Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 580 Nitro+ 8GB 179.90 ΠΛΑΙΣΙΟ


tjole7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, kostiger είπε

Πολλοι προτιμουν να ψωνιζουν απο τον πετσινο. Με αυτη την εννοια εχει δικιο ο φιλος. Κατω απο 130 ευρω δεν εχω δει να ζητα κανεις στις αγγελιες για τις 3αρες 1060 παρεμπιπτοντως...

αν καποιος προτιμα να αγορασει μτχ 1060 3gb  στα 130  οταν παιζει καινουγια 570 ¯\_(ツ)_/¯

δεν θα τη χαρακτηριζα καλη αγορα παντως, ουτε θα τη θεωρουσα καλη τιμη

5 λεπτά πριν, spy94 είπε

Πολύ κιόλας..Μάλιστα..

φιλε μου ειναι προφανες οτι δεν γνωριζεις απο καρτες και τιμες. 

σε λιγο θα μου πεις οτι η 1060 3 μεταχειρισμενη αξιζει  τα ιδια λεφτα με μια καινουργια 570 (γιατι βασικα αυτο λες εμμεσα...)

πως οταν εχει μια καινουργια 570 130 ευρω να προτιμησω μια μεταχειρ 1060 σε τιμη πανω απο 100 ευρω?

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, rofl είπε

αν καποιος προτιμα να αγορασει μτχ 1060 3gb  στα 130  οταν παιζει καινουγια 570 ¯\_(ツ)_/¯

δεν θα τη χαρακτηριζα καλη αγορα παντως, ουτε θα τη θεωρουσα καλη τιμη

Ούτε εγω αλλά δεν έχει σημασία.Σημασια έχει ότι στα 120€ φεύγει.Οπως και σημασία έχει ότι είναι περίπου ίδιες κάρτες.Τεσπα το κόβω εδώ γιατί βγαίνουμε offtopic απλά επεμβαινω για να ξέρει ο καθένας το ποσό που πρέπει να συμπληρώσει για να ζυγίσει αν τον συμφέρει η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε @rofl τα 80€ που λες για την 1060/3GB είναι λίγα. Είναι σεβαστή η άποψή σου αν πιστεύεις ότι τόσο αξίζει αλλά όταν πουλάς κάτι πρέπει να κάνεις πάντα μια έρευνα αγοράς, γιατί οι τιμές καθορίζονται από την προσφορά και ζήτηση. Αν την έβαζε 80€ θα την έδινε μέσα σε 5 λεπτά κυριολεκτικά. Γύρω στα 120€ είναι μια καλή τιμή για να φύγει σχετικά γρήγορα.

Όταν πουλάς κάτι δεν κοιτάς να το δώσεις με βάσει την λογική το πόσο νομίζεις αξίζει, αλλά το πόσο αξίζει βάσει προσφοράς και ζήτησης στην αγορά γενικώς. Αν μπορείς π.χ να πάρεις 120€, γιατί να το δώσεις 80€;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, rofl είπε

φιλε μου ειναι προφανες οτι δεν γνωριζεις απο καρτες και τιμες. 

Γνωρίζεις φίλε μου εσύ και μου φτάνει.Αρκει να περάσεις μια βόλτα από τις αγγελίες και τα ξαναλέμε.Οπως επίσης να δεις κάνα συγκριτικό βιντεακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, spy94 είπε

Γνωρίζεις φίλε μου εσύ και μου φτάνει.Αρκει να περάσεις μια βόλτα από τις αγγελίες και τα ξαναλέμε.Οπως επίσης να δεις κάνα συγκριτικό βιντεακι.

φιλε μου οπως ειπα, εγω θα ψωνιζα τη σωστη καρτα στη σωστη τιμη και καινουργια.

το ποσο κοστολογει ο καθενας κατι στις αγγελιες, και αν βρισκονται αρκετα κοροιδα για να την αγορασουν γιατι δεν ξερουν τι παιζει, ειτε γιατι θελουν πετσινο, δεν με αφορα. και για να μην παρεξηγουμαι 80 σκεφτομουν για καρτα 3τιας εκτος εγγυησης. με υπολοιπο προφανως αξιζει κατι παραπανω

και να κλεισουμε με το offtopic

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

διαθεσιμοτητα να κοιτατε δεν υπαρχει που8ενα για 570

580 συμφερει οκ 

αμα θες αμεσα διαθεσιμη 570  για να αγορασεις στα 130 να σου βρω. υπαρχει στο skroutz

παντως η 580 του θεματος ειναι πολυ καλυτερο deal απ ολες τις αποψεις, απο μια 570 στα 130

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rofl είπε

αμα θες αμεσα διαθεσιμη 570  για να αγορασεις στα 130 να σου βρω.

παντως η 580 του θεματος ειναι πολυ καλυτερο deal απ ολες τις αποψεις, απο μια 570 στα 130

+ φωνο 

ειναι καλο το ντεαλ ισως παρω αυριο μια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spy94 είπε

1060 δεν δινεις 80€ με τίποτα,είναι πολύ λιγα.Με τόσα δεν βρίσκεις ούτε 1050ti.120€ πιάνει περίπου και η συγκεκριμένη gigabyte έχει 200 καινούργια είναι και μια χαρά οπότε φεύγει.Αν πεις ότι η διαφορά είναι 60€ για να πάρεις μια καινούργια κάρτα λίγο καλύτερη και με παραπάνω vram είναι αρκετα λογικό.

Ναι το κορόιδο που σκέφτεται να αγοράσει την 1060 3GB στα 200€ καινούρια από το σκρουτζ μπορεί να την αγοράσει και 160 μεταχειρισμένη απο εδώ μέσα... Πάντως πολύ εύκολα βλέπω να λέτε πούλησε το τάδε αλλά δεν βλέπω να προτείνετε μεταχ. για αγορά, γιατί άραγε ?

1 ώρα πριν, ThanosR92 είπε

Έχω αυτή: Gigabyte GeForce GTX1060 3GB (GV-N1060WF2OC-3GD)! Αξίζει να πάρω την συγκεκριμένη ?
 

Άν θέλεις να κάνεις σοβαρή αναβάθμιση περιμένεις τις NAVI το καλοκαιράκι.

Για τους υπόλοιπους που δεν έχουν κάρτα και δεν μπορούν να περιμένουν φυσικά η τιμή είναι πολύ καλή και αν σε ενδιαφέρουν και τα παιχνίδια είναι πολύ καλό deal. Βασικά είναι οτι καλύτερο μπορείς να πάρεις σήμερα με αυτά τα χρήματα.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Caiden είπε

Εγω την τσιμπησα γιατι καιρος ηταν να αναβαθμισω την παλια μου 7850. Εχει ακομα μια στο καταστημα του Περιστεριου αν καποιος θελει να παραλαβει ο ιδιος.

Οσον αφορα τα παιχνιδια, επειδη δεν θελω να τα κρατησω αλλα να τα πουλησω υπαρχει καποια συγκεκριμενη διαδικασια που πρεπει να κανω?

Σε κάνα reddit πχ  r/gametrade

ή στο φόρουμ

[ Ψάξε στην  ενότητα των προσφορών εδώ, κάπου υπάρχει ένα θέμα για μια παλαιότερη προσφορά vega/rx 570 κλπ. Είχαμε αναφέρει τρόπους πώλησης εκεί. ]

Τα gpuδια πάνε κάπως έτσι. Εν ολίγοις οι RX 570/580 ή και 590 αν βρεθεί κι αυτή κάτω από 200 ευρώ είναι VFM. 

**1060 3αρα ( τα 3GB vram είναι κάπως κιόλας για την τιμή της γι αυτό την βάζω σε αυτή τη θέση, πλέον κόντρα με την 570 έχει, αλλού κερδίζει οριακά αλλού χάνει )

1060.3αρα < 570 < 580* < 1660 < 1660Ti 

*Πλέον στα τελευταία παιχνίδια και με τους τελευταίους drivers παίζουν στα ίσα σχεδόν οι 1060-6αρες με τις 580-8αρες 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παιζει στα ισα η 1060 6αρα με την 580. η 580 σε οποιο παιχνιδι εχει dx 12 ( τα περισσοτερα το τελευταιο 6μηνο) βγαινει ως και 20% πανω απο την 6αρα

45 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

 

*Πλέον στα τελευταία παιχνίδια και με τους τελευταίους drivers παίζουν στα ίσα σχεδόν οι 1060-6αρες με τις 580-8αρες 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vairass είπε

Μάγκες με στοκ i5 2500k  θα παίξει καλά; 

Ανετοτατα με ενα OC στα 4.5 θα την πηγαινεις τραινο στο 99% των παιχνιδιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rofl είπε

μιλας για 70 ευρω διαφορα + παιχνιδια? δηλαδη συντηρητικα 100 ευρω διαφορα?

πας vega 56 τοτε που παταει την 1660ti

με 3.6+ ειναι κομπλε και δεν τρωει bottleneck οποτε δεν υπαρχει λογος να τον παει 4,5. απλα ενημερωτικα.

Σε μερικα παιχνιδια οπως πχ origins γινεται το ελα να δεις για αυτο προτεινα 4.5 για να ειναι καλυμμενος. Πολυ τιμια υλοποιηση παντως και σιγουρα σηκωνει και καλο OC να ανεβει ακομα περισσοτερο. Πουλαει και τα 2 παιχνιδια 40 ευρω και βγαινει στα 140. Δεν υπαρχει κατι καλυτερο στα μεχρι 200 ευρω αυτη τη στιγμη. Τιμιο το plaisio φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ αλλά δεν μπορώ να μην μιλήσω.

Ωραίες είναι οι θεωρίες στις πλάτες άλλων.Οταν η θεωρίες σας επηρεάζουν τσέπες άλλων κρατήστε τις θεωρίες για λογαριασμό σας.Οταν οι 1060 πωλούνται 120€ τόσο θα προτείνω κάποιον να την δώσει άσχετα αν για μένα αξίζει 80 η και 50.Και ναι προτιμώ να δώσω 1060 σε κάποιο "κορόιδο" παρα να είμαι το "κοροιδο" που πουλάω 80 ενώ θα την έδινα 120.Ειπαμε στις αγγελίες σας να σκέφτεστε όπως εσείς θέλετε.Οσο για κάποιους που τροποποιούν και ξανα τροποποιούν τα μηνύματα τους δεν έχω να συζητήσω κάτι άλλο μαζί τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...