Προς το περιεχόμενο

Η AMD ανακοίνωσε την 3η γενιά επεξεργαστών Ryzen στα 7nm και μαζί τον 12-core Ryzen 9 3900X στα $499


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Donfear είπε

Σε αυτή την γενιά δεν θα βγει κανένας ryzen με ενσωματωμένα γραφικά;η θα ανακοινωθεί αργότερα;

Σε κανέναν χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Eδω ο 12threados μου τεντωνει...

Πάρε Intel να κοιμάται ξεκούραστα δίχως κατανάλωση δίχως θερμοκρασίες αθόρυβα και σταθερά και να πηγαίνουν όλα κομμάτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nero62 είπε

Πάρε Intel να κοιμάται ξεκούραστα δίχως κατανάλωση δίχως θερμοκρασίες αθόρυβα και σταθερά και να πηγαίνουν όλα κομμάτια...

8700k εχω, για πες μου για θερμοκρασιες. Γιατι κατι 90αρια βαραει στο ψαχνο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετράω 5 χρόνια μεχρι τώρα το με fx σύστημα μου και συνεχίζω ακάθεκτος. συμπαθητικοί οι νέοι ryzen αλλά δεν είναι ακόμα αρκετά δυνατοί ώστε να αναμετρηθούν με το οκταπύρηνο κτήνος μου.

θα περιμένω τους επόμενους του χρόνου, μην πω του παραχρόνου για να πάω σε ddr5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πάει να βγάλει και 50 πυρήνες , ακόμα ελεγκτή μνήμης dual channel έχει , οποιος καταλαβαίνει καταλαβαίνει , 

επίσης 400 ευρώ δεν δίνω για να είμαι 15% πάνω dota 2 από τι προηγουμενη γενιά , αρχίσαμε τα κόλπα τις intel μου φαίνεται

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

8700k εχω, για πες μου για θερμοκρασιες. Γιατι κατι 90αρια βαραει στο ψαχνο!

ποτε σου πιανει 90αρια? γτ διαβασα και καποιον αλλον για τον 7700κ οτι βαραει τετοιες θερμοκρασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ η AMD καλή είναι και η Intel καλή είναι.... Θέμα ανταγωνισμού είναι αυτοί λεφτά βγάζουν και θέλουν να βγάζουν... Εμείς απλά τα σκάμε κάθε τόσο.... Έχω 1800x με 1080 ti σε 3440x1440p Ultrawide κάποιες φορές πευτει κάτι από 100hz οπότε δν θα έλεγα ότι κάνει κ πολύ για παιχνίδια ο 1800x.... Πιο πολύ για future proof τον είχα πάρει αλλά μάλλον θα μεταβώ σε 8700k για καμιά 4αρα χρόνια να τελειώνω.... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν παίζω παιχνίδια, το pc το χρησιμοποιώ για δουλειά γραφείου. Θα διάλεγα AMD με κλειστά τα μάτια αλλά βρίσκω 2 μειονεκτήματα και αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με. Πρώτον δεν έχω βρει πουθενά κάποια υλοποίηση mini pc (τύπου NUC) που με ενδιαφέρει για αγορά και δεύτερον - αν έχω καταλάβει καλά - οι AMD επεξεργαστές δεν έχουν ενσωματωμένη κάρτα γραφικών που σημαίνει ότι πρέπει να στήσω κανονικό pc.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικη κινηση απο AMD και τα πραγματα θα γινουν πολυ δυσκολα για την intel αν δεν εχουν γινει εδω και αρκετους μηνες με τους ryzen 2xxx που εχουν βγει. Ποιοτικος ανταγωνισμος πολυ καλες τιμες και επιδοσεις vfm. Αυτα θελει ο κοσμος αλλιως θα ειμασταν ακομα με 2/2 απο intel.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TasMan είπε

Προσωπικά δεν παίζω παιχνίδια, το pc το χρησιμοποιώ για δουλειά γραφείου. Θα διάλεγα AMD με κλειστά τα μάτια αλλά βρίσκω 2 μειονεκτήματα και αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με. Πρώτον δεν έχω βρει πουθενά κάποια υλοποίηση mini pc (τύπου NUC) που με ενδιαφέρει για αγορά και δεύτερον - αν έχω καταλάβει καλά - οι AMD επεξεργαστές δεν έχουν ενσωματωμένη κάρτα γραφικών που σημαίνει ότι πρέπει να στήσω κανονικό pc.

Υπάρχει η G σειρά είναι με τα ενσωματωμένα γραφικά όπως είναι οι 2200G και 2400G.

Λογικά θα βγεί και σειρά 3000G 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TasMan είπε

Προσωπικά δεν παίζω παιχνίδια, το pc το χρησιμοποιώ για δουλειά γραφείου. Θα διάλεγα AMD με κλειστά τα μάτια αλλά βρίσκω 2 μειονεκτήματα και αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με. Πρώτον δεν έχω βρει πουθενά κάποια υλοποίηση mini pc (τύπου NUC) που με ενδιαφέρει για αγορά και δεύτερον - αν έχω καταλάβει καλά - οι AMD επεξεργαστές δεν έχουν ενσωματωμένη κάρτα γραφικών που σημαίνει ότι πρέπει να στήσω κανονικό pc.

https://www.asrock.com/nettop/AMD/DeskMini A300 Series/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

8700k εχω, για πες μου για θερμοκρασιες. Γιατι κατι 90αρια βαραει στο ψαχνο!

στα 5Ghz? γιατί εμένα δουλεύει στους 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...