Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι το καταλαβα απλα ισως εγω να μην το εγραψα σωστα για να σου δωσω να καταλαβεις.

Εννοουσα και για τα δυο και για κλειδαρια και για κυλινδρο.

Εκτος αν κανω λαθος και δεν βαζουν κατευθειαν κυλινδρο αλλα μονο την κλειδαρια απο το εργοστασιο.

Κλειδαριά και κύλινδρο βάζουν από το εργοστάσιο. Αν θέλεις άλλο κύλινδρο μπορείς είτε να επιλέξεις από αυτούς που σου δίνουν, είτε να αγοράσεις εσύ κάποιον άλλο και την ώρα που τοποθετούν την πόρτα να τους ζητήσεις να σου περάσουν αυτόν που επέλεξες. Είναι εύκολη και γρήγορη δουλειά σε αντίθεση με την αλλαγή κλειδαριάς. Είναι κάτι που μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε στιγμή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Alejandro είπε

Κλειδαριά και κύλινδρο βάζουν από το εργοστάσιο. Αν θέλεις άλλο κύλινδρο μπορείς είτε να επιλέξεις από αυτούς που σου δίνουν, είτε να αγοράσεις εσύ κάποιον άλλο και την ώρα που τοποθετούν την πόρτα να τους ζητήσεις να σου περάσουν αυτόν που επέλεξες. Είναι εύκολη και γρήγορη δουλειά σε αντίθεση με την αλλαγή κλειδαριάς. Είναι κάτι που μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε στιγμή. 

Ναι απλα ελεγα αφου ειμαι στο εξοικονομω να τους πω να το κανουν κατευθειαν απο το εργοστασιο και να μην τον πληρωσω τωρα εγω γιατι θα μου βγει φθηνοτερα ετσι.

Για μια αλλη πορτα που εχω η οποια ειναι απλη αλουμινιου(δεν ειναι ασφαλειας) υπαρχει κατι φθηνοτερο γιατι δεν θελω να δωσω πολλα χρηματα?

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ναι απλα ελεγα αφου ειμαι στο εξοικονομω να τους πω να το κανουν κατευθειαν απο το εργοστασιο και να μην τον πληρωσω τωρα εγω γιατι θα μου βγει φθηνοτερα ετσι.

Για μια αλλη πορτα που εχω η οποια ειναι απλη αλουμινιου(δεν ειναι ασφαλειας) υπαρχει κατι φθηνοτερο γιατι δεν θελω να δωσω πολλα χρηματα?

agb9000, χρειαζεσαι διασταση 30/45 ή 30χ40 ή 30χ30 αναλογα το αλουμινιο που διαθετεις. κοστος 50€~60€ στα περισσοτερα μαγαζια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια .

Εκλεψαν στην γυναικα μου την τσαντα και ειχε μεσα και τα κλειδια απο το σπιτι.Λεω να αλλαξω κλειδαρια.

Επειδη δεν εχω ιδεα.Πρεπει να αλλακει ολο το συστημα?Δεν ξερω τι ειχα πριν αλλα αυτος που την ειχε βαλει πριν 2-3 χρονια ειχε πει οτι ηταν καλη.

ΜΟIA λεει πανω ο κυλινδρος (καλα το λεω?) οταν ανοιγω την πορτα  στο πλαι ειναι cisa,αυτα που ανοιγουν μαζι με το κλειδωμα ψιλα της πορτας και χαμηλα εχουν και κατι δοντακια που ξανανοιγουν.Bασικα γενικα ειναι καλο το συστημα που εχω η ουτος η αλλος θελει αλλαγη? Το κλειδι ειναι ενα πορτοκαλι.

Τι μπορω να βαλω?Μια καλη επιλογη και μια Vfm?

Ευχαριστω πολυ

61981533_319119985704994_2875847523728097280_n.jpg

62018439_452926941936453_2420168596182269952_n.jpg

62110093_337042326959910_6932995252118618112_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kenichi είπε

Καλησπερα παιδια .

Εκλεψαν στην γυναικα μου την τσαντα και ειχε μεσα και τα κλειδια απο το σπιτι.Λεω να αλλαξω κλειδαρια.

 Επειδη δεν εχω ιδεα.Πρεπει να αλλακει ολο το συστημα?Δεν ξερω τι ειχα πριν αλλα αυτος που την ειχε βαλει πριν 2-3 χρονια ειχε πει οτι ηταν καλη.

ΜΟIA λεει πανω ο κυλινδρος (καλα το λεω?) οταν ανοιγω την πορτα  στο πλαι ειναι cisa,αυτα που ανοιγουν μαζι με το κλειδωμα ψιλα της πορτας και χαμηλα εχουν και κατι δοντακια που ξανανοιγουν.Bασικα γενικα ειναι καλο το συστημα που εχω η ουτος η αλλος θελει αλλαγη? Το κλειδι ειναι ενα πορτοκαλι.

 Τι μπορω να βαλω?Μια καλη επιλογη και μια Vfm?

Ευχαριστω πολυ

61981533_319119985704994_2875847523728097280_n.jpg

62018439_452926941936453_2420168596182269952_n.jpg

62110093_337042326959910_6932995252118618112_n.jpg

χρηματα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ξερω παιδια δεν εχω ιδεα ουτε απο τιμες.υπαρχει κατι αξιπιστο στα 100 ευρω πχ?πρεπει να αλλαξουν τα παντα ή μονο αυτο που μπαινει το κλειδι?το συστημα που εχω τωρα πως το βλεπεις μπορεις να καταλαβεις ?

Επεξ/σία από Kenichi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Kenichi είπε

δεν ξερω παιδια δεν εχω ιδεα ουτε απο τιμες.υπαρχει κατι αξιπιστο στα 100 ευρω πχ?πρεπει να αλλαξουν τα παντα ή μονο αυτο που μπαινει το κλειδι?το συστημα που εχω τωρα πως το βλεπεις μπορεις να καταλαβεις ?

προσωπικα θα εβαζα agb dck.

στα 100€ εισαι τζετ και ησυχος & κλειδια πατενταρισμενα οπου αν τα χασεις πχ στο χαλανδρι και μενεις περαμα, αδιαφορεις κατα καποιο τροπο :) 

η κλειδαρια + το ντιφεντερ δε θελουν αλλαγη. μονο ο κυλινδρος. υπαρχουν και φθηνοτερες επιλογες, υπαρχουν και ακριβοτερες.

Επεξ/σία από GeoMak7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeoMak7 είπε

προσωπικα θα εβαζα agb dck. στα 100€ εισαι τζετ και ησυχος & κλειδια πατενταρισμενα οπου αν τα χασεις πχ στο χαλανδρι και μενεις περαμα, αδιαφορεις κατα καποιο τροπο :) 

Για να παρω κατι καλυτερο πρεπει να ανεβω πολυ περισσοτερο? για να καταλαβω αυτο δηλαδη ειναι κυλινδρος ετσι?η κλειδαρια μενει ανεπαφη?επισης κανει για ολες τις πορτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Kenichi είπε

Για να παρω κατι καλυτερο πρεπει να ανεβω πολυ περισσοτερο? για να καταλαβω αυτο δηλαδη ειναι κυλινδρος ετσι?η κλειδαρια μενει ανεπαφη?επισης κανει για ολες τις πορτες?

καλυτερο, σε θεωρητικο επιπεδο ισως να πρεπει να πας στα 150€ αλλα το βρισκω περιττο στην πορτα που βλεπω.

εισαι 3 χρονια με κυλινδρο των 25€-30€, δε χρειαζεται να κανεις υπερβολες ξαφνικα. καλη κλειδαρια εχεις, μετριο ντιφεντερ / αγοραζεις τοπ αφαλο και τελος.

Υγ - χρειαζεσαι διασταση 30χ50.

Υγ2 - εχουν προσπαθησει να σε διαρρηξουν (αν δε το γνωριζεις) ή καποιος εχει χτυπησει κατι εκει που ειναι η κλειδαρια (ισως σε καποια μεταφορα).

Επεξ/σία από GeoMak7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeoMak7 είπε

καλυτερο, σε θεωρητικο επιπεδο ισως να πρεπει να πας στα 150€ αλλα το βρισκω περιττο στην πορτα που βλεπω.

εισαι 3 χρονια με κυλινδρο των 25€-30€, δε χρειαζεται να κανεις υπερβολες ξαφνικα. καλη κλειδαρια εχεις, μετριο ντιφεντερ / αγοραζεις τοπ αφαλο και τελος.

Υγ - χρειαζεσαι διασταση 30χ50.

Tοσο φτηνος ειναι ο κυλινδρος  που εχω?Και τοσο χαλια η πορτα?Πω ρε συ και  οταν την ειχα βαλει μου ειχε πει τα καλυτερα ο τυπας.Τι δουλεμα πεφτει.

οκ στα 150 δεν ανεβαινω κατι πιο οικονομικο υπαρχει ετσι για να εχω μια επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kenichi είπε

Tοσο φτηνος ειναι ο κυλινδρος  που εχω?Και τοσο χαλια η πορτα?Πω ρε συ και  οταν την ειχα βαλει μου ειχε πει τα καλυτερα ο τυπας.Τι δουλεμα πεφτει.

οκ στα 150 δεν ανεβαινω κατι πιο οικονομικο υπαρχει ετσι για να εχω μια επιλογη

κατι δεν παει καλα με την πορτα στην προσοψη αλλα ισως κατι δεν καταλαβαινω καλα απο τις φωτο.

φανταζεσαι να σου ελεγε "πω, τι μ@λακια πορτα σου πουλαω..." :D 

α) agb dck = 100€

β) abloy protec² = 150€

τιμες με τοποθετηση + φπα για αττικη, θεσσαλονικη & λαρισα ;) 

υγ - αυτα ειναι προσωπικες μου επιλογες, ο καθενας βαζει οτι νομιζει σπιτι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη κεντρική πόρτα αλουμινίου , έτσι όπως πήγα να ξεκλειδώσω - ανοίξω το κλειδί μου έσπασε το κλειδί μέσα.

Δεν είναι τρίαινα κλειδαριά .

Ευκαιρία να αλλάξω και κλειδαριές - αφαλους.

Τώρα είχε της Domus , τι να προτιμήσω ; 

Εσωτερικά για κάπως καλύτερη ασφάλεια έχουν τοποθετηθεί σύρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@meletis_m

Αν η πόρτα έχει κλειδαριά ενός σημείου, αγοράζεις μια νέα κλειδαριά 3 σημείων (πχ. Cisa multitop)  και ένα κύλινδρο (πχ. agb scudo 9000 ή. winkhaus n-tra) 

Κόστος: 80-100€ η κλειδαριά + 60-80€ ο κύλινδρος.

Επεξ/σία από pintourikio
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά για προτείνετε ένα σετ πρόσθετης κλειδαριάς χαμηλομεσαίου κόστους για ξύλινη πόρτα πάχους 4,5 cm.

Δηλαδή κλειδαριά + κύλινδρος + defender.

Καλό είναι να είναι τις ίδιας εταιρίας, να τα παραγγείλω από ένα κατάστημα όλα.

Επεξ/σία από gl8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/6/2019 στις 10:04 ΜΜ, gl8 είπε

Παιδιά για προτείνετε ένα σετ πρόσθετης κλειδαριάς χαμηλομεσαίου κόστους για ξύλινη πόρτα πάχους 4,5 cm.

Δηλαδή κλειδαριά + κύλινδρος + defender.

Καλό είναι να είναι τις ίδιας εταιρίας, να τα παραγγείλω από ένα κατάστημα όλα.

securemme 2070 + securemme defender + οτι κυλινδρο νομιζεις 30χ30

εναλλακτικα, βγαζει και η GEVY μια προσθετη με 2 στροφες.

Επεξ/σία από GeoMak7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...