Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νοσ. Επειγ.: Έρχεται στις δύο το πρωί ένας καλοντυμένος υγιέστατος νεαρός: Πρέπει να με δει ένας γιατρός ΤΩΡΑ! έχω πάθει (λέει μια σοβαρότατη πάθηση). Λέω αν είχατε πάθει αυτό, δεν θα ήσασταν όρθιος. Απάντηση: ΜΕ ΑΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ! ΦΕΡΕ ΜΟΥ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΩΡΑ! Λέω πως είστε τόσο σίγουρος ότι το έχετε πάθει; απάντηση: Έγραψα τα συμπτώματά μου στο Γκούγκλ και μου τό βγαλε

  • Like 4
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Paris777 είπε

Αλλη ιστορια

Πρωτη μερα που ανοιξαμε

Γεια σας πιπεριες εχετε?

Μαλιστα παρα πολλες

Φλασκες?

Ναι εννοειται

Φλασκες κοκκινες?

Ναι

Πρασινες

και πρασινες εχουμε

Κιτρινες?

και κιτρινες

Μακριες κοκκινες?

Μαλιστα

Κιτρινες?

Και κιτρινες

Πρασινες?

Και πρασινες

Εχετε καυτερες?

Ναι

Κοκκινες?

Ναι και κοκκινες

Τουρκακια?

Εννοειται

Να σου πω πορτοκαλι εχετε φλασκες?

Ναι οριστε

Πορτοκαλι μακριες?

Οχι δυστυχως δεν εχω (πραγματικα ηταν οι μονες που δεν ειχα)

Δυστυχως ηθελα πορτοκαλι μακριες ,να ειστε καλα  αμα φερετε να μου κρατησετε.

 (ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΓΩΤΟ)

XAXAXAXAXXAAXAXXAXAXXAAXAXAX
Αυτό μου θύμησε...

 

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, froyd είπε

Νοσ. Επειγ.: Έρχεται στις δύο το πρωί ένας καλοντυμένος υγιέστατος νεαρός: Πρέπει να με δει ένας γιατρός ΤΩΡΑ! έχω πάθει (λέει μια σοβαρότατη πάθηση). Λέω αν είχατε πάθει αυτό, δεν θα ήσασταν όρθιος. Απάντηση: ΜΕ ΑΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ! ΦΕΡΕ ΜΟΥ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΩΡΑ! Λέω πως είστε τόσο σίγουρος ότι το έχετε πάθει; απάντηση: Έγραψα τα συμπτώματά μου στο Γκούγκλ και μου τό βγαλε

Εγω την προηγουμενη φορα εβαλα τα συμπτωματα μου στο google και μαλλον ειχα aids...

Στην προσπαθεια τους πολλοι ανθρωποι να παρακαμψουν τον middle man,προσπαθουν και οχι χωρις λογο πολλες φορες,να γλυτωσουν καποια λεφτα.Πολλες φορες βγαζουν ακτινογραφιες και απλα διαβαζουν την γνωματευση του ακτινολογου,αλλες φορες ζητουν φαρμακα απο γεωπονο χωρις να λενε γιατι τα θελουν,κυριως γιατι διαβασαν στο ιντερνετ για ασθενεις των φυτων.Δεν ειναι κακο σαν κινηση,παρε για παραδειγμα εμενα,ειμαι μαθηματικος και δεν ειμαι ηλεκτρονικος αλλα λογω ελλειψης επαγγελματιων στον χωρο αναγκαζομαι να μαθω για το χομπι μου (που ειναι η επισκευη arcade καμπινων και πλακετων) να ψαξω αλλου και πλαγιως για αυτη την γνωση.Χαλασε η οθονη? μονος μου επισκευη,χαλασε τη πλακετα?και παλι μονοσ μου.Το ξυλο φουσκωσε?θα παρω ξυλα να την επισκευασω μονος μου.Ποσες φορες εχει πει ενας ανθρωπακος μεσα του ,θα βγαλω μια ακτινογραφια να δω οτι ειναι καλα τα πραγματα και δεν θα παω στον γιατρο μετα να μου παρει το 20αρικο η 50αρικο.Δεν ειναι σωστο αλλα εχει μια βαση στην εποχη που ζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. χωρις καλημερα -> ενα κλειδι για το υπογειο θελω (χωρις να εχει κλειδια, χωρις να ξερει τι ειδους πορτα εχει - καμια πληροφορια).

2. γεια σας, ενα κλειδι που να δουλευει ταυτοχρονα για το αμαξι & το σπιτι γιατι τα χανω συνεχεια.

3. μια πολυ καλη κλειδαρια θα ηθελα, βγαζεις κατι των ΧΧ ευρω κ απανταει, μα στο παζαρι εχει με 3€

4. ναι, κλειδαρας εκει ; ελατε γρηγορα (23.00++) στην ταδε οδο εχει κλειδωθει το παιδι μεσα στο μπανιο. πεταγεσαι, ανοιγεις & το παιδι ειναι 55 χρονων.

5. χρηματοκιβωτια ανοιγετε ; ανοιγουμε. τρυπατε ή κανετε διαρρηξη ; κανουμε οτι πληρωσετε. δηλαδη μπορειτε και κανετε διαρρηξεις χωρις καταστροφη ; ναι, μπορουμε σε καποιες περιπτωσεις. ωραια, θα κρατησω το τηλεφωνο σας οταν μου φερουν τα κλεμενα χρηματοκιβωτια.

6. σε κεντρικη εκκλησια του πειραια, ανοιξαμε το παγκαρι (σαν χρηματοκιβωτιο) και ενω ειχαμε συμφνωνησει για τα λεφτα τελικα μας ειπε : "συγγνωμη τεκνο μου, δε δουλεψαμε σημερα..αυτα μπορω να σου δωσω" !!!

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, JMc7 είπε

5. χρηματοκιβωτια ανοιγετε ; ανοιγουμε. τρυπατε ή κανετε διαρρηξη ; κανουμε οτι πληρωσετε. δηλαδη μπορειτε και κανετε διαρρηξεις χωρις καταστροφη ; ναι, μπορουμε σε καποιες περιπτωσεις. ωραια, θα κρατησω το τηλεφωνο σας οταν μου φερουν τα κλεμενα χρηματοκιβωτια.

Αυτό αλλιώς λέγεται και «πρόταση για επαγγελματική συνεργασία». 😅

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μεταφορική που δουλεύω

πελάτης: θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχουν φτάσει κάτι πράγματα που περιμένω από Ιταλία
εγώ: από που τηλεφωνείτε;
πελάτης: από το σπίτι μου...

--------------
πελάτης: θα ήθελα τον κύριο Κωνσταντίνου
εγώ: δεν υπάρχει κύριος στην εταιρεία μας με αυτό το όνομα, μόνο κυρία
πελάτης: ε, θα μπορούσε να είναι και κύριος με αυτό το όνομα έτσι δεν είναι;

--------------

πελάτης: θα ήθελα να μου δώσετε μια προσφορά για μεταφορά από Ιταλία
εγώ: ωραία, στείλτε μου με email τα στοιχεία της φόρτωσης
πελάτης: μπορείτε να μου δώσετε το email σας;
εγώ: ΧΧΧΧ[email protected]
πελάτης: το d από το Δομινίκη;
εγώ: όχι από το Δημήτρης

----------------

με την γυναίκα μου έχουνε ανοίξει ένα eshop με ρούχα στα οποία σε ένα σετ(νυχτικό + ρόμπα) κάνουμε ειδική τιμή.
το αναφέρουμε ως σετ 2 τεμαχίων. 3 πελάτες έχουν πάρει τηλέφωνο και ακολουθεί ο πανομοιότυπος διάλογος

πελάτης: θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το set που παρήγγειλα
εγώ: βεβαίως, πως μπορώ να σας βοηθήσω;
πελάτης: γιατί μου στείλατε μόνο 2 τεμάχια, μία ρόμπα και ένα νυχτικό;
εγώ: πόσα έπρεπε να σας στείλουμε; 2 τεμάχια αποτελούν το σετ
πελάτης: αφού λέτε σετ 2 τεμαχίων, πρέπει να μου στείλετε μία ρόμπα και δύο νυχτικά
εγώ: από που προκύπτει αυτό; αφού λέμε καθαρά πως είναι πρόκειται για δύο τεμάχια

σε μία περίπτωση μάλιστα με πήρε τηλέφωνο και ο άνδρας της κοπέλας να μου ζητήσει τα ρέστα για ποιον λόγο λέμε ψέματα και πως θα κάνει καταγγελία
γιατί κοροϊδεύουμε τους πελάτες

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, james01gr είπε

με την γυναίκα μου έχουνε ανοίξει ένα eshop με ρούχα στα οποία σε ένα σετ(νυχτικό + ρόμπα) κάνουμε ειδική τιμή.
το αναφέρουμε ως σετ 2 τεμαχίων. 3 πελάτες έχουν πάρει τηλέφωνο και ακολουθεί ο πανομοιότυπος διάλογος

πελάτης: θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το set που παρήγγειλα
εγώ: βεβαίως, πως μπορώ να σας βοηθήσω;
πελάτης: γιατί μου στείλατε μόνο 2 τεμάχια, μία ρόμπα και ένα νυχτικό;
εγώ: πόσα έπρεπε να σας στείλουμε; 2 τεμάχια αποτελούν το σετ
πελάτης: αφού λέτε σετ 2 τεμαχίων, πρέπει να μου στείλετε μία ρόμπα και δύο νυχτικά
εγώ: από που προκύπτει αυτό; αφού λέμε καθαρά πως είναι πρόκειται για δύο τεμάχια

σε μία περίπτωση μάλιστα με πήρε τηλέφωνο και ο άνδρας της κοπέλας να μου ζητήσει τα ρέστα για ποιον λόγο λέμε ψέματα και πως θα κάνει καταγγελία
γιατί κοροϊδεύουμε τους πελάτες

 

Ενταξει δεν θα το ελεγες και κακο το να το προσδιορισεις και εσυ λιγο παραπανω σε βαθμο για να το καταλαβαινει και χαζος... Αφου το λες και μονοι σου, εχουν μπερδευτει αρκετοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tz3s είπε

Ενταξει δεν θα το ελεγες και κακο το να το προσδιορισεις και εσυ λιγο παραπανω σε βαθμο για να το καταλαβαινει και χαζος... Αφου το λες και μονοι σου, εχουν μπερδευτει αρκετοι...

Σετ 2 τεμαχίων λέμε... Έχω 150 παραγγελίες από αυτό σε 6 μήνες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, james01gr είπε

πελάτης: θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχουν φτάσει κάτι πράγματα που περιμένω από Ιταλία
εγώ: από που τηλεφωνείτε;
 πελάτης: από το σπίτι μου...

Το περίεργο που σου είπε ο πελάτης ποιο ακριβώς είναι στον παραπάνω διάλογο ; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, james01gr είπε

Σετ 2 τεμαχίων λέμε... Έχω 150 παραγγελίες από αυτό σε 6 μήνες... 

Ξεκάθαρο είναι, μην αγχώνεσαι :) Από 2 τεμάχια και πάνω... δημιουργείται σετ.. απλά πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δούλεψα κάποιες σεζόν πριν αρκετά χρόνια στον έλεγχο επιβατών στο αεροδρόμιο (κοινώς ήμουν σεκιουριτάς).
Έχω αρκετές ιστορίες, όχι όμως για να ευθυμήσουμε.

Προσπάθησα πάντα να φέρομαι ευγενικά και όπως θα ήθελα να μου φέρονται και εμένα όταν ταξιδεύω.
Δυστυχώς δεν το κάνουν όλοι οι συνάδελφοι αυτό, αλλά και πολλοί επιβάτες είναι στην τσίτα για φωνές ή και για ξύλο, σε πιο σπάνιες περιπτώσεις.
Είναι δύσκολή δουλειά και από σωματική αλλά και από ψυχολογική κούραση.

Μια αστεία ιστορία είναι με μια γιαγιά που ταξίδευε για Αθήνα, πολύ μεγάλη, πάνω από 80 χρονών, που είδαμε στο x-ray ότι είχε μαχαίρι στην τσάντα της και αναλαμβάνω να της το αφαιρέσω.
Δεν ήταν κανένα μεγάλο, το κλασσικό που υπάρχει σε πολλά σπίτια με την πλαστική λαβή.
Η γιαγιά γλυκύτατη, όπως πολλοί σε αυτή την ηλικία, που δεν πολυκαταλαβαίνουν τι γίνεται.

Εγώ: Έχετε ένα μαχαίρι στην τσάντα σας.
Γιαγιά: Ναι, ναι.
Εγώ: Δεν επιτρέπεται να το πάρετε μαζί σας.
Γιαγιά: Γιατί παιδάκι μου; Για να μαζεύω χόρτα στο χωριό το έχω.

Εννοείται ότι της το πήραμε, αλλά σίγουρα της έμεινε η απορία για ποιο λόγο της πήραμε το μαχαίρι που είχε για να μαζεύει χόρτα...

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Το περίεργο που σου είπε ο πελάτης ποιο ακριβώς είναι στον παραπάνω διάλογο ; 

Όταν ρωτάς σε μια εταιρεία πως περιμένεις πράγματα και δεν λες όνομα εταιρείας, το όνομα σου ή κάτι άλλο χαρακτηριστικό αλλά λες πως σου τηλεφωνω από το σπίτι μου, πως θα μπορεσω να σε βοηθήσω; 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james01gr είπε

Όταν ρωτάς σε μια εταιρεία πως περιμένεις πράγματα και δεν λες όνομα εταιρείας, το όνομα σου ή κάτι άλλο χαρακτηριστικό αλλά λες πως σου τηλεφωνω από το σπίτι μου, πως θα μπορεσω να σε βοηθήσω; 

Kαλά τα λές μεν αλλά η σωστή ερώτηση του υπαλλήλου θα έπρεπε να ήταν «δώστε μου τον αριθμό της φορτωτικής ή ένα όνομα» και όχι «από πού μας καλείτε» :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, james01gr είπε

Όταν ρωτάς σε μια εταιρεία πως περιμένεις πράγματα και δεν λες όνομα εταιρείας, το όνομα σου ή κάτι άλλο χαρακτηριστικό αλλά λες πως σου τηλεφωνω από το σπίτι μου, πως θα μπορεσω να σε βοηθήσω; 

Μα αν ο άλλος είναι ιδιώτης (που για να σε παίρνει από το σπίτι του, πιθανότατα είναι) το λάθος είναι δικό σου που τον ρωτάς "από που παίρνετε"... 

Τι θα θεωρούσες λογικό διάλογο σε αυτή την περίπτωση  

πελάτης: θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχουν φτάσει κάτι πράγματα που περιμένω από Ιταλία
εγώ: από που τηλεφωνείτε;
 πελάτης: Είμαι η Τζένη Μπότση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekkli είπε

Δούλεψα κάποιες σεζόν πριν αρκετά χρόνια στον έλεγχο επιβατών στο αεροδρόμιο (κοινώς ήμουν σεκιουριτάς).
Έχω αρκετές ιστορίες, όχι όμως για να ευθυμήσουμε.

Προσπάθησα πάντα να φέρομαι ευγενικά και όπως θα ήθελα να μου φέρονται και εμένα όταν ταξιδεύω.
Δυστυχώς δεν το κάνουν όλοι οι συνάδελφοι αυτό, αλλά και πολλοί επιβάτες είναι στην τσίτα για φωνές ή και για ξύλο, σε πιο σπάνιες περιπτώσεις.
Είναι δύσκολή δουλειά και από σωματική αλλά και από ψυχολογική κούραση.

Μια αστεία ιστορία είναι με μια γιαγιά που ταξίδευε για Αθήνα, πολύ μεγάλη, πάνω από 80 χρονών, που είδαμε στο x-ray ότι είχε μαχαίρι στην τσάντα της και αναλαμβάνω να της το αφαιρέσω.
Δεν ήταν κανένα μεγάλο, το κλασσικό που υπάρχει σε πολλά σπίτια με την πλαστική λαβή.
Η γιαγιά γλυκύτατη, όπως πολλοί σε αυτή την ηλικία, που δεν πολυκαταλαβαίνουν τι γίνεται.

Εγώ: Έχετε ένα μαχαίρι στην τσάντα σας.
Γιαγιά: Ναι, ναι.
Εγώ: Δεν επιτρέπεται να το πάρετε μαζί σας.
Γιαγιά: Γιατί παιδάκι μου; Για να μαζεύω χόρτα στο χωριό το έχω.

Εννοείται ότι της το πήραμε, αλλά σίγουρα της έμεινε η απορία για ποιο λόγο της πήραμε το μαχαίρι που είχε για να μαζεύει χόρτα...

Nαί φίλε μου αλλά όταν σε αναγκάζουν νε πετάξεις μπουκάλι με άρωμα που κόστιζε 50 ευρώ γιατί είναι σε «μεγάλο» μπουκάλι και απαγορεύεται μια μανούρα θες να την κάνεις.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...