Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 27/3/2020 στις 5:03 ΜΜ, skar1983 είπε
18/3/2020,  Μ.Δ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

Καλησπέρα,

Υπάρχει περίπτωση να ξεκολλήσει σύντομα ; δεν το βιάζομαι αλλά μου κάνει εντύπωση 10 μέρες σχεδόν και δεν κουνάει....

Δεν έχω σκοπό να πάω στο ΜΔ ( μονάδα διαλογής) αν τα λέω σωστά μιας και είμαι σε καραντίνα 

Επειδή ήμουν στο ακριβώς ίδιο στάδιο και το πακέτο μου δεν έβγαινε προς παράδοση, πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού για να το παραλάβω και παρέλαβα σήμερα. Δεν ξέρω τι γίνεται, (στο δικό μου ΜΔ) αλλά δεν κινούνταν κανένα βανάκι για τα δέματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, anaximandros είπε

Επειδή ήμουν στο ακριβώς ίδιο στάδιο και το πακέτο μου δεν έβγαινε προς παράδοση, πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού για να το παραλάβω και παρέλαβα σήμερα. Δεν ξέρω τι γίνεται, (στο δικό μου ΜΔ) αλλά δεν κινούνταν κανένα βανάκι για τα δέματα.

Ηλιούπολης;

'Εχεις το τηλ τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα παραγγελία απο banggood ένα πληκτρολόγιο στα 80 ευρώ με direct mail κλπ, για να μην έχω θέμα με τελωνεία κλπ.

Είναι η πρώτη φορά μου που παίρνω απο Κίνα κι έχω φρικάρει μην έδωσα τα λεφτά μου τζάπα.

Σκέφτομαι πως λόγω κορωνοιού δεν θα μπορώ να πάω στα ΕΛΤΑ (αυτοί δεν παραδίδουν; ) να παραλάβω και αν κρίνω απο την αντιμετώπιση που έχω συνήθως απο τα κούριερ, πρέπει να πάρεις 500 τηλέφωνα για να καταφέρεις να το σηκώσουν και να κάνεις κανα ευχέλαιο για να έρθουν.

Πλήρωσα με Paypal και το προιόν λέει οτι σε 8 μέρες θα είναι διαθέσιμο, έβαλα και το insurance. Είμαι σειφ απο την άποψη του αν δεν παραλάβω, μπορώ να έχω τα λεφτά μου πίσω ή να κάνω κάτι τώρα ώστε να ακυρώσω την παραγγελία.

Συγγνώμη αν κάνω χαζές ερωτήσεις απλά δεν θέλω να είμαι με τον φόβο του οτι μπορεί να χάσω τα λεφτά μου. Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέματα μου έρχονται αλλά πολύ αραιά λογικά δεματα που έχουν πολύ καιρό στο τελωνείο. 

 

Ξέρει κανείς αν έρχονται η αν σταμάτησαν τα δέματα πού έρχονται από έξω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερχονται κανονικα απο Κινα 

22 ώρες πριν, aekoriginal21 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα παραγγελία απο banggood ένα πληκτρολόγιο στα 80 ευρώ με direct mail κλπ, για να μην έχω θέμα με τελωνεία κλπ.

Είναι η πρώτη φορά μου που παίρνω απο Κίνα κι έχω φρικάρει μην έδωσα τα λεφτά μου τζάπα.

Σκέφτομαι πως λόγω κορωνοιού δεν θα μπορώ να πάω στα ΕΛΤΑ (αυτοί δεν παραδίδουν; ) να παραλάβω και αν κρίνω απο την αντιμετώπιση που έχω συνήθως απο τα κούριερ, πρέπει να πάρεις 500 τηλέφωνα για να καταφέρεις να το σηκώσουν και να κάνεις κανα ευχέλαιο για να έρθουν.

Πλήρωσα με Paypal και το προιόν λέει οτι σε 8 μέρες θα είναι διαθέσιμο, έβαλα και το insurance. Είμαι σειφ απο την άποψη του αν δεν παραλάβω, μπορώ να έχω τα λεφτά μου πίσω ή να κάνω κάτι τώρα ώστε να ακυρώσω την παραγγελία.

Συγγνώμη αν κάνω χαζές ερωτήσεις απλά δεν θέλω να είμαι με τον φόβο του οτι μπορεί να χάσω τα λεφτά μου. Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε βοήθεια.

Σωστα τα εκανες 

Μπορεις να πας στο ταχυδρομείο και να παραλαβεις, εαν δεν στο φέρει λογω ογκου ο ταχυδρόμος

Δεν ειναι απαραιτητο το insurance σε καλύπτει το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dinos234 είπε

Δέματα μου έρχονται αλλά πολύ αραιά λογικά δεματα που έχουν πολύ καιρό στο τελωνείο. 

Ξέρει κανείς αν έρχονται η αν σταμάτησαν τα δέματα πού έρχονται από έξω? 

Εγώ έχω να λάβω πλέον κάπου δυο εβδομάδες και μιλάμε για δέματα που έχουν σταλεί πριν 3 μήνες.

Δεν ξέρω τι παίζει, σε εμάς περνάει σχεδόν κάθε μέρα ο ταχυδρόμος (είμαι σε επαρχιακή πόλη). Οπότε τα δέματα δεν φτάνουν στην πόλη μου καν, είτε κολλάνε στο τελωνείο, είτε κάθονται στο ΚΔ στην Αθήνα. Δεν ξέρω πώς λειτουργεί το σύστημα στα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

https://www.prcdirect-mall.com/televisions-and-accessories-c-134/televisions-c-134_135/lg-55-inch-oled55b8slc-oled-smart-ultra-hd-tv-with-hdr-p-7551.html

 

Εχει κάποιος γνώμη για τον εν λόγω site;; 

Έχει βάλει 3 τηλεοράσεις σε εξευτελιστικες τιμές, μια από τις τρεις την έχω παραθεσει στον παραπάνω σύνδεσμο. 

Δεν ξέρω αν έγραψα στο σωστό thread, αν όχι συγγνώμη. 

Οποίος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Infamous13 είπε

Καλησπέρα παιδιά.

https://www.prcdirect-mall.com/televisions-and-accessories-c-134/televisions-c-134_135/lg-55-inch-oled55b8slc-oled-smart-ultra-hd-tv-with-hdr-p-7551.html

Εχει κάποιος γνώμη για τον εν λόγω site;; 

Έχει βάλει 3 τηλεοράσεις σε εξευτελιστικες τιμές, μια από τις τρεις την έχω παραθεσει στον παραπάνω σύνδεσμο. 

Δεν ξέρω αν έγραψα στο σωστό thread, αν όχι συγγνώμη. 

Οποίος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει. 

Μυρίζει από μακριά πως είναι απάτη. 

Καλύτερα κράτα αποστάσεις.

https://uk.trustpilot.com/review/prcdirect-mall.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Infamous13 είπε

Καλησπέρα παιδιά.

https://www.prcdirect-mall.com/televisions-and-accessories-c-134/televisions-c-134_135/lg-55-inch-oled55b8slc-oled-smart-ultra-hd-tv-with-hdr-p-7551.html

Εχει κάποιος γνώμη για τον εν λόγω site;; 

Έχει βάλει 3 τηλεοράσεις σε εξευτελιστικες τιμές, μια από τις τρεις την έχω παραθεσει στον παραπάνω σύνδεσμο. 

Δεν ξέρω αν έγραψα στο σωστό thread, αν όχι συγγνώμη. 

Οποίος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει. 

μην τσιμπάτε με τέτοιες σελίδες,δες τις αξιολογήσεις κάποιων που την πάτησαν https://www.trustpilot.com/review/prcdirect-mall.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...