Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX2000/GTX16XX Series (Turing)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, kagouras είπε

Εγώ ρε πόδια να πειράξω κάτι ; Μαμά τα έχω όλα και την κάρτα την πήρα τώρα έχει κανα 10 μέρες, το monitor μου είναι το lg uk600 4K hdr 60hz

9D64CF41-00E9-4D0B-9EB9-CD748D495829.jpeg

Να πειράξεις το curve των ανεμιστήρων σε πρώτη φάση 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kagouras είπε

Εγώ ρε πόδια να πειράξω κάτι ; Μαμά τα έχω όλα και την κάρτα την πήρα τώρα έχει κανα 10 μέρες, το monitor μου είναι το lg uk600 4K hdr 60hz

9D64CF41-00E9-4D0B-9EB9-CD748D495829.jpeg

Τερματίζεις το power limit και φτιάχνεις fan curve. Από OC λίγα πράγματα παίρνεις στα παιχνίδια έτσι και αλλιώς. Αν θέλεις κάνε απλά το OC Scanner..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχουμε φάει την ψυχή με τον φίλο μου και την 2080 evga που έχει βέβαια το μοντέλο που είχε πάρει ήταν το (2082) την έχει σε νερό αλλά το boost δεν γουστάρει να πάει πάνω από 1995mhz το πολύ να πάει 2010-2015 το ρεύμα μια μανία να είναι 0.987,1.025,1.047 και καμιά να πάει 1.050 το memory clock μέχρι +500 κατάφερε να τελειώσει τεστ αλλά το core πάνω από +140 δεν αλλά και που είναι +140 το boost δεν πάει πάνω από τα 1995-2015 έχουν κάποιο τρόπο οι nvidia να πατήσουν το 1.100mv τουλάχιστον μπας και δει κανα ρολόι +? Θερμοκρασία μαξ 55 με την αντλία να τρέχει standard, επίσης είναι ρυθμισμένο στο nvidia panel για maximum power, σε τόσο κακό τσιπ να έπεσε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Ρε παιδιά έχουμε φάει την ψυχή με τον φίλο μου και την 2080 evga που έχει βέβαια το μοντέλο που είχε πάρει ήταν το (2082) την έχει σε νερό αλλά το boost δεν γουστάρει να πάει πάνω από 1995mhz το πολύ να πάει 2010-2015 το ρεύμα μια μανία να είναι 0.987,1.025,1.047 και καμιά να πάει 1.050 το memory clock μέχρι +500 κατάφερε να τελειώσει τεστ αλλά το core πάνω από +140 δεν αλλά και που είναι +140 το boost δεν πάει πάνω από τα 1995-2015 έχουν κάποιο τρόπο οι nvidia να πατήσουν το 1.100mv τουλάχιστον μπας και δει κανα ρολόι +? Θερμοκρασία μαξ 55 με την αντλία να τρέχει standard, επίσης είναι ρυθμισμένο στο nvidia panel για maximum power, σε τόσο κακό τσιπ να έπεσε? 

Απλα κακό τσιπ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Ρε παιδιά έχουμε φάει την ψυχή με τον φίλο μου και την 2080 evga που έχει βέβαια το μοντέλο που είχε πάρει ήταν το (2082) την έχει σε νερό αλλά το boost δεν γουστάρει να πάει πάνω από 1995mhz το πολύ να πάει 2010-2015 το ρεύμα μια μανία να είναι 0.987,1.025,1.047 και καμιά να πάει 1.050 το memory clock μέχρι +500 κατάφερε να τελειώσει τεστ αλλά το core πάνω από +140 δεν αλλά και που είναι +140 το boost δεν πάει πάνω από τα 1995-2015 έχουν κάποιο τρόπο οι nvidia να πατήσουν το 1.100mv τουλάχιστον μπας και δει κανα ρολόι +? Θερμοκρασία μαξ 55 με την αντλία να τρέχει standard, επίσης είναι ρυθμισμένο στο nvidia panel για maximum power, σε τόσο κακό τσιπ να έπεσε? 

Ποια 2080 ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

Απλα κακό τσιπ 

Αυτό νομίζω και εγώ αλλά την είχε πάρει στα 600€ τότε πριν βγούνε οι super βέβαια σε σύγκριση με τις άλλες evga έχει και χαμηλό boost οπότε ίσως να ευθύνεται και αυτό 

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Ποια 2080 ακριβώς;

https://www.evga.com/PRODUCTS/product.aspx?pn=08G-P4-2082-KR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι η black γι αυτό έχει κ πιο χαμηλά ρολόγια σε σχέση με τις non black. Πιθανότητα > για *μικρότερο σε oc-able* chip είναι κ πιο φθηνή

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ναι η black γι αυτό έχουν κ πιο χαμηλά ρολόγια σε σχέση με τις non black. Πιθανότητα > για *μικρότερο σε oc-able* chip

Για τότε που ζήταγε 600€ λογικά θα του έκανε αλλά με άφιξη από super χαντακομα πχ αν είχε μια 2070s σε νερό ίσως να ήταν καλύτερα σε overclocking σε νερό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Black είναι μια βασική 2080. Δεν κλοκαρει ψηλά. Είναι για όσους θέλουν out of the box performance. Μόνο οι σειρές XC, FTW κλοκαρουν. 
 

Τεσπα, έχει ασχοληθεί κανεις με το NVENC (new) χρειάζονται θυσίες στα games ή υπάρχουν περιορισμοί για να κάνω το encoding μέσω της GPU? Αληθεύει ότι γίνεται σε ξεχωριστό τσιπ πάνω στην κάρτα και δεν επηρεάζει το 3D Render / gaming σκέλος; Έχω μπερδευτεί, βοήθεια :P

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Ρε παιδιά έχουμε φάει την ψυχή με τον φίλο μου και την 2080 evga που έχει βέβαια το μοντέλο που είχε πάρει ήταν το (2082) την έχει σε νερό αλλά το boost δεν γουστάρει να πάει πάνω από 1995mhz το πολύ να πάει 2010-2015 το ρεύμα μια μανία να είναι 0.987,1.025,1.047 και καμιά να πάει 1.050 το memory clock μέχρι +500 κατάφερε να τελειώσει τεστ αλλά το core πάνω από +140 δεν αλλά και που είναι +140 το boost δεν πάει πάνω από τα 1995-2015 έχουν κάποιο τρόπο οι nvidia να πατήσουν το 1.100mv τουλάχιστον μπας και δει κανα ρολόι +? Θερμοκρασία μαξ 55 με την αντλία να τρέχει standard, επίσης είναι ρυθμισμένο στο nvidia panel για maximum power, σε τόσο κακό τσιπ να έπεσε? 

Κακό τσιπάκι...τίποτα άλλο...ωστόσο δεν έχει σχέση η black.....υπάρχουν και black που κλοκάρουν καλά....απλά όλες οι black είναι non -a τσιπάκι που σημαίνει ότι δεν μπορείς να αυξήσεις το power limit μέσω άλλου bios....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Μάγκες OC σε Gigabyte GTX 1660 Ti Windforce αξίζει ή να μην πω καν στο κόπο ;;

Μπορεί να πάρεις +5%. Ασφαλές είναι αφού δεν μπορείς να δώσεις παραπάνω τάση έτσι και αλλιώς οπότε ναι, έστω και για αυτό το λίγο αξίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Πρωτη φορα παιρνω nvidia καρτα (πηρα μια 2070 super) κ μονιτιρ εχω το LG 34GL750 το οποιο βρισκεται στη λιστα g-sync combatible. Στα settings επιλεγω gsync ενεργο για fullscreen? Η  την απο κατω επιλογη που λεει παραθυρα κ fullscreen? 

Χρειαζεται να κανω καποια αλλη ρυθμιση εκτος απ το gsync? 50-144hz ειναι το araptive sync της οθονης με displayport.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δεύτερη επιλογή είναι να δουλεύει το G-Sync και σε windowed παιχνίδια. Απλά να ενεργοποιείς και το V-Sync μαζί με το G-Sync.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...