Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κατουρηθεί στα γέλια με τις ιστορίες σας 🤣 Συμπάσχω πολύ με το ts καθώς έχουμε οικογενειακούς φίλους με μαγαζί που πουλάει φυτοφάρμακα και άλλα αγροτικά εφόδια απο την δεκαετία του 90. Έχω δει απίστευτα σκηνικά ελληνικής παράνοιας , που θα μπορούσαν να είναι πηγή έμπνευσης για σκετσάκια τύπου ΑΜΑΝ .

Πρώτη περίπτωση γύφτουλα αγρότη, που ήθελε οργανική ουρία

-Και πόσο είπαμε κοστίζει αυτό ?

-20 ευρώ

-20 ευρώ?? Σιγά μην πληρώσω για σκατά !!!

( η οργανική ουρία ήταν επεξεργασμένα υποπροιόντα ζωικής προέλευσης )

Δεύτερη περίπτωση, γιαγιά που ήθελε σπόρια για τον κήπο της

-Βάλε μου 2 ευρώ μαρούλι, 3 καρότο, 2 σπανάκι

(της τα βάζει)

(πάει να πληρώσει) αα πόσο έχει σήμερα?

- 7 έχει ο μήνας

-απαπα, σήμερα έχει νέο φεγγάρι δεν κάνει να φυτέψω (και φεύγει χωρίς να αγοράσει τα σπόρια)

Για όσους δεν ξέρουν, υπάρχει μια παγανιστική αντίληψη που αν φυτέψεις σπόρο μέρα με νέο φεγγάρι, δεν θα βγει το φυτό.

Η γιαγιά εννοείται πως ήταν θεοσεβούμενη και κάθε μέρα ήταν στην εκκλησία...

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι μια student που κανει Dphil εκει που δουλευω.

Υποτιθεται εκει που δουλευω, οι "μαθητες" ειναι εξυπνοι. Βγαινουν πολιτικοι (oh the irony)

Anyway

Ερχεται αγκαζε με τον δικο της, το προβλημα ειναι οτι της κολλαει το Macbook. 

Αρχιζω λιγο τις ερωτησεις (μιας κ δεν ειναι δικο μας μονο suggestions μπορω να κανω)

Της λεω "αυτο αυτο κ αυτο φταιει".

Ανοιγει το στομα της, και αρχιζει να λεει κατι για Ρωσους, οτι της χακαρουν το mac, κι οι Ρωσοι προσπαθουν να της χακαρουν και το iPhone, και θα ειδοποιησει την αστυνομια και την Intelligence, και προσπαθουν να δουν τα "confidential" files της.

Παγωτο εγω. Οι συναδελφοι να κοντευουν να πεθανουν. Το αφεντικο να εχει βγει να ακουει κ να τον βλεπω να εχει γινει κοκκινος απ τα γελια.

Ο γκομενος της να καθεται, μια να με κοιταει μια να βουταει το κεφαλι στα γονατα.

Αφου την... εξυπηρετησα, ολο ευχαριστω κι ευχαριστω αυτη, κλεινει η πορτα κι οι παπαρες οι δικοι μου να εχουν πεθανει στα γελια, κι εγω να αναρωτιεμαι τι φταιω κ τα τραβαω ολα αυτα..

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ!!!!ΤΕΡΜΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!Μου τελειωνει το τσιπουρο και εξαντληθηκε  ο μεζες!!!!Σας παρακαλω.....αυριο.......να παω στην καβα πρωτα, για ενισχυσεις!!!!!!!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι καλύτερο έχω διαβάσει εδώ και καιρό. XD
Πέρασε και η σημερινή βάρδια ευτυχώς.

Έχω δουλέψει 2 χρόνια σαν τεχνικός υπολογιστών και ήμουν στην εξυπηρέτηση πελατών. Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί εκεί έξω, επίσης ο πελάτης δεν έχει πάντα δίκιο, ο πελάτης είναι ηλίθιος και δεν ξέρει τι θέλει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Paris777 είπε

Ποσο τα εχεις τα καλαμια ?

25 λεπτα

Αντε ρε μαλακα θες και 25 λεπτα τα καλαμια που πας και τα μαζευεις απο τον κηφησο καθε πρωι και τα πουλας και θησαυριζεις...

Περαστε εξω κυριε ...μην σας παρει κανας διαολος πρωινιατικα...

Αλλος διαλογος

Ποσο τις εχεις τις γλαστρες ,μου δειχνει μια μεγαλη

7 ευρω η συγκεκριμενη

Ακριβος εισαι ελα εδω και δωσε μου 2 σακια χωμα

Του λεω 2 ευρω και 60 λεπτα

Ελα εδω

Παω στο αυτοκινητο του και βγαζει δυο τεραστια γιουκα απο το φορτηγακι

Φυτεψε μου τα

Κυριε μου τα αγορασατε απο το πρακτικερ και τα φυτα και τις γλαστρες και ηρθατε να σας τα φυτεψω εγω με 2 ευρω που αγορασατε?Δεν γινεται

Μα εγω πληρωσα και απαιτω να εξυπηρετηθω

(τελικα μετα απο τις παναγιες που ακουσαμε πηραμε την αστυνομια και τον διωξαμε)

8 το πρωι

Καλημερα σας θα ηθελα μια ανθοδεσμη

Μια χαρα τι θα θελατε να βαλουμε μεσα?

Αγορι μου για γαμο ειναι ,δεν εχεις καποια ετοιμη

Κυριε μου συνηθως το ξερουμε λιγο πιο πριν για να μπορουμε να την ετοιμασουμε δεν ειναι φετα να την κοψω απο το βαρελι ,για ποτε την θελετε

Αγορι μου παντευομαι σε μιση ωρα στο δημαρχειο

Οκ θα σας φτιαξω μια γρηγορα

Μεχρι 10 ευρω βαλε 10 τριανταφυλλα και πρασιναδες και κανα 2 λιλιουμ

Με δεκα ευρω μεχρι 4 τριανταφυλλα γινεται κυριε και πρασιναδες

Καλα θα παω αλλου

Αλλος διαλογος

Κοψε μου 3 επι 2 μετρα γεωυφασμα

Οριστε κυριε κανει 6 ευρω

Γιατι 6 ευρω?

Ενα ευρω το μετρο

Αγορι μου ειναι 5 μετρα αυτο

6 ειναι κυριε

Καλα σχολειο δεν εχεις παει ? 2+3 κανει 5

Αλλος διαλογος

Ανθοδεσμες πατε εδω κοντα?

Παμε αλλα επειδη γινεται χαμος θα προσπαθησουμε να την παμε κατα τις μια το μεσημερι

Θα σε παρω εγω τηλεφωνο να την ετοιμασεις και θα ερθω και εγω απο το μαγαζι να με πας μεχρι εκει

ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοσοκομείο: Μια κυρία προσεγγίζει το γκισέ με τους υπαλλήλους: "Γεια σας, τον κύριο Γκισέ θα ήθελα. Με έστειλε ο γιατρός να σφραγίσω τη συνταγή"

Νοσοκομείο, Επείγοντα: Έρχονται συγγενείς και ψάχνουν "Το παιδί". "πού είναι το παιδί, το παιδί χτύπησε, το παιδί, το παιδί". Ψάχνω στη παιδιατρική, ρωτάω τους παιδιάτρους, τίποτα. Κανένα παιδί. Αυτοί να ουρλιάζουν. Λέω "Πηγαίνετε στην Παιδιατρική, μήπως έχουν παιδί χωρίς όνομα και είναι το δικό σας!". Απάντηση: "Ποια Παιδιατρική; 45 χρονώ είναι"

  • Like 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες αναμνησεις....

Πελατησα.... στο τσαγκαραδικο μου...

Φερνει κατι αθλιες μποτες του 20αρικου, χιλιοφορεμενες, διαλυμενες.... Λεει: Θελω να μου τις κανεις καινουριες! Ειναι οι αγαπημενες μου, μου τις  κανανε δωρο, δε μπορω χωρις αυτες κτκ κτλ... Τις κοιτω, λεω να σας κανω μια εκτημηση κοστους να μου πειτε. Μου λεει: Δε με νοιαζει ειναι οι αγαπημενες μου! Θελω να τις φτιαξω οποσδηποτε... επειδη την ξερω καλα την ιστορια επιμενω και λεω: Κυρια μου, χρειαζεστε Σολες/Τακουνια, δυο φερμουαρ και πατους δερματινους μεσα, Κανονικα ολα αυτα στοιχιζουν 12+20+6 = 38ε ! Αν δεν τα βιαζεστε Μπορω να σας χρεωσω αν θελετε 30ε.. απαντηση: ΤΙΙΙΙΙ;;;;; ΠΑΣ Καλα αγορι μου;;; 20ε μποτες και μου ζητας 30 να τις φτιαξεις; Εγω ελεγα κανα ταληρο το πολυ!

Απλα ανοιξα την  σακουλα,  τις εβαλα μεσα , τις δινω πισω, και λεω Καλημερα κυρια μου...

 

Αλλη πελατησα... Δινει πεδιλο καλοκαιρινο , ολοκαινουριο δερματινο με ταμπελακι αγορας 90ευρω...με 10ποντο τακουνι..  μου λεει θελω να το κοψεις, να γινει το πολυ 4 ποντους... το βλεπω τις λεω κυρια μου αυτο που ζητατε δεν γινεται. Αν το κοψω απλα θα το πεταξετε μετα... ΟΧΙ εγω θελω να το κοψεις... της εξηγω δευτερη φορα και της δειχνω οτι αυτο που ζηταει θα καταστρεψει απλα το παπουτσι... ΟΧΙ εγω το θελω ετσι μου λεει με εντονο τονο... κανω 3η προσπαθεια να τις εξηγησω, ΕΓΩ Το ΘΕΛΩ ΕΤΣΙ η απαντηση.. οκ λεω, ελατε αυριο... Το κοβω, εκλαψε η ψυχη μου τετοιο ωραιο παπουτσακι που αχρηστευτηκε... ερχετε η κυρατσα την αλλη μερα, το βλεπει και παθαινει Σοκ!! Αμαν λεει, το χαλασες το παπουτσι!! Την κοιταω καταματα και ανεβαζοντας τον τονο της λεω, θελω 5 ευρω κυρια μου. Μου λεει και εγω τι να το κανω το παπουτσι ετσι;  Κ της απαντω: Μπορειτε να το κανετε Γιουβετσι! 5ε παρακαλω ΤΩΡΑ. Εφυγε μεσα στα νευρα... εκανε να ξαναρθει 2 χρονια...

 

εχω πααααααρα πολες ιστοριες.... σιγα σιγα θα ανεβαζω...

  • Like 6
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλευα σε μαγαζι με ρουχα και ηρθε ατομο να παρει μαυρα παντελονια μαυρα μπλουζακια ζακετες παπουτσια κλπ (ολα μαυρα καμια 15ρια τεμαχια) και ψιλο ακριβο και "καλο" μαγαζι... αποτι μου ειπε στην κουβεντα παει για μοναχος...

αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και σημερα ,συνεχιζουμε με μια ασχημη ιστορια.

Ενας οικογενειακος μας φιλος (θειο τον φωναζαμε),μας ειχε βοηθησει πολυ με το μαγαζι να το φτιαξουμε κυριως σαν παρεα ,ερχοταν καθε μερα χαμογελαστος και καθοταν λιγο στο μαγαζι μαζι μας.Σαν να λεμε ειχε γινει ενα με την οικογενεια,ελεγε κανα καλαμπουρι επινε τον καφε του και πηγαινε μετα βολτα.Δυστυχως αυτος ο κυριος ειχε κανει εγχειρηση καρδιας και καποια στιγμη περσυ τον ιουνιο δυστυχως μπηκε στο νοσοκομειο για bypass αλλα ανεβασε πυρετο και τελικα πεθανε..Ολα αυτα γινανε σε ουτε 5 μερες ,δεν ειχαμε προλαβει να το καταλαβουμε και ηταν και νεος ανθρωπος.Και τωρα ξεκιναει η ιστορια.Εγω εδινα γλαστρες σε μια κυρια και η αδερφη μου φαρμακα για καποια φυτα.Μας παιρνει τηλεφωνο ο πατερας μου και μας λεει τα μαντατα και στεναχωρηθηκαμε πολυ εκεινη την στιγμη ,η αδερφη μου αρχησε να κλαιει και εγω ζοριστηκα πολυ.Με βλεπει η κυρια με τις γλαστρες που ακουσε τι εγινε και μου λεει.Ηταν δικος σου ανθρωπος?Της λεω ναι δυστυχως.Δεκατα του δευτερολεπτου μετα μου λεει "Καλα τι αλλα χρωματα γλαστρες εχεις?" συγκρατιεμαι λογω της καταστασης και λεω καφε πρασινο κιτρινο κλπ.Πιασε μου μια μωβ,την πιο μεγαλη.Την βγαζω ,μου λεει δεν μου αρεσει θελω να τις δω διπλα διπλα με την ροζ.Αυτο συνεχιστηκε για 15 λεπτα ,να βγαζω γλαστρες να τις βλεπει.Στο τελος μου ειπε θα το σκεφτω να ειστε καλα συλληπητηρια.Ρε κυρια μου μολις ακουσατε για ενα ανθρωπο που εμαθε πολυ ασχημα νεα και τον βλεπετε οτι εχει σκοτεινιασει πολυ,ειναι στεναχωρημενος,μην τον ζοριζετε αν δεν θελετε να αγορασετε κιολας.Ακριβως απεξω απο τις γλαστρες ενας που του εδινε decis (φαρμακο για μυγα μεσογειου κλπ) η αδερφη μου και παραλληλα εκλαιγε και του ελεγε την δοση,Να της λεει ο αλλος οτι δεν κανει καλα γραμματα και να το γραψει σε ενα χαρτακι αλλο τις αναλογιες καλυτερα και επειδη ειχε καθυστερησει με ολα αυτα η αδερφη μου οι αλλοι πελατες πισω απο αυτον με το φαρμακο να φωναζουν γιατι αργουμε να τους εξυπηρετησουμε.

Εκεινη ηταν η μερα που σταματησα να τσαντιζομαι πολυ γιατι εχασα την πιστη μου στους ανθρωπους.Βλεπεις δυο ατομα (ο αδερφος μου ξεφορτωνε το φορτηγο τοτε) που εχουν ξυπνησει απο τις 4 και δουλευουν μεχρι τις 9 καθε μερα ,το λιγοτερο 13  ωρες καθε μερα.Ατομα τσακισμενα απο την κουραση που προσπαθουν να σε εξυπηρετησουν,τους βλεπεις να ειναι στεναχωρημενοι και ξερεις και τον λογο.Και εκει να τους ζορισεις και αλλο,η αδερφη μου εκλαιγε ,ναι δυστυχως ηταν αντιεπαγγελματικο στο δικο τους το μυαλο, μην εισαι και εσυ σαν πελατης εκεινη την στιγμη ζορικος .Το πιο μεγαλο πραγμα που μπορεις να πετυχεις σαν ανθρωπος ειναι να μαθεις ποτε δεν πρεπει να μιλησεις.Να μιλαμε ολοι μπορουμε ,να μαθουμε ποτε πρεπει να σωπαινουμε ειναι το δυσκολο.

 

Επειδη ερχεται φορτηγο σημερα θα ειναι δυσκολο να γραψω άλλα,τα πιο τρανταχτα σας τα εχω πει,μολις θυμηθω και αλλα θα γραφω που και που.

8 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

η αληθεια ειναι οτι δε πρεπει να το ακουσα ποτε μου, αλλα ειναι γνωστη ατακα στη πιατσα. αφου θυμαμαι οταν καναμε τεχνικες επικοινωνιας μας εμαθαν και τι να λεμε σε αυτη τη περιπτωση 😂

Δυστυχως η πιο γνωστη ατακα στη πιατσα ειναι "Απο μενα δεν θα χασεις",εκει ειναι που σιγουρα δεν θα πληρωθεις.

  • Like 23
  • Thanks 2
  • Sad 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Paris777 είπε

Καλημερα και σημερα ,συνεχιζουμε με μια ασχημη ιστορια.

Ενας οικογενειακος μας φιλος (θειο τον φωναζαμε),μας ειχε βοηθησει πολυ με το μαγαζι να το φτιαξουμε κυριως σαν παρεα ,ερχοταν καθε μερα χαμογελαστος και καθοταν λιγο στο μαγαζι μαζι μας.Σαν να λεμε ειχε γινει ενα με την οικογενεια,ελεγε κανα καλαμπουρι επινε τον καφε του και πηγαινε μετα βολτα.Δυστυχως αυτος ο κυριος ειχε κανει εγχειρηση καρδιας και καποια στιγμη περσυ τον ιουνιο δυστυχως μπηκε στο νοσοκομειο για bypass αλλα ανεβασε πυρετο και τελικα πεθανε..Ολα αυτα γινανε σε ουτε 5 μερες ,δεν ειχαμε προλαβει να το καταλαβουμε και ηταν και νεος ανθρωπος.Και τωρα ξεκιναει η ιστορια.Εγω εδινα γλαστρες σε μια κυρια και η αδερφη μου φαρμακα για καποια φυτα.Μας παιρνει τηλεφωνο ο πατερας μου και μας λεει τα μαντατα και στεναχωρηθηκαμε πολυ εκεινη την στιγμη ,η αδερφη μου αρχησε να κλαιει και εγω ζοριστηκα πολυ.Με βλεπει η κυρια με τις γλαστρες που ακουσε τι εγινε και μου λεει.Ηταν δικος σου ανθρωπος?Της λεω ναι δυστυχως.Δεκατα του δευτερολεπτου μετα μου λεει "Καλα τι αλλα χρωματα γλαστρες εχεις?" συγκρατιεμαι λογω της καταστασης και λεω καφε πρασινο κιτρινο κλπ.Πιασε μου μια μωβ,την πιο μεγαλη.Την βγαζω ,μου λεει δεν μου αρεσει θελω να τις δω διπλα διπλα με την ροζ.Αυτο συνεχιστηκε για 15 λεπτα ,να βγαζω γλαστρες να τις βλεπει.Στο τελος μου ειπε θα το σκεφτω να ειστε καλα συλληπητηρια.Ρε κυρια μου μολις ακουσατε για ενα ανθρωπο που εμαθε πολυ ασχημα νεα και τον βλεπετε οτι εχει σκοτεινιασει πολυ,ειναι στεναχωρημενος,μην τον ζοριζετε αν δεν θελετε να αγορασετε κιολας.Ακριβως απεξω απο τις γλαστρες ενας που του εδινε decis (φαρμακο για μυγα μεσογειου κλπ) η αδερφη μου και παραλληλα εκλαιγε και του ελεγε την δοση,Να της λεει ο αλλος οτι δεν κανει καλα γραμματα και να το γραψει σε ενα χαρτακι αλλο τις αναλογιες καλυτερα και επειδη ειχε καθυστερησει με ολα αυτα η αδερφη μου οι αλλοι πελατες πισω απο αυτον με το φαρμακο να φωναζουν γιατι αργουμε να τους εξυπηρετησουμε.

Εκεινη ηταν η μερα που σταματησα να τσαντιζομαι πολυ γιατι εχασα την πιστη μου στους ανθρωπους.Βλεπεις δυο ατομα (ο αδερφος μου ξεφορτωνε το φορτηγο τοτε) που εχουν ξυπνησει απο τις 4 και δουλευουν μεχρι τις 9 καθε μερα ,το λιγοτερο 13  ωρες καθε μερα.Ατομα τσακισμενα απο την κουραση που προσπαθουν να σε εξυπηρετησουν,τους βλεπεις να ειναι στεναχωρημενοι και ξερεις και τον λογο.Και εκει να τους ζορισεις και αλλο,η αδερφη μου εκλαιγε ,ναι δυστυχως ηταν αντιεπαγγελματικο στο δικο τους το μυαλο, μην εισαι και εσυ σαν πελατης εκεινη την στιγμη ζορικος .Το πιο μεγαλο πραγμα που μπορεις να πετυχεις σαν ανθρωπος ειναι να μαθεις ποτε δεν πρεπει να μιλησεις.Να μιλαμε ολοι μπορουμε ,να μαθουμε ποτε πρεπει να σωπαινουμε ειναι το δυσκολο.

Επειδη ερχεται φορτηγο σημερα θα ειναι δυσκολο να γραψω άλλα,τα πιο τρανταχτα σας τα εχω πει,μολις θυμηθω και αλλα θα γραφω που και που.

Δεν συμφωνώ μαζί σου φίλε. Ο πελάτης έρχεται στο μαγαζί να κάνει τη δουλειά του, όχι να σε συλληπηθεί.

  • Like 5
  • Confused 7
  • Sad 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, froyd είπε

Από αυτούς ζεις.

Δεν αναιρει αυτο που ειπα.Δεν τους συμπεριφερομαι ασχημα,αλλα δεν τους βλεπω σαν ανθρωπους.Ερχονται εξυπηρετουνται φευγουν.Πελατες ειναι δεν ειναι ανθρωποι.

  • Like 15
  • Thanks 4
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...