Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, petrance είπε

Δεν νομιζω να το δωσουν σε αλλους, 20 euro μεταφορικα πληρωσα για να μου το φερει ο κατσαπλιας της γενικης ταχυδρομικης με τη σκουπιδοσακουλα :P .θα δειξει..ευτυχως ειμαι διακοπες μεχρι το τελος της εβδομαδας και δε με νοιαζει αν θα ερθει αυριο ή τη παρασκευη 

Ειναι αναλογα με ποιον συνεργαζονται σε καθε περιοχη ,εμενα εδω τα δινουν στην speedex

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τέλος έκλεισε η ψαλίδα.

ed3937ce70f2a8614363b32129175eec.png

Χτυπηθηκε η δεξια :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις υποψήφιες έχει μπει για μένα και η Strix-E. Σύμφωνα με τη Βίβλο αυτή τη φορά έχει καλύτερα vrm από την F. Είναι λίγο χειρότερα από της Hero (εκτός αν μου διαφεύγει κάτι βασικό). Νομίζω στις υπόλοιπες πλατφόρμες που έβγαιναν Strix-E και F είχαν λιγότερο σημαντικές διαφορές. Ως τώρα δεν έχω ακούσει για κάποια asus παράπονο για το φουρφούρι, ίσως επειδή δουλεύει σωστά το fan curve. Είναι και στα επίπεδα τιμής που "ψυχολογικά αντέχω" να δώσω για x570.... όχι πως είναι φθηνή, απλά παίζει κοντά στην Taichi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

7 λεπτά πριν, petrance είπε

Δεν νομιζω να το δωσουν σε αλλους, 20 euro μεταφορικα πληρωσα για να μου το φερει ο κατσαπλιας της γενικης ταχυδρομικης με τη σκουπιδοσακουλα :P .θα δειξει..ευτυχως ειμαι διακοπες μεχρι το τελος της εβδομαδας και δε με νοιαζει αν θα ερθει αυριο ή τη παρασκευη 

Με 20αρικο (οχι οτι ειναι λιγα) μαλλον απλο πακετο courier εστειλαν, λογικα αυτη την στιγμη αν βαλεις το tracking στο Ελληνικο site δεν θα βγαζει τιποτα, θα αλλαξει σε λιγες μερες σε αλλο tracking και θα στο αναφερει στο γερμανικο site. Καποιες φορες ερχεται και με speedex, που btw ειναι οτι χειροτερο, η γενικη ειναι κυριλε μπροστα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Με 20αρικο (οχι οτι ειναι λιγα) μαλλον απλο πακετο courier εστειλαν, λογικα αυτη την στιγμη αν βαλεις το tracking στο Ελληνικο site δεν θα βγαζει τιποτα, θα αλλαξει σε λιγες μερες σε αλλο tracking και θα στο αναφερει στο γερμανικο site. Καποιες φορες ερχεται και με speedex, που btw ειναι οτι χειροτερο, η γενικη ειναι κυριλε μπροστα τους.

Με λιγα λογια να κλαψω απο τωρα τον 3700x 😩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

Στις υποψήφιες έχει μπει για μένα και η Strix-E. Σύμφωνα με τη Βίβλο αυτή τη φορά έχει καλύτερα vrm από την F. Είναι λίγο χειρότερα από της Hero (εκτός αν μου διαφεύγει κάτι βασικό). Νομίζω στις υπόλοιπες πλατφόρμες που έβγαιναν Strix-E και F είχαν λιγότερο σημαντικές διαφορές. Ως τώρα δεν έχω ακούσει για κάποια asus παράπονο για το φουρφούρι, ίσως επειδή δουλεύει σωστά το fan curve. Είναι και στα επίπεδα τιμής που "ψυχολογικά αντέχω" να δώσω για x570.... όχι πως είναι φθηνή, απλά παίζει κοντά στην Taichi

Πολυ καλη επιλογη νομιζω σε σχεση με τις υπολοιπες στα λεφτα της

3 λεπτά πριν, petrance είπε

Με λιγα λογια να κλαψω απο τωρα τον 3700x 😩

Μην αγχωνεσαι ρε θα σου ερθει ,μπορεις να παρεις στην dhl να τους πεις να σου δωσουν το tacking number της εταιρια  που συνεργαζονται στην περιοχη σου Εγω ετσι κανω και μου το στελνουν με Mail η αν εχει φτασει ελλαδα μου το λενε εκεινη την ωρα

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, petrance είπε

Με λιγα λογια να κλαψω απο τωρα τον 3700x 😩

Ενταξει το λες και λιγο απιθανο να σπασουν cpu, αλλα αν δεις διαλυμενη συσκευασια δεν παραλαμβανεις σε καμια περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Razor333 είπε

Ενταξει το λες και λιγο απιθανο να σπασουν cpu, αλλα αν δεις διαλυμενη συσκευασια δεν παραλαμβανεις σε καμια περιπτωση.

του εκανες την καρδια περιβολι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Από caseking είπαμε προτιμάμε DHL ή UPS standard? :D 

Ειχα στειλει παλιοτερα μηνυμα στο caseking για αποστολη Ελλαδα ποια μεθοδο-εταιρεια με συμβουλευουν και μου ειπαν οτι για Ελλαδα καλυτερα UPS. (καλυτερη οργανωση και μηχανογραφηση απο DHL) Και οντως οσες φορες επελεξα UPS (οχι μονο απο caseking αλλα και απο Amazon, Microsoft, κλπ) η UPS ηταν σε ανωτερο επιπεδο. και απο ταχυτητα και απο εξυπηρετηση και πιο αναλυτικα infos track. και πλεον οταν εχω επιλογη παντα επιλεγω UPS.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

Ειμουν διακοπες και επιτελους εγκατεστησα τον 3700χ και βλεπω τρελο high voltage  σε idle ( παιζει απο 1.45 μεχρι σχεδον 1.5) ...Βλεπω οτι το εχουν πολλοι με τους νεους ryzen..Απο οτι καταλαβα πρεπει να παιξει καφωτο voltage... Ειναι κανεις που το παρατηρησε και το εκανε καλυτερο ;

Ολα ειναι σε τελευταια εκδοση απο bios update-chipset update κλπ./..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Καλησπερα

Ειμουν διακοπες και επιτελους εγκατεστησα τον 3700χ και βλεπω τρελο high voltage  σε idle ( παιζει απο 1.45 μεχρι σχεδον 1.5) ...Βλεπω οτι το εχουν πολλοι με τους νεους ryzen..Απο οτι καταλαβα πρεπει να παιξει καφωτο voltage... Ειναι κανεις που το παρατηρησε και το εκανε καλυτερο ;

Ολα ειναι σε τελευταια εκδοση απο bios update-chipset update κλπ./..

ετσι δουλευει μην κανεις τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, enable_your_mind είπε

Καλησπερα

Ειμουν διακοπες και επιτελους εγκατεστησα τον 3700χ και βλεπω τρελο high voltage  σε idle ( παιζει απο 1.45 μεχρι σχεδον 1.5) ...Βλεπω οτι το εχουν πολλοι με τους νεους ryzen..Απο οτι καταλαβα πρεπει να παιξει καφωτο voltage... Ειναι κανεις που το παρατηρησε και το εκανε καλυτερο ;

Ολα ειναι σε τελευταια εκδοση απο bios update-chipset update κλπ./..

Ξεκινα απο εδω για τις αποριες με το υψηλο idle voltage, εχει να συμπληρωσεις και επισημη φορμα της amd στο τελος, αφου τελειωσεις με το beta testing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Razor333 είπε

Ξεκινα απο εδω για τις αποριες με το υψηλο idle voltage, εχει να συμπληρωσεις και επισημη φορμα της amd στο τελος, αφου τελειωσεις με το beta testing.

It is perfectly okay if your CPU is periodically using 1.4-1.5V to achieve boost frequencies

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ σας ευχαριστω για τις απαντησεις..  Τουλαχιστον τωρα παιζει κανονικα  το profile  tων μνημων μου  στα 3600-16-16-16-36 :) .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...