Προς το περιεχόμενο

Η AMD ανακοίνωσε την 3η γενιά επεξεργαστών Ryzen στα 7nm και μαζί τον 12-core Ryzen 9 3900X στα $499


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, nero62 είπε

Multithread πραγματικό σε παιχνίδια θα αργήσουμε πάρα πολύ να δούμε.

Οταν λες Multithread ,δηλαδη ποσα thread εννοεις?

Γιατι ο 4πυρηνος μου μια χαρα στεγνωνει στα συγχρονα παιχνιδια.Αρα πλεον ο 6πυρηνος ειναι minimum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις βγει και ο 3600G όλες οι κάρτες των 8G τσάμπα. Γενικώς το βρίσκω ανόητο να αγοράζεις κάτι μ,ε 500 ευρώ όταν γνωρίζεις ότι σε 2 χρόνια θα έχει φτάσει στο 1/3 της αρχικής του τιμής. Τι θα γίνει δλδ άμα μείνω πίσω 2 χρόνια στις εξελίξεις?

Επεξ/σία από MAIK721
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, tolisfog είπε

Μπραβο AMD.  Επιτελους κατι εξαιρετικα δυνατο, σε προσιτη τιμη. Σκασαμε με τους Intel να μας εχουν 10 χρονια πισω.

Μπραβο AMD.  Επιτελους κατι εξαιρετικα δυνατο, σε προσιτη τιμη. Σκασαμε με τους Intel να μας εχουν 10 χρονια πισω.

Μπραβο AMD.  Επιτελους κατι εξαιρετικα δυνατο, σε προσιτη τιμη. Σκασαμε με τους Intel να μας εχουν 10 χρονια πισω.

Μπραβο AMD.  Επιτελους κατι εξαιρετικα δυνατο, σε προσιτη τιμη. Σκασαμε με τους Intel να μας εχουν 10 χρονια πισω.

Μπραβο AMD.  Επιτελους κατι εξαιρετικα δυνατο, σε προσιτη τιμη. Σκασαμε με τους Intel να μας εχουν 10 χρονια πισω.

Ενα μπράβο στην AMD όμως δεν είπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Ενα μπράβο στην AMD όμως δεν είπες...

sorry αλλα κολλησε και για αυτο ξαναπατουσα. νομιζα δεν ποσταρε. θα το διορθωσω!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Dantε είπε

Οταν λες Multithread ,δηλαδη ποσα thread εννοεις?

Γιατι ο 4πυρηνος μου μια χαρα στεγνωνει στα συγχρονα παιχνιδια.Αρα πλεον ο 6πυρηνος ειναι minimum.

Eδω ο 12threados μου τεντωνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αναβαθμιζω απο 3930Κ που τον εχω 6+ χρονια σε 3900Χ και ειμαι οκ μεχρι το 2025. 70mb cache λεμε παιδι μου.

Επεξ/σία από minim3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

εχουμε πει τιμες σε ελλαδισταν ακομα ή το εχουμε αφησει στην ακρη?

Λογικά τα ίδια θα είναι 500$ = 500€ μαζί με φόρο και καπέλο.

Επεξ/σία από Alexaras1991
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι δεν είναι καλοί οι ryzen 3000, αλλά με τις ανακοινωθείσες τιμές μήπως συμφέρουν οι καλοί και δοκιμασμένοι 2600 και 2700  με μια καλή και φτηνή b450; (τώρα που βρίσκεις και 16 gb ddr4 3000 στα 70€). Ειδικά για τον 2700 αν τον βρεί κάποιος κοντά στα €200. Συνολικά σαν πλατφόρμα ο 3700x θα βγαίνει κανά 200 - 250 αρι παραπάνω τον πρώτο καιρό με τις πιο ακριβές mobos. Το λέω, γιατί η amd δεν ανταγωνίζεται μόνο την intel, αλλά και την προηγούμενη γενιά της.

Τελικά τα leaks πέσανε 2 cores έξω ανά κατηγορία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...