Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX2000/GTX16XX Series (Turing)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Πάντως σαν να φτιάχνει σιγά σιγά το DLSS; Στο Youngbloood για παράδειγμα είναι καλό το implementation..

Εννοείται, το machine learning θέλει χρόνο και πίστεψέ με θα κανει παπάδες στο πολύ σύντομο μέλλον 

Επεξ/σία από nikos5800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Πάντως σαν να φτιάχνει σιγά σιγά το DLSS; Στο Youngbloood για παράδειγμα είναι καλό το implementation..

Στο metro exodus δουλεύει επίσης πάρα πολύ καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, holy grail είπε

καλα περιμενε... δηλαδη οι κονσολες θα ειναι αμεσα συγκρισιμες με τις ampere 3070/3080/3080ti?

 

Το γεγονος οτι  οι παλιες κονσολες που  ειχαν και μπακατελο hardware υστερουσαν ΜΟΝΟ στα  φραιμς οσον αφορα τα multiplatform συν το γεγονος, εβγαζαν τρομερες αποκλειστικοτητες , οποτε  φτανει να καταλαβει  και ο πιο αδαης το δουλεμα που μας ριχνουν οι εταιριες.

Η πραγματικη υπολογιστικη δυναμη των καρτων γραφικων ειναι  ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ , σκοπιμως δεν αξιοποιεται το hardware τους για να σε βαζουν στο τρυπακι της συνεχους  αναβαμθισης.

Αυτες οι παπαριες του πετσινου (1500 ευρω καρτα γραφικων)  και  λοιπων επιτηδειων τελιωνουν οριστικα με την νεα γενια κονσολων .

Η ριχνουν τις τιμες για να αντεξουν τον ανταγωνισμο η θα θερισουν κκυριολεκτικα πτωματα.

Οπως επαθε η intel απο την amd.

 

 

Επεξ/σία από Amstrad6128
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδια 2070 super ή 2080 super? η διαφορά των δύο απο οτι βλέπω είναι στο 13% αλλά και 150ευρω... Team red δυστυχώς δεν μπορω να παω καθώς έχω Gsync Module στην οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Orgios είπε

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδια 2070 super ή 2080 super? η διαφορά των δύο απο οτι βλέπω είναι στο 13% αλλά και 150ευρω... Team red δυστυχώς δεν μπορω να παω καθώς έχω Gsync Module στην οθόνη...

Από εμένα 2070 σούπερ μετά από αυτό μόνο 2080τι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Amstrad6128 είπε

Το γεγονος οτι  οι παλιες κονσολες που  ειχαν και μπακατελο hardware υστερουσαν ΜΟΝΟ στα  φραιμς οσον αφορα τα multiplatform συν το γεγονος, εβγαζαν τρομερες αποκλειστικοτητες , οποτε  φτανει να καταλαβει  και ο πιο αδαης το δουλεμα που μας ριχνουν οι εταιριες.

Η πραγματικη υπολογιστικη δυναμη των καρτων γραφικων ειναι  ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ , σκοπιμως δεν αξιοποιεται το hardware τους για να σε βαζουν στο τρυπακι της συνεχους  αναβαμθισης.

Αυτες οι παπαριες του πετσινου (1500 ευρω καρτα γραφικων)  και  λοιπων επιτηδειων τελιωνουν οριστικα με την νεα γενια κονσολων .

Η ριχνουν τις τιμες για να αντεξουν τον ανταγωνισμο η θα θερισουν κκυριολεκτικα πτωματα.

Οπως επαθε η intel απο την amd.

Μπορείς να πας στο οικείο νήμα για τις κονσόλες και να βγάλεις τα σώψυχά σου.

Εμείς εδώ πέρα ούτε φταίμε ούτε είμαστε γιατροί.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-01-24-over-10-percent-of-developers-are-making-games-for-the-next-generation?fbclid=IwAR02x7q_ta-auoCha1aKPy9P84X-O2cSqV-I2ry6sK7pw1Kr3y0AQdEALVo

PC remains the most popular development platform and looks to maintain this hold comfortably as we enter a new console generation.

When asked what platforms their last project had launched on, what their current project was being developed for, and what they planned to make their next project for, over 50% of surveyed developers responded "PC" to each question.

58 λεπτά πριν, Orgios είπε

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδια 2070 super ή 2080 super? η διαφορά των δύο απο οτι βλέπω είναι στο 13% αλλά και 150ευρω... Team red δυστυχώς δεν μπορω να παω καθώς έχω Gsync Module στην οθόνη...

Δωσε link σε ποιες υλοποιησεις των 2 ενδιαφερεσαι και καταστηματα που σε βολευουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Orgios είπε

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδια 2070 super ή 2080 super? η διαφορά των δύο απο οτι βλέπω είναι στο 13% αλλά και 150ευρω... Team red δυστυχώς δεν μπορω να παω καθώς έχω Gsync Module στην οθόνη...

Σε τι αναλυση παιζεις games? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι μεταξύ Gigabyte windforce gaming OC και MSI gaming Z Trio και για την 2070 S και για την 2080 S. 

Η αναλυση που παίζω είναι 3440*1440 , ιδανικά θέλω τα 120 fps μια και παίζω στα 120Hz

Επεξ/σία από Orgios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν εχεις σκοπο να πας στις επομενες καρτες που οπως φαινεται θα βγουν φετος(μαλλον μετα το καλοκαιρι). Πηγαινε στην 2080super που ειναι ιδανικη για το monitor.

Εαν παλι θα σε ενδιεφερε να πας σε μια απο τις νεες καρτες αν βγουν μετα το καλοκαιρι,δωσε τα λιγοτερα χρηματα και παρε την 2070super.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως στα ειπε ο Fulgore.

Εναλλακτικα, αν εχεις RAM π.χ. με συχνοτητα 2666mhz και αργα timings, πουλα αυτες που εχεις, παρε την 2070 super και τσονταρε το 150αρι σε καλες και γρηγορες RAM με μεγαλυτερη συχνοτητα και μικρο CL.

Θα τσιμπησεις καποια fps απο κει στα περισσοτερα games.

Επεξ/σία από tommy^
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3200 cl14 έχω, δεν έχω υπομονή να περιμένω μέχρι Οκτώβρη και αν τελικά περιμένω και η 3080 είναι 10-15% καλύτερη μάλλον δεν θα αξίζει το περίμενε. Όλα αυτά υποθετικά βεβαίως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις το χρήμα πάρε την 2080S να το ευχαριστηθείς. Μέχρι τον Οκτώβρη που θα βγουν οι καινούργιες έχουμε μέλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...