Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sotiris123 είπε

Δεν ξέρω αν είναι εδώ ο κωδικός η αν δεν το έχω βρει σωστά. Έγινε clean install τη κυριακή. Και ξαναπεράστηκαν όλα μαζί. Επίσης έχω περασμένο μέσα msi afterburner/ riva tuner χωρίς να έχω πειράξει κάτι. Παρά μόνο τα osd. 

BA41A7CA-3219-4CC6-B8CC-D2556C56AC93.jpeg

Συγνώμη Σωτήρη που θα το ακούσεις εσύ αλλά ρε παιδιά πραγματικά απορία το έχω τόσο καιρό, γιατί ανεβάζετε photos από κινητά/webcams και δε ξέρω τι άλλο. Ακόμα και 10/10 όραση να έχει κάποιος είναι πρακτικά αδύνατο να διαβάσει κάτι ακόμα και 100x να ζουμάρει. Τόσο δύσκολο είναι να κάνεις printscreen και paste στο paint ή να χρησιμοποιήσεις εργαλεία που είναι για αυτήν ακριβώς τη δουλειά όπως το snipping tool των windows? Υπηρεσίες να ανεβάσεις photos υπάρχουν πάμπολλες όπως https://postimages.org/el/

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια μαλλον χαζη ερωτηση? τωρα που εκανα φλας το βιος της ΧΤ ποιους οδηγους κατεβαζω, 5700 ή 5700ΧΤ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

Να κανω μια μαλλον χαζη ερωτηση? τωρα που εκανα φλας το βιος της ΧΤ ποιους οδηγους κατεβαζω, 5700 ή 5700ΧΤ?

Ίδιους drivers έχουν και οι 2

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ίδιους drivers έχουν και οι 2

οκ, σ ευχαριστω. ετσι πιστευα και εγω, απλα στη σελιδα της αμδ εχει επιλογη και για τους δυο :wacko: οποτε ειπα να σιγουρευτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, vadergr said:

Συγγνωμη αν εχει ηδη απαντηθεί, ποια εκδοση οδηγων θεωρειται πιο σταθερή για RX5700?

Αρκετοι λενε τους 19.7.5 αλλα ειναι αρκετα παλιοι. Μετα τους 19.1.1 εχουν στρωσει παρα πολυ και μιας και εφτιαξαν και το θεμα με το 1080p stutter βαλε κανονικα τους τελευταιους. Οι επομενοι λογικα θα ειναι το μεγαλο release που βγαζουν καθε χρονο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ενα ισως σημαντικοτερο.

Η 5700 θα μπει σε ενα συστημα που φοραει RTX 2060. 

Ποιον uninstaller και τι διαδικασια να ακολουθήσω για να γινουν ολα οσο πιο σωστά γινεται?

Γνωρίζω το παρακάτω

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Επεξ/σία από vadergr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα πρόβλημα εγώ ζητάω βοήθεια οπότε πρέπει να τα κάνω και σωστά.. απλά στο κινητό επειδή είναι καλύτερη ποιότητα η φωτογραφία φαίνεται καλύτερα.

Χωρίς τίτλο.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vadergr είπε

Και ενα ισως σημαντικοτερο.

Η 5700 θα μπει σε ενα συστημα που φοραει RTX 2060. 

Ποιον uninstaller και τι διαδικασια να ακολουθήσω για να γινουν ολα οσο πιο σωστά γινεται?

Κατεβαζεις DDU απο εδω:

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Αν θες το κανεις και μεσω safe mode. Αλλα και το recommended ειναι αρκετο. Unistall τελειως τους drivers της nvidia και καθαρο install των amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, vadergr είπε

Συγγνωμη αν εχει ηδη απαντηθεί, ποια εκδοση οδηγων θεωρειται πιο σταθερή για RX5700?

Σε νέες κάρτες οι τελευταίες εκδόσεις καθώς διορθώνουν τις "παιδικές" ασθένειες

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατς πού ξέχασα τελείως να αναφέρω για οποιον έχει ακόμα μπλε οθονες. Μπορεί να δοκιμάσει να αλλάξει μέσα στο bios στο pci express από Auto να το βάλει PCI-e GEN 3.

@vadergr Εγώ έβαλα χτες τους τελευταίους drivers και είναι απόλυτα σταθεροί για μένα. Και επίσης απενεργοποιησε το Fast boot των windows αν το wattman κάνει restore to default settings.

Αυτά από κάποιον που είχε όλα τα προβλήματα μαζί που αναφέρθηκαν στο νήμα εδώ και πλέον όλα δουλεύουν ρολόι :D 

Επεξ/σία από geo4sar
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχουμε καμία λύση με την Evoke 5700xt? Αεροπλανιζει αρκετά, ακόμα και με το silent bios, εκτός αν έχουν πρόβλημα με τ αυτιά τους εκεί στη msi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, papajohnnnn είπε

Παιδιά έχουμε καμία λύση με την Evoke 5700xt? Αεροπλανιζει αρκετά, ακόμα και με το silent bios, εκτός αν έχουν πρόβλημα με τ αυτιά τους εκεί στη msi...

Βαλε απο εδω το 1850/1.01voltage profile και πες μου πως ακουγεται και πως εισαι απο επιδοσεις.

https://gofile.io/?c=8LkYKz

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...