Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαίνεται ότι τον είχαν βάλει και μετά το αφαίρεσαν ίσως επειδή άνοιξε και η πλατφόρμα για εξυπηρέτηση από τις δημόσιες υπηρεσίες, αλλά η παραλαβή δεμάτων δεν γίνεται από το διαδίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δηλαδή με μια χειρόγραφη βεβαίωση ότι ο λόγος μετακίνησης είναι τα ΕΛΤΑ, θα φάμε πρόστιμο 150 ευρώ, επειδή η μετακίνηση δεν εμπίπτει σε μια από τις 6 κατηγορίες;  Οι εφορίες; Κι αυτές ανοιχτές, και δέχονται κόσμο  ασχέτως αν είναι με ραντεβού, κι εκεί πρόστιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως πρεπει να παρουμε τηλεφωνο, εχω ηδη 2 δεματα με τρακ ναμπερ που βλεπω οτι εχουν φτασει,

συν οτι αλλο μικροπακετο....

τι διαολο θα πανε πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tornado είπε

ισως πρεπει να παρουμε τηλεφωνο, εχω ηδη 2 δεματα με τρακ ναμπερ που βλεπω οτι εχουν φτασει,

συν οτι αλλο μικροπακετο....

τι διαολο θα πανε πισω?

κι εγώ έχω ειδοποίηση που ήρθε για 2 δέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tornado είπε

ισως πρεπει να παρουμε τηλεφωνο, εχω ηδη 2 δεματα με τρακ ναμπερ που βλεπω οτι εχουν φτασει,

συν οτι αλλο μικροπακετο....

τι διαολο θα πανε πισω?

Από όσα γνωρίζω, στα ΕΛΤΑ υπάρχει ανακο΄θνωση ότι τα δέματα δεν θα επιστρέφονται στον αποστολέα μετά από τις 20 μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, makfil είπε

Από όσα γνωρίζω, στα ΕΛΤΑ υπάρχει ανακο΄θνωση ότι τα δέματα δεν θα επιστρέφονται στον αποστολέα μετά από τις 20 μέρες

αυτο ειναι καλο να παμε τουλαχιστον καποια στιγμη τον αλλο μηνα να τα μαζεψουμε.

Αλλα αυτο θα δημιουργησει αλλο προβλημα, οσο περνανε οι μερες, τα δεματα θα συνεχιζουν να ερχονται χωρις να παραδιδονται τα παλια,

που θα τα βαλουν ολα αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα, η απόφαση απαγόρευσης της κυκλοφορίας έχει συγκεκριμένο στόχο αλλά και πολλά κενά, όπως είναι αναμενόμενο.

Δεν προβλέπονται μετακινήσεις για παραλαβές από ΕΛΤΑ, ΚΤΕΛ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα δέμα κολλημένο στην τοπική μονάδα διανομής και δεν δουλεύουν τα τηλέφωνα λόγω τεχνικού προβλήματος όπως λέει η ηχητική ανακοίνωση, ούτε εκεί ούτε στο τοπικό κατάστημα ούτε και στην εξυπηρέτηση πελατών των ΕΛΤΑ, γενική διάλυση, εντομεταξύ για αύριο έχουν ανακοινώσει ότι θα πληρώνουν τους συνταξιούχους κρατώντας αποστάσεις ασφαλείας κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, radiotv είπε

εντομεταξύ για αύριο έχουν ανακοινώσει ότι θα πληρώνουν τους συνταξιούχους κρατώντας αποστάσεις ασφαλείας κλπ.

Αυτο συμφωνα με την ανακοινωση της Παρασκευης, πριν την απαγορευση κυκλοφοριας.

Δικαιολογια συναλλαγης με τα ελτα η αλλες δημοσιες υπηρεσιες (πλην τραπεζων) για μετακινηση δεν προβλεπεται στο φεκ

https://www.dropbox.com/s/xim8ib2ehdhyngj/ΦΕΚ-15.pdf?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kosutasu22 είπε

Αυτο συμφωνα με την ανακοινωση της Παρασκευης, πριν την απαγορευση κυκλοφοριας.

Δικαιολογια συναλλαγης με τα ελτα η αλλες δημοσιες υπηρεσιες (πλην τραπεζων) για μετακινηση δεν προβλεπεται στο φεκ

https://www.dropbox.com/s/xim8ib2ehdhyngj/ΦΕΚ-15.pdf?dl=0

τον ηπιαμε δηλαδη....

το καλο σεναριο ειναι καποια στιγμη να παμε με ενα καροτσι να παραλαβουμε δεματα,

το κακο ειναι να μην παρουμε τιποτα και τα δεματα να γυρισουν πισω και να αρχισουμε τα dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλα θα πρεπει να βγουν νεες διευκρινησεις για περιπτωσεις μετακινησης και νεο δελτιο τυπου των ελτα προσαρμοσμενο στα τελευταια μετρα.

Επεξ/σία από kosutasu22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...