Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5. Επίσημα στοιχεία από την Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μηχανικοί ρε άνθρωπε υπολογιστές,ακόμα και του τουρινγκ μηχανικός ήταν ο υπολογιστής.οι κονσόλες είναι για ένα συγκεκριμένο πράγμα τα games,οπότε συγκρίνεις games  στο ένα games στο άλλο.μιλας λες και εσύ δν έχεις PC,σε pc παίζεις οχι σε supercomputer.εγω σου γράφω ποτέ βγήκε η πρώτη κονσόλα και εσύ για μηχανισμό των Αντικυθήρων,σίγουρα είσαι και ολυμπιακος.Πες ρε φιλε ποτέ μπορουσε η κυρά Μαίρη να αγοράσει σε κατάστημα υπολογιστη και ποτε ξεκίνησε να παιζει παιχνιδια σε αυτο και ασε της τρέλες γιατι στο τελος θα σου πω και εγώ ότι κονσόλες υπάρχουν από την αρχαιότητα και ότι το κολοσεο ήταν μια Γιατί οι άρχοντες έπαιρναν τους μονομάχους και πήγαιναν και έπαιζαν αλλου....

Επεξ/σία από Ouranium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φιλε για να τελειωνουμε με το θεμα γιατι δεν καταλαβαινεις. 

ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΚΟΝΣΟΛΑ ΟΥΤΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΚΕΓΚΕ?ολες οι κονσολες ειναι κατα το ημιση υπολογιστες γιατι χωρις την αρχιτεκτονικη του υπολογιστη δεν μπορεις να σχεδιασεις τιποτα .ειμαι σιγουρος οτι εισαι Παοκτζης μονο τα ζωα δεν καταλαβαινουν αυτα που γραφω

πρωτα βγηκαν οι υπολογιστες και μετα οι κονσολες οτι επιχειρημα με χρονολογιες που ειχες ειναι πολυ μετα την υπαρξη υπολογιστων.μην αρπαζεσε οταν ο αλλος εχει δικιο .ειναι επιχειρημα του κωλου  η κυρά Μαίρη να αγοράσει σε κατάστημα υπολογιστη και ποτε ξεκίνησε να παιζει παιχνιδια σε αυτο κτλπ.

Επεξ/σία από astrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2019 στις 9:19 ΜΜ, astrial είπε

ελπιζω να τρολλαρεις....

Το rage 2, χωρίς να έχει ιδιαίτερα καλά γραφικά, δεν μπορεί να κρατήσει ούτε 50 καρέ σε 1080p ultra πάνω σε GTX 1060 6GB.  Το ίδιο συμβαίνει με το Yakuza 2 καθώς και πολλά άλλα μέτρια οπτικά games των τελευταίων μηνών. Ενώ όλα τα τοπ οπτικά games των προηγούμενων ~2 ετών έτρεχαν πολύ καλύτερα με την ίδια κάρτα. 

Πότε θα καταλάβετε οι pc gamers ότι επίτηδες προσαρμόζουν τις απαιτήσεις των παιχνιδιών στις νέες κάρτες(όποιε και αν είναι) για να σας αναγκάσουν να αναβαθμίσετε; Το hw σας δεν αξιοποιείται όπως θα 'πρεπε. Έτσι νομίζετε ότι τα καλά γραφικά απιτούν τέρατα ενώ αυτό δεν ισχύει, όπως φαίνεται από τις κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Το rage 2, χωρίς να έχει ιδιαίτερα καλά γραφικά, δεν μπορεί να κρατήσει ούτε 50 καρέ σε 1080p ultra πάνω σε GTX 1060 6GB.  Το ίδιο συμβαίνει με το Yakuza 2 καθώς και πολλά άλλα μέτρια οπτικά games των τελευταίων μηνών. Ενώ όλα τα τοπ οπτικά games των προηγούμενων ~2 ετών έτρεχαν πολύ καλύτερα με την ίδια κάρτα. 

Πότε θα καταλάβετε pc gamers ότι επίτηδες προσαρμόζουν τις απαιτήσεις των παιχνιδιών στις νέες κάρτες(όποιε και αν είναι) για να σας αναγκάσουν να αναβαθμίσετε; Το hw σας δεν αξιοποιείται όπως θα 'πρεπε. Έτσι νομίζετε ότι τα καλά γραφικά απιτούν τέρατα ενώ αυτό δεν ισχύει, όπως φαίνεται από τις κονσόλες.

φιλε αλλαζω καρτα με την ιδια συχνοτητα που βγαινουν οι κονσολες. Πότε θα καταλάβετε console gamers οτι σας αλλαζουν τα φωτα με τα dlc και πληρωνεις 100 ευρω να παιξεις ενα ολοκληρωμενο παιχνιδι ενω θα πρεπε να ειναι μεσα δωρεαν ?τα παιχνιδια που παιζω στον υπολογιστη ουτε στα τρελλα σας ονειρα δεν θα τα δειτε.εγω κατεβαζω emu και παιζω τα παντα εσυ κατσε και πληρωνε 70-80 ευρω το παιχνιδι τα παιχνιδια φιλε που αναφερεις δεν ειναι και το καλυτερο που εχει κυκλοφορησει ελα να δουμε διαφορες στο δικο μου pc με το Hellblade η με το Sekiro εκει να δουμε μαγκα μου διαφορες αναμεσα σε κονσολα και σε υπολογιστη ολα τα αλλα που λετε ειναι παπαρες για να υποστηριξετε εγωιστικα την θεση σας,η αληθεια ποναει το καταλαβαινω αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι τα πραγματα

haters gonna hate i know...

 

Επεξ/σία από astrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, astrial είπε

φιλε αλλαζω καρτα με την ιδια συχνοτητα που βγαινουν οι κονσολες. Πότε θα καταλάβετε console gamers οτι σας αλλαζουν τα φωτα με τα dlc και πληρωνεις 100 ευρω να παιξεις ενα ολοκληρωμενο παιχνιδι ενω θα πρεπε να ειναι μεσα δωρεαν ?τα παιχνιδια που παιζω στον υπολογιστη ουτε στα τρελλα σας ονειρα δεν θα τα δειτε.εγω κατεβαζω emu και παιζω τα παντα εσυ κατσε και πληρωνε 70-80 ευρω το παιχνιδι τα παιχνιδια φιλε που αναφερεις δεν ειναι και το καλυτερο που εχει κυκλοφορησει ελα να δουμε διαφορες στο δικο μου pc με το Hellblade η με το Sekiro εκει να δουμε μαγκα μου διαφορες αναμεσα σε κονσολα και σε υπολογιστη ολα τα αλλα που λετε ειναι παπαρες για να υποστηριξετε εγωιστικα την θεση σας,η αληθεια ποναει το καταλαβαινω αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι τα πραγματα

haters gonna hate i know...

PC με RTX 2080 έχω.

Στη θέση σου θα ήταν καλύτερα να έχεις κονσόλα, απολαμβάνοντας έναν έξυπνο συνδυασμό από medium μέχρι και very high γραφικά, παρά να πετσοκόβεις την ποιότητα με όλα medium ή και very low στο περιστασιακά αναβαθμιζόμενο pc σου. Στο ξαναλέω ότι οι απαιτήσεις των pc games είναι φτιαγμένες έτσι ώστε να σε στέλνουν τακτικά ταμείο. Έχουν επίτηδες κακό optimization. Τις περισσότερες φορές δεν δικαιολογούνται καθόλου από τα γραφικά που βλέπεις στην οθόνη. Με κέρδος βέβαια από τις χαμηλότερες τιμές των games και τον "θείο". Εγώ προτιμώ το pc κυρίως για το τελευταίο προνόμιό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

PC με RTX 2080 έχω.

Στη θέση σου θα ήταν καλύτερα να έχεις κονσόλα, απολαμβάνοντας έναν έξυπνο συνδυασμό από medium μέχρι και very high γραφικά, παρά να πετσοκόβεις την ποιότητα με όλα medium ή και very low στο περιστασιακά αναβαθμιζόμενο pc σου. Στο ξαναλέω ότι οι απαιτήσεις των pc games είναι φτιαγμένες έτσι ώστε να σε στέλνουν τακτικά ταμείο. Έχουν επίτηδες κακό optimization. Τις περισσότερες φορές δεν δικαιολογούνται καθόλου από τα γραφικά που βλέπεις στην οθόνη. Με κέρδος βέβαια από τις χαμηλότερες τιμές των games και τον "θείο". Εγώ προτιμώ το pc κυρίως για το τελευταίο προνόμιό του.

σε βαθος χρονου ο υπολογιστης ειναι πιο οικονομικος εχω gtx 1060 6 gb επεξεργαστη i7 4770Κ και μητρικη MAXIMUS VI 16 GB μνημη  τι να μου πει το κονσολακι ?για 5 χρονια ακομα θα παιζω παιχνιδια σε παρα πολυ καλη αναλυση ενω θα χει βγει το ps 5 και ακομα ο υπολογιστης μου θα ειναι τουλαχιστον 1 βημα παλι πιο πανω γιατι ενα overclock να κανω καλυτερος θα ειμαι οποτε pc και ξερο ψωμι...και αφηνω τους αλλους να τρεχουν να σκανε 80 για καθε παιχνιδι ,ανεμηστηρακια να μην καει το ps 4 να μην αναφερω και τον φετιχισμο με τις συλλεκτικες εκδοσεις που με καθε παιχνιδι που βγανει τσακ και η συλλεκτικη κονσολα 500 ευρω τρεχε ελληναρα που σου φταιει το πολιτικο συστημα και δεν εχεις μια στην τσεπη.οι κονσολες ειναι καρκινος απλα οποιος δεν το καταλαβαινει μαλλον ειναι φραγκατος και δεν τον απασχολει εγω που περιμενα να παει η καρτα 250 ευρω να την παρω και αμα θελω παιρνω και κουμπωνω αλλη μια εχει πεσει στα 150 και παω στα 12 gb και αντε γεια  δεν εχω λεφτα καθε βδομαδα που ανακοινωνει παιχνιδι η sony να τρεχω να σκαω 70-80 ευρω για καθε μαλακια που βγαινει γιατι μην τρελαθουμε οτι ολα τα παιχνιδια ειναι τεζα να μην αρχιζω να μιλαω για παιχνιδια παλτα των 80 ευρω γεματα bugs και patches 80 gb ολοι τα ξερετε αλλα κανετε την παπια γιατι δεν σας συμφερει.και για να καταλαβεις αυτη την διαφορα φιλε μου οπως λες πρεπει να χεις και το καταλληλο εξοπλισμο που σημαινει οτι εχεις χαλασει αρκετα και δεν σε απασχολει .οσο αφορα το κακο opt που αναφερεις τα παραδειγματα 2 χαλια για μενα παιχνιδιων οτι εχω παιξει μεχρι στιγμης δεν βλεπω καμια διαφορα στα γραφικα ολα παιζουν ultra και απο θερμοκρασια μια χαρα 37 βαθμους Sekiro 60fps με ανοιγμενα discord, fb και μερικες φορες κανω streaming στο twitch και δεν εχω κανενα προβλημα

Επεξ/σία από astrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, astrial είπε

φιλε αλλαζω καρτα με την ιδια συχνοτητα που βγαινουν οι κονσολες. Πότε θα καταλάβετε console gamers οτι σας αλλαζουν τα φωτα με τα dlc και πληρωνεις 100 ευρω να παιξεις ενα ολοκληρωμενο παιχνιδι ενω θα πρεπε να ειναι μεσα δωρεαν ?τα παιχνιδια που παιζω στον υπολογιστη ουτε στα τρελλα σας ονειρα δεν θα τα δειτε.εγω κατεβαζω emu και παιζω τα παντα εσυ κατσε και πληρωνε 70-80 ευρω το παιχνιδι τα παιχνιδια φιλε που αναφερεις δεν ειναι και το καλυτερο που εχει κυκλοφορησει ελα να δουμε διαφορες στο δικο μου pc με το Hellblade η με το Sekiro εκει να δουμε μαγκα μου διαφορες αναμεσα σε κονσολα και σε υπολογιστη ολα τα αλλα που λετε ειναι παπαρες για να υποστηριξετε εγωιστικα την θεση σας,η αληθεια ποναει το καταλαβαινω αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι τα πραγματα

haters gonna hate i know...

 τα παιχνίδια στις κονσόλες δεν κάνουν 70-80 ευρώ αν θέλεις, μπορούν να είναι πιο φθηνά από το pc και στις εκπτώσεις και στα φυσικά αντίτυπα και αν βάλουμε στο παιχνίδι την μεταπώληση

 

Επίσης πάνω κάτω τις ίδιες τακτικές με dlc κτλ έχεις στα pc

 

Σε νέους τίτλους οι κονσόλες έχουν περισσότερη ποικιλία

 

Κι εγώ έχω και πισι και τα multiplatform θα τα παίξω εννοείται στο pc για καλύτερα γραφικά, αλλά κακα τα ψέματα αν θες να χαρείς απλά το παιχνίδι και οικονομικά το PS4 είναι μονόδρομος

 

Και όταν βγει και το 5 τα πρώτα χρόνια σε value for money θα γλενταει υπολογιστές 5πλασιας αξίας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2019 στις 4:13 ΜΜ, Yeroplatanos είπε

Ντάξει οι 9/10 χρηστες ομως θελουν μια κονσολα να καθαρισουν για χρονια χωρις να κανουν τίποτα.Οχι να σκάνε χιλιαδες για καρτες γραφικών.Εγω και με 720p 30 fps καλυμμένος ειμαι.Και νομιζω οι περισσότεροι δλδ 

Ως γνωστον αλλωστε θες χιλιαδες ευρω για καρτα γραφικων για να παιζεις 720p / 30 fps :P 

Στις 22/5/2019 στις 9:46 ΜΜ, Sir_Teraflop είπε

 

Όχι, λοιπόν αγαπητέ @Arkin, που δεν αξιοποιήθηκε η 1080 pascal σου παρά μόνο σε benchmarks για καλύτερα shadows ή indie στο Steam.

Και όχι, οι κονσόλες σε βάθος χρόνου είτε με τα sales είτε με το φυσικό μέσο ως μτχ. σου βγαίνουν πολύ πιο φθηνές πλέον. Αυτά που ήξερες τα ξεχνάς.

Το Humble Bundle Monthly δεν είναι Gaming.

Mε τιποτα. Εχει αναλυθει 19 φορες. Το PC gaming σε console settings βγαινει μακραν φτηνοτερο. Ο λογος γενικα απλουστατος. Καθε φορα που βγαινει κονσολα, σκας 400 εως 700 να την παρεις (τοσο ειχε το ps3). Στο PC απλα αλλαζεις καρτα. Ενα mid end PC του 2009 (i5 750) με μια καρτα του 2013-2014 (οταν βγηκε το PS4) παιζει τα παντα ιδια και καλυτερα με το ps4. Επισης παιζει και πωληση του παλιου hw σαν μεταχειρισμενο διατηρωντας backwards compatibility. Και που να προσθεσουμε το online subscription που πληρωνει ο κονσολας για καμια 10ετια, και την αναγκη αγορας PC ουτως η αλλος για τις υπολοιπες δουλειες του. Αστο, βρες αλλο θετικο, το κοστος δεν ειναι ενα απο αυτα δυστηχως.

23 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Το rage 2, χωρίς να έχει ιδιαίτερα καλά γραφικά, δεν μπορεί να κρατήσει ούτε 50 καρέ σε 1080p ultra πάνω σε GTX 1060 6GB.  Το ίδιο συμβαίνει με το Yakuza 2 καθώς και πολλά άλλα μέτρια οπτικά games των τελευταίων μηνών. Ενώ όλα τα τοπ οπτικά games των προηγούμενων ~2 ετών έτρεχαν πολύ καλύτερα με την ίδια κάρτα. 

Πότε θα καταλάβετε οι pc gamers ότι επίτηδες προσαρμόζουν τις απαιτήσεις των παιχνιδιών στις νέες κάρτες(όποιε και αν είναι) για να σας αναγκάσουν να αναβαθμίσετε; Το hw σας δεν αξιοποιείται όπως θα 'πρεπε. Έτσι νομίζετε ότι τα καλά γραφικά απιτούν τέρατα ενώ αυτό δεν ισχύει, όπως φαίνεται από τις κονσόλες.

Συμφωνα με το digital foundry και η 1060 και η 580 σε console settings κλειδωνουν 60αρη στο rage. Δηλαδη , απο θεμα optimization, φαινεται να ειναι καλυτερα optimized στα PC το game! Δεν ξερω τι ακριβως περιμενεις και γιατι πρεπει η 1060 να lockari 60αρη σε ultra. 

Adjusting the settings in order to closely match the console experience, GeForce GTX 1060 and Radeon RX 580 deliver 60 frames per second or higher. 

Γενικα αυτα με τα console optimization εχουν παει περιπατο εδω και χρονια. Ακομα θυμαμαι που ενας i3 + 750ti (καρτα που οριακα ειναι για gaming) απεδιδε καλα σε ολα τα multiplats εναντι του ps4 για μια 4ετια ξερω γω. 


 

21 ώρες πριν, pirmen56 είπε

PC με RTX 2080 έχω.

Στη θέση σου θα ήταν καλύτερα να έχεις κονσόλα, απολαμβάνοντας έναν έξυπνο συνδυασμό από medium μέχρι και very high γραφικά, παρά να πετσοκόβεις την ποιότητα με όλα medium ή και very low στο περιστασιακά αναβαθμιζόμενο pc σου. Στο ξαναλέω ότι οι απαιτήσεις των pc games είναι φτιαγμένες έτσι ώστε να σε στέλνουν τακτικά ταμείο. Έχουν επίτηδες κακό optimization. Τις περισσότερες φορές δεν δικαιολογούνται καθόλου από τα γραφικά που βλέπεις στην οθόνη. Με κέρδος βέβαια από τις χαμηλότερες τιμές των games και τον "θείο". Εγώ προτιμώ το pc κυρίως για το τελευταίο προνόμιό του.

Δεν ισχυουν ρε man αυτα που λες. Το digital foundry τρεχει face off σε ολα τα multiplats. Η 750ti μεχρι το 2017 εφερνε σβουρες γυρω απο το ps4! Η 750ti το θεο σου! Η οποια 750ti ηταν χειροτερη της 7870 / 7850 που σοτ περιπου εχει το ps4! Δηλαδη χειροτερο hardware αξιοποιειται καλυτερα στο PC. Δεν τα λεω εγω, το DF τα λεει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχοντας φτιάξει "ισοδύναμο" setup περίπου με  OC Fx , 7870 και 8 gb ram 1866 . Τότε αυτά υπήρχαν διαθέσιμα να πάρεις . Αμε να τρέξεις το rage να δούμε τι βγάζει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Βασικά έχοντας φτιάξει "ισοδύναμο" setup περίπου με  OC Fx , 7870 και 8 gb ram 1866 . Τότε αυτά υπήρχαν διαθέσιμα να πάρεις . Αμε να τρέξεις το rage να δούμε τι βγάζει 

Λογικα καλυτερα απο το base PS4 και σιγουρα καλυτερα απο το xbone που τρεχει 30fps / 900p ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Αμπλαουμπλας είπε

Λογικα καλυτερα απο το base PS4 και σιγουρα καλυτερα απο το xbone που τρεχει 30fps / 900p ;) 

Όπως πάντα έχεις δίκιο. Μια χαρά τα πάνε τα αντίστοιχης ισχύος pc. Φτύνουν λιγουλάκι αίμα για 30ρι με LOW settings σε 1270*720. Ούτε καν 900p.

https://www.youtube.com/watch?v=LmLJEnMeVzE

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Όπως πάντα έχεις δίκιο. Μια χαρά τα πάνε τα αντίστοιχης ισχύος pc. Φτύνουν λιγουλάκι αίμα για 30ρι με LOW settings σε 1270*720. Ούτε καν 900p.

https://www.youtube.com/watch?v=LmLJEnMeVzE

Εγω απτην αλλη ειδα αυτο, με την χειροερη 7850 σε 1080p

 

https://youtu.be/qoLQ9cRSsUk?t=334


Οπως και να χει, δεν εχει σημασια το ενα game. Kαι δικιο να χεις και να παιζιε καλυτερα το rage 2 στην κονσολα, επι 3-4 χρονια μια 750ti και ενας i3 πηγαινε καλυτερα σε ολα τα multiplats. Τωρα αμα υπαρχει 1 game στα 50 που παει καλυτερα στην κονσολα ok, κομπλε, δεν σημαινει οτι υπαρχει καλυτερο optimization στη κονσολα. Αλλιως να σου θυμησω πως πηγαιναν κατι witcher 3 και ac unity στη κονσολα. Αστο, μη την πιασουμε τη κουβεντα. Αποσο εχω δει διαβαζοντας τα αναλυτικοτατα reviews του digital foundry απο το 2011, οι κονσολες αποδιδουν λιγο πολυ οσο και ενα entry level φτηνιαρικο PC της εποχης (i3 + 750 ti / 7870 etc.). Ελαχιστες φορες λιγο πιο πανω, αρκετες φορες αρκετα πιο κατω, κυριως λογω cpu bottleneck. 

Το optimization που ακουω εδω και χρονια στην πραξη δεν το βλεπω. Η 1060 / 580 παιζει στα ιδια settings / ιδια frames με τη κονσολα. Και εκει αδικο εχει το df :? 

Επεξ/σία από Αμπλαουμπλας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Αμπλαουμπλας είπε

Εγω απτην αλλη ειδα αυτο, με την χειροερη 7850 σε 1080p

https://youtu.be/qoLQ9cRSsUk?t=334


Οπως και να χει, δεν εχει σημασια το ενα game. Kαι δικιο να χεις και να παιζιε καλυτερα το rage 2 στην κονσολα, επι 3-4 χρονια μια 750ti και ενας i3 πηγαινε καλυτερα σε ολα τα multiplats. Τωρα αμα υπαρχει 1 game στα 50 που παει καλυτερα στην κονσολα ok, κομπλε, δεν σημαινει οτι υπαρχει καλυτερο optimization στη κονσολα. Αλλιως να σου θυμησω πως πηγαιναν κατι witcher 3 και ac unity στη κονσολα. Αστο, μη την πιασουμε τη κουβεντα. Αποσο εχω δει διαβαζοντας τα αναλυτικοτατα reviews του digital foundry απο το 2011, οι κονσολες αποδιδουν λιγο πολυ οσο και ενα entry level φτηνιαρικο PC της εποχης (i3 + 750 ti / 7870 etc.). Ελαχιστες φορες λιγο πιο πανω, αρκετες φορες αρκετα πιο κατω, κυριως λογω cpu bottleneck. 

Το optimization που ακουω εδω και χρονια στην πραξη δεν το βλεπω. Η 1060 / 580 παιζει στα ιδια settings / ιδια frames με τη κονσολα. Και εκει αδικο εχει το df :? 

Αυτός το τρέχει με downscale σε 1080p χωρίς τίποτα να ξεπερνά το medium και πάλι έχει dips. Οι base κονσόλες το τρέχουν σε native 1080p με γραφικά κοντά στα ultra(όπως λέει και το DF) και χωρίς dips στα πολύ δύσκολα σημεία. Ούτε stuttering που έχει ένα pc με FX.

H 750Ti τα πήγαινε καλά μέχρι να την φάνε οι πλασματικές απαιτήσεις. Στις κονσόλες δεν υπάρχουν πλασματικές απαιτήσεις, γιατί δεν υπάρχει η αναβάθμιση ούτε καν ως επιλογή. Είναι υποχρεωμένοι να κάνουν σοβαρή δουλειά.

Συνεπώς ένα ps5 με κάρτα NAVI επιπέδου RTX 2070 ή 2080 ισοδυναμεί στο πέρασμα του χρόνου με κάρτα RTX 3080 ή και παραπάνω στο pc

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Αυτός το τρέχει με downscale σε 1080p χωρίς τίποτα να ξεπερνά το medium και πάλι έχει dips. Οι base κονσόλες το τρέχουν σε native 1080p με γραφικά κοντά στα ultra(όπως λέει και το DF) και χωρίς dips στα πολύ δύσκολα σημεία. Ούτε stuttering που έχει ένα pc με FX.

H 750Ti τα πήγαινε καλά μέχρι να την φάνε οι πλασματικές απαιτήσεις. Στις κονσόλες δεν υπάρχουν πλασματικές απαιτήσεις, γιατί δεν υπάρχει η αναβάθμιση ούτε καν ως επιλογή. Είναι υποχρεωμένοι να κάνουν σοβαρή δουλειά.

Συνεπώς ένα ps5 με κάρτα NAVI επιπέδου RTX 2070 ή 2080 ισοδυναμεί στο πέρασμα του χρόνου με κάρτα RTX 3080 ή και παραπάνω στο pc

900p ειναι το xbox. Και οπως γραφει το DF εχει και αυτο dips. Διαβασε το αρθρο, οχι το video. 

Ρε μαν, η 750ti τα πηγαινε καλα για 3-4 χρονια. Δηλαδη ολοκληρη την ωφελιμη ζωη της κονσολας. Μεχρι και το BF4 τον Φεβρουαριου του 2017 τα πηγαινε καλυτερα απο το PS4 και εκκωφαντικα καλυτερα απο το xbone. Δεν ξερω αν και πως τα παει σημερα σε σχεση με την κονσολα, αλλα δεν εχει και σημασια. Αγοραζεις καλυτερα καρτα με 150€, χοντρικα ειναι 3 ετησιες συνδρομες της κονσολας και εισαι 3 κανταρια μπροστα. Δεν ειναι θεμα πλασματικων απαιτησεων, ειναι θεμα οτι μιλαμε για hardware 6 ετιας, και μαλιστα ultra low end επιδοσεων, μιας και ηταν πιο αργη απο αντιστοιχες καρτες της εποχης, το + ηταν η χαμηλη καταναλωση. Προφανως εχει παψει η υποστηριξη της. 

Στη 1060, επισης 3ετιας, γιατι δεν βλεπουμε αυτες τις πλασματικες απαιτησεις που λες? Δηλαδη με το συμπαθειο, αν αυτο το πλασματικες απαιτησεις το βλεπουμε μετα απο 3-4 χρονια, να το βρασω. Δηλαδη η κονσολα θα παιζει καλυτερα απο αντιστοχο pc hardware στην 5ετια? Να το βρασω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 750ti ακομα και σημερα κραταει για 30αρι αλλα οχι σε ολα τα παιχνιδια. Στο rage 2 1080p ολα low πεφτει και στα 22fps στις μαχες απο οτι ειδα. Σε κλειστους χωρους παιζει στα 30-40. Μακροπροθεσμα οποιος θελει να παιζει σε στανταρ κονσολας βγαινει πιο φθηνα. Οποιος θελει αναλυσεις και 60+fps τοτε βγαινει πιο ακριβα αλλα εχει και πολυ ανωτερη εμπειρια ετσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...