι ambushers και τον τράβηξα πίσω. Τώρα το πρόγραμμα έχει Barbarian King που καλά θα κάνει να κρατάει κάτι καλό. Είμαι στις 20.000 και δε θέλω να τις χαλάσω τρέχοντας πέρα δώθε ψάχνοντας για λημέρια.

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση - μετά το level 11 οι μισθοφόροι συνεχίζουν κανονικά να παίρνουν levels? Δε θυμόμουν πως παίρνουν +1  σε κάθε level. Μήπως έχω βάλει καμία ρύθμιση στο campaign?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί που είχα ένα ωραίο πλάνο και 20+χιλιάδες στην άκρη, βρίσκομαι να ψάχνω για Bannerman...

Ο Bertolf the Ailing, που είχε χάσει και το μάτι του σε μια δύσκολη μάχη, ήταν ο βασικός μου. Με 64 επίθεση δεν ήταν τρομερά αξιόπιστος αλλά τον είχα από την αρχή. Κάπου στην πορεία ήρθε ένας Orc Slayer να μπει στην ομάδα μου. Τον δέχτηκα και αποδείχτηκε ιππότης level 9 με τρία αστεράκια στο resolve και 84 επίθεση, οπότε έγινε ο αναπληρωματικός (για την ακρίβεια είχε 125 resolve, τρία παραπάνω από τον κύριο, αλλά τον ήθελα για άλλη δουλειά). Ένας δευτερεύων δεν άντεξε πολύ.

Λίγο αφού τέλειωσε η κρίση των Ορκ, ο Orc Slayer αποφάσισε να φύγει. "Ώρα καλή στην πρύμνη σου", λέω, και συνεχίζω. Κάπου σε μια ταβέρνα ακούω για κάτι μέσα στο δάσος, που αποδεικνύεται λημέρι με 3 bandit leaders, 6-7 Marksmen κι ένα μάτσο Raiders, σύνολο 24 άτομα. Κάπου μέσα στο χαμό, όπου φάρμαρα με μαχαίρια και τους τρεις leaders για τρεις 210ρες πανοπλίες και κάτι ψιλά χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, ο Bertolf έφαγε σωρεία βελών και στο δεύτερο - τρίτο γύρο τα κακάρωσε. Να σημειωθεί πως, εκτός από τη χαμηλή επίθεση, είχε και μέτρια ranged defence αλλά κάπου κάπως κάποτε τη σκαπούλαρε.

Οπότε αναζητείται Bannerman. Έχω έναν δίστερο lvl 1 αλλά ξεκινά από 37 Resolve και έχει χαμηλό μονοψήφιο άμυνα. Εκτός από μοναχούς, τυμβωρύχους κι ευγενείς, τι άλλο να κοιτάξω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Mε 37 αφετηρία δεν θα ασχολούμουν καν, ακόμη και με τρία αστέρια είναι ρίσκο, θες πολλά 5αρια στα level ups για να ρεφάρεις.

Μοναχοί, τυμβωρύχοι, ευγενείς, βετεράνοι (retired soldier, όχι τα ρεμάλια οι deserters), νεκροθάφτες, τζογαδόροι, αγριάνθρωποι είναι μερικές κατηγορίες που βολεύουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ψάξεις βρίσκεις, απλά δε βρίσκεις πάντα αυτό που ψάχνεις.

Ξέθαψα από τις εφεδρείες ένα βάρβαρο που έσωσα από ένα κλουβί και είχε τρία αστέρια στο Resolve με αρκετά καλή βάση (47 νομίζω). Συνέχισα να ψάχνω για αναπληρωματικό χωρίς επιτυχία, καθώς ο τύπος δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, και βρήκα Killer on the loose και Swordmaster. Και στους δύο αποφάσισα να το ρισκάρω και ίσως δεν κέρδισα αλλά σίγουρα δεν έχασα.

Ο Winrich o Φονιάς, παιδί μιας Πατρινιάς κι ενός Μεσολογγίτη, πάει για backliner με τσεκούρι για να τους κάνει χρατς. Ο Jannold έχει τα δυο αστέρια στην επίθεση, εκεί που πρέπει, δυστυχώς μόνο ένα στην άμυνα, και τα hitpoints του είναι στα τάρταρα. Ξεκίνησα ήδη να το στήνω γιατί δεν είχα ξαναφτιάξει Swordmaster και θέλω να το δοκιμάσω.

2023-10-05_2206_1.png.fdf829b78dbd9d0c15074bdc860781a1.png

Από εκεί και πέρα, αν δεν είχα το σιδερά να μου φτιάχνει τις ασπίδες θα είχα χρεοκοπήσει. Η απώλεια του Bannerman με πήγε πίσω, γιατί έχω βρει μια σειρά από Undead λημέρια όπου μου είναι τελείως απαραίτητος. Στη λίστα επίσης δυο πόλεις των Ορκ, η μία με Champion, και δυο πόλεις βαρβάρων που έχει κόσμο και κοσμάκη.

Από πλευρας ομάδας, ευτυχώς έχω 50ρια σε άμυνα και Resolve κατά μέσο όρο μπροστά, ενώ τα τανκ μου είναι κάπου στο 65. Από την άλλη, στις τελευταίες δύσκολες μάχες έπασχαν επιθετικά. Συμπέρασμα - χρειάζομαι έναν επιθετικό frontliner και 1-2 two-handed. Πίσω είμαι σχετικά καλά αλλά έχω δυο άτομα που ανεβαίνουν level, με έναν τέταρτο crossbowman που μάλλον τζάμπα τον ανεβάζω γιατί βγαίνει κάπου στο 85. Ο Φονιάς εδώ μου ήρθε κουτί, καθώς δεν έχω ειδίκευση σε τσεκούρι. Από τοξότες χρειάζομαι έναν γερό 95ρη που τρίχες, ούτε με αίτηση δε βρίσκεται, αλλά προς το παρόν βγαίνει. Για να πω ότι έκλεισα χρειάζομαι 4-5 γερά άτομα, και με την τρέχουσα ομάδα δεν είμαι πολύ σίγουρος πώς θα πάνε τα 6-7 πολύ δυνατά λημέρια που έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχω μείνει μόνος μου εδώ :P Δεν πειράζει, κι έτσι πλάκα έχει.

Καθώς προσπαθούσα να χαράξω πορεία, αποφάσισα να ξοδέψω 26.000 χρυσά για μια πολύ βαριά πανοπλία με ελάχιστο fatigue, πράγμα που με άφησε με κάπου 3.500. Λίγο από δω, λίγο από εκεί, σκοτώνοντας ό,τι βρισκόταν στο δρόμο μου, συμμάζεψα λίγο την κατάσταση αλλά η λειψή πίσω γραμμή μου δεν άφηνε πολλά περιθώρια για μεγαλοσύνες. Ώσπου σε ένα από τα αγαπημένα μου χωριά των συμμάχων μου πέφτω σε μια διένεξη ανάμεσα στους στρατιώτες τους και τους χωρικούς.

Πήρα το μέρος των χωρικών, και από "Allied" βρέθηκα κατευθείαν "Open". Άξιζε τον κόπο.

Κάπου εκεί αποφάσισα να ανακατευτώ με τη late game crisis που είναι το κλασσικό Game of Thrones, δηλαδή με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια. Αφού εκτέλεσα μερικές αποστολές για να βγουν τα μιστά, πήρα μια μεγάλη δυάρα, υποτίθεται, όπου έπρεπε να συναντήσω το στρατό του Άρχοντα Θεοδώριχου σε μια γειτονική κοιλάδα. Στην αρχή με έστειλε να εξοντώσω τους ανιχνευτές, που τους διέλυσα σε ένα δάσος. Μετά κατέστρεψα ένα καραβάνι, που δε μου δημιούργησε περισσότερα προβλήματα από έναν πολυτραυματία backliner με σφυρί. Και ουσιαστικά ανέγγιχτος, ξεκινώ για τη μεγάλη μάχη.

28 εναντίον 31, με τους αντίπαλους μισθοφόρους να μην είναι ιδιαίτερα καλά εξοπλισμένοι αλλά οι αντίπαλοι να έχουν αρκετούς backliners. Ευτυχώς ο στρατηγός τους ήταν μεγάλος μάπας.

Τα πάνω άκρα των δύο στρατών βρέθηκαν μπλεγμένα σε ένα μεγάλο τουρλουμπούκι όπου ο δικός μου με τα σφυριά είχε πλεονεκτική θέση. Στο νότο οι αντίπαλοι μισθοφόροι τα βρήκαν σκούρα απέναντι στους στρατιώτες του οίκου "μου", και ο μάπας που λέγαμε αποφάσισε να μου ανοίξει διάπλατα το δρόμο για τους backliners/ τοξότες του και τον ίδιο. Τα κύρια στιγμιότυπα:

Ο frontliner μου με το σφυρί έπεσε ηρωικά όταν η μάχη είχε ουσιαστικά κριθεί, καθώς δεν είχα fatigue να τον γυρίσω (εντάξει, θα μπορούσα να τον είχα σώσει αλλά είπα να το ρισκάρω). Ευτυχώς βγήκε λίγο πιο χαζός και λίγο πιο γενναίος, με μια μικρή ζημιά στον εγκέφαλο. Τεφαρίκι, και είναι και lvl 12.

Ο μάπας πλην γενναίος στρατηγός κράτησε δυο frontliners μου απασχολημένους για ολόκληρη τη μάχη, που προσπαθούσαν να περάσουν την άμυνά του με τα μαχαίρια για δεν-ξέρω-κι-εγώ-πόσους-γύρους. Ευτυχώς στην πρώτη πρώτη επαφή του τραυμάτισαν το χέρι, οπότε αδρανοποιήθηκε.

Οι αντίπαλοι τοξότες κόντεψαν να μου κάνουν μεγάλη ζημιά στους backliners αλλά ευτυχώς τους περιόρισα. Οι δικοί μου τοξότες, αν και μόνο δύο, κατάφεραν να προκαλέσουν καίριους τραυματισμούς και ηθικό. Οι backliners μου περισσότερο ξεκαθάριζαν παρά έβλαπταν τους αντιπάλους, συν το ότι τους ντάντευα αρκετά.

Αφού μπορώ να βγάλω με σχετική άνεση τόσο μεγάλη μάχη - έστω και με κακή στρατηγική του αντιπάλου - είμαι καλά. Δε μπορώ να βγάλω με τα 12 άτομά μου ακόμα πόλεις των Ορκ/ Goblins/ Barbarians, που έχουν 25+ άτομα, αλλά μπορώ να βγάλω λημέρια με μια σχετική άνεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Nαι, κάνω διάλειμμα από το BB, η προσπάθεια να φτάσω στις 365 μέρες και να καθαρίσω όλα τα late game crisis αποδείχτηκε κουραστική, και το βασικό θέμα (που δεν έχει να κάνει μόνο με αυτό το στάδιο του παιχνιδιού, πάντως) είναι πως η αξιολόγηση της δυσκολίας των αποστολών παραμένει κουκουρούκου, οι μονές είναι φαιδρές όπως και να έχει, αλλά οι τριάρες κυμαίνονται από γελοίες έως άγρια παλούκια.

Το οποίο δεν θα ήταν και τόσο θέμα, σε αυτό το στάδιο του παιχνιδιού, αν δεν μεσολαβούσε το πρόβλημα της χαλάρωσης. Όταν σαρώνεις τα πάντα επί ώρα, απλά τσακίζοντας ό,τι έχει την ατυχή έμπνευση να σταθεί μπροστά σου, θα φτάσει η ώρα μιας απαιτητικής αποστολής και εκεί η χαλαρότητα θα σε βάλει σε μπελάδες.

Κι επειδή δεν παίρνεις εύκολα απόφαση να ξανατρέξεις campaign για 365 μέρες, είπα να φυλαχτώ από κακοτοπιές.

Οπότε, το άφησα για λίγο στην άκρη, ασχολούμαι τώρα με Blood Bowl III κυρίως, λίγο Lamplighters' League, να τσουλάει ο καιρός μέχρι την κυκλοφορία του Rogue Trader όπου το κάψιμο προβλέπεται ατελείωτο, ενώ δυναμική είσοδο στα πολύ αναμενόμενα παιχνίδια έκανε και το Solium Infernum, που κυκλοφόρησε ένα δυνατό -αλλά σύντομο- demo, μου θύμιζε τις άπειρες ώρες που είχα επενδύσει στο παραγνωρισμένο έπος του Βικ Ντέιβις (με το καλό να δούμε και Armageddon Empires από τους πολύ τίμιους League of Geeks).

Εντωμεταξύ ακούω πολύ καλά λόγια το το Revival: Recolonization, κάποια στιγμή πρέπει να δω και το Shardpunk, όπως και το Showgunners, κι έρχεται από πίσω μπόλικο πράγμα σε νέες κυκλοφορίες, λογικά για το 2024 πλέον.

Ελπίζω μέσα στο Σ/Κ, όμως, να τρέξω μερικές ακόμη μέρες στο BB, όσο περιμένω νέα για την καινούργια δουλειά των Overhype, το Menace.

Γράφε, εσύ, όμως, διαβάζοντας έρχεται η όρεξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Snoob said:

Το οποίο δεν θα ήταν και τόσο θέμα, σε αυτό το στάδιο του παιχνιδιού, αν δεν μεσολαβούσε το πρόβλημα της χαλάρωσης. Όταν σαρώνεις τα πάντα επί ώρα, απλά τσακίζοντας ό,τι έχει την ατυχή έμπνευση να σταθεί μπροστά σου, θα φτάσει η ώρα μιας απαιτητικής αποστολής και εκεί η χαλαρότητα θα σε βάλει σε μπελάδες.

Κι επειδή δεν παίρνεις εύκολα απόφαση να ξανατρέξεις campaign για 365 μέρες, είπα να φυλαχτώ από κακοτοπιές.

Το καταλαβαίνω, απλά για μένα το παιχνίδι δεν έχει τελειώσει σε καμία περίπτωση.

Είμαι στη μέρα 270, στην τρίτη κρίση (με λίγη τύχη θα βγάλω και τις 4) και αν θέλω εναλλακτικό περιεχόμενο μπορώ 1) να κατέβω στην έρημο του νότου, που το gameplay είναι ριζικά διαφορετικό 2) να ασχοληθώ με λημέρια, named items κλπ που μάλλον θα κάνω 3) να πάω από την αρκετά καλή ομάδα μου σε μια πολύ καλή και να βρω επιτέλους μερικούς two-handers της προκοπής 4) να βρω materials για τις πολύ βαριές πανοπλίες.

Έχει στοχοθεσία και πράγματα, αν και κάπου με έβαγε το κρύο στο βορρά και βαρέθηκα να μου σπάνε οι Chosen τις ασπίδες ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ. Ο σιδεράς έχει απαυδήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου το Ironman σταματά να έχει νόημα. Μου έχει τύχει αρκετές φορές να μου βγάλει το πλαίσιο όπου αφήνω τους εχθρούς να φύγουν ή τους κυνηγώ μέχρι τέλους και να παγώσει το παιχνίδι, με μόνη λύση το alt-tab και...να συνεχίσω από την αρχή της μάχης που μόλις κέρδισα. Η συγκεκριμένη ήταν μάχη εναντίον δύο ομάδων βαρβάρων, σύνολο 30 άτομα (ή 32?) με 6 Chosen, δυο τουμπερλέκια, ένα σωρό Thralls και καμπόσους Reavers. Εγώ ήμουν με party ό,τι να'ναι γιατί εκπαίδευα κάτι backliners, ευτυχώς με έβγαλε στην κορυφή λόφου, ο καλός μου και μόνος τοξότης δούλεψε υπερωρίες (πρέπει να έφαγε 10 άτομα μόνος του) και οι βάρβαροι έκαναν γύρω γύρω προσπαθώντας να ανέβουν. Δεν ανέβηκαν. Για την ακρίβεια τις μάζεψαν, όταν με έφτασαν οι Chosen ήταν ήδη με διαλυμένο ηθικό. Να μη μου την πέφτανε.

Σε άλλα νέα:

Σε άσχετη αποστολή όπου υπερασπιζόμουν έναν οικισμό από Ορκ, μου εμφάνισε έναν ευγενέστατο Champion με named ασπίδα, που μου έλειπε για να πετύχω ένα ambition. Η πρώτη μάχη ήταν άνευ ουσίας, η δεύτερη που είχε τον υπέρμαχο είχε λίγο περισσότερο τζόγο αλλά τίποτα τρομερό.

Πέρασα δύο 30ρες μάχες, και τις δύο φαρμάροντας τον ιππότη και αποκτώντας πανοπλίες που δε μπορώ να βάλω και κράνη που μπορώ. Πολύ διασκεδαστικές αν και μπορούν να στραβώσουν πολύ εύκολα. Στη δεύτερη είχα κάνει και μεγάλη χαζομάρα, είχα μόλις αγοράσει ένα named σφυρί που νόμιζα ήταν polehammer αλλά ηταν σκέτο, και ο παλήκαρος δεν κράταγε ασπίδα (...). Ευτυχώς ο σύμμαχος στάθηκε στο ύψος του αν και οι αντίπαλοι ήταν αρκετά σκληροί.

Πήρα αποστολή να φυλάξω τους δρόμους, πήγα στο κοντινό λημέρι, σκότωσα καμιά σαρανταριά Wiedergangers κι έκανα την κυρία. Βρήκα κάτι θησαυρούς της πλάκας. Μέχρι και με 6 Unholds πλακώθηκα, με κάνανε ασήκωτο στους τραυματισμούς αλλά ρίξανε δυο ωραίους θησαυρούς.

Απ'όλα είχε το μενού εκτός από τα δύο πράγματα που ήθελα: νεοσύλλεκτους της προκοπής και λημέρια με αντικείμενα, για να μη δίνω 10ρικα και 20ρικα. Πάλι ταπί είμαι και δε μπορώ ούτε να εξερευνήσω με την άνεσή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...