Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ωραίος! Πόσο πάει το μαλλί για το 1Gb αν επιτρέπεται;

Τώρα είμαι σε προσφορά για έξι μήνες 16-17 ευρώ αλλά μετά θα πάει διπλάσιο ...γενικά εδώ Τσεχία παίζουν πολύ καλές ταχυτητες και τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Τώρα είμαι σε προσφορά για έξι μήνες 16-17 ευρώ αλλά μετά θα πάει διπλάσιο ...γενικά εδώ Τσεχία παίζουν πολύ καλές ταχυτητες και τιμες

πολωνία παιδί που παίζαμε rust είχε εν έτη 2014 980mbps up/down με 9 ευρώ τον μήνα :P και είχε βάλει 3 γραμμές και έκανε σέρβερς και νοίκιαζε storage

Εδώ στο χωριό μου έχουμε οπτική ίνα αλλά δεν μας αλλάζουν το KV  και πιάνουμε με το ζόρι 16 (12 εγώ σε fast path). Μόνο η voda μπορεί να μου δώσει 24αρα καρφωτή (πρακτικά vdsl αλλά στο μέγιστο επιτρεπτό πακέτο ote) με 30 ευρώ και μέγιστη κατανάλωση 50gb τον μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, enable_your_mind είπε

Οχι δεν ειχα κατι τετοιο  επαιζε κανονικα .. Και θα το ξανακανω install  να το ξαναδω αν ακομα παιζει οπως επαιζε και θα σου πω   ...Με τη ταχυτητα που εχω εδω πλεον δεν με νιαζει να ξανακατεβαζω games που τα χω παιξει ηδη...  ( το 1GB γραμμη  απλα δεν υπαρχει :) )

image.png.17d028e32fb58eb5cbda45b523d009b6.png

Τώρα τι ήρθες να μας κανείς μόστρα το Ίντερνετ , να μην ξανά κατεβάσουμε τίποτα εμείς με τα ζόρι 20mbps ; Άι στο καλό...

 


 

😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Για τους τύπους, οι 8.3 είναι οι τελευταίοι, και μάλιστα βγήκαν προχτές και σε 2η, WHQL έκδοση.

thanks again, δεν είχα γυρίσει την επιλογή για recommended + optional και δε μου εβγαζε ενημέρωση.

Δεν ξέρω αν γίνεται μετά απο κάθε αναβάθμιση αλλά απο πέρσι που έχω την 5700 σίγουρα το έχω πετύχει να γυρνάει απο μόνη της η επιλογή αυτή. Θυμάμαι χαρακτηριστικά να το αλλάζω και να αναρωτιέμαι το γιατί αφού το έχω αλλάξει.

Κατεβάζω τους 8.3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά στο ac odyssey, με 1700x και 5700xt, δεν είχα ποτέ θέματα. Έτρεχε νερό για 8ωρα κανονικά. 😄 (προφανώς δε θυμάμαι τι drivers είχα, μα το έπαιξα γύρω στο Μάιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2070super vs 5700xt με τελευταιους drivers. Στο Odyssey ισως να εφτιαξαν το performance με τον τελευταιο driver γιατι πολλα καναλια την βγαζουν πανω απο 2070super. Απο την αλλη την βλεπω αρκετα πισω στο metro exodus στο οποιο ηταν στα ισα με 2070super. Να εχουν DLSS ενεργο και υπαρχει αυτη η διαφορα η ανεβασε τοσο το performance η 2070super με τους τελευταιους drivers?

Horizon Zero Dawn

Spoiler

Screenshot-1.png

BF5
 

Spoiler

Screenshot-2.png

Odyssey
 

Spoiler

Screenshot-3.png

SOTTR
 

Spoiler

Screenshot-4.png

Jedi Fallen Order
 

Spoiler

Screenshot-5.png

World War Z
 

Spoiler

Screenshot-6.png

Metro Exodus
 

Spoiler

Screenshot-7.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ShooterX είπε

Ωραία συγκριτικά....Not...Ανάλυση κ τι σαπακι έχει για cpu?  Gpu usage βλεπω ότι να ναι..🤣

Εδω το βιντεο αξιοπιστο ειναι το καναλι.

Και εχει τα παρακατω οποτε μονο σαπακι δεν ειναι ο cpu.

ASUS ROG Strix AMD Radeon RX 5700XT

ZOTAC GAMING GeForce RTX 2070 SUPER

AMD Ryzen 9 3900X 12-core, 24-thread

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Πέφτει CPU μπουκάλα. Βλέπεις και το GPU usage. Παίζει να έχει ρύζι

Οχιιι.. μη τα λες αυτά κ θα γίνει χαμός... Αποκλείεται με τέτοιο τερας cpu...Επίσης η κατανάλωση της 2070 είναι πολύ χαμηλή...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

με 10700Κ..

δεν έχει όμως ingame άρα λέει ψέματα :P . Δηλαδή σε μένα ρίχνει μπουκάλι ο 3600 στην 1060 6gb και ενώ αλλού τρέχει με 100% και power usage 106% στο hzd τρέχει με 97-98% και 89% power usage

 

Γενικώς το hzd είναι σκουπιδάτο. Και από gameplay και από story και από γραφικά (ειδικά τα animations με ξεπερνάνε. Η λάρα το 2014 πιο καλά είχε).Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το προωθήσανε τόσο πολύ. Νόμιζα ότι το ac odyssey ήταν βαρετό που έπαιξα 80 ώρες και δεν το τερμάτισα τελικά, αλλά το HZD μέσα στο 7ωρο το βαρέθηκα. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

δεν έχει όμως ingame άρα λέει ψέματα :P . Δηλαδή σε μένα ρίχνει μπουκάλι ο 3600 στην 1060 6gb και ενώ αλλού τρέχει με 100% και power usage 106% στο hzd τρέχει με 97-98% και 89% power usage

Γενικώς το hzd είναι σκουπιδάτο. Και από gameplay και από story και από γραφικά (ειδικά τα animations με ξεπερνάνε. Η λάρα το 2014 πιο καλά είχε).Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το προωθήσανε τόσο πολύ. Νόμιζα ότι το ac odyssey ήταν βαρετό που έπαιξα 80 ώρες και δεν το τερμάτισα τελικά, αλλά το HZD μέσα στο 7ωρο το βαρέθηκα. 

το ένα μας ξινιζει το άλλο μας βρομάει απλά μάλλον η πράσινη παράτησε το optimization για τις turing και η amd ακόμα φτιάχνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...