Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5. Επίσημα στοιχεία από την Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ εκτός από την δύναμη που θα έχει το ps5 σε σχέση με το ps4 θέλω να δω και πως θα είναι τα loading time που αν είναι όπως το παράδειγμα που μας δείξανε θα έχει ενδιαφέρων. Όπως επίσης και το raytracing πως θα αποδίδεται καίμε τι επιπτώσεις στην απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρόβληματα από εδώ και πέρα είναι 2.

1) οι κάρτες γραφικών δν κάνουν μεγάλη πρόοδο όποτε οι κονσόλες έφτασαν λογικά κοντά στις τοπ κάρτες.

2)τεράστια διαφορά τιμής τότε με Τώρα στις κάρτες γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσικα το εχετε παει σε pc vs consoles αντι να χαιρομαστε και να ελπιζουμε οτι οι σκουπιδοκονσολες θα πανε επιτελους λιγο μπροστα και να μην μας καρατανε πισω μπας και δουμε τιποτα πιο αξιολογο απο παιχνιδια και δεν εννοω μονο σε επιπεδα γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o SSD κανει δουλεια, εχω βαλει εναν στο Pro και περιμενω τους αλλους στο παρτυ να φορτωσουν.

Και το κοστος ειναι πολυ μικρο στο σημερα, ακομα και για 1Τb.

Αυτο που θα ειναι ζορι, ειναι η απαγωγη θερμοτητας γιατι με τον SSD ναι μεν βοηθαει πολυ αλλα εχει διαφορα στην θερμοκρασια.

Τωρα για το κοστος μην το συγκρινουμε με το PC , 1 mouse + 1 keyboard και πατε 200 ευρω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, RigasGR said:

Ναι ναι ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι.

 

Σίγουρα πάντως δεν χρειάζεσαι 200€ για πληκτρολόγιο και ποντίκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/5/2019 στις 2:19 ΜΜ, astrial είπε

σε βαθος χρονου ο υπολογιστης ειναι πιο οικονομικος εχω gtx 1060 6 gb επεξεργαστη i7 4770Κ και μητρικη MAXIMUS VI 16 GB μνημη  τι να μου πει το κονσολακι ?για 5 χρονια ακομα θα παιζω παιχνιδια σε παρα πολυ καλη αναλυση ενω θα χει βγει το ps 5 και ακομα ο υπολογιστης μου θα ειναι τουλαχιστον 1 βημα παλι πιο πανω γιατι ενα overclock να κανω καλυτερος θα ειμαι οποτε pc και ξερο ψωμι...και αφηνω τους αλλους να τρεχουν να σκανε 80 για καθε παιχνιδι ,ανεμηστηρακια να μην καει το ps 4 να μην αναφερω και τον φετιχισμο με τις συλλεκτικες εκδοσεις που με καθε παιχνιδι που βγανει τσακ και η συλλεκτικη κονσολα 500 ευρω τρεχε ελληναρα που σου φταιει το πολιτικο συστημα και δεν εχεις μια στην τσεπη.οι κονσολες ειναι καρκινος απλα οποιος δεν το καταλαβαινει μαλλον ειναι φραγκατος και δεν τον απασχολει εγω που περιμενα να παει η καρτα 250 ευρω να την παρω και αμα θελω παιρνω και κουμπωνω αλλη μια εχει πεσει στα 150 και παω στα 12 gb και αντε γεια  δεν εχω λεφτα καθε βδομαδα που ανακοινωνει παιχνιδι η sony να τρεχω να σκαω 70-80 ευρω για καθε μαλακια που βγαινει γιατι μην τρελαθουμε οτι ολα τα παιχνιδια ειναι τεζα να μην αρχιζω να μιλαω για παιχνιδια παλτα των 80 ευρω γεματα bugs και patches 80 gb ολοι τα ξερετε αλλα κανετε την παπια γιατι δεν σας συμφερει.και για να καταλαβεις αυτη την διαφορα φιλε μου οπως λες πρεπει να χεις και το καταλληλο εξοπλισμο που σημαινει οτι εχεις χαλασει αρκετα και δεν σε απασχολει .οσο αφορα το κακο opt που αναφερεις τα παραδειγματα 2 χαλια για μενα παιχνιδιων οτι εχω παιξει μεχρι στιγμης δεν βλεπω καμια διαφορα στα γραφικα ολα παιζουν ultra και απο θερμοκρασια μια χαρα 37 βαθμους Sekiro 60fps με ανοιγμενα discord, fb και μερικες φορες κανω streaming στο twitch και δεν εχω κανενα προβλημα

Αν και θελει γυαλια να διαβασεις ανετα, λογο του οτι τα εχεις ολα κολλητα.

Και επειδη σε βλεπω για παρα μα παρα πολυ ενημερωμενο σε overclocking.....

Ασε εμας τους παλιους οταν καναμε overclocking με jumperakia , να ξερουμε τι κανει το overclocking και ποσο δινει (παντως τον πηγα απο 4 σε 4.5-4.7 μην περιμενεις τιποτα +20 frames)

Την εποχη εκεινη λογικα σε καμια πλατεια θα ησουν και θα εκανες ποδηλατακι με φιλους σου.

Τωρα για τους φραγκατους..... εεεε δεν μπορει ολοι να περνουν τα ιδια χρηματικα....

Για μενα 10 στεφανια σε μια κηδεια να κανω ειναι.

Δικαιωμα του καθενος ειναι αν θα δωσει 600 ευρω για μια κονσολα και θα την συνδεση TV και intenet και τερμα....

Δεν μας λετε οταν ψαχνεται για σπασμενα παιχνιδια να παιξετε...

Επεξ/σία από RigasGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, RigasGR είπε

o SSD κανει δουλεια, εχω βαλει εναν στο Pro και περιμενω τους αλλους στο παρτυ να φορτωσουν.

Και το κοστος ειναι πολυ μικρο στο σημερα, ακομα και για 1Τb.

Αυτο που θα ειναι ζορι, ειναι η απαγωγη θερμοτητας γιατι με τον SSD ναι μεν βοηθαει πολυ αλλα εχει διαφορα στην θερμοκρασια.

Τωρα για το κοστος μην το συγκρινουμε με το PC , 1 mouse + 1 keyboard και πατε 200 ευρω.

Με 23 ευρώ πήρα μηχανικό πληκτρολόγιο αντάξιο των razer και corsair και ποντίκι στα 12 ευρώ motospeed v30 επίσης εξαιρετικό για παιχνίδια. Τι 200 ευρώ λέτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RigasGR είπε

Ναι ναι ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι.

Σετ πληκτρολογιο ποντικι μπορεις να παρεις απο 15 ευρω εως 250 ευρω, τι παει να πει αυτο? αντιστοιχα αμαξι μπορεις να παρεις απο 1000 ευρω εως οσο μπορεις να φανταστεις. Αν εχεις ηδη υπολογιστη το gaming σου βγαινει πιο φθηνο σε βαθος χρονου, το εχουμε ξαναπει αυτο και το εχουμε αποδειξει, φτανει με την ιδια καραμελα καθε φορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...