Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλη ιστορια

Εχετε μεγαλες γλαστρες?

Οριστε

Να σε ρωτησω αμα βαλω τον σκυλο μου εδω θα υπαρχει προβλημα?

Τι εννοειτε?Σαν σπιτακι?

Οχι πεθανε ο σκυλος μου και θελω να τον βαλω κατω κατω και να βαλω λουλουδια απο πανω.

Κυριε μου μαλλον θα εχετε προβλημα σε λιγο λογω αποσυνθεσης

Δηλαδη?

Θα αρχησει να μυριζει το σκυλι σε λιγο

Ε θα του βαλω χωμα

Δεν νομιζω να κανετε δουλεια ετσι παντως και ιδιαιτερα αν θελετε να το βαλετε στην ταρατσα οπως μου λετε.

(τελικα το πηρε,δεν ξερω τι εγινε μετα)

 

Αλλη ιστορια

Θα ηθελα ενα φυτο μεγαλο μεχρι το ενα μετρο πρασινο με ανθη και αν μπορει να ποτιζεται μια φορα τον μηνα μεχρι 3 ευρω

Εχω μια φωτογραφια ενος φυκου μπεντζαμιν αμα θελετε για 3 ευρω...(εμεινε καγκελο)

Αλλη ιστορια

Ποσο κανει η γαρδενια ??(Εκανε 5 ευρω αλλα τον ηξερα τι τσιγκουνης ηταν απο πιο παλια με τα καλαμια που μου ειπε οτι κοβω απο το ποταμι)

2 ευρω (του λεω)

Ακριβος εισαι...

5 κανει κανονικα αλλα οτι και να σας πω το ιδιο θα μου λεγατε (γελασε ο μαλακας και εφυγε)

 

 

11 λεπτά πριν, chsam είπε

Ναι οντως εκεινο μου παραχτυπησε γνωστο.Λες να τον βρηκε καμια κωμικη ομαδα για πειραματοζωο τον ανθρωπο;;;; Εκτος κ αν μας ψιλοκοροιδευει....γιατι χωρις παρεξηγηση...παραειναι πολλα τα περιστατικα.

Αρχηγε δεν ειμαι και θρησκος αλλα στον σταυρο που σου κανω 3 και μισο χρονια εδω δυστυχως εχω ακουσει πολλα πραγματα,Αυτο με τις πιπεριες το κανουν συνηθως ανθρωποι που δεν θελουν να αγορασουν αλλα θελουν να τους εξυπηρετησεις ,καποια στιγμη σου λενε για να σταματησουν την συζητηση αυτο το πραγμα.Συμβαινει συχνα ιδιαιτερως οταν θελουν να καβλαντησουν και θελουν εναν ανθρωπο να τους προσεξει.

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Paris777 είπε

Αλλη ιστορια

Εχετε μεγαλες γλαστρες?

Οριστε

Να σε ρωτησω αμα βαλω τον σκυλο μου εδω θα υπαρχει προβλημα?

Τι εννοειτε?Σαν σπιτακι?

Οχι πεθανε ο σκυλος μου και θελω να τον βαλω κατω κατω και να βαλω λουλουδια απο πανω.

Κυριε μου μαλλον θα εχετε προβλημα σε λιγο λογω αποσυνθεσης

Δηλαδη?

Θα αρχησει να μυριζει το σκυλι σε λιγο

Ε θα του βαλω χωμα

Δεν νομιζω να κανετε δουλεια ετσι παντως και ιδιαιτερα αν θελετε να το βαλετε στην ταρατσα οπως μου λετε.

(τελικα το πηρε,δεν ξερω τι εγινε μετα)

Αλλη ιστορια

Θα ηθελα ενα φυτο μεγαλο μεχρι το ενα μετρο πρασινο με ανθη και αν μπορει να ποτιζεται μια φορα τον μηνα μεχρι 3 ευρω

Εχω μια φωτογραφια ενος φυκου μπεντζαμιν αμα θελετε για 3 ευρω...(εμεινε καγκελο)

Αλλη ιστορια

Ποσο κανει η γαρδενια ??(Εκανε 5 ευρω αλλα τον ηξερα τι τσιγκουνης ηταν απο πιο παλια με τα καλαμια που μου ειπε οτι κοβω απο το ποταμι)

2 ευρω (του λεω)

Ακριβος εισαι...

5 κανει κανονικα αλλα οτι και να σας πω το ιδιο θα μου λεγατε (γελασε ο μαλακας και εφυγε)

Αρχηγε δεν ειμαι και θρησκος αλλα στον σταυρο που σου κανω 3 και μισο χρονια εδω δυστυχως εχω ακουσει πολλα πραγματα,Αυτο με τις πιπεριες το κανουν συνηθως ανθρωποι που δεν θελουν να αγορασουν αλλα θελουν να τους εξυπηρετησεις ,καποια στιγμη σου λενε για να σταματησουν την συζητηση αυτο το πραγμα.Συμβαινει συχνα ιδιαιτερως οταν θελουν να καβλαντησουν και θελουν εναν ανθρωπο να τους προσεξει.

Καλως, αναμενω διευθυνση φυτωριου....να φερω και σπαστη καρεκλα ή διαθετει το καταστημα;Φανταζεσαι να δουλευεις και να εχεις γυρω σου στο μαγαζι δεκα-εικοσι ατομα σαν κοινο απο αμερικανικη sitcom;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης δυστυχως δεν μου επιτρεπεται να γραφω ηχο με την καμερα αλλιως θα ειχα και αποδειξεις.Αυτα ειναι τα κωμικα που συμβαινουν γενικα υπαρχουν και αλλα πιο ασχημα,οπως 3 φορες που μας εχουν κλεψει γυφτοι ,που μας ερχοναι απο καταγγελιες απο δημο και τροχαια δυστυχως ειναι πολλα τα περιστατικα

 

Θα ανεβασω βιντεο απο τοτε που προσπαθησαν να μας κλεψουν ,θα ειναι ιδιωτικο μονο με λινκ μισο να το ανεβασω

 

18 ώρες πριν, chsam είπε

Καλως, αναμενω διευθυνση φυτωριου....να φερω και σπαστη καρεκλα ή διαθετει το καταστημα;Φανταζεσαι να δουλευεις και να εχεις γυρω σου στο μαγαζι δεκα-εικοσι ατομα σαν κοινο απο αμερικανικη sitcom;

3 χιλιόμετρα μακριά από Δαφνί και 4 από Δρομοκαΐτειο, άμα ρωτήσεις τα παιδιά εκεί θα σου πουν.

Επεξ/σία από Paris777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
33 minutes ago, Paris777 said:

,3 χιλιόμετρα μακριά από Δαφνί και 4 από Δρομοκαΐτειο

Εξοδούχοι από εκεί σας έρχονται. 😛

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Paris777 είπε

Επισης δυστυχως δεν μου επιτρεπεται να γραφω ηχο με την καμερα αλλιως θα ειχα και αποδειξεις.Αυτα ειναι τα κωμικα που συμβαινουν γενικα υπαρχουν και αλλα πιο ασχημα,οπως 3 φορες που μας εχουν κλεψει γυφτοι ,που μας ερχοναι απο καταγγελιες απο δημο και τροχαια δυστυχως ειναι πολλα τα περιστατικα

Θα ανεβασω βιντεο απο τοτε που προσπαθησαν να μας κλεψουν ,θα ειναι ιδιωτικο μονο με λινκ μισο να το ανεβασω

Γρηγορίου Λαμπράκη 353 Νίκαια ,3 χιλιόμετρα μακριά από Δαφνί και 4 από Δρομοκαΐτειο, άμα ρωτήσεις τα παιδιά εκεί θα σου πουν.

Έχω την εντύπωση πως δεν επιτρέπεται να ανεβάζεις βίντεο. Καλύτερα κατέβασε το μη βρεις κανένα μπελά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Paris777 είπε

Επισης δυστυχως δεν μου επιτρεπεται να γραφω ηχο με την καμερα αλλιως θα ειχα και αποδειξεις.Αυτα ειναι τα κωμικα που συμβαινουν γενικα υπαρχουν και αλλα πιο ασχημα,οπως 3 φορες που μας εχουν κλεψει γυφτοι ,που μας ερχοναι απο καταγγελιες απο δημο και τροχαια δυστυχως ειναι πολλα τα περιστατικα

Θα ανεβασω βιντεο απο τοτε που προσπαθησαν να μας κλεψουν ,θα ειναι ιδιωτικο μονο με λινκ μισο να το ανεβασω

Γρηγορίου Λαμπράκη 353 Νίκαια ,3 χιλιόμετρα μακριά από Δαφνί και 4 από Δρομοκαΐτειο, άμα ρωτήσεις τα παιδιά εκεί θα σου πουν.

Ποτέ γυφτους μέσα στο μαγαζί.  Ακόμα και να θέλουν να σου μιλήσουν ,στην πόρτα.  Μια φορά δυστυχώς την πάτησα και από τότε δεν έχει ξαναπεράσει την πόρτα γύφτος!!!

Επεξ/σία από greekbusters
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, agamoi-thytai είπε

Έχω την εντύπωση πως δεν επιτρέπεται να ανεβάζεις βίντεο. Καλύτερα κατέβασε το μη βρεις κανένα μπελά.

Εχεις δικιο δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Ποτέ γυφτους μέσα στο μαγαζί.  Ακόμα και να θέλουν να σου μιλήσουν ,στην πόρτα.  Μια φορά δυστυχώς την πάτησα και από τότε δεν έχει ξαναπεράσει την πόρτα γύφτος!!!

Οταν ανοιγει ενα καινουργιο μαγαζι, η πιθανοτητα να σου σκασει "επισκεψη" ειναι πολυ μεγαλη μεσα στο πρωτο εξαμηνο. Ειδικα εαν δουν οτι το μαγαζι το "τρεχουν" νεα ατομα. Αυτο σε οτι αφορα τους ντοπιους, αυτους που μενουν Ελλαδα δηλαδη. Οι τουριστες των βαλκανικων χωρων σκανε οποτε ναναι.

Επεξ/σία από 29gk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Paris777 είπε

Εχεις δικιο δυστυχως

μπορεις να εξηγησεις τι γινεται στο βιντεο? το μονο που καταλαβα ειναι οτι σου δωσανε πλαστο 100ρικο που ειναι κλασικη τακτικη τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, sezebo είπε

μπορεις να εξηγησεις τι γινεται στο βιντεο? το μονο που καταλαβα ειναι οτι σου δωσανε πλαστο 100ρικο που ειναι κλασικη τακτικη τους

Δυστυχως δεν εγινε ετσι.Παιρνει κατι που θελει 7 ευρω και σου δινει 100 σε ενα χαρτονομισμα,το ελεγχεις εσυ και ειναι κανονικο.Της δινεις ρεστα 93.Τα παιρνει στα χερια της και σου λεει θελω πιο ψηλα και στα δινει πισω.Αφου κανει ντορο και φασαρια της δινεις πισω 93 ευρω σε πιο ψηλα χαρτονομισματα και τοτε αυτη στο αριστερο της χερι περναει 2 εικοσαρικα κατω απο την παλαμη της και αλλαζει χερι.Μετα σε ρωταει με τα λεφτα στο χερι ποσο κανει αυτο ? και της λες 4 ευρω πχ.Βαζει τις φωνες και λεει οτι εισαι ακριβος και σου δινει πισω τα λεφτα και ζηταει το 100ρικο πισω,της το δινεις και αυτη φευγει με 100 ευρω και οσο λεφτα εκλεψε η παλαμη της.

9 λεπτά πριν, 29gk είπε

Οταν ανοιγει ενα καινουργιο μαγαζι, η πιθανοτητα να σου σκασει "επισκεψη" ειναι πολυ μεγαλη μεσα στο πρωτο εξαμηνο. Ειδικα εαν δουν οτι το μαγαζι το "τρεχουν" νεα ατομα. Αυτο σε οτι αφορα τους ντοπιους, αυτους που μενουν Ελλαδα δηλαδη. Οι τουριστες των βαλκανικων χωρων σκανε οποτε ναναι.

Ναι την πρωτη φορα στο πρωτο εξαμηνο μας εφαγαν 40 ευρω,αλλα τους πιασαμε στην λαικη,για αυτο ημασταν προετοιμασμενοι την δευτερη ,την τριτη φορα απλα μας κλεψαν με το αμαξι απεξω.

Αλλη ιστορια τωρα ,ηρθε χτες ενας πελατης και ζηταγε roundup για να ξερανει μια νερατζια.Μετα απο συζητηση οτι πρεπει να κανουμε συνταγογραφηση με στοιχεια μας ειπε οτι θελει να ξερανει την νερατζια για να την κανει παρκινγκ για το αυτοκινητο του και δεν του το επιτρεπει ο δημος.Δεν πηρε roundup.Επισης παιζουμε ξυλο με τους μαλακες που θελουν φαρμακα για φολες.Ειδικα ζητανε σταρι για να στελνουν περιστερια στο υπερπεραν.Η αλλιως σου ζητανε ποντικοφαρμακο για "μεγαλα" ποντικια.Ευτυχως με την βοηθεια της συνταγογραφησης φευγουν.

Θελω να προσθεσω εδω οτι κατανοω το προβλημα με τους ρομα,τσιγγανους,γυφτους ειναι πολυ πιο συνθετο ,απο απλα να πω οτι εχω προβλημα μαζι τους.Δυστυχως 3 περιστατικα που συνεβησαν σε μενα ειχαν αυτη την εμπλοκη μαζι τους.Δεν θελω να κυλησει το νημα σε ρατσιστικου τυπου θεμα και εν μερει μπορει να φταιω και εγω σε αυτο (μαλλον κυριως εγω φταιω).

Ας το κρατησουμε πιο light hearted και να λεμε καμια μαλακια να περασει η ωρα.Πειτε και εσεις μηπως εχετε καποιο περιστατικο πελατιακης τρελας να μοιρασουμε τα ψυχολογικα μας.

Επεξ/σία από Paris777
  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω δουλέψει σε φυτώριο και επιβεβαιώνω 1000%.
Το πιο κλασικό που θυμάμαι είναι να μπαίνει "θεία" στον χώρο και να μου λέει "θέλω να γεμίσω τον κήπο μου με δέντρα".
Η ματιά παραξενεμένης και αλαφροπάτητης γαλοπούλας, σε συνδυασμό με την εμπειρία που είχα αποκτήσει ως τότε στη διάγνωση περιστατικών για την Πάνια, προμήνυε πως θα το ακούσω σίγουρα το κουλό αργά ή γρήγορα.
"Βεβαίως", λέω. "Από 'δω", και της δείχνω τα δενδρύλλια (οπωροφόρα, καλλωπιστικά), τα οποία βρίσκονταν σε μεγάλες γλάστρες και ξεπερνούσαν τα 2 μέτρα.
"Πόσο κάνει αυτό;"
"15 ευρώ".
"Ααα...", με απογοήτευση. "Αυτό;"
"17 ευρώ".
"Ωωω...Αυτό;"
"14 ευρώ".
"Και αυτό;", μου δείχνει ένα πιο μικρό, πιο μαζεμένο.
"Αυτό 9 ευρώ".
"Ααα... Αυτό εκεί;", μου δείχνει μια γλάστρα με ένα καλλωπιστικό φυτό ούτε ένα μέτρο, πια.
"7 ευρώ...".
"Ααα... Τσ τσ τσ, πολύ ακριβά είναι όλα", αναστέναξε δυσαρεστημένη. "Κι ήθελα να γεμίσω τον κήπο μου, κρίμα...".
"Συγγνώμη, αλλά εσείς πόσα λεφτά είχατε στο μυαλό σας να δώσετε για να γεμίσετε τον κήπο σας με δέντρα;"
"Εεεε... Μέχρι 3 ευρώ...!?!?!"

Ήθελα να της απαντήσω αυτό, αλλά έκανα την πρακτική μου και δεν με έπαιρνε.

 

Επεξ/σία από Gregory_House
  • Like 7
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, Gregory_House said:

"Εεεε... Μέχρι 3 ευρώ...!?!?!"

Βολεύεται με κουκούτσια στα 3 euro, τα βάζει και μόνη της στο χώμα όπου θέλει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Βολεύεται με κουκούτσια στα 3 euro, τα βάζει και μόνη της στο χώμα όπου θέλει.

με τρια ευρω ουτε φρουτα δεν παιρνεις να φτυσεις τα κουκουτσια :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Lezantas26 said:

με τρια ευρω ουτε φρουτα δεν παιρνεις να φτυσεις τα κουκουτσια :P

Όχι φρούτα, κατευθείαν κουκούτσια, αποφάγια φάση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...