Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, dnikolidak είπε

Ρε παιδιά μπαίνω σήμερα, με το game εγκατεστημένο 163 giga στο σκληρό και μου βγάζει το patch και αρχίζει download 171 gb. Τι φάση; Πώς το αποφεύγω αυτό με έλεγχο αρχείων εγκατάστασης;

σου έχασε απλώς το path όπως είχε γίνει σε εμένα!
το install game folder άφησε το εκτός battlenet φάκελο!
καλή υπομονή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Δοκιμάστε να: μετακινήσετε με κλειστό battlenet όλο τον φάκελο "modern warfare" εκτός της θέσης που έχει εγκατασταθεί.

β) ανοίξτε το battlenet

γ) αφήστε το να κατεβάσει 300 περίπου mb   - Διακοπή - κλείνουμε το πρόγραμμα

δ) πάμε στον "backup" φάκελο που έχουμε από το α) βημα. Αποκοπή τα αρχεία που έχει μέσα κ επικόλληση στην "νέα" εγκατάσταση 

ε) Άνοιγμα του battlenet. Αν όλα πήγαν καλά θα κάνει ένα μικρό έλεγχο κ θα είμαστε έτοιμοι.

Το εκανα και εγω , γιατι μου ζητησε να κατεβασει πανω απο 130 gb..

Δεν επιασε...

Διεγραψα και τις caches καλου κακου.. τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Papakitou είπε

Το εκανα και εγω , γιατι μου ζητησε να κατεβασει πανω απο 130 gb..

Δεν επιασε...

Διεγραψα και τις caches καλου κακου.. τιποτα..

cache από battlenet έσβησες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

σου έχασε απλώς το path όπως είχε γίνει σε εμένα!
το install game folder άφησε το εκτός battlenet φάκελο!
καλή υπομονή

battlenet φάκελο εννοούμε αυτόν μέσα στο Program Files (x86);

αν ναι..  ετσι κι αλιώς το folder του παιχν. είναι και σε άλλο δίσκο γιατί ο βασ. ssd είναι μικρός.

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Ούτε και το τρικ του επτανήσιου δούλεψε. τουλ. να πιαναμε 5.7 μβ/s kati θα γινόταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dnikolidak είπε

battlenet φάκελο εννοούμε αυτόν μέσα στο Program Files (x86);

αν ναι..  ετσι κι αλιώς το folder του παιχν. είναι και σε άλλο δίσκο γιατί ο βασ. ssd είναι μικρός.

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Ούτε και το τρικ του επτανήσιου δούλεψε. τουλ. να πιαναμε 5.7 μβ/s kati θα γινόταν

 Εγώ το πάλεψα σήμερα 7-8 φορές με διάφορες προσεγγίσεις.

Αφού όλα όσα έχουν γραφτεί απέτυχαν, (δλδ. repair folder, μεταφορά σε άλλον φάκελο, del cache , locate game σε διαφορετικά paths, αλλαγές region )
προχώρησα σε έναρξη νέας εγκατάστασης σε καθαρό folder, το άφησα 5-6 λεπτά και μετά έκλεισα το bnet, έκανα copy/paste από το 2ο pc τα περιεχόμενα του folder όλα, overight και τέλος έναρξη bnet ξανά και αντί για resume το installation εμφάνισε update ... και πατώντας το άρχισε να κατεβάζει 20GB  (U.S Region). 

Failαρε στη πορεία το download  με υπόλοιπο 8 GB αλλά το έκανα resume. 

image.png.68752f7090a301bd3ce3f8121c8666e0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, dnikolidak είπε

battlenet φάκελο εννοούμε αυτόν μέσα στο Program Files (x86);

αν ναι..  ετσι κι αλιώς το folder του παιχν. είναι και σε άλλο δίσκο γιατί ο βασ. ssd είναι μικρός.

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Ούτε και το τρικ του επτανήσιου δούλεψε. τουλ. να πιαναμε 5.7 μβ/s kati θα γινόταν

ναι αυτό εννοούσα..τον gamefolder τον είχα μέσα στον ίδιο του bnet και τον ήπια σε ένα update. Αφού τον έχεις σε διαφορετικό ήδη, δε ξέρω τί μπορεί να γινε.

η blizzard να ξέρετε όπως και πολλοί έχουν θέματα με τις γραμμές, είναι πολύς κόσμος online.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 Απριλίου κυκλοφορεί το MW 2 remastered, το καλύτερο campaign σε CoD everΌσο είχαν ακόμα την Respawn μέσα).

Ό,τι και να βγάλει ο Hans είναι epic.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

30 Απριλίου κυκλοφορεί το MW 2 remastered, το καλύτερο campaign σε CoD everΌσο είχαν ακόμα την Respawn μέσα).

Ό,τι και να βγάλει ο Hans είναι epic.

Ηταν το 1ο μου fps χωρίς καν να ξέρω το ειδος και γενικά το 1ο μου cod το επαιξα-ελιωσα στα 13 μου η νοσταλγία είναι μεγάλη αλλά δεν θα το παίξω γιατί θελω να μείνω με τις αναμνήσεις που είχα απο τότε.Φανερό cash grab,όμως για όσους δεν το εχουν παίξει απλά πηγαίντε παιχνίδαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αναφέρει και στο θέμα του Warzone, πως μετά από το τσίρκο με τα patch/updates, είχα ζητήσει refund, αφού δεν είχα προλάβει να παίξω καν το παιχνίδι. Η Blizzard αρνούνταν πεισματικά(ζήτησα το refund 5 μέρες μετά την αγορά έχοντας κάνει login 20 λεπτα) με τη δικαιολογία πως πέρασαν πολλές μέρες από την αγορά. Εν τέλει το PayPal την έκανε την καλή, και είδα μόλις πως δόθηκε εντολή για refund.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15.80 GB το νεο update, δεν κατεβηκε με full speed αλλα καλυτερα απο την αλλη φορα. Ελπιζω να μην καταστρεψει παλι το game σε πολλους.
Patch notes: https://www.infinityward.com/news/2020-04/MW_Patch_Notes_Apr_7
Season 3 Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=laxOfJLBpm4
Roadmap: https://cod.tracker.gg/modern-warfare/articles/modern-warfare-season-3-revealed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...