Προς το περιεχόμενο

WD 10TB 107.58$ AMAZON US [ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ]


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, matrixxx είπε

White ειναι. Οπως εχω πει στο παλιο θεμα, ενω ειναι idle (δεν του δινεις να γραψει ή να διαβασει τιποτα απολυτως) δουλευει συνεχως με αποτελεσμα συνεχεις ηχους διαφορων τυπων και θερμοκρασιες και καταναλωση.

σε red, παρόλο που θεωρητικά δεν εχει 8sec head park,  εχω διαβάσει σε φορουμ εξωτερικού πως δυστυχως ειχαν. Για white  χαίρομαι που δεν εχουν. Αρα συμφέρει η αγορα. Ή μαλλον συνεφερε όσο υπηρχε η καταπληκτική τιμη. Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, burnin είπε

σε red, παρόλο που θεωρητικά δεν εχει 8sec head park,  εχω διαβάσει σε φορουμ εξωτερικού πως δυστυχως ειχαν. Για white  χαίρομαι που δεν εχουν. Αρα συμφέρει η αγορα. Ή μαλλον συνεφερε όσο υπηρχε η καταπληκτική τιμη. Ευχαριστω πολυ

Επειδη κανεις quote εμενα, να πω πως εγω δεν ειπα οτι δεν εχουν. Το οτι κανει διαφορους και πολλους θορυβους ενω δεν κανεις τιποτα, πιθανον να σημαινει οτι παρκαρει και ξεπαρκαρει ακομα και κεφαλες και χωρις λογο μαλιστα, αρα συνεχως. Δεν εχω διαβασει γνώστες τι λενε και ποσο το εχουν αναλυσει-μελετησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, burnin είπε

σε red, παρόλο που θεωρητικά δεν εχει 8sec head park,  εχω διαβάσει σε φορουμ εξωτερικού πως δυστυχως ειχαν. Για white  χαίρομαι που δεν εχουν. Αρα συμφέρει η αγορα. Ή μαλλον συνεφερε όσο υπηρχε η καταπληκτική τιμη. Ευχαριστω πολυ

οι red σιγουρα δεν εχουν headpark στα 8 δευτερολεπτα. εχω 2 red.

δεν θυμαμαι τωρα και βαριεμαι να το ψαξω αλλα η στα 30 η στα 300 εχουν.

anyway και οι 2 τιμες δεν αποτελουν προβλημα. το προβλημα ειναι στο 8αρι.

o 3μηνου μου red εχει 700κατι load unload cycles, οταν οι green/blue με το default 8 μπορουσαν να γραψουν τοσα σε λιγοτερο απο 2ημερο

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο hgst 8tb ο μονος τροπος που βρηκα να μην κανει θορυβους ειναι να τον βάλω να κανει sleep π.χ. μετα 5 λεπτα απο το  τελευταίο access

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλησιάζουμε στις ημερομηνίες παράδοσης και δε βλέπω να ακυρώνουν ακόμη. Ίσως να πέσει αργότερα το άκυρο, προς το τέλος του μήνα. Θα δείξει.

@matrixxx Έχει παραλάβει κανείς από amazon Αυστραλίας;

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειχαν παραλαβει χθες καποιοι που ειχαν βαλει αποστολη στις US, πχ σε θειους τους.

Τωρα βλεπω σημερα τα παρακατω, ακυρωσεις μαζικες εδω και αρκετες ωρες, ενω αρχικα καποιος ειπε οτι πηρε μειλ οτι ηταν λαθος και οτι θα τιμησουν ενα κομματι (μια παραγγελια; )

Διαβαστε και βγαλτε ακρη: (ωρες Αυστραλιας)

 

Για κοιταξτε αν ακυρωθηκατε και εσεις.

 

2019-05-22_2126 2019-05-22_2129

2019-05-22_2132 2019-05-22_2133

 

 

και αλλες 3 σελιδες με μηνυματα... Θα στειλουν λεει 30δολαρια AU κουπονι (20ευρω περιπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 λεπτά πριν, matrixxx είπε

 

και αλλες 3 σελιδες με μηνυματα... Θα στειλουν λεει 30δολαρια AU κουπονι (20ευρω περιπου)

Πηραν λενε, ενα κουπονι ανα παραγγελια, πχ ενας με 3 ακυρωμενες παραγγελιες, πηρε 3 φορες το κουπονι, αυτος παρακατω με 5 πηρε 5 φορες το ποσο.

2019-05-22_2139

Βλακειες απλως, αφου πχ σε εναν με μια παραγγελια 3 δισκων εδωσαν 30$AU, ενω σε αλλον με 3 μονους (ιδια προιοντα δηλαδη), εδωσαν 90$AU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/5/2019 στις 1:20 ΜΜ, xaratsi είπε

Παιζει κι αυτος ο φορητος 4ΤΒ στα 65 ευρω.. (Ελλαδα 105+):

https://www.amazon.com/gp/product/B01LQQH86A

Μόλις μου ήρθε email για παραλαβή 5 Ιουνίου.... (όταν παρήγγειλα ήταν out of stock αλλά είχε ακόμα την επιλογή για ordering ;) ) ευχαριστώ @xaratsi  !!

 

image.png.d8f17e8afe73368681a1d6c2d96ad815.png

Επεξ/σία από fasmatikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

εμ αυτο ειναι, το θεμα ειναι να δωσουν τον 10ΤΒ.Αυτος ειναι η σουπερ προσφορα οχι ο 4ΤΒ.

Έτσι ακριβώς. Εγώ πάντως δεν έχω λάβει κανένα μήνυμα (παραγγελία 10ΤΒ, 19/5).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...