Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, kostiger είπε

Πολυ σχετικο αυτο. Την αποδοση της vega 56 με καλυτερη καταναλωση εχει. Οταν διαμορφωθει στα 250 ευρω θα ειναι ταμαμ. Προσωπικη μου γνωμη.

Ψάξε το λίγο καλύτερα και θα δεις ότι είναι αρκετά καλύτερη από τη Vega 56. Αν μιλάμε και για το καινούριο bios της 5600XT ούτε η Vega 64 δεν τη σταματά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Gregory GK είπε

Ψάξε το λίγο καλύτερα και θα δεις ότι είναι αρκετά καλύτερη από τη Vega 56. Αν μιλάμε και για το καινούριο bios της 5600XT ούτε η Vega 64 δεν τη σταματά. 

Ειδα βιαστικα μεν, καμποσα reviews δε, τα οποια συνηγορουν σε αυτο που εγραψα εγω, τωρα οκ, ακομα και ετσι να ειναι, δεν ληστευει εκκλησια κανεις αγοραζοντας καρτα αυτου του επιπεδου στα 300 ευρω εν ετει 2020..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η μέρα με την 5700xt και δεν είχα black screen, ούτε τα υπόλοιπα κουσούρια που υπάρχουν. Το μόνο θέμα που έχω είναι το αργό boot του υπολογιστή, για την ακρίβεια όταν bootαρει ξεκινά δείχνει για καμιά 30 δευτερόλεπτα το logo της Asus μητρικής και μετά ξεκινάει κανονικά να φορτώνει τα Windows. Έκανα reset bios δεν έφτιαξε, βέβαια  δεν έχω κάνει clearly cmos ακομη... Μυρίζομαι bug του bios της prime x470 pro. Είμαι με το τελευταίο bios που έχει δώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

1η μέρα με την 5700xt και δεν είχα black screen, ούτε τα υπόλοιπα κουσούρια που υπάρχουν. Το μόνο θέμα που έχω είναι το αργό boot του υπολογιστή, για την ακρίβεια όταν bootαρει ξεκινά δείχνει για καμιά 30 δευτερόλεπτα το logo της Asus μητρικής και μετά ξεκινάει κανονικά να φορτώνει τα Windows. Έκανα reset bios δεν έφτιαξε, βέβαια  δεν έχω κάνει clearly cmos ακομη... Μυρίζομαι bug του bios της prime x470 pro. Είμαι με το τελευταίο bios που έχει δώσει

Θέλει clear cmos απλά κράτα τα bios settings. 

Tom Clancy’s Breakpoint, στα ultimate 144hz βγάζει 60 fps στα ultra 75 smooth και στα 2..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Ναι, λάθος διατύπωση από εμένα.

Ελπίζω σήμερα να μπορέσω να κάνω κάποια δοκιμή.

@Acmilangr2

Με FS+V.Sync, ίδια εμπειρία (ίσως και ελάχιστα χειρότερη) με V.Sync off.

Βέβαια, με 144Hz/1440p και εύρος FS 40-144 είναι λίγο δύσκολο η ταπεινή V56 να βγει παραπάνω για να χάσω συγχρονισμό (και <40 θα έχω πολύ πιο σημαντικά προβλήματα).

Έχω και ένα cap στα 140-141 και τελειώνει η ιστορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος μπορει ας τσεκαρει το παρακατω βιντεο σε 8K 60P με 5700xt αν του παει η καρτα στο 100% με αρκετα drop frames με chrome με hardware acceleration on. Mε edge δουλευει απροσκοπα κατι λενε οτι παιζει με την chromium μηχανη που εχει ο chrome.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Οποιος μπορει ας τσεκαρει το παρακατω βιντεο σε 8K 60P με 5700xt αν του παει η καρτα στο 100% με αρκετα drop frames με chrome με hardware acceleration on. Mε edge δουλευει απροσκοπα κατι λενε οτι παιζει με την chromium μηχανη που εχει ο chrome.

Θα ήθελα πολύ να το δοκιμάσω αλλά θα φύγουν λογικά τα gb αέρας 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LIGHT1NG είπε

Θα ήθελα πολύ να το δοκιμάσω αλλά θα φύγουν λογικά τα gb αέρας 😂

Ναι βρε συ μονο με wifi. Εχει θεμα ο chrome στα 8k60fps εδω και κατι μηνες με τις navi. Σε 4K 60fps ειναι κομπλε. Και ο edge τρεχει κανονικα και τα 8k60fps.

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, billpall13 είπε

Την εχω και γω σε νερο αλλα με ενα , περιεργο loop.. με 2100 core, 1200mV, σε 3d mark παιζει στα 85 με ενα πικ στα 89~. Θα δοκιμασω σημερα να ριξω τα mV και το κλοκ, μιας και παιζω καπ, να δω διαφορες με χαμηλοτερο voltage.

Εχω την σειρα της EK fluidgaming με δυο 240 ψυγεια και εναν 8600k στα 5.0Ghz... εσυ τι setup εχεις?

Μετά από ένα 2ωρο περίπου bfV είμαι κάπως έτσι. Τελικά είμαι με 1100mV όχι 1093 όπως θυμόμουν.

Έχω ένα 120(alphacool) πολύ χοντρό και ένα 360(xspc) λεπτό ψυγείο. Τον 3800Χ στοκ με ΕΚ velocity wb και την κάρτα με alphacool wb

Μέση θερμοκρασία δωματίου ~21c και μέγιστη νερού 29c

bfv.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, CleanthisD είπε

Μετά από ένα 2ωρο περίπου bfV είμαι κάπως έτσι. Τελικά είμαι με 1100mV όχι 1093 όπως θυμόμουν.

Έχω ένα 120(alphacool) πολύ χοντρό και ένα 360(xspc) λεπτό ψυγείο. Τον 3800Χ στοκ με ΕΚ velocity wb και την κάρτα με alphacool wb

Μέση θερμοκρασία δωματίου ~21c και μέγιστη νερού 29c

bfv.jpg

Πολυ καλος.. εχεις παιξει καθολου με sppt??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οποιος μπορει ας τσεκαρει το παρακατω βιντεο σε 8K 60P με 5700xt αν του παει η καρτα στο 100% με αρκετα drop frames με chrome με hardware acceleration on. Mε edge δουλευει απροσκοπα κατι λενε οτι παιζει με την chromium μηχανη που εχει ο chrome.

8-15% 10w

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...