Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
8 ώρες πριν, BabisTs είπε

τσέκαρε τα δύο βελάκια που σου ποστάρω στην photo...πρέπει να έχει όλα τα τέστ (0-14) το tm5 και να κάνει 10 cycles....

1.png

Ολα τα τεστ τα εκανε και εκανα 6 κυκλους συνολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, narta είπε

Εδω και 3 χρονια προσπαθει αλλα δεν της βγαινει. Δεν ειναι τυχαιο οτι μετα απο τοσα δις δολαρια και τοσα χρονια το μονο που εχει να δειξει ειναι κατι διπυρηνα σαπακια mobile.

Αυτο δεν εχει να κανει με τα clocks, απλα τα 10nm ειναι εντελως broken σαν λιθογραφια και τα yields τους παιζει να ειναι κατω απο 20%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν ειναι μονο αυτο.

Αυτη την στιγμη στην Ελληνικη αγορα,την χαμηλοτερη τιμη για τον 3900x την εχει..το Πλαισιο!

Ε ρε στιγμες που ζουμε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το χρυσό στην μητρική μου χάλασε όλο το συνδυασμό. Δύσκολα θα το χωνέψω...PSX_20190716_145219.jpg.e940395093b158755f88f6dc2d34e738.jpg

Το ανεμιστηρακι ειναι ελεεινο στις max στροφες ακουγεται πιο δυνατα και απο τους 3 Vardar πανω...

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Dantε είπε

Εσυ που την εχεις ηδη,προφανως δε μπαινεις στη διαδικασια να τη πουλησεις για να παρεις την αλλη.

Αλλα προσωπικα μιας και πηρα και εγω tomahawk,θα μπω στη διαδικασια να κανω την αλλαγη γιατι καινουργιο συστημα κανω και θελω να ειμαι οσο πιο futureproof μπορω.

Ετσι και αλλιως φευγουν και ευκολα,ειναι καλη μητρικη απο οσο εχω διαβασει.Και φαινεται κιολας απο τη ποιοτητα κατασκευης της.

Του χρονου ειναι η τελευταια χρονια που θα εχει υποστηριξη η AM4. Σιγα το "futureproof" που θα παρεις.. για 1 χρονο ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kwsths67 είπε

Ολα τα τεστ τα εκανε και εκανα 6 κυκλους συνολικα

ανοιξε το ΜΤ.cfg και βαλε στο cycles : 10. Kανε save και μετα ανοιξε το προγραμμα και πατα Load config και επελεξε το τροποποιημενο mt.cfg αρχειο. Ξανα ανοιξε το tm5 και τρεξτο ως admin.  Tο να τρεξεις 3 φορες απο 3 κυκλους ειναι σαν να το ετρεξες μια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Προσωπικα και να εχει βγει stable bios για την Mortar (δεν το βλεπω πουθενα ομως) δεν θα κανω update, αστην οπως δουλευει τωρα μια χαρα και τα λεμε σε κανα 2-3μηνο να βγει και ενα 2ο bios update να γινουν stable ολα, και μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Αυτό το χρυσό στην μητρική μου χάλασε όλο το συνδυασμό. Δύσκολα θα το χωνέψω...PSX_20190716_145219.jpg.e940395093b158755f88f6dc2d34e738.jpg

Αν σου είναι εύκολο... ΑΝ λέω... ανέβασε και βιντεάκι να ακούσουμε το fan

Καλοδούλευτο και αγρατζούνιστο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ανοιξε το ΜΤ.cfg και βαλε στο cycles : 10. Kανε save και μετα ανοιξε το προγραμμα και πατα Load config και επελεξε το τροποποιημενο mt.cfg αρχειο. Ξανα ανοιξε το tm5 και τρεξτο ως admin.  Tο να τρεξεις 3 φορες απο 3 κυκλους ειναι σαν να το ετρεξες μια.

thanks, θα το κανω οταν ξαναπειραξω timings και παω στα 3600mhz, 6 cycles μου αρκουν για το OC που εχω τωρα, δεν πιστευω να εχει προβλημα

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Αυτό το χρυσό στην μητρική μου χάλασε όλο το συνδυασμό. Δύσκολα θα το χωνέψω...PSX_20190716_145219.jpg.e940395093b158755f88f6dc2d34e738.jpg

Το ανεμιστηρακι ειναι ελεηνο στις max στροφες...

Ωραία είναι ρε συ. Δεν φαίνεται άσχημα, με τα led θα δείχνει μια χαρά. Ευτυχώς που δεν έχεις λευκά ρακορ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

Αν σου είναι εύκολο... ΑΝ λέω... ανέβασε και βιντεάκι να ακούσουμε το fan

Καλοδούλευτο και αγρατζούνιστο!

Θα σου στειλω οταν βαλω και cpu πανω που θα δουλευει και normal  ,γτ τωρα απλα εδωσα ρευμα στην μητρικη χωρις cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Θα σου στειλω οταν βαλω και cpu πανω που θα δουλευει και normal  ,γτ τωρα απλα εδωσα ρευμα στην μητρικη χωρις cpu.

τα είδα όλα κουμπωμένα και νόμιζα σου ήρθε και ο cpu 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikpoth είπε

Ωραία είναι ρε συ. Δεν φαίνεται άσχημα, με τα led θα δείχνει μια χαρά. Ευτυχώς που δεν έχεις λευκά ρακορ. 

Tωρα που εβαλα και το υγρο (pastel white) φαινεται ακομα πιο ακυρο. Μπορει στο μελλον να αλλαξω υγρο σε τπτ κιτρινο-χρυσο να ταιραζει πιο πολυ.

Μόλις τώρα, godslayerxp είπε

τα είδα όλα κουμπωμένα και νόμιζα σου ήρθε και ο cpu 🤣

οχι τα κουμπωσα ολα γεμισα και τη λουπα για να μην χανω χρονο :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...