Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, vins είπε

Για βάλε 1900 με 1000

Τώρα το είδα. Και πάλι ψηλά μου φαίνεσαι.

Εγω στην msi mech oc στο 1900 με 1000 παιζω στους 85-87 junction

αυτες τις θερμοκρασιες τις βλεπω στο 3dmark δεν ξερω αν το κανεις και εσυ εκει μηπω εχει καποιες διαφορες 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Heh καποιος σε χειροτερη φαση απο εμενα. Thank god

Εισαι σιγουρος οτι τα fans ειναι σωστα τοποθετημενα (εισαγωγη/εξαγωγη)? Μπορεις να δεις αν δουλευουν τα fans της gpu? Ποια gpu εχεις? (ρωταω γτ υπογραφη εχεις ακομα gtx960)

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mikePelek είπε

αυτες τις θερμοκρασιες τις βλεπω στο 3dmark δεν ξερω αν το κανεις και εσυ εκει μηπω εχει καποιες διαφορες 

 

Από το Radeon δεν μπορείς να δεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikePelek είπε

Καλησπερα εχω την msi rx 5700 xt gaming x και εχω ενα θεματακι με τον θορυβο της...λοιπον το θεμα μου ειναι οτι μολις μπω σε καποιο "βαρυ" παιχνιδι αρχιζουν και δουλευουν οι ανεμιστηρες στο τερμα...και αυτο πιστευω οτι οφείλεται στο οτι η θερμοκρασια της επαφης φτανει στους 110 βαθμους ενα η θεμροκρασια ειναι γυρω στους 70+.Μεσα απο το προγραμμα τις radeon εχω προσπαθησει να βαλω τους ανεμιστηρες να μην δουλεουν στα ψηλα αλλα δεν γινεται τππ...τι θα μπορουσα να κανω για να λυσω αυτο το προβλημα ??

Αν χτυπάει 110 η gaming X, τότε οι απλές έπρεπε να λιώνουν. Προφανώς κάποιο πρόβλημα έχει  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leros2004 είπε

Αν χτυπάει 110 η gaming X, τότε οι απλές έπρεπε να λιώνουν. Προφανώς κάποιο πρόβλημα έχει  

Πες μου τώρα εσυ τι να κάνω 😂πάντως αφού έκανα δουλειά στο 1900 και 1000 είμαι κομπλέ 

 

4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Heh καποιος σε χειροτερη φαση απο εμενα. Thank god

Εισαι σιγουρος οτι τα fans ειναι σωστα τοποθετημενα (εισαγωγη/εξαγωγη)? Μπορεις να δεις αν δουλευουν τα fans της gpu? Ποια gpu εχεις? (ρωταω γτ υπογραφη εχεις ακομα gtx960)

Σοβαρά αυτά έχω υπογραφή 😂να τα αλλάξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον core και junction θερμοκρασιες εχουν 40 βαθμους διαφορα υπαρχει σιγουρα καποιο θεμα η με καποιον αισθητηρα που δειχνει λαθος η οντως υπαρχει προβλημα και σε καποιο σημειο απο τους 17 αισθητηρες παει τοσο. Με blower αν εχω 83 βαθμους core θα εχω max 94-95 βαθμους junction μετα απο πολυωρο gaming. Κατι συμβαινει εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cyberpunk που έπαιζα πριν λίγο είχα θερμοκρασίες 70+ Και junction 90-95 και ήταν όλα πολύ ήσυχα ούτε γύριζαν τέρμα πι ανεμιστήρες και το άλλο που παρατήρησα ήταν το ότι δεν έβλεπα κάποια ελάχιστα κολλήματα που είχα παρατηρήσει όπως πχ στο ράδιο που έχει το παιχνίδι καθώς έπαιζε η μουσική την άκουγα κάποιες φορές σαν να κολλάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mikePelek είπε

Cyberpunk που έπαιζα πριν λίγο είχα θερμοκρασίες 70+ Και junction 90-95 και ήταν όλα πολύ ήσυχα ούτε γύριζαν τέρμα πι ανεμιστήρες και το άλλο που παρατήρησα ήταν το ότι δεν έβλεπα κάποια ελάχιστα κολλήματα που είχα παρατηρήσει όπως πχ στο ράδιο που έχει το παιχνίδι καθώς έπαιζε η μουσική την άκουγα κάποιες φορές σαν να κολλάει 

τα κολλήματα όταν σε παίρνουν τηλέφωνο είναι in engine πρόβλημα

τα κολλήματα στον ήχο είναι πρόβλημα latency. Τσέκαρε το o.c. σου σε ram/cpu. Το cyberpunk βρίσκει ασταθές o.c. για πλάκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα εχω αλλο ενα θεματακι, για πιο λογο δεν μου αποθηκεύει τις ρυθμίσεις το adrenalin και πρέπει κάθε φορα να τις φτιαχνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikePelek είπε

καλημερα εχω αλλο ενα θεματακι, για πιο λογο δεν μου αποθηκεύει τις ρυθμίσεις το adrenalin και πρέπει κάθε φορα να τις φτιαχνω ?

Κάνεις save το profile και load? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mikePelek είπε

καλημερα εχω αλλο ενα θεματακι, για πιο λογο δεν μου αποθηκεύει τις ρυθμίσεις το adrenalin και πρέπει κάθε φορα να τις φτιαχνω ?

Μαλλον δεν είναι σταθερό το προφιλ σου. Βάλε  + πχ 20 mV  και παρακολουθησε τι κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Μαλλον δεν είναι σταθερό το προφιλ σου. Βάλε  + πχ 20 mV  και παρακολουθησε τι κάνει 

το ρευμα μενει σταθερο σε οποια τιμη και να το βαλω τον αλλο αλλαζει συνεχεια !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εχουμε να δουμε ακομα. 5600xt 700 ευρω και 5500xt 400. Ολες οι καρτες στους miners απο εδω και περα με αυτες τις τιμες. Μονο αν κανει κανα κρα το BTC και παει παλι στα 5-10k θα αρχισουν να πουλανε τοτε θα δουμε αντιθετα αποτελεσματα με τις καρτες για πουλημα να ειναι αμετρητες και τις τιμες να πεφτουν. Με μια 5700xt με nicehash βγαινουν 4 ευρω τη μερα περιπου οποτε καταλαβαινετε τι γινεται με τις νεες σειρες που εχουν καλυτερο efficiency και διπλασιο/τριπλασιο hash rate. 

Mining Boom Pushes Price of AMD Radeon RX 5600 XT to $700 (from $269), RX 5500 XT to $400 (from $179)

https://www.hardwaretimes.com/mining-boom-pushes-price-of-amd-radeon-rx-5600-xt-to-700-from-269-rx-5500-xt-to-400-from-179/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...