Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

βρες κανενα φιλο με επιχειρηση που θελει φπα ,να κανεις δουλιτσα... 317 ευρουδακια την πληρωσα μονο 😛

Ρε εσύ εγώ ρώτησα φίλο να πάρω έτσι πράγματα και μου λέει πλέον έχει αλλάξει ο νόμος μόνο για λάπτοπ/οθόνες +smartphones παίζει αυτό να πάρεις χωρίς ΦΠΑ

Επεξ/σία από silenoz66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Ρε εσύ εγώ ρώτησα φίλο να πάρω έτσι πράγματα και μου λέει πλέον έχει αλλάξει ο νόμος μόνο για λάπτοπ/οθόνες παίζει αυτό να πάρεις χωρίς ΦΠΑ

Λογιστής είμαι, δεν ισχύει 

 

Είδα και το edit σου, τα εχει μπερδέψει λίγο ο φιλος σου. Είναι αρκετά πολύπλοκο να στο εξηγήσω αλλά ας αρκεστούμε στο ότι κάνει λάθος και παίρνεις κανονικά χωρίς φπα

Επεξ/σία από Ryzenlake
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

βρες κανενα φιλο με επιχειρηση που θελει φπα ,να κανεις δουλιτσα... 317 ευρουδακια την πληρωσα μονο 😛

Και πάλι σφιγγομαι.. Δηλαδή αν μπορώ να πάρω με 250 την CH7 γιατί να δώσω 350+; 

 

Θα μείνω με την X370-f μου φαίνεται και θα τα κρατήσω για αναβάθμιση σε κάρτα (από VEGA) κατά τα Χριστούγεννα. 

 

Επίσης αυτό με το 3900x και την ψυχολογία μου κάθε μέρα είναι τρομερό. 

 

Κυριακή διαολιζω όταν βλέπω τις πατάτες με τα χαμηλά ρολόγια και λεω θα πάρω 3700x. Δευτέρα λέω πάρε έναν 3600 άμεσα να παίξεις λιγάκι και γαμησετο τον 3700x. Ε guess what, σήμερα ξαναθελω 3900x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Crus είπε

Και πάλι σφιγγομαι.. Δηλαδή αν μπορώ να πάρω με 250 την CH7 γιατί να δώσω 350+; 

Θα μείνω με την X370-f μου φαίνεται και θα τα κρατήσω για αναβάθμιση σε κάρτα (από VEGA) κατά τα Χριστούγεννα. 

Επίσης αυτό με το 3900x και την ψυχολογία μου κάθε μέρα είναι τρομερό. 

Κυριακή διαολιζω όταν βλέπω τις πατάτες με τα χαμηλά ρολόγια και λεω θα πάρω 3700x. Δευτέρα λέω πάρε έναν 3600 άμεσα να παίξεις λιγάκι και γαμησετο τον 3700x. Ε guess what, σήμερα ξαναθελω 3900x

Kαλα εφοσον εχεις την μητρικη που εχεις δεν τιθεται θεμα αλλαγης. Ουτε εγω θα την αλλαζα να σου πω την αληθεια ,τουλαχιστον προς το παρον. Και εγω ετσι ημουν ,εχω ακυρωσει ποσες παραγγελίες. Η αληθεια ειναι οτι αν το αμαζον δεν ειχε μαλακιστει θα ειχα παρει τον 3900χ ,αλλα δεν ειμαι διατεθιμενος να περιμενω τοσο καιρο. Γιαυτο χτυπησα 3700χ και αν ποτε μου ερθει η καψα τον πουλαω και παιρνω 3900x.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
20 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

καβλα ειναι αυτη ,η Msi ειναι καγκουρογκομενα :lol:

ASUS-ROG-Crosshair-VIII-Hero-AMD-X570-AT

Αυτή είναι ντίβα όμως :P Θα στα πρίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Ρε εσύ εγώ ρώτησα φίλο να πάρω έτσι πράγματα και μου λέει πλέον έχει αλλάξει ο νόμος μόνο για λάπτοπ/οθόνες +smartphones παίζει αυτό να πάρεις χωρίς ΦΠΑ

Δεν ισχυει αυτο ,εχω ενα φιλο με εργοστασιο μελιου, εναν με καφετερια και εναν με καταστημα Vodafone και οι τρεις μου κανουν τις χαρες μου :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Λογιστής είμαι, δεν ισχύει 

Είδα και το edit σου, τα εχει μπερδέψει λίγο ο φιλος σου. Είναι αρκετά πολύπλοκο να στο εξηγήσω αλλά ας αρκεστούμε στο ότι κάνει λάθος και παίρνεις κανονικά χωρίς φπα

Έχω την εντύπωση από άμεση αποφορολογιση δεν γίνεται σε κομμάτια υπολογιστών πάρα μόνο σε κινητά , λάπτοπ κτλπ. Μπορείς να αγοράσεις ότι θες και να τα περάσεις στα έξοδα της εταιρείας με αποτέλεσμα να αφαιρεθεί αργότερα το ΦΠΑ των προϊόντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Skrez1982 είπε

Έχω την εντύπωση από άμεση αποφορολογιση δεν γίνεται σε κομμάτια υπολογιστών πάρα μόνο σε κινητά , λάπτοπ κτλπ. Μπορείς να αγοράσεις ότι θες και να τα περάσεις στα έξοδα της εταιρείας με αποτέλεσμα να αφαιρεθεί αργότερα το ΦΠΑ των προϊόντων.

Να κανω μια διευκρίνηση ,γτ εγινε μαλλον παρεξηγηση ,δεν αγοραζω το προιον χωρις το φπα ,απλα εγω δινω στο φιλο που μου κανει την εξυπηρετηση την τιμη χωρις φπα και τα βαζει στην ουσια αυτος απο την τσεπη του τα υπολοιπα ,τα οποια θα του επιστραφουν. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

 

3 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Έχω την εντύπωση από άμεση αποφορολογιση δεν γίνεται σε κομμάτια υπολογιστών πάρα μόνο σε κινητά , λάπτοπ κτλπ. Μπορείς να αγοράσεις ότι θες και να τα περάσεις στα έξοδα της εταιρείας με αποτέλεσμα να αφαιρεθεί αργότερα το ΦΠΑ των προϊόντων.

 

Σωστά τα λες, αυτό ίσχυε πάντα όμως, δεν είναι κάτι που άλλαξε όπως λέει ο φίλος του παιδιού από πάνω. 

 

Αυτό που άλλαξε είναι από 6/2018 η άμεση απόφορολόγηση σε κινητα και tablets

Επεξ/σία από Ryzenlake
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, kostas7837aek είπε

@akoinonitos για πες μας τι παίζει μ το φανακι.. ακούγετε? κάι κάθε ποτέ λειτουργεί?

δεν εχω επεξεργαστη ακομα να δοκιμασω  ,στις φουλ στροφες κανει σαν πιστολακι για μαλλια

@Ryzenlake πρεπει να βαλεις φωτο προφιλ αυτην νομιζω :lol:

1328025630_.jpg.8d5914090a39e14dd87c27f38814a6ae.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Σωστά τα λες, αυτό ίσχυε πάντα όμως, δεν είναι κάτι που άλλαξε όπως λέει ο φίλος του παιδιού από πάνω. 

Αυτό που άλλαξε είναι από 6/2018 η άμεση απόφορολόγηση σε κινητα και tablets

Α γεια σου . Μακάρι να γινόταν αποφορολογιση και σε parts η και desktops 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
45 minutes ago, akoinonitos said:

θα πληρωσεις 20 ευρα μεταφορικα? γτ δεν το παιρνεις απο ελλαδα? 10 ευρουδακια πιο φθηνα και παιζει και να τον εχεις και πιο νωρις στα χερια σου

https://www.msystems.gr/index.php?category=1421&product=28165&skr_prm=WyJlZmMxOGU3NC1mMjA3LTQxYjktOWRiMC04MjAyNzZlNjc1YzAiLDE1NjMyODYxODQ5MTMseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Θα πάρω και pads και υγρακι και μπλοκ και διάφορα άλλα... Ασε που έχει τον 3700Χ σε στοκ και με ξύνει η πιστωτική....

Αλλά δε μου είπες, dhl ή ups std?

Με γεια και η μητρικαρα παρεμπιπτόντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...