Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX2000/GTX16XX Series (Turing)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το εξης σπαστικο προβλημα.

Η EVGA 2070 XC Ultra που εχω οταν ξεκιναει ο υπολογιστης σε φαση Bios πριν μπει στα Windows βαζει τους ανεμιστηρες της να δουλευουν στο φουλ.

Υπαρχει καποιος τροπος να το σταματησω αυτο; με την Strix 1070 oc δεν το ειχα αυτο.

Ειναι και βλαμμενη μητρικη αυτη η Crosshair Vi Hero που εχω με ποιο αργο boot time απο τον φορητο Dell 7350 που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή παίζω ένα retro παιχνιδάκι να βάλω το integer scaling; Απλά το επιλέγω και τέλος; Ή χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο; Και βλέπω ότι δεν είναι στα game specific settings αλλά σε άλλο μενού. Αυτό σημαίνει ότι θα είναι μονίμως ενεργό; Πειράζει;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω μια 2080-Ti...ποια θα προτείνατε παιδιά;

Οι τελευταίες υλοποιήσεις βλέπω φτάνουν μέχρι και 1700+ GHz,  αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν τα λεφτά τους.

Δε θα θελα να ξεπεράσω τα 1300 ευρώ αν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πρόκειται να την βάλεις σε νερό απέφυγε blower πάση θυσία, σε αυτό το segment είναι όλες ακριβές, πάντως εκτός από κάποιες στην αρχή που είχαν κάτι θεματάκια λόγω defected rram chips της micron, γενικά πρόβληματα 0, απέφυγε gainward palit, λόγω ταλαιπωρίας με την εγγύηση και από gigabyte προτίμησε την gaming oc, αν δεν έχεις θέμα με εμφάνιση, οι Asus προφανώς κορυφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Micron ειχε η Strix 1070 που ειχα η RTX που πηρα εχει Samsung

Το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να ξερεις τι φοραει η καρτα που θα παρεις αν δεν την βαλεις πανω στον υπολογιστη να το δεις με το GPU-Z

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LLLEFTERIS είπε

Micron ειχε η Strix 1070 που ειχα η RTX που πηρα εχει Samsung

Το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να ξερεις τι φοραει η καρτα που θα παρεις αν δεν την βαλεις πανω στον υπολογιστη να το δεις με το GPU-Z

Ε κλάιν μάιν. Μικροδιαφορές. Εμένα micron έχει και στα +1125 πετάει artifacts, άρα μπορώ να την έχω στα +1000 για 24/7. Αν είχε samsung άντε να πήγαινε 200MHz πιο πάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ε κλάιν μάιν. Μικροδιαφορές. Εμένα micron έχει και στα +1125 πετάει artifacts, άρα μπορώ να την έχω στα +1000 για 24/7. Αν είχε samsung άντε να πήγαινε 200MHz πιο πάνω..

Να σου πω δεν την εχω τεσταρει γιατι πρεπει να παρω ψυκτρα για τον επεξεργαστη επειδη πουλησα την μαμα του 3700X και εχω βαλει μια απο εναν 2600 του γιου μου.

Απλα θα επρεπε με καποιον τροπο να λενε με καποιον κωδικο τι μνημες φοραει μια καρτα γραφικων.

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Η Asus έχει φοβερή κατασκευή, δεν λυγίζει καν..Χωρίς στήριγμα εννοείται.

Αυτο που με χαλαει στην ASUS ειναι ενω εχει PCB για δυο ανεμιστηρες προεξεχει η ψυκτρα για να μπει τριτος ανεμιστηρας.

Ποιο ομορφη ηταν η Strix 1070 που ειχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Η Asus έχει φοβερή κατασκευή, δεν λυγίζει καν..Χωρίς στήριγμα εννοείται.

Νομιζω τα στηριγματα πιο πολυ τα βαζουν για το βαρος που ασκειται στην θυρα παρα για την ιδια την καρτα.Σιγουρα ειναι ενα + να μην λυγιζει ουτε η καρτα αλλα πιο πολυ θα νοιαζομουν για την θυρα γιατι αν χαλασει η θυρα φεξε μου και γλιστρησε και ποσο μαλλον αν εχεις παλιο socket.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Νομιζω τα στηριγματα πιο πολυ τα βαζουν για το βαρος που ασκειται στην παρα για την ιδια την καρτα.Σιγουρα ειναι ενα + να μην λυγιζει ουτε η καρτα αλλα πιο πολυ θα νοιαζομουν για την θυρα γιατι αν χαλασει η θυρα φεξε μου και γλιστρησε και ποσο μαλλον αν εχεις παλιο socket.

H MSI Trio-X 2080 που είχα ήθελε στήριγμα αλλιώς λύγιζε..GTP κατασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο πλεον στις μητρικες η θυρα εχει μεταλικη βαση.

Πλεον οι καρτες παρα ειναι βαριες η καλυτερη λυση για μενα ειναι η κουτι κυβος η κουτι με Vertical GPU Mount αλλα σωστη καταστευη οχι να κολλαει η καρτα στο τζαμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει τίποτα η μεταλλική βάση στη θύρα.

3 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Πόσο κρίμα πάντως να πάει κάποιος τώρα για 2080Ti.

Δεν είναι έτσι ακριβώς, αναβάθμιση κάνεις όταν νιώθεις πως έχεις ανάγκη να κάνεις. Αλλιώς είσαι μια ζωή στο περίμενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

H MSI Trio-X 2080 που είχα ήθελε στήριγμα αλλιώς λύγιζε..GTP κατασκευή.

Ισχυει εχω την 2070 trio προσωπικα και εχει ακριβως το ιδιο θεμα αλλα οπως σου ειπα πιο πολυ ανησυχησα για την θυρα παρα για την καρτα γιατι και να λυγισει η καρτα παλι δουλευει η θυρα ομως τραβαει το λουκι γιατι ειναι πιο ευκολο να χαλασει αυτην παρα η καρτα.Οι καρτες αν παρω και παραδειγμα την 970 g1 που ειχα πριν αν και ηταν πιο ελαφρια και δεν ειχε στηριγμα και αυτη λυγισε λιγακι μεσα σε μια 4-5ετια που την ειχα γιατι αν υπολογιζεις οτι οι καρτες εχουν ενα βαρος και οσο λειτουργουν ανεβαζουν θερμοκρασιες λογικο ειναι καποια στιγμη αυτα τα μεταλλα να λυγισουν.

Μηπως η trio εχει μεγαλυτερο βαρος και μηκος απο την asus ομως?Δεν το εχω ψαξει ρωταω θα το τσεκαρω αν βρω κατι online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...